Ozdobte škôlku svojimi vlastnými rukami: nápady

Ozdobte škôlku svojimi vlastnými rukami: nápady

Obsah: [skryť]

 • Návrh interiéru detskej izby
 • Farebný dizajn detskej izby
 • Dobré nápady pre detskú izbu
 • Panel z vlnených nití
 • Krabice, skrinky a police
 • Použitie girlandy na zdobenie miestnosti

Dekorácia detskej izby je skutočným potešením pre rodičov i pre deti. Pomerne malé deti ešte nerozmýšľajú o dizajnových otázkach, ale krásna, slávnostná atmosféra vytvára príjemnú atmosféru a dobrú náladu. Navyše, nábytok a predmety, ktoré vyplňujú miestnosť pre deti od najstaršieho veku, vytvárajú estetické preferencie a prispievajú k rozvoju chuti.

Ozdobte škôlku svojimi vlastnými rukami: nápady

Pri zdobení steny by mali byť vedené dvoma princípmi: funkčnosť situácie, správne riešenie farieb.

Deti vo veku 2-3 rokov, je už možné vyvodiť výber obrazov a dekorácií na výzdobu miestnosti, ktorá by mohla premeniť v zaujímavé cvičenie pre neho, a so staršími deťmi môže prísť na to, ako správne vyzdobiť detskej izbe s rukami.

Návrh interiéru detskej izby

Ozdobte škôlku svojimi vlastnými rukami: nápady

Schéma veľkosti nábytku v detskej izbe.

Prostredie môže ovplyvniť náladu a vytvoriť návyky, chuť, zmysel pre štýl alebo nedostatok. Vývoj umeleckej chuti vášho dieťaťa bude závisieť od mnohých faktorov vrátane toho, ako navrhujete škôlku.

Po prvé, musíte premýšľať o tom, ako zdobiť steny, okno a aký nábytok si vybrať. Tu je nevyhnutné, aby sme sa v prvom rade riadili dvomi zásadami:

 1. Funkčnosť situácie.
 2. Správne riešenie farieb.

Detská izba je hlavným miestom pre vaše dieťa, musí to byť ako obývacia izba, spálňa, herňa a štúdia.

To je dôvod, prečo sady detského nábytku sú multifunkčné a sú určené pre priestory rôznych veľkostí. Moderný priemysel ponúka veľa možností, zostáva len urobiť správnu voľbu.

Späť na obsah

Farebný dizajn detskej izby

Ozdobte škôlku svojimi vlastnými rukami: nápady

Farebná schéma detskej izby.

Pri výbere farebnej schémy je žiaduce dodržiavať všeobecne prijaté zákony o farebnom vnímaní. Vnímanie farby vo všetkých ľuďoch je individuálne, ale psychológovia si všimli, že jasné farby oživujú, dodávajú energiu a pokojné farby, naopak, upokojujú. Na základe toho sa môžete rozhodnúť, čo je pre vaše dieťa najvhodnejšie: ak je príliš aktívny a mobilný, potom nepoužívajte pri návrhu jasných tapiet alebo nábytku nasýtených farieb, je lepšie uprednostňovať čisté jemné odtiene.

Zaujímavý vzhľad vo vnútri kontrastných farebných kombinácií. K dispozícii je spoločná vzor, ​​napríklad kombinácia modrej a bielej farby ovplyvňuje ľudí pozitívne prispieva k dobrému pozitívnej nálade, ale kombinácia červenej a žltej - nie je žiaduce používať, pretože väčšina ľudí 2ono dráždivý.

Pri výbere detskej tapety musíte brať do úvahy tieto funkcie vnímania farieb. Ako doplnok môžete dekorovať detskú izbu fotografickými tapetami so zaujímavou kresbou, môžu byť vybrané pre každý vkus a vek dieťaťa.

Späť na obsah

Dobré nápady pre detskú izbu

Ozdobte škôlku svojimi vlastnými rukami: nápady

Existujú tri hlavné smery zdobenia miestnosti: vytvorenie harmonického príjemného prostredia, dekorácie určené na odstránenie poruchy v miestnosti, vyvíjajúce prvky dekorácie.

Ozdobenie detskej izby dekorovými prvkami vyrobenými vlastnými rukami, sa nám staráme nielen o krásu a pohodlie, ale aj o praktické využitie šperkov. Existujú tri hlavné smery:

 1. Vytvorenie harmonického príjemného prostredia, ktoré rozvíja estetické sklony dieťaťa.
 2. Ozdoby určené na odstránenie neporiadku v miestnosti - zaujímavé regály, kryty pre mäkké hračky, krabičky na malé veci a podobne.
 3. Rozvíjanie a povzbudzovanie vývoja detských dekoratívnych prvkov.

Prvá vec, ktorá vám príde na myseľ, keď sa pýtame, ako dekorovať detskú izbu vlastnými rukami, zdobí steny rôznymi obrázkami, aplikáciami, plagátmi. Pre malé deti môžete poradiť už pripravené špeciálne obrázky na stenách s obrázkami malých zvierat, kvetov, hračiek. Také objemné vinylové samolepky - obrázky sa vyrábajú s použitím holografických vložiek, môžu priniesť radosť svojmu dieťaťu.

Použitie detských kresieb na zdobenie škôlky má veľkú vzdelanostnú hodnotu. Ak nakreslíte kresby dieťaťa do rámu a zavesíte ich na stenu, bude mať nutne túžbu vytvoriť nové "majstrovské diela", ktoré neustále zdokonaľujú jeho zručnosti.

Späť na obsah

Panel z vlnených nití

Ozdobte škôlku svojimi vlastnými rukami: nápady

Zariadenie panelu.

Môžete urobiť originálne nástenné maľby sami. Napríklad na vytvorenie obrazovej aplikácie vlnených nití na pletenie. Na základe jednoduchého pozemku je možné vytvoriť zaujímavý jedinečný ornament pre detskú izbu. K tomu budete potrebovať:

 1. Viacfarebné vlnené hrubé nite.
 2. List lepenky.
 3. Lepidlo PVA a kefka na lepidlo.
 4. Nožnice.
 5. Ceruzka a papier na prevod.
 6. Rámček pre obrázok.

Nie je ťažké urobiť prácu, stačí len ukázať nejakú trpezlivosť. Ak je vaše dieťa vo veku 4 roky alebo viac, môžete ho ľahko pritiahnuť k tvorivému procesu. Takže popíšeme poradie vytvorenia "vlnenej" aplikácie.

 1. Na hárku lepenky namalujeme náš obrázok jednoduchou ceruzkou alebo ju preložíme z detskej knihy. Vyberte obrázok s veľkými a jasnými prvkami.
 2. Prebrali sme pletené nite na malé kúsky.
 3. PVA lepidlo nanášame na lepenku pomocou širokej štetiny, najprv pozdĺž obrysu výkresu a neskôr aj do ďalších oblastí budúceho panelu.
 4. Začneme rozložiť obrysy obrazu najprv s vláknami a potom ich naplniť "farbou" zvyšku obrazového poľa.
 5. Po zaschnutí lepidla zdobíme panel s rámom. Tu môžete použiť hotový rám, alebo ho môžete urobiť sami.

Takýto obraz sa dá urobiť na prvých malých rozmeroch a potom, keď získal určité schopnosti, vykoná veľký panel a zavesí ho na detskú postieľku. Tento teplý domáci koberec zahrieva dieťa ako emocionálne aj fyzicky.

Späť na obsah

Krabice, skrinky a police

Ozdobte škôlku svojimi vlastnými rukami: nápady

Interiér skrinky v detskej izbe.

Je veľmi užitočné vyzdobiť škôlku a urobiť zaujímavé škatule na hračky. Užívajte obyčajnú lepenkovú krabicu z hypermarketu a vložte ju do dekoratívneho obalového papiera, môžete získať užitočnú vec, ktorá sa stane skutočnou dekoráciou interiéru. Krabičku môžete lepiť nielen papierom, ale aj kúskami handričky, ktoré vytesávajú detaily pozemku z viacfarebných kúskov. Ukážte svoju predstavivosť a môžete cítiť mimoriadny pocit - radosť z tvorivosti.

Použitím topánok alebo iných hustých škatúľ môžete lepiť celú skrinku na hračky a rôzne drobnosti. Vyzdobte ich farebným papierom, látkou, dekoratívnou rohožou, ktorá sa používa na ozdobenie kytic.

Pripojením zdobených škatúľ k stuhám alebo stužkami môžete vytvoriť nástennú regál na uloženie hračiek, ceruziek, štetcov a farieb. Zopakujeme, že všetky tieto diela môžu a mali by zahŕňať deti, dajú im ďalší rozvoj a vytvárajú radosť v rodine.

Späť na obsah

Použitie girlandy na zdobenie miestnosti

Pomocou vlastných rúk môžete vytvoriť rôzne girlandy - v interiéri sú veľmi zaujímavé a ich mobilita dáva zmysel pre mobilitu priestoru. Môžete napríklad vystrihnúť z akýchkoľvek materiálnych farebných kruhov alebo sŕdc, viesť ich na vlákna a zavesiť ich na vodorovný priečnik. Výsledný panel sa dá umiestniť na hlavu lôžka. Pre dievča budú vyhovovať srdcia alebo kvety a pre chlapca - reťazové kolesá, kruhy vo forme volantov alebo kolies automobilov. Fantasize, a nájdete veľa zaujímavých možností.

Girlandy môžu byť použité ako výstavný stánok pre diela mladého umelca. Vezmite si lano s viacfarebnými lemovkami, krásne ozdobte konce lana vo forme lukov alebo kefiek a zaveste na stenu. Každý nový úspešný výkresový kolík s clothespin na lano, aplikácie a remeslá, nech sa tu postavia a dostanete skutočnú vernisáž detských diel.

Domáce dekorácie pre detskú izbu by nemali byť drahé a trvanlivé, pretože malá osoba rastie a jeho potreby a chute sa veľmi rýchlo menia. Preto sú šperky vyrobené vlastnými rukami najlepšou možnosťou zdobenia detskej izby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

76 − 68 =