Oprava balkóna s vlastnými rukami v panelovom dome: správne odporúčania

Pri stavbe nových panelových domov sa balkóny v nich vyrábajú podľa štandardných šablón a najčastejšie nevytvárajú zvláštne odvolanie. Líšia sa mnohými dizajnovými prvkami, nedostatočnou dekoračnou úpravou, niektoré dokonca ani glazúrované. Z týchto a iných osobných dôvodov stojí za zváženie možnosti rekonštrukcie balkónovej miestnosti. Ak sú ceny za vykonanie inštalačných prác špecialistami príliš drahé, môžete sa sami ľahko vyriešiť.

Oprava balkóna s vlastnými rukami v panelovom dome: správne odporúčania

Štandardný balkón panelového domu

Vyhodnotenie stavu balkóna v panelovom dome

Pozrime sa na etapy generálne opravy balkónov s rukami na príklade panelových domov na type P vankúšiku 44. Líši sa od štandardnej kostry k dispozícii balkóny a vzhľad pripomínajúci cikcak tvaru. Správny prístup k rekonštrukcii balkóna výrazne zvýši voľný priestor. Tu ľahko umiestniť šatníková skriňa, konferenčný stolík so stoličkami a kabinety prípade potreby je možné zariadiť.

Nosnosť balkónových konštrukcií v panelových domoch je známa svojou dlhou životnosťou. Dokončovacie materiály, ktoré sa zaoberajú výstavbou, sú zriedkavo vysoko kvalitné. V panelovom dome typu P 44 je potrebné opraviť vnútorné a vonkajšie povrchové úpravy.

Oprava balkóna s vlastnými rukami v panelovom dome: správne odporúčania

Zrekonštruovaný balkón - útulný kútik v apartmáne

Exteriér

Potreba vonkajšej úpravy balkóna pre domy typu P 44 nie je zriedkavým prípadom. Existuje niekoľko základných pravidiel pre výber materiálov pre vonkajšiu výzdobu:

 • Iba vysokokvalitné materiály s trvanlivosťou a dlhou životnosťou sú povolené.
 • Materiál na vonkajšie dokončovacie práce by mal byť dobre znášaný akýmkoľvek atmosférickým vplyvom a zrážkami.
 • Cenovo dostupná cena.
 • Jednoduchá inštalácia s vlastnými rukami.

Oprava balkóna s vlastnými rukami v panelovom dome: správne odporúčania

Exteriér balkóna s vlnitou lepenkou

Najvhodnejšie pre vyššie uvedené kritériá sú:

 • Kovový profil.
 • Obloženie stien.
 • Vlečka.

Inštalácia balkónovej vložky s vinylovým obkladom

Na opravu s vlastnými rukami je PVC vinutie ideálny. Materiál je ľahký, vysoká pevnosť a spoľahlivosť, ľahká inštalácia. Tento materiál vyzerá dobre na balkónoch panelového domu typu P 44. Pred začatím práce je potrebné pripraviť:

 1. Vinylové vlečky (počet metrov štvorcových sa určuje z objemov obalovej plochy + 15-20% sa pridáva na ďalšie prerezávanie).
 2. Drevený nosník 40x40mm pre inštaláciu lišt (dĺžka závisí od obvodu spodnej časti balkóna).
 3. Štartovacie lamely, namontované v dolnej časti konštrukcie (číslo závisí od dĺžky lúča prepravky).
 4. Vonkajšie rohy na zakrytie rohových spojov obkladu.
 5. Spojovacie prvky (kotvy s hmoždinkami, samorezné skrutky).
 6. Dosky pod parapetom.
 7. Inštalačný nástroj: Bulharskí disky z kovu a dreva, vŕtacie kladivo so sadou vrchole a kontrolovať hladinu, skrutkovač s tryskami, skrutkovače, kladivá.

Oprava balkóna s vlastnými rukami v panelovom dome: správne odporúčania

Inštalácia obvodového plášťa mimo balkón

Obal začína inštaláciou drevenej debny. V domoch typu P 44 od 9 do 16 poschodí tak vysoko nadmorská výška práce s vlastnými rukami vykonávať s prísnym dodržiavaním všetkých bezpečnostných pravidiel.

Dôležité! Ak sa plánuje inštalácia v zvislej polohe, prepravka je namontovaná horizontálne a naopak!

Ak to chcete urobiť, v rohoch balkóna pomocou kotvových skrutiek upevnite regály dreveného nosníka. Orechy pomôžu lepšie upevniť prepravku zvnútra. Potom sa na hornej a dolnej strane konštrukcie inštalujú vodorovné tyče. Teraz môžete namontovať vertikálne stojany prepravky.

V záverečnej fáze opravy, upevnenie vlečky na drevenú konštrukciu. K rohom prepravky sú naskrutkované špeciálne vonkajšie rohy, v ktorých sú konce výrobku navinuté.

Oprava balkóna s vlastnými rukami v panelovom dome: správne odporúčania

Balkónový panelový obývací dom

Inštalácia vinylové dosky s rukami začína východiskových pásov, ktoré sú pripojené k spodnej strane dreveného trámu pomocou skrutiek. Teraz je každý nasledujúci riadok vložený do predchádzajúcej a opravený. Najvyššie rozpätie nie je namontované, namiesto toho bude pod okennou lištou stĺpik. Pri skrutkovanie skrutiek, je dôležité nechať ako medzerou 0,5-1 mm, ktorá neumožní obklad deformácie počas tepelnej rozťažnosti.

Interiér

Po dokončení vonkajšej práce je potrebné dať balkónu pohodlie, teplo a elegantný vzhľad. K tomu použite nasledujúce materiály na výber: PVC panely, plastové obloženie alebo sadrokartón. Najjednoduchšie sa inštalujú vlastnými rukami PVC panely.

Oprava balkóna s vlastnými rukami v panelovom dome: správne odporúčania

Steny balkóna sú obložené plastovými panelmi

Obkladanie stien a stropov s PVC panelmi

Pred začatím práce je potrebné pripraviť nasledovné materiály:

 1. Drevený nosník 20x20 pre montáž latí (počet metrov štvorcových sa počíta z plochy priestorov).
 2. Penová penová fólia na izoláciu stien a stropov.
 3. PVC dosky: profilu v tvare U, H-profile, F-profilu (ktoré majú veľkosť v šírke: 0,250, 0,3, 0,5 m na dĺžku: 5,9, 2,95 a 2,6 m). Ak chcete zistiť presný počet dielov pre opravy sú meranie obvodu miestnosti a rozdeliť vybranú šírku panelu.
 4. Montážna pena.
 5. Samorezné skrutky s lisom a stromom.
 6. Nástroje: vŕtacie kladivá s pobeditovymi, bulharskej disky z kovu a dreva, skrutkovače, kladivá, skrutkovače.

Oprava balkóna s vlastnými rukami v panelovom dome: správne odporúčania

Inštalácia dosky na obloženie balkóna s plastovými panelmi

Prvým krokom je namontovaná drevená debna na princípe vonkajšie povrchové úpravy za použitia vinylové dosky s horizontálnymi vodítkami. Na medzery medzi rámom vložte listy penovej hmoty a upevnite ich pomocou hmoždiniek. V rohu balkónu je nainštalovaný štartovací rohový panel, kde je najťažšie pracovať.

Každý nasledujúci panel je vložený do predchádzajúceho panelu pomocou špeciálnych slotov. Použite profil F na obchádzanie rohov balkóna. V miestach, kde je spojená stena so stropom, inštalujeme stropné lišty. Profil tlmenia je namontovaný na konci práce.

Montáž podláh

Ak chcete vybrať možnosť podlahy, musíte začať od dostupných nástrojov a materiálov. Najjednoduchší spôsob inštalácie podlahy vlastnými rukami v domoch typu P 44 je typická nadmorská výška a otepľovanie. Preto je potrebné pripraviť:

 • Skrutkovač.
 • Bulharský s kotúčom na drevenej alebo elektrickej píly.
 • 80 mm hmoždinky.
 • Preglejka alebo drevotrieska do 20 mm.
 • Drevené nosníky 40x40 mm.
 • Samorezné skrutky na drevo.
 • Pena alebo penová pena s hrúbkou 30 mm.
 • Ruleta, ceruzka, skrutkovač, kladivá, úroveň.

Oprava balkóna s vlastnými rukami v panelovom dome: správne odporúčania

Inštalácia teplej podlahy na balkón

Punch otvory vyvŕtané pre upevnenie hrubé drevo celej dĺžke miestnosti. Šírka balkóna (typu P, v domácnostiach 44 je 105 cm) a nareže na tyče 40x40 mm na príslušnej veľkosti mínus 2,1 cm. Lay a upevnené vo vzdialenosti 40 cm od seba. Potom vyvŕtajte otvory a upevnite hmoždinky 80 mm.

Vo vytvorených bunkách je penový plast husto zabalený. Ubezpečujeme sa, že nie sú žiadne trhliny. Fólie sa umiestni na vrch. Pomocou úrovne rovnomerne odkryjeme vrstvy preglejky. Ak je to potrebné, vložte ďalšiu vrstvu penovej hmoty alebo penofolu. Teraz zostáva farba podlahy vo vašej obľúbenej farbe. To je oprava balkóna podlaha je u konca.

zasklenie

Zasklenie balkóna je poslednou etapou opravy vlastnými rukami. V domácnostiach, ako je P 44, najvhodnejšou možnosťou je inštalácia okien s dvojitými sklami. Je potrebné objednať okná od dôveryhodného výrobcu. Najskôr je potrebné vykonať merania. Za týmto účelom odstráňte staré okenné rámy až k základňu parapetu a hornému stropu. Teraz merať vzdialenosť medzi stenami a od parapetu k stropu. Podľa získaných technických údajov robíme okná.

Pre samo-montáž kovových plastových okien budete potrebovať:

 • Hotové rámy s dvojitými oknami.
 • Vŕtačka alebo perforátor s vrtákmi s priemerom 150 mm.
 • Samorezné skrutky s plastovými hmoždinkami.
 • Skrutkovač.
 • Montážna pena.
 • Ruleta, hladká, skrutkovače.

Oprava balkóna s vlastnými rukami v panelovom dome: správne odporúčania

Montáž plastových okien na balkón

Takže pred inštaláciou okien odstráňte okná s dvojitým zasklením z rámov. Rámy sa vkladajú do otvoru okna, kde sú vyznačené body budúcich otvorov. Vo vŕtaných otvoroch vkladáme plastové hmoždinky. Potom namontujte rám pomocou samorezných skrutiek a zaskrutkujte ich do hmoždiniek. Všetky trhliny sú vyplnené penou. Po inštalácii okien s dvojitým zasklením ich upevnite pomocou plastového pásu. Pripevňujeme výkyvné klapky.