Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Tam je široká paleta tapety, rôzne v štruktúre, druh materiálu, farba a cena. Návrh spálne má svoje vlastné nuansy spojené s parametrami miestnosti. Správne prispôsobené tapety na dokončenie stien v spálňach môžu vizuálne zväčšiť miestnosť, urobiť to útulnejšie, miesto akcenty. Preto by sa výber tapety pre spálňu mal riešiť s veľkou vážnosťou. Aké možnosti na dokončenie ponúka moderný trh a ako vybrať tapetu pre spálňu, ktorá bude v súlade s celkovým dizajnom izby - prečítajte si článok.

Tekuté tapety v interiéri spálne: foto

Tekuté tapety - to je jedinečný dokončovací materiál, ktorý úspešne kombinuje vlastnosti bežných tapiet a dekoračných omietok. Je vhodný na nanášanie špachtľou, dýchajú dobre, sú odolné proti zvýšeniu vlhkosti a mechanickým vplyvom. Navyše dizajn s ich pomocou je neuveriteľne atraktívny a neobvyklý. A vďaka technológii miešania hmoty a špeciálnych farieb môžete získať absolútne akúkoľvek farbu povlaku.

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Medzi výhody tekutých tapiet stojí za zmienku dlhá životnosť a vynikajúci vzhľad

Ideálny pre spálňu - tekuté tapety pastelových farieb s hedvábnou textúrou, ktorá dáva jemnú, veľmi krásnu žiara.

Dizajnéri odporúčajú používať tekuté tapety nie na obvode miestnosti, ale na betónových stenách alebo dokonca častiach stien. Takže vrstva s leskmi je lepšie použiť v hornej časti miestnosti: spolu s osvetlením stien poskytne pôvodný svetelný efekt.

Ak chcete, aby náter nadobudol objem, potom môžete do hmoty pridať granule alebo kŕmne látky. Toto riešenie vizuálne robí miestnosť mäkšou a pohodlnejšou.

Tekuté tapety je možné použiť vo všetkých interiéroch. V klasickej spálni tekutých tapiet v ružovej farbe môžete urobiť skvelé vložky, zdobené dekoratívnymi výliskami. V moderných izbách môžete zdobiť celú stenu sivou tekutou tapetou: obzvlášť štýlová bude vyzerať v interiéroch podkrovia a minimalizmu.

Spárované tapety v spálni v interiéri

Urobiť spálne designu dynamickejší, môžete použiť paru tapetu. Použitie tapety spoločník môže mať ľubovoľnú veľkosť v miestnosti: malá spálňa, urobia viac vizuálne (s asymetrickým lepením), a - efektívne pásmový. Navyše toto riešenie ušetrí trochu peňazí.

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vďaka tapetu s tematickým obrázkom môžete spáliť originálnosť spálne

Ak chcete navrhnúť spálňu vyzerajúci harmonicky, pri výbere spoločností s tapetami je potrebné dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Tapety s častými vzormi by sa mali kombinovať s monochromatickými modelmi. Napríklad neuveriteľne krásna talianska tapeta s damaškovými vzormi alebo mriežkou môže byť úspešne spojená s monofónnym náterom ružovej alebo levanduľovej farby.
 2. Tlač kvetov je možné kombinovať s pásikom, monofónnou tapetou nasýtených tónov. Súčasne môžu byť kombinácie lepidla vertikálne (to rozširuje miestnosť) a vodorovne (nastaviť proporcie nadmernej spálne s vysokými stropmi).
 3. Pás sa dobre zapadá do malých kvetov. Ak chcete v dizajne veľkej spálne používať tri typy tapiet, potom v tejto kombinácii môžete pridať pevnú tapetu. V tomto prípade sa odporúča používanie tapiet pre zóny: kvetinový výtlačok - v zóne odpočinku a spánku, pruhy a monofónne plátna - v šatni, v pracovnom priestore.

Okrem výberu tapety rôznych typov by ste mali uprednostňovať modely s rovnakou šírkou, čo spôsobí, že kĺby obrazov na stenách budú menej zreteľné. Dobre sa hodí pre kombináciu vinylových a papierových tapiet. Pokiaľ ide o farbu, potom sa môžete odvolávať na farebné spektrum: najlepšie kombinácie budú farby, ktoré sa nachádzajú v kruhu druhého protiľahlého k sebe.

Svetlá tapeta pre spálňu v interiéri: foto

Svetlý tapety v spálni - to je klasika: vyzerajú efektné vo veľkých spálňach, takže interiér skutočne rafinovaný a elegantný, a sú vhodné pre spracovanie malých miestností, čo je vizuálne väčšiu veľkosť. Navyše ľahká tapeta môže byť kombinovaná s prakticky akýmkoľvek plátnom. Zároveň zostane miestnosť taká svetlá a priestranná.

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Na svetlé tapety v spálni nevyzerali monotónne, môžu sa meniť s inými tapetami so vzorom

Používanie bielych tapiet v spojení s ostatnými závisí od štýlu interiéru:

 1. Pre spálne v škandinávskom štýle ako druhú tkaninu budú biele tapety s modrým vzorom "dom".
 2. Pre klasické interiéry bude najlepším dvojicou krémová monofónna tapeta a plátno so zlatým damaškovým vzorom.
 3. Biele tapety v moderných interiéroch možno doplniť nohy veľkolepé čierna vrana, jednotlivé 3D tapety žiarivými farbami, obrazy s imitáciou muriva.
 4. Pre interiéry v štýle Provence sa perfektný pár svetlých tapiet stane plátno v kvete, jemný zelený pás.
 5. Vo veľkých minimalistických izbách môžete bezpečne použiť klasickú čiernu a bielu kombináciu. V tomto prípade sa jedna stena stáva čiernou a zvyšok je neutrálne biela. Čierny náter môže byť monofónny a má strieborné, biele, šedé kresby.

Štýlový a moderný vzhľad kombinuje biele tapety a tmavošedé alebo plátno s kvetinovým písmom alebo monogrammi. Druhý zvyčajne je umiestnený na stene za posteľou.

Vyberte tapetu pre malú spálňu: fotografiu vo vnútri

Pred dekoráciou malej spálne je dôležitou úlohou vizuálne zvýšiť priestor. To sa dá robiť s bielym nábytkom a tapetami, asymetrickým lepením parných náterov.

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Tapetové svetlé farby môžu vizuálne rozšíriť malú spálňu

Súčasne, výber tapety pre spálňu Chruščov je potrebné:

 1. Uprednostnite svetlé tapety v pastelových farbách. Navyše je žiaduce, aby povlak mal lesklé alebo odrazové častice: efekt žiaru bude vizuálne väčší.
 2. Odtiene tmavé tapety, maľby s častými vzormi, tenké čiary. Navyše si nevyberajte tapety s nesmierne veľkým ornamentom: "ukradne" dobrú polovicu plochy.
 3. Vyberte tapetu s diagonálnymi vzormi: toto bude vizuálne rozširuje miestnosť. Ak chcete dosiahnuť rovnaký účinok, môžete na pasáľových tónoch prilepiť diagonálne na diagonále.
 4. Môžete si vybrať tapetu s textúrou pre maľovanie alebo tekuté tapety: výškové rozdiely a hra svetla vizuálne zväčšiť veľkosť spálne.
 5. Vyberte si monofónne maľby v miestnostiach s množstvom stenových dekorácií (fotografie, police, obrázky, hodinky atď.).

Okrem toho môžete vizuálne zvýšiť stropy a prilepiť ich tapetami. Pre túto úlohu je niekoľko možností. Najjednoduchšie a najefektívnejšie je rozšíriť pruh nasýtenej farby za posteľou na strop. Môžete tiež pokryť všetky strop a akúkoľvek stenu, na ktorú chcete dať prízvuk, 3D tapety.

Štýlová tapeta v interiéri spálne (video)

Moderný trh materiálov na dekoráciu ponúka širokú škálu tapiet rôznej farby, vzoru, štruktúry a spôsobu použitia. Vďaka tejto odrode môže byť design spálne štýlový a jedinečný bez pomoci profesionálnych dekoratérov. Hlavná vec - poznať a zohľadniť niektoré nuansy výberu určitých obrazov. A v tomto budete mať prospech z vyššie uvedených odporúčaní a výberu obzvlášť úspešných interiérov!

Návrh tapety v spálni (fotka v interiéri)

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Vyberte si tapetu v interiéri spálne: 35 fotiek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 87 = 92