Rohové vane – typy, veľkosti a výhody

Rohové vane – typy, veľkosti a výhody

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Ak vlastníte malú kúpeľňu, dokonalým riešením je kúpa rohového kúpeľa. V porovnaní s tradičnou obdĺžnikovou vaňou tento výhľad s kompaktnou veľkosťou šetrí miesto. Taktiež dostanete nádherný dizajnový prvok pre váš interiér a budete cítiť, ako pohodlne sa rohová vaňa používa.

tvar

Mnohí veria, že rohová vaňa má vzhľad rovnoramenného trojuholníka, ktorého jedna strana je zaoblená. Toto stanovisko je nesprávne.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Teraz na sanitárnom trhu nájdete rohové kúpele najrôznejších foriem:

 • trojuholníkový
 • asymetrická polyhedra
 • lichobežníkový
 • jeden roh môže byť zaoblený alebo skosený.

Každý model sa vyrába v pravej alebo ľavej verzii. Venujte pozornosť tomuto bodu, kontaktujte konzultantov, aby si vybrali správne orientovanú kúpeľ.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Kúpeľná rohová vírivá vaňa je obľúbenou možnosťou, pretože umožňuje vytvoriť domáce kúpele, kde si môžete kedykoľvek odpočinúť.

materiály

Priemysel vyrába vane rôznych modelov od najjednoduchších až po dizajnérske. Vytváranie tohto inštalačného výrobku neočakávaných tvarov sa stalo možným pri zavádzaní nových materiálov do výroby. Vďaka najširšiemu sortimentu a veľkému cenovému rozpätie môže nový zákazník kúpiť nový kúpeľ s akýmkoľvek príjmom.

V závislosti od materiálu výroby sú všetky rohové kúpele rozdelené na:

oceľ

Vyznačujú sa nízkymi nákladmi a životnosť je asi desať až pätnásť rokov. Oceľové vane nie sú veľmi žiadané, ale napriek tomu sú vždy v predaji.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

liatina

Tento druh vani sa dlho osvedčil vďaka vysokému výkonu, kvalite a trvanlivosti. Životnosť môže dosiahnuť viac ako 20 rokov. Jedinou nevýhodou týchto kúpeľov je veľa váhy.

Nájsť liatinový kúpeľ nie je ľahké. Je to spôsobené tým, že výroba takýchto kúpeľov vyžaduje veľkú výrobnú kapacitu na tavenie liatiny. Preto je cena liatinového kúpeľa dosť vysoká a nie je možné ho namontovať, napríklad trysky na hydromasáž, pretože dokonale vedie elektrický prúd. Navyše pri inštalácii takejto kúpeľa je potrebné uzemnenie. Inovatívne materiály vo výrobe vane úspešne súťažia vo všetkých kvalitatívnych ukazovateľoch s liatinou.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

akryl

Kúpele tohto typu sa vyznačujú dostupnosťou, veľkým sortimentom a lacnou cenou. Použitie akrylátu umožňuje vyrábať výrobky v širokej škále tvarov, farieb a veľkostí. Životnosť kúpeľa akrylátu je asi desať až pätnásť rokov, navyše povrch je predmetom obnovy a vždy ho môžete aktualizovať bez veľkých finančných nákladov. Zvyčajne je mixér dodávaný s kúpeľňou, ale môžete si vybrať iný vhodný model.

Prečítajte si viac o akrylových kúpeľoch v článku.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Pokúste sa vybrať mixéry v rovnakom obchode ako kúpeľ, aby ste predišli problémom pri inštalácii. Okrem toho v kompletnej súprave je možné získať rukoväte, opierky hlavy, záclony alebo hydromasážne systémy.

Ak je kúpeľ v hydromasáži, kúpeľ nie je len hygienickým postupom pre vás, ale podporí aj relaxáciu alebo tonizáciu tela, čo je veľmi užitočné pre zdravie.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Článok o kúpeli s hydromasážou vám povie všetky nuansy.

Akrylový kúpeľ je ekologicky bezpečný výrobok, pretože akrylát nemôže spôsobiť alergickú reakciu a je tiež nemožné na povrchu akrylu vykazovať baktérie a huby. Tento druh sa vyznačuje nízkou tepelnou vodivosťou, takže sa voda pomaly ochladzuje.

Rozmery štandardných rohových vaní

Podľa štandardov sú trojuholníkové vane často charakterizované takými rozmermi, ako sú: bočné strany od 1,5 do 1,8 m, hĺbka - od 0,48 do 0,65 m a celkový objem - nie viac ako 400 litrov.

Tradičná dĺžka kútov kúpeľa nemá viac ako 1,5 metra. Ale ak kúpeľňa má veľa priestoru, potom v rade sú neštandardné modely, ktoré sú veľké.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Na sanitárnom trhu existuje obrovský rozsah uhlových rozmerov kúpeľa. Môžete si kúpiť skromný model alebo dostatočne veľký. V zásade môže byť trojúhelníkový kúpeľ od 0,9 x 0,9 m do 2 x 2 m. Populárna veľkosť rohového kúpeľa je 120 x 120 cm a 150 x 150 cm.

Ak hovoríme o "obdĺžnikovom" modeli, jeho rozmery sú od 0,7 do 2 metrov.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Výška rôznych modelov je tiež rôzna - od 45 do 80 cm.

Vnútorné rozmery kúpeľne sú oveľa menej vonkajšie, ale to nemá veľký vplyv na jej pohodlie.

Rozdiel vo veľkosti môže zohrávať významnú úlohu len v prípade, ak je namontovaný v malých miestnostiach, keď je každý centimeter priestoru drahý. Pri veľkých miestnostiach je dôležitá funkčnosť a komfort, veľkosť a objem nie sú významné. Vo veľkej vani sa pohodlne môže ubytovať tri osoby.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

K dispozícii sú kúpele špeciálne sedacie kúpele. Sú charakteristické malou veľkosťou a majú špeciálnu chrbát.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Obrovské kúpele, ktoré zahŕňajú umiestnenie niekoľkých ľudí, majú tiež operadlá na sedenie. Vo stredných a veľkých kúpeľoch môžete zostať v oboch polohách: sedieť a ležať.

funkčnosť

Hydromasáž pozitívne ovplyvňuje zdravie a vnútornú pohodu človeka. Táto funkcia je veľmi obľúbená u kúpeľov v kúpeľni.

V boji za zákazníka sa výrobcovia snažia diverzifikovať funkcie hydromasážnych rohových vaní a dokončiť ich:

 • diaľkový ovládací panel;
 • aeromassazhem;
 • farba a chromoterapia;
 • aromaterapia;
 • úprava výkonu vodného prúdu;
 • mäkké opierky hlavy;
 • vstavané držiaky na uteráky;
 • prídavné sedadlá na odkladanie kúpeľov;
 • snímače na meranie hladiny vody;
 • ochrana proti pretečeniu;
 • automatická dezinfekcia.

Akrylátové kúpele rovnakého tvaru a modelu môžu byť prípadne vybavené hydromasážnou funkciou. Máte právo vybrať balík. Pri jednoduchých modeloch sa táto funkcia prakticky neposkytuje. Ale drahé modely majú nielen hydromasáž a aeromasu, ale sú vybavené aj špeciálnym osvetlením, mixérom, ktorý simuluje vodopád a mnoho ďalších možností.

Rozmery rohového kúpeľa a hydromasáže sú približne rovnaké ako strany - od 1,5 x 1,5 m do 1,8 x 1,8 m a výška je zvyčajne v rozmedzí od 0,6 do 0,7 m.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Asymetrické a symetrické

Uhlová kúpeľ asymetrická a symetrická môže byť použitá v kúpeľni bez ohľadu na jej oblasť.

V súčasnosti je veľká škála rohových kúpeľov s rozmermi štandardnej dĺžky 1,85 metra.

Trojuholníkový kúpeľ tiež pomôže použiť svoj jeden kútik pre akékoľvek prvky interiéru miestnosti. Pre malú kúpeľňu bude trojuholníkový kúpeľ vynikajúcim riešením problému malého priestoru, pretože vám umožňuje ušetriť značné množstvo priestoru.

Veľké množstvo modelov rohových vaní je vybavených vstavanými policami a miestami na uloženie osobných hygienických výrobkov, ktoré pomáhajú optimalizovať priestor miestnosti a robiť to tak funkčné a pohodlné, ako je to možné.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Veľkosti týchto kúpeľov sa pohybujú od 1,20 do 1,85 metra, čo umožňuje vybrať si to, čo je najlepšie pre vašu kúpeľňu. Veľmi užitočná je skutočnosť, že môžu mať ľavú aj pravostrannú verziu a to veľmi pomôže pri inštalácii a pripojení.

Rôzni výrobcovia ponúkajú svoj vlastný sortiment vaní. Napríklad firma vyrába symetrické Ravak domovskej stránky kúpeľa: 1,3h1,3 m 1,4h1,4 m 1,5h1,5 m, počtu asymetrických oveľa viac: 1,7h1,05 m 1,4h1,05 m, 1, 85x1,05m, 1,5x1,0m, 1,6x1,05m, 1,5x1,05m, 1,7x1,1m, 1,5x0,75m a 1,6x0,75m.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Rôzne veľkosti vám umožňujú inštalovať trojuholníkový kúpeľ v miestnosti takmer akejkoľvek oblasti a neobetovať potešenie z kúpeľa v prospech inštalácie sprchy.

výrobcovia

Pred zakúpením rohového kúpeľa by ste sa mali oboznámiť so zoznamom kvalitných výrobcov, aby ste si zakúpili dobrý výrobok, ktorý spĺňa všetky parametre.

Najspoľahlivejšie výrobcovia sanitárnej keramiky, ktoré sú dobre rešpektovaná na domácom aj európskom trhu sanitárnej keramiky - A Duravit, Inspiration, Ravak, Gruppo Treesse, Kolo, Appollo, Teuco, Kolpa, Albatros, Doctor Jet, Hatria, Paa, Aqua, Balteco, Jar a BluBleu.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Ocenená popularita získala značku talianskej, slovinskej, lotyšskej a čínskej výroby. Ale najpopulárnejšie a najdrahšie sú, samozrejme, rohové kúpele z Talianska. Vyznačujú sa vysokou kvalitou, praktickosťou a jedinečnými dizajnovými riešeniami. Talianska kúpacia vaňa prinesie každému kúpeľni luxus, eleganciu a originalitu. V Európe sa takéto kúpele často inštalujú priamo do spální.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Záručná doba výrobcu pre trojúhelníkový kúpeľ akrylátu je v podstate päť rokov a ďalšie detaily je možné nahradiť do desiatich rokov.

goodies

Rohové vane už získali vynikajúcu reputáciu medzi kupujúcimi. Ale okrem výhod, majú tiež určité nevýhody. Pozrime sa na to podrobnejšie.

Výhody použitia rohového kúpeľa sú:

 • krásny interiér. Kúpeľňa je schopná zdobiť kúpeľňu, ako aj originálnosť a jedinečnosť v dizajne miestnosti
 • módne a luxusné Kúpeľ je veľmi žiadaný medzi majiteľmi veľkých bytov a súkromných domov. Koniec koncov, vo veľkých miestnostiach je možné inštalovať nielen kúpele rôznych úprav, ale aj mini bazény
 • pohodlie pri používaní. Diagonálne umiestnená misa vám umožňuje kúpiť väčší kúpeľ, výsledkom čoho je, že kúpeľ bude pohodlný čas na presmerovanie.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

cons

Nevýhody použitia sú nasledovné:

 • Úspory na malom priestore. Najmenšia veľkosť tohto typu vane je 0,9h0,9 m. Ak je napríklad, aby sa kúpeľňa v "Chruščov," že takáto kúpeľ bude trvať prakticky všetok priestor. Pri inštalácii obdĺžnikového modelu, ktorého roh bude skosený, môžete hovoriť o úspore miesta.
 • Cenová politika. Rohové vane sú zvyčajne drahšie ako bežné kúpele. Pre potešenie stojí za platbu - toto pravidlo sa týka kúpy rohového kúpeľa.
 • Vysoká citlivosť na pracie prostriedky. Pri čistení kúpeľne nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky ani tvrdé čeľuste, ktoré by mohli poškodiť celistvosť náteru
 • Pánky ťažko umýva rohové kúpele, pretože jeho veľkosť je dostatočne široká a na umývanie, musíte sa do neho dostať s nohami. O tom, čo umývať akrylovú kúpeľ, prečítajte si ďalší článok.
 • Spotreba vody sa zvyšuje. Priemerná kapacita rohového kúpeľa je od 200 do 400 litrov vody. Tak dlho budeme musieť počkať, až sa voda vo vani budú zadané, rovnako ako objem použitej vody sa podstatne zvýši.

Aby ste nemuseli dlho čakať na plnenie kúpeľa, môžete si navyše kúpiť mix vodopádu.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

inštalácia

Pred inštaláciou by ste mali merať uhly a rovinnosť stien. Mali by byť vyrovnané a mať uhol deväťdesiat stupňov. Ak na stenách existujú nepravidelnosti, táto chyba by sa mala odstrániť. V prípade, že steny sú dlaždice a jeho inštalácia je nedodržanie presnosť uhlov, potom musíte byť pripravení, že pri inštalácii rohovú vaňu nie je proti múru presne. Preto, začať, mali by ste si vybrať budúce kúpele a inštalatérstvo, a až potom ísť na opravu v kúpeľni.

Inštaláciu kúpeľňového dizajnu je možné vykonať dvoma spôsobmi:

1. Montáž na základňu, ktorá je pripravená vopred.

2. Montáž na nohy a konzoly z kovu.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Pred začatím inštalácie by mala byť vybalená nová kúpeľňa v miestnosti dlhšie ako jeden deň a zvyknúť si na okolitú teplotu. Je potrebné určiť miesto na inštaláciu kúpeľa. Podlaha musí byť rovná, ktorá sa meria s úrovňou. Ak sa inštalácia vykonáva s oceľovým alebo akrylovým kúpeľom, jeho výška sa dá korigovať skrútenými nohami.

Ak chcete pripevniť kúpeľ na základňu, musíte ho najprv pripevniť k stenám, uistite sa, že všetky plochy sú presne spojené a až potom prejdú k vytvoreniu základne. Na to môžete použiť tehly, bloky alebo maltu.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Po položení základov by ste mali počkať jeden až dva dni, tak, aby správne uchopil a potom nainštaloval kúpeľ.

Inštalovaná vaňa by mala byť napojená na napájanie, kanalizáciu a vodu. A začať kontrolu nad všetkými systémami - vyplniť kúpeľ a skontrolovať tesnosť. Ak nie je žiadna netesnosť, všetko sa deje správne.

Ak sa kúpeľ neodstráni na stenu, je potrebné utesniť steny silikónovým tesniacim materiálom, a potom je všetko pokryté špeciálnou páskou alebo použite podstavec na kúpeľ.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Závery a tipy

Pri kúpe oceľového kúpeľa by ste mali venovať osobitnú pozornosť inštalácii. Musí byť pripevnená pevne a stabilne, vytvoriť menej šumu.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Štandardná rohová vaňa má približne 1,5-1,6 metra, vo veľkosti je takmer rovnaká ako pravouhlý kúpeľ, ale jeho objem bude oveľa väčší. V rohu kúpeľne môžete okamžite zapadnúť dvoch ľudí a cítiť sa pohodlne.

Pri kúpe kúpeľa treba mať na pamäti, že môže to byť pravostranná a ľavostranná, a tiež asymetrický a symetrický, jeho strany môžu byť rôzne alebo rovnaké. Pri výbere kúpeľa si tiež všimnite informácie o umývadle.

Rohové vane - typy, veľkosti a výhody

Pred kúpaním kúpeľa musíte merať miestnosť, určiť tvar a rozmery tohto výrobku, vedieť, ktorý model je pre vás a vašu kúpeľňu vhodný. Veľkosť nemôže byť určená oko, pretože vizuálne kúpeľ sa zdá byť oveľa väčší, ako je možné ubytovať vašu izbu. A nezabudnite, že kúpel s obdĺžnikovým dizajnom bude zaberať viac priestoru v miestnosti ako roh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

24 − = 22