T-kus na pripojenie práčky k prívodu vody

T-kus na pripojenie práčky k prívodu vody

T-kus na pripojenie práčky k prívodu vody

Pri kúpe novej práčky alebo pri pohybe pred sebou vzniká problém spojenia prístroja s prívodom vody. Na tento účel sa najčastejšie používa kohútik, nazývaný tričko.

T-kus na pripojenie práčky k prívodu vody

osud

Myšlienka, že kohútik na práčku nie je tak dôležitý, sa objavuje u mnohých ľudí. Títo užívatelia budú pravdepodobne nevie pojem nárastu vodovodného potrubia, v dôsledku ktorého kov a kov-plast rúrka môže rozbiť šev. Ak je prívodnej hadice pripojená priamo do vody, existuje vysoké riziko, že bude prestávka kvôli tomuto nárastu, čo vedie ku prúdy vody v byte.

Použitie tandemového žeriava vás ušetrí z opätovného opravy vo vašom byte a susedov zo spodnej časti. A to je obzvlášť výhodné, pretože umožňuje pripojiť niekoľko domácich spotrebičov, ako je umývačka riadu a práčka, do vodovodného potrubia.

T-kus na pripojenie práčky k prívodu vody

Typy žeriavov

Pripojenie práčky je možné použiť:

  • Tees alebo kohútiky. Používajú sa na potrubie.
  • Rohové kohúty. Vyberajú sa, ak potrebujete zariadenie pripojiť k samostatnej vetve.

Každý typ týchto ventilov je ventil, guľa alebo priechod. Rozdiel spočíva v spôsobe, akým je voda v takýchto kohútiach zablokovaná. Okrem toho sa môžu líšiť od materiálu, z ktorého sú vyrobené (zvyčajne z mosadze alebo siluínu).

Pre krátke video prezeranie odpališť / kohútikov pozri nasledujúce video.

Ktoré je lepšie nainštalovať?

Ak chcete vybrať vhodný kohút, je potrebné najskôr sledovať svoje zručnosti a finančné možnosti. Výber typu žeriavu by mal byť založený na rozpočte nákupu a nie na umiestnení práčky.

Najhospodárnejší a najjednoduchší je kohútik, pretože na jeho inštaláciu nie je potrebná špeciálna výbava. Pripojením ventil do vodnej hadice krmív, práčka môže byť pripojený do miešačky, drezu, ohrievače vody (k rúrke dodávajúci vody v nádobe ohrievača) alebo na vypúšťací nádobe (shlangochki ako po a pred ním). Voľbe vstupnú bránu, je dôležité venovať pozornosť smerom k jeho ramene, takže to nie je narazil do steny a bolo ľahké sa dostať.

Ak chcete pripojiť odpal, musíte si pripraviť plynový kľúč a sadu kľúčov. Aj pre prácu budete potrebovať pásik FSM, ktorý musí byť na závit naskrutkovaný. Utiahnutím spojenia s plynovým kľúčom musíte skontrolovať jeho tesnosť. Inštalácia odpaliska na staré rúry sa neodporúča.

Pozrite si nasledujúce video pre proces pripojenia.

Ak máte v úmysle nainštalovať rohový ventil, mali by ste zakúpiť dodatočné potrubie. Tiež budete potrebovať špeciálny odpal, ktorý je inštalovaný v častiach potrubia. Vo všeobecnosti je inštalácia rohového žeriavu rovnaká ako pripojenie kravatového kohúta, to znamená, že potrebujete použiť pásku FSM a navinú ju na závit. Potom je ventil naskrutkovaný do potrubia a hadica zo stroja je k nemu pripojená. Potom je prípojka utiahnutá plynovým kľúčom.

T-kus na pripojenie práčky k prívodu vody

Spôsoby pripojenia k vodovodnému systému

Kovové potrubie

Najjednoduchší spôsob pripojenia stroja k miestu, kde už je odpalisko na batériu, toaletnú misku alebo umývačku riadu. Odpojte hadicu zariadenia, namiesto toho nainštalujte ešte jednu čapičku. Vo svojich východoch, vstavané a pripojené inštalatérske práce, a kohútik na práčku.

Druhou metódou bude použitie "upíra" - špeciálneho zariadenia, ktoré je pripevnené k rúre svorkami. "Upír" má vetvu s vláknom podobným ako tričko. Technológia pripojenia v nasledujúcom videohovore.

Ak trubica predtým nainštalovala odpalisko a nemáte príležitosť použiť "upíra", musíte dokončiť bočný panel. Vystrihnite časť kufra, musíte vytvoriť vlákno a potom pripojiť odpal.

T-kus na pripojenie práčky k prívodu vody

Rúry vyrobené z kovového plastu

Pri inštalácii odpaliska na plastové rúrky je potrebný špeciálny nástroj a správny výber odpaliska s montážnymi ohybmi, ktoré zapadajú do kovových plastových rúrok. Pomocou špeciálnych nožníc je potrebné vykonať kvalitatívne krimpovanie ohybov. Ak nemáte také nožnice a nepracovali ste s kovovými plastovými rúrkami, je lepšie pozvať špecialistu na pripojenie.

T-kus na pripojenie práčky k prívodu vody

Používanie spätnej väzby

Ľudia, ktorí majú skúsenosti s používaním žeriavov-Tees Pre pripojenie práčky k rozvodu vody, na vedomie, že Silumínu výrobky sú oveľa menej vyrobené z mosadze guľových kohútov a spoľahlivý ako multi. Pokiaľ ide o výrobcu, kupujúci zaznamenali vysokú kvalitu trojitých ventilov talianskej a chorvátskej výroby.

alternatívy

Namiesto kravatového kohúta môžete uprednostniť namontovanie výmenníka. Po odrezaní rúrky je táto armatúra namontovaná medzi jej kusy a potom je do jej voľného otvoru vložená rúrka, ktorá ide do práčky. Je to jednoduchý a lacný spôsob, ale nemožno ho nazvať veľmi spoľahlivým. Tvarovky tesnia s časovým opotrebením, čo vedie k úniku.

Taktiež môže byť žeriavový výmenník nahradený bežným guľovým ventilom. Jeho spoľahlivosť je rovnaká ako v prípade špecializovaného žeriavu, zatiaľ čo náklady sú oveľa nižšie.

T-kus na pripojenie práčky k prívodu vody

T-kus na pripojenie práčky k prívodu vody

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

12 − = 5