Uloženie parkiet: podlaha s vlastnými rukami, technológia a video, umelecká ako štýl

Uloženie parkiet: podlaha s vlastnými rukami, technológia a video, umelecká ako štýl

Uloženie parkiet: podlaha s vlastnými rukami, technológia a video, umelecká ako štýl

Pred položením podlahy sa odporúča študovať teóriu a zoznámiť sa s odporúčaniami odborníkov parkiet - to je veľmi ušľachtilý a krásny materiál, ktorý sa používa pre dokončenie podlahy. Samozrejme, tento dizajn je drahší ako umelé materiály, ale vyzerá to tiež elegantnejšie. Umiestnenie parketovej podlahy je náročnejšie, ako napríklad položenie parketovej dosky, takže pre takéto dokončovanie často najal profesionálny majster. Avšak, ak chcete robiť všetky opravy vlastnými rukami, potom zapasshis trpezlivosť a starostlivosť, budete môcť vysporiadať s týmto neľahkou prácu.

Príprava podlahy pred položením kusu parkiet

Stohovanie parkiet trvá veľa času a úsilia. Je to veľmi dôležité zamestnanie a akýkoľvek nesprávny krok môže viesť k nerovnomernosti podlahy. V prvom rade je potrebné, aby základňa bola dokonale hladká a tiež ju posilňovala.

Uloženie parkiet: podlaha s vlastnými rukami, technológia a video, umelecká ako štýl

Pred pokládkou kusov parketových podláh treba starostlivo očistiť od trosiek a zarovnať

Ak sa rozhodnete vytvoriť vlastné ruky na parketovej podlahe na drevenej základni, potom budete musieť urobiť veľa prípravných prác. Najprv je potrebné zaistiť všetky uvoľnené dosky pomocou samorezných skrutiek. Ak sú niektoré z dosák sa zhnilo a zrútil, potom budete musieť rozobrať slovo MAS vymeniť všetky poškodené komponenty a znovu zostaviť celú štruktúru. Teraz môžete skrutkovať kvalitné preglejky nad doskami, ktoré sa stanú základom pre pokládku parkiet.

S betónovou základňou pracovať oveľa jednoduchšie. Musíte skontrolovať takýto základ pre nezrovnalosti. V prípade malých rozdielov môžete vyplniť vrstvu samonivelačnej zmesi. Ak má betón praskliny, musíte odstrániť starú poter a naliať novú betónovú zmes.

Je veľmi dôležité položiť parkety, dodržiavať normy teploty a vlhkosti v miestnosti. Takáto práca v miestnosti by nemala byť nižšia ako 18 stupňov. Vlhkosť sa môže pohybovať medzi 35-60%.

Ďalšia príprava pozostáva z výberu parkiet. Môže to byť materiál z drahých alebo priemerných nákladov na drevo. Najdôležitejšie je, že drevo je vysoko kvalitné a dobre sušené.

Tiež je potrebné vybrať spôsob, akým budete dať parkety. Ak nie ste profesionálom, nevyberajte zložité výkresy. Odporúčame, aby ste podlahu položili najjednoduchšou technológiou, aby ste to nepotrebovali.

Paluba, ktorým sa parkety vlastné ruky

Montáž parkety by mala byť vykonaná lepením. Samozrejme, niektorí majstri radia, aby položili parkety plávajúcim spôsobom, avšak táto metóda je nespoľahlivá.

Pred inštaláciou je potrebné na podlahu naniesť niekoľko vrstiev základného náteru. Je to nevyhnutné pre lepšiu priľnavosť podlahy k podlahe. Lepidlo sa nanáša na podklad pomocou špachtle.

Ak kladiete parket na betónovú podlahu šitú preglejkou, je lepšie ju ďalej posilňovať. Na to, čo najlepšie, nechty urobia.

Uloženie parkiet: podlaha s vlastnými rukami, technológia a video, umelecká ako štýl

Ak nemáte skúsenosti s pokládkou parkiet, môžete využiť služby profesionálov, ktorí budú vykonávať prácu v krátkom čase

Technológia pokládky parkiet:

 1. Prvý riadok zapadá zľava doprava, kolmo k dverám. Priestor medzi stenou a prvou radou parkiet by mal byť 1 cm.
 2. Lepidlo sa rozprestiera na podlahe v mieste, kde padnú parkety. Takéto zariadenie pomôže lepšie spájať drevo s podlahou.
 3. Posledný riadok riadku by sa mal v prípade potreby rezať.
 4. Dosky druhého radu sú mierne posunuté voči doskám prvej. Odtok dosiek medzi radmi sa môže pohybovať od 1/3 do 1/2 časti parkiet.
 5. Vložte chrbát druhého radu parkiet do drážky prvého radu parkiet pod uhlom 45 stupňov. Pre lepšie prispôsobenie je parkety vystužené gumovým kladivom.
 6. Dosky tretieho radu sú umiestnené na úrovni dosiek prvého radu. Pokračujte v položení riadkov, presúvaním parkiet hore a dole.
 7. V poslednom riadku nezabudnite odstrániť hroty z parkety.

Na palubu môžete položiť parkety a diagonálne. Nezávisle položiť parkety je jednoduché, hlavnou vecou je vykonať všetky pravidlá a byť mimoriadne pozorný.

Technológia kladenia parkiet s ryžovou kosťou

Existuje mnoho štandardných spôsobov kladenia parkiet. Väčšina majstrov vyrába parketové podlahy s ryžovou kosťou. Toto murivo vyzerá veľmi originálne a na to, aby sa znova stalo, nemusíte mať vysokú profesionalitu.

Rybia kosť - to je ideálny typ inštalácie podlahy, v tomto prípade je záťaž rovnomerne rozptýli po celý ležiace na podlahe, parketiny. Takže parkety nezmení svoj tvar a medzera medzi lamelami nevzniká.

Uloženie parkiet: podlaha s vlastnými rukami, technológia a video, umelecká ako štýl

Skvelým riešením je kladenie parkiet so sleďovou kosťou na špeciálne lepidlo

Podrobný návod na kladenie rybia kosťa:

 1. Prvé parkety sú umiestnené vo vzdialenosti 1 cm od steny.
 2. Podlaha je zašpinená lepidlom pomocou zubovej stierky. Parkety sú položené pod uhlom 45 stupňov vzhľadom na stenu.
 3. Vzájomne vzájomne sú tyče paralelné. Taktiež každá lišta je mierne posunutá vzhľadom na predchádzajúcu parketu.

Po položení všetkých parkiet musia byť ich hrany odrezané, a to priamkou. Kĺby medzi stenami a podlahou skryjú podstavec a medzera blízko prahu uzavrie parapety.

Veľmi populárne je také murovanie ako francúzska jedľa. V tomto prípade sa parkety rozrezávajú pod uhlom 45 stupňov. Toto murivo sa stalo hlavným rysom hradu Loiry.

Ak chcete urobiť murivo viac zaujímavé, potom môžete použiť kefovanie a tonovanie. Ak chcete dosiahnuť tento efekt, môžete roztrhnúť podlahu s rôznymi farbami a rozotrieť ju pomocou tvrdého kovového štetca.

Umývanie umelých parkiet

Umelecké parkety vyzerajú luxusne. Väčšina palácov osemnásteho a devätnásteho storočia je zdobená týmto spôsobom.

Postupom času sa táto dekorácia podobná umeniu zlepšila a teraz sa používa na zdobenie obyčajných bytov. Toto znášanie môže byť vykonané len profesionálom, takže sa nesnažte robiť sami.

Zvyčajne sa pri kladení parkiet používa drevo rôznych plemien. Kvôli stromu rôznych farieb môžete vytvoriť výkres s obzvlášť výraznými obrysmi.

Uloženie parkiet: podlaha s vlastnými rukami, technológia a video, umelecká ako štýl

Medzi výhody umeleckého parketu stojí za zmienku vynikajúci vzhľad a dlhá životnosť

Na vytvorenie povlaku umeleckého parketu v jednej miestnosti je možné použiť až 100 rôznych druhov dreva. Pre väčšiu pompéznosť môžete zdobiť podlahu vložkami zo skla, kovu a drahých kameňov.

Jednou z najobľúbenejších kresieb je "rozeta". V tomto prípade je hlavná časť výkresu umiestnená v strede miestnosti a z nej ísť malé prvky do iných častí miestnosti. Rámy model parkety ráfiku. Zvyčajne je z tmavých a ľahkých parkiet vo forme skrútených lán.

Profesionálna parketová podlaha môže usporiadať parkety neuveriteľnej krásy. Môžu byť obrázky zvierat a rastlín a len geometrické postavy.

Veľké výkresy dokážu skryť priestor, takže takéto dekoračné prvky z umelých parkiet by sa nemali používať v priestoroch s malou plochou. Tiež je potrebné zvážiť, že ak zdobíte časti Europolu s takými zložitými vzormi, potom by sa nábytok mal osloviť štýlovo.

Posledná etapa inštalácie parkiet

Výroba parketových podlahovín okrem stohovania materiálu zahŕňa ďalšie kroky. Ak ste zanedbávať posledné položky na dokončenie podlahy s drevenými laťmi, potom všetka vaša práca môže pokaziť. Do podlahovej krytiny sa môže dostať nečistota a ak prenikne vlhkosť, strom sa môže nabobtnať.

Uloženie parkiet: podlaha s vlastnými rukami, technológia a video, umelecká ako štýl

Po inštalácii parkety je potrebné leštiť

Posledné etapy položenia parkety:

 1. Najprv je potrebné počkať, kým lepidlo úplne vysuší. Zvyčajne to trvá nie viac ako jeden deň.
 2. Potom je povrch mletý. Brúsenie sa vykonáva špeciálnym strojom, v dvoch alebo troch prístupoch.
 3. V rohoch a iných ťažko dostupných miestach budete potrebovať špeciálny stroj na hranaté brúsenie.
 4. V poslednej dobe sa parkety brúsia špeciálnou brúskou. Pomocou tohto nástroja môžete dosiahnuť dokonale plochý a hladký povrch.
 5. Potom sa všetky praskliny rozdrvia a dôjde k poslednému brúseniu.
 6. Potom sa parkety pokryjú niekoľkými vrstvami laku alebo zmesi olej-vosk.

Parkety s vlastnými rukami (video)

Parkety sú snáď najkrajšie materiály pre návrh podlahy. A napriek tomu, že tento typ dekorácie nie je vôbec nový, je stále veľmi obľúbený, pretože je vhodný pre akýkoľvek interiér.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 7 = 1