Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

Problém parkovania je mimoriadne viditeľný počas letného horúčavu. Po stáť na slnku počas dňa, auto vyzerá ako sauna. Toto sa dá urobiť, ak je "domáci kôň" vybavený systémom riadenia klímy. Takýto luxus však nie je k dispozícii vo všetkých produktoch automobilového priemyslu a tónovanie je zakázané zákonom. Závesy automobilov pomôžu vyriešiť problém. Niekoľko typov je k dispozícii pre vlastnú výrobu. O nich a hovoriť.

Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

Ochrana pred svetlom a teplom v aute

 • Výber farby záclon pre automobily
 • Druh tónovania automobilov zo slnečného žiarenia
 • Typy záclon v oknách automobilov

  Každý z prezentovaných druhov má určitú kvalitu a prínos pre motoristov. Vyriešte problém s nákupom vlastnej voľby, pomôžte nastaviť ciele. Takže záclony na oknách sú reprezentované týmito typmi:

  Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  1. Ochrana pred slnkom. Vykonajte úžitkovú funkciu ochrany priestoru pre cestujúcich pred vykurovaním. V podstate prezentované v tmavých tónoch, za účelom lepšieho účinku, robia svetlo. Pravidelne ide o automatické žalúzie, ktoré vám umožňujú kedykoľvek ich odstrániť a otvoriť okno. Sú vyrobené z akejkoľvek tkaniny, husté, nemarmorové, lacné.
  2. Panelák. Takéto odnímateľné závesy na okuliaroch na automobily sú vhodné tak, že nie je potrebné ich pripevňovať k detailom okuliarov. Pravidlá zakazujúce momenty, dokonca aj na látke proti slnečnej ochrane, sú schválené, ak nepatria do výbavy vozidla. Z tohto dôvodu, odstrániť záclony bez problémov nie je ťažké - oni len fit na sklo, bez dodatočnej fixácie. Sú vyrobené zo sieťoviny a obložené saténovými stuhami na prezentovateľnosť tohto druhu.

   Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  3. Plast. Skladacia verzia automobilových záclon. V prípade potreby sa používa a odstraňuje. Má však vážnu nevýhodu - rýchlo sa spáli. Vytváranie automobilových záclon s vlastnými rukami tohto typu a montáž každej dosky vhodnou handričkou nie je ťažké dosiahnuť požadovaný efekt bez konštantnej zmeny konštrukcie.
  4. Vyťahovacie alebo rolovacie brány na okuliaroch automobilov. Variant si zaslúži pozornosť, pretože nemusí byť trvalo odstránený alebo fixovaný. Je vyrobená z akejkoľvek textílie. Jediná nevýhoda - závesy neopakujú všetky kontúry skla, prečo je možné penetráciu lúčov a podľa toho aj vykurovanie.

  Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  Závesy na kvalitu

  Ktorákoľvek z vyššie uvedených možností, auto nadšenec bude hrať na vlastnú päsť. Špeciálne zručnosti práce so šijacím strojom sa nevyžaduje - jednoduchý šev na záclony v auto ležať v stave aj muž.

  Ako robiť automobilové žalúzie vlastnými rukami

  Spôsoby, ako tmavé sklo stroja tkaninou, málo. Najjednoduchšie sú obvyklé bočné slepé závesy na rímsy. Ako držiaky sa používajú prísavky alebo špeciálne držiaky. Ako:

  • Zmerajte bočné okná pozdĺž dĺžky a šírky a odrežte tkaninu podľa vzoru. Ak sú požadované záhyby, plátne trvajú viac ako 1,5 krát. Mimochodom, keď sa obrátiť na AUTOSHOP pre konkrétny typ záclon, predávajúci bude chcieť poznať veľkosť skla, ktoré sú označené ako M, L, LL. Ak je dĺžka vodítok od 37 do 42 cm, od 42 do 47 cm a od 47 do 53 cm.

   Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  • Potom roztiahnite okraje obdĺžnika - horná časť je dôležitá na to, aby bola trochu širšia, presne vložte drôt alebo líniu a zakryte záhyby. Ak potrebujete posuvné závesy z materiálu na čelnom skle, držiaky sa vkladajú do oboch koncov a zakúpia sa dve sady prísaviek alebo držiakov.
  • Konce línie by mali byť pretiahnuté cez záclonu a vložené do silikónových prísaviek s drážkou. Na konzolách sú jednoducho navinuté a upevnené. Jemne vytiahnite a zakryte závesy na automatickom skle. Na otvorenie sa používa elegantná grip na suchý zips s logom auto značky. Konce línie alebo struny by mali byť opatrne narezané, aby sa pri závesoch nepoškodili seba ani deti.

  Záclony na výhonkoch sú v samostatnej verzii - plátno na ráme a niekoľko držiakov. Plus - stmavnutie sa odstráni kedykoľvek, rýchlo a bez sklených chýb. Mínus takéhoto upevnenia spočíva v tom, že sa výhonky oddelia časom. Dôvodom je prítomnosť prachu. Platí to najmä pre závesy pre vozidlá. Preto je potrebná pravidelná zmena prísaviek.

  Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  Možnosť na výhonky

  Vytvorenie možností drôtového rámu

  Budete potrebovať nástroj: nože, pásky, šijacie potreby. Ako materiál - zadná mriežka čiernej farby, saténová stuha, drôt s prierezom nie väčším ako 2 mm. Rámové závesy pre autá s vlastnými rukami sú jednoduché:

  • Najskôr vykonajte všetky potrebné merania - obvod bočného okna + 3 cm je celková dĺžka drôtu. Ak chcete robiť všetko rýchlo, potom sú vytvorené dve šablóny pozdĺž bočných okien - predných a cestujúcich. Celkový obvod bude mať celú dĺžku drôtu.
  • Potom je rezaný drôt ohnutý pozdĺž obrysu skla. Konce sú lapované a upevnené elektrickou páskou v dvoch zákrutách, takže okraj automatických žalúzií na oknách nie je príliš hrubý na jednom mieste. Dokončený rám by mal byť okamžite pripevnený k sklu a skontrolovať, ako bude držať.

   Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  • Obrobok je položený na tkanine a obrysy záclony sú narezané na okuliare na vozidlá s okrajmi 1,5 cm. Hneď nepotrebujete nič, len návnadu. Dôležité je používať kontrast, v prípade manželstva otvorte a vytiahnite plátno.
  • Obrobok sa nanáša na sklo a vyrovná sa. Je dôležité, aby sa čepeľ vyrovnala bez toho, aby došlo k zmene kontúr rámčeka a okamžite skontrolujte polohu tkaniny zvonku - záclony autosedačiek by mali úplne skryť viditeľnú časť interiéru vozidla.

   Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  • Ak je splnená predchádzajúca podmienka a záclony rámov automobilov sa dobre drží na oknách, tkanina je nakoniec viazaná na rám a dáva výrobku estetický vzhľad tým, že ho obalí saténovou stuhou. To tiež ochráni záclonu pred odieraním. Ak chcete kontrast, vyberte príslušnú pásku alebo šikmé pečenie.
  • Bočné na spodnom okraji šiť malú smyčkovú slučku - pomôže to rýchlo vytiahnuť rámové záclony na vozidle z miesta, ak budete musieť ísť okolo policajnej stanice. Hoci zástupcovia dopravnej polície tolerujú čisté tónovanie.

  Tkanina je vhodná pre rámové záclony v tom, že umožňuje vidieť, čo sa deje vonku a zároveň dokonale tmavne salón, chrániť ho pred nadmerným ohrevom.

  Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  panelák

  šuplík

  Budete potrebovať plastové držiaky vo forme rúrok - sú ľahké a dokonale držané na bočných oknách. Okrem toho potrebujú transparentnú tmavú tkaninu, suchý zips z textilu, samorezné skrutky s dekoratívnymi alebo skrytými hlavami. Ako nainštalovať posuvný typ plachty:

  Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  1. Vystrihnite obdĺžnik tkaniny, ktorý sa rovná najväčšej šírke a dĺžke okna. Jemne orezajte okraje. Na hornom okraji šiť jednu časť pásky na suchý zips. Spodná hrana je zasunutá do závažia, takže posuvné záclony zostanú v jednej polohe pri spustení.
  2. Práca s kostrou. Inštaluje sa do otvoru, predvŕtaný na niekoľkých miestach na upevnenie. V hornej časti, ako vankúšik, vložte plastovú hadičku s hrotom a predbežne ju zakryte páskou na suchý zips. Nemal by byť veľký - 1-3 mm väčší než prierez hliníkového vodidla. Ak je to možné, auto je zakúpené s hotovým systémom s reťazou na krútenie záclon. V domácej verzii musíte ručne zdvihnúť žalúziu a natočiť ju na valček.
  3. Zhromaždite štruktúru a používajte závesy vo vozidle. Pri navíjaní na valci vytvára tesnenie, takže nie sú potrebné žiadne ďalšie svorky. Uprostred závesov je dekorovaný krúžkom pre ľahké otváranie alebo pásikom zloženým do slučky.

  Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  Autobusy ponúkajú vodičom rozmanitý produkt - ľahko sa tam nachádzajú rolety, pretože sú obľúbené.

  Zariadenie je automaticky zaslepené pre predné a zadné okná

  Napriek uhla sklonu je to možné. Pre prácu budete musieť zakúpiť vodítka na záclony v hornej a dolnej časti. Vopred je ich pripojenie pozdĺž obrysu pred odstránením lepiacej pásky presvedčené o proporcionalite štruktúry. Ďalšie:

  Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  • Roztiahnuté časti tkaniny, predbežne narezané a prešité, sú lepené na lepiacu pásku alebo zdobené závesmi na upevnenie na háčiky. Na zadnom skle vozidla sa tkanina jednoducho prilepí na vodidlá zo zadnej strany bez toho, aby sa dotkli ochranného pásika, pretože sa nemusí pohybovať.
  • Uvoľnenie pásku, hliníkové vodítka pre závesy v aute stlačte na sklo krátko - 30-40 sekúnd. Orientujte sa na uzamykacie drážky nasmerované na hák bezpečnostného pásu.
  • V príručkách sú vložené háčiky, bežce, ostatné spojovacie prvky. Závesné slnečné žalúzie na sklo a drážky na vozidle sú zatvorené zátkami, takže z nich nie je pri jazde plátno.

  Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  Schéma upevnenia záclon na vodidlá

  Kedykoľvek sú závesy na predných oknách odstránené, ak prenikanie slnečného svetla nestačí alebo na ceste zostáva inšpektor dopravnej polície.

  Výber farby záclon pre automobily

  Samozrejme, je to úplne pre amatér, ale odborníci odporúčajú sústrediť sa na farbu karosérie a nie na interiér - automobilové závesy na bočných oknách, detail hraníc, viditeľné ako dovnútra aj vonku. Nechajte si svetlé farby, možno len avtoledi, v iných prípadoch je rafinované zdržovanie vhodné.

  Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  Rodinné autá nie sú zakázané zdobiť s kontrastnými farbami, najmä na zadných sedadlách, kde bežne chodia deti. Ak vytvoríte vymeniteľné plátne na týchto oknách, potom nebude problém s výmenou jednej sady za inú.

  Reprezentatívne autá prijímajú kombináciu kontrastov - čierneho auta a bielych záclon. Ak je trieda áut oveľa nižšia, potom je čierna klasická mriežka na okne, čo potrebujete.

  Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  Druh tónovania automobilov zo slnečného žiarenia

  Ak chcete nahradiť tónovanie filmu, na automobilových textilných záclonkách je to jednoduché. Pravidlá cestnej premávky však zakazujú používanie akéhokoľvek dizajnu, ktorý nesúvisí s vybavením vozidla. Uložená pokuta vo výške 500 rubľov urobí pohodlie nie príliš radosťou. K dispozícii je dvojité zasklenie.

  Vykonáva sa striktne v servisných strediskách a je typickým sklom pre stroj s predtým vytvoreným odtieňom. Nachádza sa vo vnútri kabíny, pred obyčajným sklom. Rovnako ako závesy valcovaných automobilov tlačte na požadovanú výšku av prípade potreby vyčistite. Samozrejme, ladenie stojí veľa peňazí, ale návratnosť za nekonečné pokuty bude stále.

  Závesy na bočných oknách s vlastnými rukami

  Na záver treba povedať, že také príslušenstvo, ako auto závesy, nie je vhodný len pre stmavnutie a pohodlie, ale získava popularitu vďaka svojej individualite, práčka nevypúšťa obvyklé dopravný prostriedok, ale aj ako status patrí vlastníkovi. Bočné okná, čelné a dokonca aj zadné sklo - všetky sú zakryté príslušným textíliom.

  POZRI VIDEO INŠTRUKCIE

  Nezávislá práca je jednoduchá a niekedy vám umožňuje vytvoriť skutočne exkluzívne.