Špecifikácie klimatizačného zariadenia

Špecifikácie klimatizačného zariadenia

Špecifikácie klimatizačného zariadenia

Mnohí chápu, že letný čas nás poteší nielen dlho očakávaným časom na odpočinok, ale aj časom, keď nás slnko najviac ohrieva svojimi lúčmi.

S príchodom leta všetci ľudia čoraz viac cítia búrlivú činnosť slnečných lúčov, z ktorej sa každý snaží skrývať. Aby ste to dosiahli, potrebujete len tvoju túžbu.

Najčastejším riešením tohto problému je, že je potrebné zakúpiť klimatizačné zariadenie, ktoré zlepší mikroklímu v budove jednej veľkosti alebo inej a poskytne primeranú úroveň komfortu.

V čase nákupu takéhoto zariadenia je nutné venovať pozornosť technickým parametrom jednotky a náklady na zariadenia, ktoré kontrolujú na ustanovka-kondicionera-deshevo.ru/ceny, a to len v prípade budete ten správny split-systém nevyhnutný pre vás.

V tomto článku sa budeme snažiť odhaliť hlavné technické charakteristiky klimatizačných jednotiek, ktoré patria k bežnejším typom, to sú systémy na rozdelenie stien.

Treba poznamenať, že takmer všetky vyššie uvedené charakteristiky sa týkajú iných typov systémov, ktoré sa používajú na priemyselné aj domáce účely.

Špecifikácie klimatizačných zariadení pre domácnosti

Všetky zariadenia tohto druhu vykonávajú jednu bežnú funkciu, je to chladenie vzduchu. Preto je najdôležitejším parametrom klimatizačných zariadení chladiaca kapacita.

Na základe týchto parametrov sú klimatizačné jednotky rozdelené do troch typov, v závislosti od účelu ich použitia.

Požadovaná chladiaca kapacita spravidla závisí od veľkosti budovy, kde je klimatizácia inštalovaná, a to aj zo stropov pozdĺž ich výšky, počtu ľudí prítomných v budove a ďalších dôležitých detailov.

Tiež upozorňujeme na skutočnosť, že chladiaca kapacita by sa mala zvýšiť o 15-20%, ak má budova veľkú zasklenú plochu alebo veľké množstvo okien je na južnej strane.

  • Spotreba energie zariadenia, ktorá funguje zo siete, zodpovedá približne jednej tretine intenzity vykurovania alebo chladenia vzduchu.
  • Pri týchto parametroch je účinnosť 250-300 percent, inými slovami 2,5 až 3 kW tepla alebo chladu na kilowatt spotrebovanej elektriny.

Tieto parametre sa vysvetľujú skutočnosťou, že spotreba energie nechodí na vykurovanie ani chladenie vzduchu, ale na prenesenie určitého množstva vzduchu z ulice do budovy.

Špecifikácie klimatizačného zariadenia

Takže domáce klimatizačné zariadenie s kapacitou dvoch kilowattov používa len 650-700 wattov. Takéto zariadenia spotrebúvajú menej elektriny ako elektrickú varnú kanvicu alebo žehličku, môžu byť pripojené k jednoduchému vývodu vo vašej domácnosti. Nezabudnite tiež, že čistenie klimatizačného zariadenia je kľúčom k bežnej prevádzke split systému.

Teraz takmer všetky zariadenia majú schopnosť nielen ochladiť okolitý vzduch, ale aj vykurovať ho v budove alebo miestnosti. Táto funkcia klimatizačných zariadení je veľmi užitočná na jeseň alebo na jar, keď sa poveternostné podmienky výrazne menia.

V tomto prípade klimatizačná jednotka pracuje takým spôsobom, že neohrieva vzduch špirálou alebo ventilátorom, ale teplým vzduchom dodávaným zvonku.

Jedným slovom je teplý vzduch čerpaný z ulice do budovy. Princíp chladenia vzduchu je rovnaký, len niektoré časti klimatizačného zariadenia menia svoju polohu.

  • Pokiaľ zariadenie pracuje v chladení alebo naopak, výkon je trikrát až štyrikrát nižší ako výkon vykurovacej energie, z tohto dôvodu zariadenie poskytuje tri, štyri kW tepla na kilowatt použitej energie.

Niektorí ľudia sa domnievajú, že všetky tieto zariadenia sú schopné chladenia aj funkcie ventilácie. Toto tvrdenie môže byť nesúhlasné, pretože iba kanálové systémy sú schopné plniť funkciu absolútnej dodávky čistého vzduchu.

Pokiaľ ide o jednoduché klimatizačné zariadenia, sú schopné vychladnúť a následne ohrievať vzduch. Ventilácia, ktorá je uvedená v príručke systému, znamená, že inštalácia klimatizačného zariadenia v tomto režime znamená prevádzku iba ventilátora vnútornej jednotky, okrem kompresora.

Dnes sú zariadenia typu invertoru veľmi obľúbené. Napríklad v Japonsku tento typ zariadenia zaberá 90% všetkých klimatizátorov predávaných v tejto krajine.

Takéto klimatizačné zariadenia sa líšia od bežných tak, že sú schopné jemne a plynule meniť chladiacu kapacitu vzduchu. Hladká zmena výkonu sa dosiahne pomocou jednosmerného motora, ktorý je nainštalovaný v takýchto zariadeniach.

V bežných zariadeniach je inštalovaný striedavý motor.

Ďalším dôležitým technickým znakom moderných klimatizačných jednotiek je hladina hluku. Úroveň hluku sa zvyčajne meria v jednotkách, ako je decibel.

Napríklad šepot sa rovná 25-30 dB, obvyklý zvuk rozhovoru sa rovná 35-45 dB, ale zvuk hlučnej a rušnej mestskej ulice zodpovedá 50-70 dB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

52 − 45 =