Tekuté tapety pre kuchyňu

Tekuté tapety pre kuchyňu

Tekuté tapety pre kuchyňu

Tekuté tapety v kuchyni prinášajú príjemnú atmosféru. Mnohí veria, že takáto tapeta v kuchyni by sa nemala používať. To je spôsobené tým, že rýchlo absorbujú pachy a tuk sa môže absorbovať. Ak však použijete dodatočné finančné prostriedky, tieto nedostatky nie sú kritické.

Hlavná vec je pracovať so zásterom z iného materiálu: dlaždice, mozaiky, sklo, umelý kameň.

A pre dlhú službu kvapalných tapiet v kuchyni, otvorte ich lakom na báze vody (disperzia) alebo akrylátové.

Nebudú sa pohlcovať, odpudzujú vodu a môžu sa umyť.

Ak spozorujete tukovú škvrnu na stenu, môžete ju namočiť, odstrániť ju a aplikovať na túto plochu malú tekutú tapetu v rovnakej farbe. Pri suchom pokrytí lakom. Na stenu je možné namočiť nielen čerstvé, ale aj dlhé častice tapiet. Preto je zvyšok zmesi dané v skrini - užitočné.

výhody

Pozrime sa na ich výhody:

 1. Odolné voči vlhkosti.
 2. Pokojne tolerujte rôzne zmeny teploty.
 3. Pod vplyvom priameho slnečného žiarenia nestratia farbu.
 4. Nevyvolávajte alergie u ľudí.
 5. Ľahko sa čistia od špiny.
 6. Trvanlivé.
 7. Krásne.

Takéto tapety je možné použiť pri usadení v novej budove. Zvyčajne budú mať zmršťovanie. Môžu skrývať malé trhliny. Ak je časť tapety znečistená a mala by byť vymenená, odstráňte ju a vyzdobte celú stenu tekutinou. Je to bezproblémový materiál a je jedným z najlepších v tejto oprave.

Príprava

Nezačíname pracovať s dávkou dokončovania stien, ale s nákupem potrebných nástrojov. Samozrejme, ak máte priateľov, prenajmite si to. potrebujeme:

 1. Špachtle. Je veľmi žiaduce, aby ste sa na prácu líšili od malých po veľké.

  Tekuté tapety pre kuchyňu

 2. Valec alebo kefa. Ak dávate prednosť valčeku, kúpte si vlnu.

  Tekuté tapety pre kuchyňu

 3. Jedlá, v ktorých miesto farby. Je dobré robiť to v bežnom plastovom vedre.
 4. Hammer.
 5. Sekáč.

Pomocou týchto nástrojov nielenže prilepíte tapetu na stenu, ale aj vyhladíte pot.

Dôležité! Spomenuli sme, že kvapalina tapeta môže skrývať praskliny alebo čipy s trochu drsný a nerovný na stene, ale v prípade, že výškový rozdiel jednoznačné, že sa neotáča skrývať. Pretože taký povrch predbežne zarovnanie omietky.

Zarovnajte povrch steny

Nie je príliš jednoduché aplikovať materiál na stenu s vysokou kvalitou, preto buďte opatrní. Zvlášť, ak chcete, aby náter vyzeral skvele. Značka označuje tie oblasti, na ktorých sú viditeľné jamky alebo kopce.

Odvážne prevziať ruky kladivo s dlátom a mierne znížiť tieto nerovnosti. Tieto oblasti ošetrujte primerom. Hlavná vec je pokúsiť sa úplne rovnú plochu, v prípade, že náhlenie a použiť tapety, a potom chcete opraviť, budete musieť vzlietnuť vrstvu, alebo ho nechať ako je to esteticky.

kuchyne

Samotné tekuté tapety sú bavlnený suchý materiál, ktorý je vyrobený z bavlny a celulózových vlákien. Okrem toho sa tu pridá adhézna zlúčenina, pigmenty a iné impregnácie. Tieto spoje robia materiál krásnejším, pôvodnejším: malá kôra, suchá riasa alebo sľuda, hodváb.

Tekuté tapety pre kuchyňu

Ak chcete vedieť, čo tieto tapety fungujú, môžeme povedať, že nie sú prispôsobené na interakciu s vodným prostredím. Takúto tapetu možno vykonať všade, s výnimkou pracovnej plochy. Vzhľadom na priestor od obrubníka a drezu sa do nadzásobených skriniek. Umiestnite túto oblasť do dlaždíc alebo keramiky, skla a iné na vkus.

My položme základy na stene

Materiál sa pripraví pred nanášaním na povrch nasledovne.

Nalejte určité množstvo vody do plastového vedra. Dajte tam lesk. Táto prísada nie je používaná všetkými - je to na vás. Potom pridajte suchú zmes vreciek a uistite sa, že každá kompozícia je v samostatnej nádobe. Zmiešajte ich každý s rukami a položte ich späť na tašky na 12 hodín.

Namočte všetok požadovaný objem na pokrytie všetkých stien, ale pridajte obal do nádoby. Keď prechádza, uvedené v návode, premiešajte všetko, kde bolo nasiaknuté a rozdelené na jednotlivé časti. Takže je pohodlnejšie pracovať.

To sa deje tak, aby materiál zostal homogénny. V rôznych vreciach sa môže vyskytnúť trochu odlišná základňa odtieňa. Vlhká zmes sa uchováva až do 14 dní. Je veľmi žiaduce pokryť steny sadrou pred dokončením, ale to nie je potrebné, najmä ak je prakticky ploché.

Pred nanášaním steny naneste na ňu akrylový základný náter. Primer by mal byť v dvoch vrstvách. Spustite vodorovne a skontrolujte vertikálne. Pridajte druhú vrstvu, keď je prvá úplne suchá. Samotný materiál sa aplikuje, keď je druhý úplne suchý.

Vezmite si veľa tapety a pokúste sa aplikovať rovnako na povrch. Je dobré, keď táto vrstva bude od 1 do 2 mm. Ak je hmotnosť príliš hrubá, pridajte vodu. Stačí, keď sa dosiahne požadovaná konzistencia. Pamätajte, že nemôžete pridať viac vody ako liter na balenie.

Pri aplikácii zostáva stierka 10 až 12 stupňov od steny. Zakryte hmotnosť všetkých stien a hladte, vyrovnajte hladítkom. Opäť prejdite na hladký povrch. Skúste to - urobte to kvalitatívne. Nakoniec sa hladidlo ponorí do vody. Ak narazíte na baterku pozdĺž steny, narazíte na nerovnosti. Nebojte sa. Keď ste vysušili steny, môžete otvoriť okno, nebojí sa prievanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

68 + = 75