Ohreje bazén vlastnými rukami

Ohreje bazén vlastnými rukami

Každý majiteľ chaty chce mať na svojom pozemku bazén, môže to byť malý bazén alebo kapitálová štruktúra, ale niektoré ťažkosti prídu s radosťou.

Bude dôležité vyriešiť otázku vykurovacej vody, existuje niekoľko možností na riešenie tejto otázky. Bežná teplota v bazéne pre dospelých je + 24 ° C, ak máte bazén pre deti, potom by mala byť od + 28 ° C.

Bez špeciálnych pomôcok je ťažké dosiahnuť tieto čísla a nebude tam veľa ľudí, ktorí chcú plávať v studenom bazéne, studená voda je tiež škodlivá pre deti.

V zásade nemôžete robiť jednoduché vykurovanie bazéna vlastnými rukami, ale na to stále potrebujete určité zručnosti.

Ako vytvoriť kúrenie na bazén sám

Pri organizácii vykurovania sa vyžaduje:

  • telpoobmennik,
  • tepelné čerpadlo,
  • elektrický ohrievač,
  • ohrievač vody.

Ohrev vody s výmenníkom tepla je veľmi populárny, pozostáva z banky, v ňom cirkuluje chladiaca kvapalina a tiež ohrieva vodu. Môže byť pripojený na vykurovací systém chaty alebo domu.

Ohreje bazén vlastnými rukami

Automatický vykurovací systém vám umožní jednorázové zahrievanie a trvalé udržiavanie požadovanej úrovne teploty vody. Existujú systémy, ktoré môžu fungovať nezávisle, ale sú dosť drahé.

Práca elektrický ohrievač vážne líši od výmenníka tepla, bude ohrievať vodu prechádzajúce vykurovacím prvkom, ako je prvok sa obvykle výhrevné teleso zo zliatiny odolnej proti korózii, je pokrytá ochrannou vrstvou, elektrický ohrievač je napájaný z elektrickej siete, výkon sa môže líšiť s život. Takýto systém je vhodný pre malé bazény.

  • Ak je bazén veľký, použitie takéhoto ohrievača vody bude nákladné.
  • Ich mínus je závislosť od výkonu domácej elektrickej energie, nie vždy zariadenie s veľkou kapacitou môže byť použité na ohrev vody.

Často stačí na ohrev vody v bazéne pomocou tepelných čerpadiel, pracujú s využitím energie prostredia. Sú obzvlášť obľúbené v lete, sú optimálne pre malé chaty.

Tieto čerpadlá môžu pracovať z takmer každej siete, systém bude pracovať pri teplote 5 stupňov. Na vykurovanie môžete použiť solárne panely, takýto systém bude optimálny, ak vaša oblasť má veľa slnečných dní, je to dobrá voľba pre letné bazény.

Princíp je jednoduchý, voda vstupuje do nádrže pri vstupe do nádrže, ohrieva sa a finančné náklady sú minimálne, s veľmi vysokými environmentálnymi štandardmi.

Primerane efektívny a šetrné k životnému prostrediu použitie ohrievačov vody v palive, ale systém musí byť pripojený nielen k bazénu, to je tiež dôležité zvoliť správne palivo, zvyčajne používajú plyn a olej, ale sú často používané a kotly na tuhé palivá, aj keď budú musieť previesť, že drahé, ale náklady sa splácajú z dôvodu dobrej ekonomiky.

Avšak pri inštalácii takéhoto ohrievač vody je potrebné získať povolenie na výkon a registračné zariadenie inštalované protipožiarny systém, riadenie zásob pohonných hmôt, postaviť komín, ku kontrole alebo automatizovať.

Všeobecne platí, že teraz ponúka trh veľa vodných vykurovacích systémov, výber by mal závisieť od samotného bazénu, jeho tvaru, umiestnenia na mieste, rozmerov a ďalších faktorov.

Je dôležité zvážiť množstvo vody, ktoré bude treba vykurovať, ako aj možnosť a chuť automatizovať systém. Ak ste sa zastavili pri ohrievači, mali by ste túto prácu vykonať skúsený špecialista a musíte tiež vyplniť všetky potrebné dokumenty.

Môžete tiež pod vodou osvetľovať bazén, ale ak budete pracovať sám, bude to veľmi ťažké, náklady na túto prácu je tiež pomerne vysoká. Mali by ste tiež venovať pozornosť vzdialenosti medzi domom a bazénom, ak je plocha areálu veľká, potom by vzdialenosť nemala byť menšia ako výška domu, minimálne medzi domom a bazénom by mala byť 3 metre.

  • Slnko je veľký voľný spôsob, ako na vykurovanie bazénu, mnohí chcú umiestniť bazén je pod svojimi lúčmi, v tomto prípade, západnej a južnej strane bazéna nesmie zahŕňať stromy a ich koruny musia byť päť metrov od vody, stromy sú schopné zničiť dno bazéna tak, nemali by byť vzdialené od neho viac ako 2 metre.

Je žiaduce, aby vietor fúkal pozdĺž najdlhšej strany bazéna, môžete tiež vytvoriť dizajn, ktorý ho chráni pred vetrom.

Ohreje bazén vlastnými rukami

Všeobecne platí, že čím je bazénik bližšie k domu, tým lacnejšie bude prinášať rôzne komunikácie, aj dom ho ochráni pred vetrom, vytvorí tieň a zníži straty tepla. Aby sa predišlo problémom s plnením bazéna, miesto skladovania čerpadiel nesmie byť vzdialené viac ako 15 metrov, všetky nové komunikácie musia byť vykonané tak, aby nedošlo k zničeniu dostupných.

Rozloha bazénu by mala byť aspoň 20 metrov štvorcových, aby sa nestala verejnou kúpeľňou, je lepšie, aby jeho plocha bola viac ako 30 metrov štvorcových.

V každom bazéne by mal existovať systém filtrácie, dezinfekcie a ohrevu vody, vďaka čomu si môžete zakúpiť jednoduchšie zariadenie, bude lacnejšie, alebo sa zastavíte automatizovaným systémom a strávite trochu viac. Ak navštívite stavebné fórum na našich webových stránkach, nájdete tu veľa užitočných vecí.