Primer pre steny v kúpeľni pod dlažbou – pravidlá používania

Primer pre steny v kúpeľni pod dlažbou – pravidlá používania

Primeranie stien v kúpeľni pod dlaždice je povinný proces, ktorý výrazne zlepšuje priľnavosť materiálu a povrchu a zároveň zaisťuje trvanlivosť opravy. Môžete si kúpiť najdrahšie dlaždice, aplikovať pokročilé materiály a kvalitné zmesi na pokládku, ale nebude to mať z toho žiaden úžitok, ak povrch pred prácou nebol starostlivo pripravený.

Mnohé procesy, ktoré sú súčasťou opravárenských prác, sa na prvý pohľad zdajú byť nevýznamné a nie také dôležité, takže sa im venuje minimálna pozornosť. Prípravné práce pred obkladačkami sú uvedené v tomto zozname. Niektorí sa rozhodnú ušetriť na príprave povrchu, pretože sa domnievajú, že to nemá vplyv na príťažlivosť opravy. V praxi však preskočenie tejto etapy môže negovať všetky následné snahy.

Primer pre steny v kúpeľni pod dlažbou - pravidlá používania

Kúpeľňa je jedným z najnavštevovanejších v každom apartmáne. Každý človek vykonáva každý deň rôzne hygienické postupy, ktoré zahŕňajú neustály kontakt s vodou. Nie je žiadnym tajomstvom, že môže poškodiť akýkoľvek povlak, najmä ak nebol chránený pred účinkami vody.

Kúpeľňa - izba, ktorá sa vyznačuje vysokou vlhkosťou, vysokými teplotami a parou. Preto sa môžu objaviť rôzne huby, plesne a iné problémy.

Typy základov pre kúpeľňu

Aby bolo možné vykonať opravy a dokončovanie na najvyššej úrovni, je potrebné zvoliť typ zmesi primérov vopred a primárne. Vzhľadom na vlastnosti kúpeľne tu nie je možné použiť všetky stavebné materiály. Použitie základných roztokov je povinné, pretože umožňuje zlepšenie priľnavosti, ktorá je mimoriadne dôležitá v miestach s vysokou vlhkosťou.

Navyše, základný náter pod dlaždice zabráni vzniku budúcich foriem, húb a iných baktérií, ktoré môžu poškodiť ľudské zdravie. Po použití kvalitných náterov na stenu sa objaví ochranný film, ktorý je známy svojou odolnosťou proti vlhkosti.

Primer pre steny v kúpeľni pod dlažbou - pravidlá používania

Je dôležité urobiť správnu voľbu základnej kúpeľne, ktorá spĺňa všetky kritériá pre použitie v mokrých miestnostiach

Lepidlo na dlaždice po naschnutí sa stáva odolnejšie a nestráca svoje vlastnosti ani po mnohých rokoch. Pri procese výberu základného náteru je potrebné veľmi zodpovedne pristupovať, pretože to závisí od spoľahlivosti lepidla a jeho vlastností. Najlepšie je dať prednosť zmesiam primérov, ktoré nevyžadujú opätovné použitie. Sú ideálne pre lepidlo na dlaždice.

Medzi hlavné typy základných náterov pre steny v kúpeľni je možné identifikovať nasledovné:

 • akryl - je najpopulárnejší v modernom svete. Je známy svojou všestrannosťou a dá sa bez problémov použiť na ošetrenie stien v kúpeľni. Použitie takého roztoku spôsobuje, že lepenie dlaždíc je silnejšie, čo zase zvyšuje priľnavosť materiálu a povrchu;
 • alkyd - najtrvanlivejšie a najspoľahlivejšie. Väčšina majstrov pri inštalácii dlaždíc na steny v kúpeľni túto možnosť vyberie;
 • základný náter s cementom a sadrou v kompozícii - možno použiť na ošetrenie už omietnutých povrchov.

Je potrebné mať na pamäti, že každá kompozícia sa môže líšiť svojimi vlastnosťami - niektoré zmesi sú potrebné pre hlboké prenikanie, zatiaľ čo iné sú navrhnuté tak, aby zlepšovali priľnavosť. Pred začatím prác so základnou zmesou je dôležité preskúmať pokyny a uistiť sa, že malta môže byť použitá na ošetrenie stien v kúpeľni.

Prečo pripraviť steny v kúpeľni

Pochybnosti spojené s potrebou vedenia základného náteru sa zvyčajne objavujú u ľudí, ktorí nemajú žiadne znalosti v oblasti opravy. Treba poznamenať, že niektoré povrchy nemôžu byť ošetrené pôdou pred dokončením, ale voľné pozemky musia byť bez problémov vybavené. Prečo je to tak dôležité?

Primer pre steny v kúpeľni pod dlažbou - pravidlá používania

Primeranie stien v kúpeľni je veľmi dôležitou etapou dokončovacích prác, ktorá výrazne ovplyvňuje kvalitu opráv

 1. Podkladanie stien výrazne zlepšuje stav povrchu, má pozitívne zameranie na jeho štruktúru a zohráva úlohu spojiva. V dôsledku toho sa základňa začína rozkladať pomalšími temperami, čo ovplyvňuje dlhovekosť opravy.
 2. Posilnenie adhézie. Lepidlo, ktoré sa používa na pokládanie dlaždíc na steny v kúpeľni, lepšie spája s povrchom ošetreným základným náterom a zároveň zaisťuje pevnejšiu uchopiteľnosť. Aby bol efekt najvyššej kvality, je potrebné použiť zmes primeru, ktorá je vhodná pre lepidlá na dlaždice. Najlepšie je vybrať oba produkty od jedného výrobcu, pretože si môžete byť istí, že sú kompatibilné.
 3. Zníženie úrovne spotreby materiálov - farby, lepidla a ďalších látok, ktoré možno použiť na ďalšie spracovanie stien v kúpeľni. Výraznou výhodou priméru je to, že vyplňuje všetky póry a vytvára silný film medzi nimi.

Vodotesný základný náter

Ak chcete vykonať opravy v kúpeľni, potrebujete veľký zoznam materiálov odolných voči vode. Najaktuálnejší produkt v tomto prípade je základný náter pre mokré miestnosti, ktorý môže poskytnúť maximálnu úroveň ochrany podkladu.

Použitie vodotěsných základných materiálov pred dokončením steny v kúpeľni má také výhody:

 • zabezpečenie maximálnej úrovne adhézie medzi stenou a dlažbou. Toto kritérium je mimoriadne dôležité v prípadoch, keď steny sú nerovnomerné a vyžadujú ich následné spracovanie s vyrovnávacím materiálom;
 • prítomnosť špeciálnych komponentov umožňuje zabezpečiť ochranu pred účinkami vlhkosti. Okrem toho sa zníži úroveň nasiakavosti bazénom, čo spôsobí zlepšenie mikroklíma v kúpeľni;
 • Posilniť odolnosť lepidla, ako aj ďalších materiálov a štruktúr voči vlhkosti.

Podklad odolný voči vlhkosti pre steny kúpeľne je ideálnou voľbou, keď potrebujete zabezpečiť maximálnu úroveň ochrany povrchu pred účinkami vlhkosti. Najdôležitejšou vecou je vybrať ten správny prostriedok, ktorý bude kombinovaný s lepidlom na dlaždice a zlepšiť jeho vlastnosti.

Vlastnosti diela

Pred položením dlaždíc je potrebné vykonať dôkladnú povrchovú úpravu a na tento účel sa použije základný náter. Na to, aby štýl správne prešiel, je potrebné dodržiavať tieto rady:

 1. Pred ošetrením základným náterom a položením dlaždice musí byť povrch nevyhnutne očistený od nečistôt, prachu, starých materiálov a mastných škvŕn.
 2. Podkladový náter sa zriedi len v pomeroch, ktoré výrobca uviedol na obale. V opačnom prípade môže materiál stratiť svoje vlastnosti a jeho použitie nepovedie k žiadnemu výsledku.
 3. Podkladový náter pre dlaždice by mal byť nanášaný valčekom, ale ťažko dostupné miesta je možné ošetriť hrubým štetcom.
 4. Ďalšie dokončovacie práce vrátane obkladov môžu byť vykonané až po úplnom vysušení základného náteru. Presný čas sušenia je možné vidieť na obale, ale treba mať na pamäti, že sa môže líšiť v závislosti od podmienok povrchu a teplotných podmienok v miestnosti.
 5. Ak je múr v kúpeľni shpaklyuetsya, potom potom môžete re-priming. Ak kladenie keramických dlaždíc, potom tmel nie je nutné.

Preto je základná úprava stien pod dlažbou povinnou etapou dokončovacích prác v kúpeľni. Použitie tejto malty umožňuje lepšiu priľnavosť a trvanlivosť. V kúpeľni je najlepšie použiť špeciálne vodoodpudivé nátery, ktoré môžu poskytnúť spoľahlivú ochranu proti vzhľadu plesní a húb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

65 + = 71