Žalúzie z tkaniny s vlastnými rukami ľahko a rýchlo

Žalúzie z tkaniny s vlastnými rukami ľahko a rýchlo

Žalúzie látok iným spôsobom sa nazývajú rímske žalúzie. Jedná sa o relatívne nový druh závesov, ktorý sa každodenne stáva modernou a praktickejším, a to vďaka prírastkom skúsených dizajnérov. Hlavným materiálom je tkanina, ktorú si môžete vybrať sami.

Žalúzie z tkaniny s vlastnými rukami ľahko a rýchlo

Schéma inštalácie rolety.

Zvyčajne tkaninové žalúzie sú nepostrádateľnou vecou v miestnosti, kde je stôl v blízkosti okna, akvária alebo iné interiérové ​​predmety, ktoré môžu zabrániť tomu, aby sa bežná opona voľne pohybovala pozdĺž rímsy. Dokonca aj také žalúzie sú nepostrádateľné v nízko osvetlených miestnostiach, pretože pri otvorení budú vždy chýbať maximum svetla. Otázka, ako vyrábať žalúzie z textílií, je veľmi dôležitá, takže je vhodné zvážiť to podrobne.

Príprava na prácu

Žalúzie z tkaniny s vlastnými rukami ľahko a rýchlo

Schéma výpočtu tkaniny na rezanie rímskych žalúzií.

Najprv sa rozhodnite, na ktorú časť okna chcete vidieť rímsku oponu - bližšie k sklu alebo do miestnosti. A musíte sa rozhodnúť, ktorá farebná schéma zvolí clonu. Zvláštna pozornosť sa venuje kvalite textílie. Odporúča sa používať hustú tkaninu, ak chcete použiť žalúzie ako hlavnú oponu z ľúbostných očí a svetla. Veľmi ľahký materiál je vhodný iba v prípade, že rolety slúžia iba ako tyle. Je potrebné mať na pamäti, že vzdušná tkanina bude trochu nabroušená a visiaca.

Pri kúpe tkaniny je lepšie zakúpiť si jeden kus, aby ste neskôr na to ešte nemuseli šiť - môže to výrazne rozptýliť vzhľad opony a komplikovať vašu prácu. Pred nákupom materiálu musíte vykonať všetky merania správne. Hlavné parametre sú šírka a výška okenného otvoru.

Výška okna a ďalšie tkanivo pod záhyby. Šírka záhybov si vyberiete sami. Aby ste správne vypočítali všetko, musíte okamžite ohýbať tkaninu na požadovanú šírku záhybu, odmerať ju a označiť na spodnej strane textilu. Šírka závesu sa rovná šírke otvoru plus niektoré tkaniny pre kvóty (treba tiež označiť). Potom odtiahnite záves z tkaniny.

Než začnete pracovať na výrobe takýchto originálnych žalúzií vlastnými rukami, musíte si kúpiť materiály a nástroje.

Žalúzie z tkaniny s vlastnými rukami ľahko a rýchlo

Obrázok 1. Roman blind.

V nástrojoch nie je nič zvláštne drahé a zložité, takže si môžete kúpiť hardvér aj na trhu alebo v obchode s hardvérom. Budete potrebovať:

  • rolka nylonovej šnúry;
  • skrutky a malé klinčeky;
  • nožnice;
  • Lamely sú vyrobené z dreva s priemerom 4 mm a dĺžky o 2,5 cm nižšej ako je šírka budúceho žalúzie (to znamená otváranie okien);
  • kovová alebo drevená tyč, ktorá sa rovná šírke závesu (potrebná na váženie spodnej časti rímskych záclon);
  • podšívka;
  • vlákna v farbe hlavných textílií a ihly;
  • sada suchého zipsu.

Práca s textíliami a popruhmi na upevnenie

Teraz je čas začať hlavnú prácu na závese. Najprv musíte spracovať okraje tkaniny, ktoré sú jednoducho šité tenkou čiarou smerom dovnútra pozdĺž značených kvót. Je to nevyhnutné, aby nerušená časť tkaniny nebola viditeľná. Pred procesom podania musí byť opona hladko vyhladená.

Po tom, vziať hank z nylonovej čipky a nožnice. Je potrebné urobiť len 2 kusy. Sú rovnaké ako výška rímskej opony vynásobenej 2 a 1 cm Tieto segmenty budú slúžiť ako regulátory výšky zdvíhania a spúšťania opony.

Žalúzie z tkaniny s vlastnými rukami ľahko a rýchlo

Schéma univerzálnej rímskej rímsy.

Teraz najťažšou časťou práce sú závesy záclon. Sú vyrobené tak, aby opona nevyzerala plochá a nudná. Miesto pre nich by ste mali byť označené. Ak chcete opraviť ohyby, budete potrebovať kolíky. Takže počet záhybov sa bude rovnať počtu kolíkov. Zoberte kolík, umiestnite ho presne pozdĺž línie skladania a ohýbajte požadovanú vzdialenosť materiálu.

Dostanete dostatok priestoru medzi líniou prešívania záhybu a umiestnením tyče. Aby ste zabezpečili, že lišta nebude oscilovať v zákrute, musíte urobiť 2 stehy: jeden priamo v bezprostrednej blízkosti tyče a druhý - pozdĺž horného riadku záhybu. Podľa tohto princípu sú zvyšky popruhov pripevnené a na látke sú vytvorené záhyby.

Po tom, na sokoch v baroch, sú šité krúžky, cez ktoré prechádza šnúra. Sú umiestnené symetricky k sebe v rovnakej vzdialenosti od bočných okrajov závesu. Teraz potrebujeme šiť lamely na váženie zospodu a zhora. Robí to všetko rovnako ako sústruženie a firmware. V hornej časti vŕtacieho otvoru sú pre kábel vyvŕtané otvory. Sú umiestnené symetricky na krúžkoch na spodných tyčiach.

Dokončenie a upevnenie žalúzií k oknu

Takže hlavná časť závesov je pripravená. Po vykonaní práce navlečte kábel cez krúžky a horný otvor vo vertikálnom smere a rovnakým spôsobom postupujte so zvislou rovnobežnou stranou clony. Bude to vyzerať takto (obrázok 1). Konce kábla sú fixované uzlami. A pre väčšiu krásu a spoľahlivosť môžete k nim pripevniť masívny kefák.

Aby sa zabezpečilo, že keď sa stav opony automaticky nezníži, na spodnej strane spodnej strany sa šité samolepky. A druhá strana nálepiek je prilepená alebo prišitá k tkanine, v ktorej je vrchná doska šitá. Všetok suchý zips by mal byť navzájom rovnobežný, aby sa tkanina pri zdvíhaní a upevňovaní žalúzií nepohybovala po stranách.

Teraz stačí nastaviť žalúzie na otvorenie okna. Obvykle sa to robí pomocou skrutiek alebo malých kolíkov. Môžete použiť samořezné skrutky, ktoré budú spoľahlivejšie, hoci to nie je veľmi potrebné. Ako ukazuje prax, žalúzie z textílie dokážu vydržať perfektné a obyčajné nechty, ktoré mimochodom môžu byť ľahko odstránené z otvoru a odstránené z opony.

Ako rýchlo vyrobiť žalúzie s vlastnými rukami z tkaniny, teraz je jasné. Stačí, aby ste boli trpezliví a veľmi opatrne vykonali všetky merania správne. Koniec koncov, kvalita a vzhľad žalúzií závisí od správnosti značenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 7 = 3