Pokyny pre inštaláciu podrozetnikov v betónovej stene

Pokyny pre inštaláciu podrozetnikov v betónovej stene

Inštalácia zásuviek v betónovej stene je komplikovaná záležitosť, rovnako ako všetko, čo súvisí s elektrickou energiou, pretože tu je potrebná špeciálna starostlivosť. Po rozhodovaní o vykonaní tejto práce je potrebné prísne sledovať technologický proces. Inštalácia nových predajní je dôležitou otázkou, pretože po každej oprave alebo jednoduchom pohybe nábytku zmeníte svoj dom. Na uľahčenie používania určitých zariadení sú prenesené na "prístupnejšie" miesta. Keď si želáte robiť všetko sami, je potrebné poznať teoretické minimum, ktoré budem diskutovať v tomto článku.

Príprava na inštaláciu

Keď začnete prípravnú fázu, mali by ste už zakúpiť elektrický spotrebič a ste si zakúpili potrebné materiály, nástroje a správnu pracovnú oblasť.

 

Pokyny pre inštaláciu podrozetnikov v betónovej stene

Typicky, umiestnenie výstupu nie je regulovaná na výšku, takže zariadenie môže byť inštalovaný kdekoľvek chcete, s jedinou výhradou jednu podmienku: vodné systémy kúrenie, plyn a musia byť odstránené vo vzdialenosti 1 metra od zvoleného miesta inštalácie. Jedinou výnimkou je toaleta a kúpeľňa; v nich v žiadnom prípade nemôžete dať elektrické zásuvky.

Potrebné nástroje a materiály

Pre prácu určite budete potrebovať:

 1. Elektrická zásuvka (je lepšie odobrať výrobok s keramickou základňou);
 2. Príslušnými rozmermi sú montážne krabice;
 3. Káblové a vodičové výrobky;
 4. Alabaster.

V úlohe rýchleho výberu:

 • punč;
 • dláto;
 • špachtľa;
 • indikátor skrutkovača.

Typy zásuviek

Existuje niekoľko hlavných typov zásuviek. Podľa typu inštalácie sú: vstavané pre otvorené a zabudované pre vnútorné vedenie. Zabudované použitie, keď drôty prechádzajú cez stenu. Zvyčajne sa to deje v bytoch, pretože ide o bezpečnostnú záruku. Režijné náklady sú vhodnejšie pre drevené domy, kde vedenie prechádza cez stenu.

Zásuvky s ochrannými závesmi sú dobré v tom, že sú otvory chránené. Uzávery sa posúvajú len po zasunutí zástrčky. Môžu sa otvoriť s určitým tlakom, kruhový pohyb atď.

Pokyny pre inštaláciu podrozetnikov v betónovej stene

Zásuvky s ejektorom sú vhodné na používanie viacerých zariadení, keď je potrebné často vytiahnuť zástrčku a zmeniť na inú.

Zásuvka s časovačom je vhodnejšia pre deti a starších ľudí. Na ňom môžete naprogramovať zaradenie zariadenia. Môžete si to napríklad urobiť s kanvicou.

Zásuvky s indikátorom. Pomocou indikátora je možné určiť, či v sieti existuje prúd.

Pokyny pre montáž

značkovanie

Najprv postupujeme značkou pomocou pásky a ceruzkou na stenu, ktorá je stredom budúcej zásuvky. Pri inštalácii jednotky použite všetky centrá.

Otvory v betónovej stene

Pre ďalšiu inštaláciu podzroetnikov urobiť otvor v betónovej stene. Na uľahčenie práce použite dierovačku a pripravte špeciálnu korunu. Vyrábajú otvory s hĺbkou 50 až 60 mm. Potom vložte korunku do perforátora cez betón a už s jeho pomocou môžete určiť budúce rozmery otvoru.

Pokyny pre inštaláciu podrozetnikov v betónovej stene

S výslednou dĺžkou vytvorte 12 jamiek. Vyvrtávajte ich do hĺbky inštalácie vybraných podrozetnikov (zvyčajne nie viac ako 50 mm). Pomocou špičky škrabáka odstráňte zvyšný betón.

Inštalácia elektrického vedenia

Potom, čo ste urobili všetky dierky a vyrazili na nich stroboskopy, môžete začať inštalovať káble. Musíte zapojiť napájacie káble do zásuviek. Najlepšia možnosť: pripojte každý svoj vlastný elektrický kábel.

Pokyny pre inštaláciu podrozetnikov v betónovej stene

Inštalácia prípravkov

V tomto štádiu pozorne sledujte veci, ktoré som opísal, pretože to závisí od trvanlivosti, spoľahlivosti, pohodlia a samozrejme vašej bezpečnosti.

Vzhľadom na počet podrozetnikov, ktoré chcete nainštalovať, zozbierajte príslušný blok. Dajme dva príklady.

 1. Pripojte obidve zásuvky dohromady.
 2. Vykonajte zástrčky, ktoré sú potrebné na vstup do kábla.
 3. Odstráňte prebytočné konektory, ktoré rušia inštaláciu.
 4. Pripevnite podzheetnik umiestnením do už vytvoreného otvoru. Po tom, ako sa uistite, že sa nestane, nevybočuje ani neohne, môžete prejsť na ďalšiu fázu.

Pokyny pre inštaláciu podrozetnikov v betónovej stene

Ďalej prejdite priamo na montáž. Pre bezpečné uchytenie podskupiny do betónu potrebujete:

 1. Vyčistite otvor prachu.
 2. Primerovanie so špeciálnym základným náterom, ktoré zaručuje trvanlivosť.
 3. Zmes tmelu alebo omietky zrieďte na sadrovej báze. Aplikujte zmes do otvorov. V takýchto prípadoch je povolené používať alabaster.

Dôležité! Potrebujete pracovať rýchlo, pretože sádra vytvrdzuje vo veľmi krátkom čase.

 1. "Stlačte" podrozetniki s drôty v nich v riešení.

Dekorácia steny

Ďalej je potrebné nanášať základný náter a následne pokryť omítkou značnými štiepkami, poklesmi a drážkami. Zvlášť opatrne je potrebné zakryť si podrozetniki. Po zaschnutí steny vyčistite oblasť tak, aby všetko vyzeralo rovnomerne a krásne.

Potom sa môžete bezpečne presunúť do povrchovej úpravy (farba, papierová tapeta atď.).

Video "Montáž podzrownnika do betónovej steny"

Video o tom, ako správne nainštalovať prvok do betónovej steny, ako napr. Video má teóriu a prax.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

69 + = 75