Pri inštalácii zavesených stropov: pred tapetovaním alebo po ňom?

Pri inštalácii zavesených stropov: pred tapetovaním alebo po ňom?

Pri dokončovacích prácach je veľa otázok, ktoré spôsobujú dosť horkú polemiku. Takže dilema pri inštalácii zavesených stropov: pred tapetovaním alebo po nej je nerozpustná.

Existuje veľa podporovateľov každej verzie, ktorá vedie svoj vlastný, veľmi presvedčivý argument. Ale v skutočnosti môže byť všetko jednoduchšie, ako sa zdá na prvý pohľad.

Pri inštalácii zavesených stropov: pred tapetovaním alebo po ňom?

Všeobecné informácie o probléme

Takže hlavné rozdiely vznikajú v časti, kde ide o priamu inštaláciu, nálepku jedného z materiálov. Faktom je, že technologické znaky, ak sú vykonané nesprávne alebo sa niečo pokazí, môžu viesť k poškodeniu predtým inštalovaného náteru.

Existujú dve možnosti, ako nájsť východisko z existujúceho problému:

 1. Strečová konštrukcia je nainštalovaná po dokončení všetkých úkonov: najprv sa nalepí tapeta, potom strop.
 2. Steny sú poslednou etapou práce - sú zarovnané po tom, čo na sebe zasahuje strečová tkanina.

Kedy je lepšie vytvoriť strečový strop: pred alebo po tapetovaní? Treba mať na pamäti, že obe technologické riešenia sú správne a vhodné pre špecifické situácie. Dôležitý vplyv však poskytne skúsenosť opravára. Predpokladá sa, že profesionalita pomáha predchádzať vzniku akýchkoľvek problémov. Ak vezmeme reálnu situáciu, obe možnosti (strečový strop alebo tapeta) môžu spôsobiť veľa neočakávaných ťažkostí.

Pri inštalácii zavesených stropov: pred tapetovaním alebo po ňom?

Odpoveď na otázku: to, čo predtým - tapety alebo strečový strop závisí vo veľkej miere od skúseností majstra, ktorý poskytuje opravárenské služby

Z dôvodu vznikajúcich sporov zabúdajú, že existuje iná metóda, ktorá neobsahuje protichodnú opozíciu. Spočíva v tom, že prvá fáza inštalácie strečového stropu sa vykoná skôr, ako sa tapeta vloží, druhá (dokončovacia) - po stieraní stien.

V skutočnosti odborníci vedia o tejto možnosti, ale radšej ju nepoužívajú. Táto situácia sa vysvetľuje jednoducho: bude potrebné urobiť oveľa viac práce, pretože v procese bude potrebné vykonať kroky, ktoré zahŕňajú časť akcií z každej z dvoch štandardných možností.

Riešenie problému

Štandardné možnosti umožňujú vykonávať prácu a dať prvotnú predstavu o tom, čo sa robí predtým: dokončenie stropu alebo stien.

Inštalácia strečového stropu na tapetu

Táto metóda predpokladá, že ešte pred začiatkom hlavnej práce sa vykoná kvalitatívne vyrovnanie povrchu steny. Možno bude potrebné použiť počiatočný a konečný náter. Táto potreba je vysvetlená skutočnosťou, že lamely, ktoré slúžia ako miesto pre upevnenie roztiahnutej textílie, sú pripevnené k plochému podkladu. Ak neberiete do úvahy rady a vykonáte fixáciu na závažné nezrovnalosti, zakrivenie vás upúta.

Pri inštalácii zavesených stropov: pred tapetovaním alebo po ňom?

Bez ohľadu na to, či je tapeta vložená alebo nie, napínanie stropu sa vykonáva iba po predbežnom vyrovnaní stien

Niektoré výhody tejto možnosti:

 • Nie je možné poškodiť dekoratívnu vrstvu stien, pretože ešte nebola prilepená;
 • Ak je to potrebné, kryt môže byť nahradený pomerne rýchlo, nie je potrebné strácať čas na zložité odstránenie a orezávanie;
 • ak nainštalujete štruktúru pred tapetu, potom ju môžete vytiahnuť oveľa rýchlejšie.

Existujú aj negatívne aspekty, ktoré vás môžu zamyslieť nad tým, či by ste sa mali najskôr zaoberať stropom:

 1. Materiál, ktorý slúži na výrobu pružnej tkaniny, je ľahko poškodený a znečistený. Stojí za zmienku, že výrobok má významnejšiu hodnotu ako lacné typy tapiet. Takže ak ste znečistili plátno, potom môže byť problematické vyčistiť, čo vedie k výmene celej konštrukcie.
 2. Pred tapetovanie je úsek strop, je potrebné vziať do úvahy, že po inštalácii špeciálnou páskou, ktorá vypĺňa medzeru medzi stropom a stenou, vykonávať orezávanie zvitkového materiálu je veľmi ťažké.

Takže tento variant riešenia problému má klady a zápory, ktoré objektívne ukazujú stav vecí.

Pri prvom obložení stien

Čo sa stane, keď najskôr lepím tapetu? Zástancovia tohto rozhodnutia naznačujú, že táto metóda zabraňuje poškodeniu (v niektorých prípadoch nezvratných) napínacích materiálov. Najmä situácia by mala byť alarmujúca, ak sa steny vkladajú s tapetou, ktorá bude maľovaná. To je prakticky zárukou, že zavesené konštrukcie budú poškodené. Samozrejme, môžete využiť rôzne triky, ale to nie vždy rieši problém.

Mali by ste venovať pozornosť nedostatkom:

 1. Na roztiahnutie plátna sa po obvode nainštalujú špeciálne bagety, ku ktorým je materiál pripevnený. Aby ste to urobili, vyvŕtali početné otvory, čo viedlo k vzniku prachu a nečistôt. Samozrejme teraz existujú perforátory, do ktorých sú pripojené vysávače. Táto metóda nezaručuje úplné odstránenie prachu a dokonca aj malé množstvo môže poškodiť povrch tapety.
 2. Stropný náter je inštalovaný pomocou špeciálnych termoelektrických žeriavov a ohrievanie čepele. Takýto dopad bude na steny, čo vedie k oddeľovaniu tapiet. Mnoho sa ponáhľa a vykonáva prácu pred dekoratívnym opláštením stien.
 3. Ťažkosti vznikajú, keď sa musíte rozhodnúť, ako opätovne prilepiť tapetu s strečovým stropom, pretože táto bageta stlačí túto vrstvu. Skutočne, môže byť ťažké odstrániť takú vrstvu: orezávanie sa musí vykonávať pozdĺž okraja, akýkoľvek neopatrný pohyb povedie k rezu čepele. Hoci je ťažké si predstaviť, že osoba, ktorá lepia tapetu, nebudete opatrní.

Pri inštalácii zavesených stropov: pred tapetovaním alebo po ňom?

Ak bolo rozhodnuté vložiť tapetu pred inštaláciou stretávacieho stropu, musíte mať na pamäti, že táto metóda má veľa nedostatkov

Áno, existujú negatívne momenty, ale ak je to žiaduce, môžu byť ľahko vyrovnané. Tento vzor je tiež charakteristický pre prvú metódu.

K poznámke! Existujú textílie, ktoré nepotrebujú vykurovanie. To vám umožní zbaviť sa úvah, vytvoriť tapetu alebo lepidlo tapetu.

Alternatívna metóda

Variant, ktorý ignoruje väčšina majstrov, je nasledujúci postup krokov:

 1. Spočiatku je kvalitativna príprava stien.
 2. Potom sa na obvode inštaluje špeciálna bageta.
 3. Potom, čo potrebujete tapetu prilepiť.
 4. Na konci práce musíte vytiahnuť plátno.

Pri inštalácii zavesených stropov: pred tapetovaním alebo po ňom?

Najpravdepodobnejší spôsob: poradie vykonania práce

Tento prístup okamžite eliminuje množstvo problémov, ktoré vznikajú pri predchádzajúcich metódach:

 • Profil sa položí na rovnú základňu. Vŕtanie nespôsobuje poškodenie dekoratívnej vrstvy, pretože tu ešte nie je.
 • Tapeta je vložená. Ak bol najskôr namontovaný napínací strop, mohlo by to viesť k poškodeniu povlaku.
 • O týždeň neskôr, inštalácia plátna. Teplovzdušné pištole nespôsobia odpojenie materiálu, pretože tapeta bude bezpečne upevnená. Samozrejme, nesmieme dovoliť prehrievanie.
 • Akékoľvek chyby, ktoré vznikli na križovatke, sú zatvorené pomocou sokla.

V skutočnosti, všetky spory o tom, čo robiť ako prvé, tapety alebo stretch strop, je len otázka preferencie pre majstra. Neexistuje žiadna ideálna metóda, závisí to od konkrétnej situácie. Oveľa lepšie je zvoliť si alternatívu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

21 − = 17