Zdobenie stien dekoratívnym kameňom s vlastnými rukami (foto) zdobenie stien kameňom

Zdobenie stien dekoratívnym kameňom s vlastnými rukami (foto) zdobenie stien kameňom

fotografie
Zdobenie stien s dekoratívnym kameňom je jednou z najpopulárnejších konštrukčných techník v stavebníctve. Stroje a mechanizmy, počítače a najnovšia elektronika čoraz viac obklopujú moderného človeka. Unavený nadbytkom nových technológií, začína ocakávať prírodu viac. Drevo a kameň sa často používajú na dokončovacie práce mimo a vo vnútri verejných a obytných budov.

Zdobenie stien dekoratívnym kameňom s vlastnými rukami (foto) zdobenie stien kameňom

Zdobenie stien dekoratívnym kameňom je jednou z najvyhľadávanejších dizajnových metód v dome.

Podrobnosti o dokončovacom kameňu

Dekoratívny kameň používaný na pokrytie stien je prirodzený a umelý.

Zdobenie stien dekoratívnym kameňom s vlastnými rukami (foto) zdobenie stien kameňom

Pri zdobení stien dekoratívnym kameňom je potrebné vziať do úvahy, že v tejto miestnosti je potrebné viac svetla, aby sa zdôraznila štruktúra materiálu a jeho farba.

Prírodný kameň stojí v rade najstarších stavebných a dokončovacích materiálov. Je extrahovaný v kameňolomoch, spracovaný: pichnutý, rezaný, leštený. Je odolný, odolný voči opotrebovaniu, ľahko sa čistí. Jednou z nevýhod je vysoká cena. Práca s prírodnými materiálmi si vyžaduje určitý čas a určitú zručnosť. Každá oblázka musí byť vybraná a vyskúšaná na mieste. Prírodný kameň s jeho hmotnosťou môže preťažiť stenu a jej krehkosť nedovoľuje, aby bola prepichnutá alebo prepichnutá dostatočne tenkou vrstvou.

Umelý materiál sa používa aj od dávnych čias. Každý vie tehly - prvý človek vyrobený výrobok tohto typu. V trvanlivosti a mechanickej pevnosti prírodného materiálu, dokonca často nižší ako umelý, ktorý môže byť vyrobený s tenkými svetlami. Dostupné technológie na výrobu kameňa akejkoľvek farby, štruktúry, veľkosti a tvaru. Umelý materiál môže byť vyrobený na mieste, a mnoho druhov aj s vlastnými rukami.

Pri zdobení stien dekoratívnym kameňom by ste mali mať na pamäti, že v tejto miestnosti potrebujete viac svetla, aby ste zdôraznili štruktúru materiálu a jeho farbu. Nepríjemné alebo slabé svetlo spôsobí, že miestnosť bude temná. Ak chcete opraviť dojem, pomôžete striedanie muriva so svetlo sfarbenými, omítnutými alebo tapetovanými plochami. Nie je vhodný dekoratívny kameň ako obklad na úzke priestory. Dokonca aj v dostatočne jasnom svetle sa budú zdajú ešte menej atraktívne. Ale ak potrebujete zdôrazniť krb, okno alebo dvere - dekoračný kameň je nenahraditeľný. Zdobenie stien dekoratívnym kameňom je perfektne kombinované s fontánami a akváriami, ako aj s horolezeckými krytými rastlinami. Častejšie je použitie kameňa pre dekoráciu kuchyne, obývaciu izbu, predsieň.

Príprava povrchu

Povrch stien určený na dokončovanie je vyrovnaný, praskliny sú uzavreté. Základ pre akýkoľvek kameň, umelý alebo prírodný, vyžaduje pevný a spoľahlivý. Betónové steny je potrebné čistiť, a na tehlovom povrchu - tiež na upevnenie kovovej siete, a potom omietky. Steny sadrokartónu sú zosilnené a základom.

Zdobenie stien dekoratívnym kameňom s vlastnými rukami (foto) zdobenie stien kameňom

Schéma vyrovnania stien.

Na upevnenie dekoratívneho kameňa je možné použiť štandardnú zmes piesku a cementu a pridať zmäkčovadlo. Je lepšie aplikovať lepidlo na dlaždice alebo silikónové lepidlo v závislosti od rozmanitosti umelého kameňa. Pri prírodnom materiáli sa používajú špeciálne značky lepidla. Pripravte roztok nalievaním suchého produktu do nádoby s vodou. Miešajte až do požadovanej hustoty a rovnomernosti hmoty. Ak pracujete so sadrovou lepenkou, vyberte lepidlo, ktoré sa dá prilepiť na lepenku. Pre bezpečnosť je lepšie aplikovať perforáciu na povrch fólie, aby sa zlepšila priľnavosť.

Je potrebné vopred určiť, kde a ako dokončiť steny s kameňom. Je lepšie nakresliť náčrt, vzhľadom na jeho veľkosť a spôsob pokladania: zadkom alebo tvárnením. Môžete si položiť materiál na podlahe, aby ste lepšie reprezentovali budúci obraz. Kvalita kameňov je kontrolovaná, nastavenie sa vykonáva pre požadované parametre. Steny sú mleté ​​a mleté.

Stohovanie dekoračného kameňa

Ak chcete použiť riešenie na stenách, je ľahšie použiť stierku alebo hrebeňovú špachtľu. Najdôležitejšia je prvá rad dekoračného kameňa. Pri položení je potrebné použiť hladinu vody alebo laseru. Potom bude ďalšia séria rovná. Ak je stohovanie nasadené na koniec, každý prvok sa jednoducho pritlačí na stenu a udržiava sa, až kým nezapadne. Pri položení so švom sa uistite, že vzdialenosť medzi riadkami je rovnaká v šírke a vodorovné čiary a vertikálne čiary sa pretínajú v pravých uhloch. Že šev sa ukázal rovnaký, je možné použiť plastové kríže pre dlaždice a napodobňovanie muriva - odrezky gipsokartona.

Zdobenie stien dekoratívnym kameňom s vlastnými rukami (foto) zdobenie stien kameňom

Usporiadanie dekoratívneho kameňa.

Kameň musí byť navlhčený pred pokládaním, hlavne bezšvíkovou metódou.

  1. Prispôsobenie dekoračných prvkov sa vykonáva na stroji na dlaždice alebo v bulharskom jazyku. Ak je hrúbka dosiek väčšia ako 15 mm, po každých troch radoch urobte prestávku na uchopenie roztoku a kamene nekĺzajte.
  2. Trvá to dva dni, kým sa lepidlo vytvrdne. Potom môžete odstrániť všetky príslušenstvo a očistiť murivo.
  3. Švy sa naplnia špeciálnym roztokom na injektáž. Je možné použiť hotové silikónové plnivo, ktoré sa nanáša špeciálnou pištoľou.

Poslednou etapou je pokrytie muriva z dekoratívneho kameňa s lakom. Najmä v kuchyni. Vo vlhkých oblastiach bude potrebné dodatočné ošetrenie ochrannými nátermi.

Dekorácia stien s kameňom je najlepší spôsob, ako zmeniť obyčajnú miestnosť na štýlovú a úctivú.

Môže premeniť interiér obytného domu, reštaurácie, hotel alebo obchodné centrum. Obzvlášť potešiteľné je, že vzhľadom na vyklenutú miestnosť, že všetko pracuje s kameňom, robí sám.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

28 + = 35