Pohodlné prevedenie svahov s f profilom PVC

Pohodlné prevedenie svahov s f profilom PVC

Plastové okná v našej dobe sú inštalované v každom byte alebo súkromnom dome. Spoľahlivo zabezpečili svoj pobyt na stavebnom trhu a stali sa nepostrádateľnými v živote ktorejkoľvek osoby. Pre bezchybný vzhľad je potrebné nielen správne nainštalovať okná, ale aj kvalitatívne spracovať svahy. Na prvý pohľad je všetko jednoduché, ale keď je čas urobiť ich orezávanie, narazil som na nejaké jemnosti. Rozhodol som sa použiť profil pre svahy a chcem vám povedať o technológii použitia tohto panela. Existuje však niekoľko ďalších spôsobov, ako orezávať okná svahov.

Pohodlné prevedenie svahov s f profilom PVC

F-profil pre dokončovanie sklonu

Metódy dokončovania svahov

Pohodlné prevedenie svahov s f profilom PVC

PVC a F-profil pre dokončenie vonkajšieho svahu

Svahy sú vnútorné a vonkajšie a oba tieto typy vyžadujú správnu úpravu. Samozrejme, ich dizajn je estetický, pretože vzhľad hrá veľkú úlohu. Je to však nevyhnutné nielen pre krásu. Pena, ktorá vyplňuje priestor medzi oknom a stenou domu, musí byť chránená pred nepriaznivými podmienkami. Každý vie, že má strach z vlhkosti a má schopnosť absorbovať ho, po ktorej napučiava a deformuje plastové okienko.

Existuje niekoľko spôsobov, ako zlepšiť vzhľad okna priestoru:

 1. Omietanie je starý spôsob dokončovania, ktorý trvá veľa času a úsilia. Bohužiaľ, nemá vlastnosť tepelnej a zvukovej izolácie a môže sa nakoniec premiestniť z povrchu kvôli zmršteniu domu. Keďže dokončovacie práce prebiehajú v niekoľkých etapách a vyžadujú následné zafarbenie, rozhodol som sa, že sa nebudem obťažovať touto možnosťou.
 2. Sadrokartón - táto možnosť je lepšia ako prvá a ak izolujete také svahy, budú trvať dlhšie a udržia teplo v dome. Ale jeden významný mínus ma odmietol použiť suchú stenu - je to strach z vlhkosti. Predpokladom pre dlhú prevádzku je suchá miestnosť, v ktorej je nízka vlhkosť. Inštalácia takých svahov nebola ďaleko od sadry a už som povedal, že som ťa nechcel obťažovať.
 3. Z pvc panelov - jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ktorý ma okamžite priťahoval. Dlhá životnosť a rýchla inštalácia ma tlačia na výber plastových svahov, a čo je najdôležitejšie - nemajú strach z vlhkosti.

Dôležité! Použitie pvc panelov je veľmi vhodné pre plastové okná, táto kombinácia bude vyzerať celkom harmonicky a okrem toho sú PVC profily, ktoré pomôžu dokončiť a dokončiť proces dokončovania pohodlne a rýchlo.

Keď som sa rozhodol, ktorý spôsob, ako používať, som sa musel oboznámiť s ďalšími komponentmi pre PVC a naučiť sa inštalačné technológie.

profil a rozsah jeho uplatňovania

Pohodlné prevedenie svahov s f profilom PVC

Montáž svahov na oknách z PVC

Pre kompletné obloženie z PVC sa používajú rôzne prefabrikované prvky, ktoré pomáhajú vykonať inštaláciu vysoko kvalitným a správnym spôsobom. f profil je jeden z

tieto prvky, ktoré vyzerajú ako tyčinky, ktorých plátok pripomína písmeno "F". Konce dosky sú počas inštalácie bezpečne upevnené v drážkach profilu. Profil F slúži na vykonanie dvoch funkcií:

 • Dekoračná konštrukcia zadných koncov
 • Vyrovnanie spoločnej roviny

Pohodlné prevedenie svahov s f profilom PVC

Hotový plastový sklon

Profil tvaru f je povrchová úprava okenného priestoru, ktorá sprevádza dobrú oporu pvc panelov k stenám. Môže byť použitý aj pre dvere. Jednoduchosť použitia f baru je spôsobená tým, že pre jeho inštaláciu nevyžaduje použitie lepidlového roztoku, ako v prípade kartáčovaného rohu. To znamená, že keď lepím tapetu, bude nutné odstrániť f bar zo svahu a po jej vložení ju položte na miesto. Pomocou profilu sú spojené nielen PVC panely, ale aj roviny nerovných materiálov. Ak sa použije ako štartovací profil, potom bude jedna strana stlačená proti stenu a druhá strana ku svahu. Pri dokončovaní vlastných rúk môžete profil ľahko prerezať na požadované lamely. K tomu môžete použiť pílku na kov, brúsku alebo papierový nôž.

Zistil som dostatočný počet výhod f profilu pvc:

 1. Nie je žltá asi 10 rokov a je odolná voči svetlu.
 2. Elastické a nie krehké.
 3. Obsahuje minimálne množstvo kriedy.
 4. Má polkruhový chvost, ktorý dokonale padne aj na zakrivené steny.
 5. Po vyrezaní lišty sa nezobrazujú váhy a praskliny.
 6. Jednoduchá inštalácia bez lepidla.

Pohodlné prevedenie svahov s f profilom PVC

Dve okná okien s oknom do panelového domu s 5 komorovými profilmi

Páči sa mi, že môžete použiť profil pre obidva panely a sendvičové panely. Byť univerzálny, je schopný trvať dosť dlho.

Dôležité! Stáva sa to f lišta je umiestnená na lepidle - to je neprijateľné opatrenie, pretože po určitom čase sa môžu vytvoriť štrbiny, ktorými sa do domu dostane chlad. Okrem toho je profil známy tým, že nie je potrebné ho fixovať pomocou pomocných nástrojov.

Inštalujeme panely a PVC profily

Pohodlné prevedenie svahov s f profilom PVC

Vonkajšie svahy pre okná z PVC

Pre začiatočníkov vám dám rady, že nemusíte šetriť na panely z PVC. Tento materiál bude trvať dlhšie ako jeden rok, a preto sa nemusíte pýtať na peniaze na kvalitnom plastovom plátne. Lacné PVC plátna sú veľmi mäkké a jeden nedbalý pohyb môže vytvoriť dieru v nich.

Čo budeme potrebovať na dokončenie svahov:

 • 6 metrov vysokej kvality z PVC. Ak je myšlienka alarmujúca: prečo 6 metrov? Potom je odpoveď jednoduchá. Panely sú vyrábané v dĺžkach 3 a 6 metrov - tri metre nemôžu stačiť a 6 metrov len s okrajom.
 • Štart a f profil.
 • Tepelne izolačný materiál pre spracovanie okenných otvorov, minerálna vlna je vhodná.
 • Samorezné skrutky na kov - v ľudovom jazyku "chyby", "blchy", "texas". S ich pomocou je priložený štartovací profil.
 • Skrutkovač a konštrukčný nôž.

Pohodlné prevedenie svahov s f profilom PVC

Po vysušení peny ho pripevnite k profilu "kvapalných nechtov" F

Najprv nastavte štartovací profil. Tento proces nespôsobí žiadne nepríjemnosti, pretože okná sú nastavené striktne na úrovni - takže štartovací profil nie je potrebný. Na zadnej strane s použitím samorezných skrutiek ju upevňujeme pozdĺž okraja okenného rámu. Najdôležitejšie je správne rezanie profilu tak, aby v rohoch na kĺboch ​​neboli žiadne chyby. Po tom pokračujte v inštalácii pvc plátna. Najprv pokryjeme bočné svahy a vložíme gumu do štartovacieho panela. Nezabudnite položiť vrstvu izolácie! V tejto fáze je práca jednoduchá a nezahŕňa žiadne ťažkosti.

Pohodlné prevedenie svahov s f profilom PVC

Použitie panelov PVC a F-profilov na dokončenie vonkajšieho svahu

Postupne sa dostávame ku koncu "ťažkého" procesu a začneme náš profil. Jemne orezajte pruhy na požadovanú dĺžku a pripevnite ich k plastovým drážkam. Niektorí sa stále uchýlili k použitiu tekutého lepidla a pevne lepia f pásky na stenu, ale nepovažujem túto činnosť za nevyhnutnú a odmietla túto radu. Ak máte niekde nejaké malé škvrny, biely silikón pomôže s prestrojením.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

6 + 2 =