3d panel pro koupelnu – rozpočet volba pro dokončení

3d panel pro koupelnu – rozpočet volba pro dokončení

Oprava koupelny je bolesti hlavy pro každého majitele domů, protože vybavení této místnosti vyžaduje více zdrojů a úsilí. Pro dlouhou a bezproblémovou práci s povrchovou úpravou je nutné nejen pečlivě zvážit design, ale také zvolit vysoce kvalitní materiály, které jsou odolné vůči složitým podmínkám v koupelně.

3d panel pro koupelnu - rozpočet volba pro dokončení

Obvykle pro dokončování stěn v místnostech s vysokou vlhkostí používejte keramické dlaždice, jejichž instalace začíná důkladnou přípravou povrchu. Chcete-li šetřit peníze a čas, můžete zdobit stěny v koupelně pomocí moderních stylových 3D panelů vyrobených z PVC nebo hliníku. V tomto článku budeme hovořit o vlastnostech aplikace tohoto nového, velkolepého materiálu.

Struktura a typy

3D panely pro koupelnu - nový, praktický dekorativní materiál, s nímž můžete nerozpoznatelně změnit geometrii prostoru v této místnosti. Jsou to obdélníkové dlaždice, které jsou nalepeny ke stěnám koupelny nebo fixovány rámečkem. Stěnové desky jsou považovány za rozpočtovou alternativu ke keramickým obkladům. Přicházejí ve dvou typech:

 • Texturální. 3D desky používané pro povrchovou úpravu stěn mohou mít reliéfní povrch s vlnitým, geometrickým nebo abstraktním vzorem. Toto je materiál používaný k vizuálnímu rozšiřování prostoru místnosti. Volumetrické 3D panely vyrobené z PVC, sádry nebo hliníku mohou vizuálně zvýšit výšku stropů, aby pokoj více náměstí. Někteří mistři doporučují s opatrností, aby je použili pro dokončení koupelny, protože je nerovnoměrnější povrch za nimi obtížnější.

  3d panel pro koupelnu - rozpočet volba pro dokončení

  Textury panelů

 • Hladký. Hladké 3D panely mají plochý povrch, který nemá zřetelnou úlevu. Jsou zpravidla vyrobeny z vysoce kvalitního PVC (PVC), který je optimální variantou nábytku stěn pro koupelnu. Plastové panely 3d vyrábějí monofonní, se vzorem nebo vzorem. Široká škála barev dává materiálu obrovský dekorativní potenciál, díky němuž můžete zlepšit vzhled koupelny bez velkých investic.

  3d panel pro koupelnu - rozpočet volba pro dokončení

  Hladké panely

Důležité! Cena 1 čtverečního metru texturovaného 3D PVC plastu pro zušlechťování stěn začíná od 3 tisíc rublů, instalace bude stát majitelům domu 20% nákladů na materiál. Kovové 3D panely jsou dražší a na zakázku.

Způsob instalace

Jednoduchost instalace je jednou z hlavních výhod trojrozměrných panelů, které tento materiál odlišují od keramických dlaždic, které lze kvalifikovaně aplikovat pouze na profesionály. Existují 3 způsoby instalace panelů:

 • Lepení. Pokud jsou stěny v koupelně relativně ploché, mohou být dokončovací materiály jednoduše nalepeny bez dalšího zpracování. Tato metoda se používá k montáži plastových modelů s nízkou hmotností. Pro fixaci použijte speciální lepidlo nebo kapalné hřebíky.

  3d panel pro koupelnu - rozpočet volba pro dokončení

  Spojování panelu

 • Rám. Montáž materiálu na rámu se provádí, pokud stěny lázně mají výrazné zakřivení nebo mají značnou váhu, jako je tomu u hliníkových a sádrových panelů. Rám je vyroben ze dřeva, plastu nebo kovu a na něm jsou upevněny dekorativní trojrozměrné panely pomocí samořezných šroubů.

  3d panel pro koupelnu - rozpočet volba pro dokončení

  Montáž panelů na kovový rám

Zajímavé! Dokonce i když si neodvážíte provádět instalaci materiálu sami, práce profesionálních mistrů bude drahá poměrně levně. Obvykle jsou náklady na instalaci 3D panelů 15-20% nákladů na materiál.

Výhody

Až do nedávné doby byly k obkladům stěn v koupelně použity pouze keramické dlaždice a plast byl považován za materiál ekonomické třídy, nevhodný pro opravu dokončení místností s komplexním mikroklimatem. Moderní panely z PVC a hliníku za přijatelnou cenu se staly skutečnou alternativou ke keramice, nikoli z hlediska životnosti a dekorativního potenciálu.

3d panel pro koupelnu - rozpočet volba pro dokončení

Jednoduché provedení instalace a levné, ale vypadají jako 3D panel krásně

Tento materiál má následující výhody:

 1. Vysoká rychlost instalace. Můžete zdobit stěny koupelny s tímto materiálem bez pomoci profesionálních mistrů. Navíc před instalací panelů není třeba provádět důkladnou a dlouhou přípravu povrchu. V případě potřeby mohou být opraveny i přes starou povrchovou úpravu, což zrychluje a snižuje náklady na opravu.
 2. Dostupné náklady. Cena 1 metru čtverečního krytu z 3D panelu je v průměru levnější než dekorace s dekorativními keramickými dlaždicemi, takže použití tohoto praktického materiálu může snížit náklady na opravy.
 3. Dlouhá životnost. Kvalitně tvarovaný plast může trvat déle než 15-20 let a hliníkové desky se používají ještě déle.
 4. Skutečný design. Trojrozměrné dokončovací materiály otevírají nevyčerpatelné možnosti pro vytvoření moderního, atraktivního koupelnového interiéru.

  3d panel pro koupelnu - rozpočet volba pro dokončení

  Původní vzhled panelů

Zkušení majitelé říkají, že je důležité určit správnou "dávku" 3D panelů v interiéru koupelny. Není nutné potahovat všechny stěny, můžete vybrat pouze jednu plochu nebo dokonce malou část stěny, abyste správně umísťovali akcenty.

Materiály

V poslední době jsou strukturované 3D panely oblíbeným dokončovacím materiálem, které důvěřují zkušení mistři a majitelé domů. Mají obrovský dekorativní potenciál, paletu reliéfů a barev, takže se hodí do interiéru místnosti v jakémkoli stylu. Vyrobeny 3d panely ze sádry, dřeva, bambusu, hliníku nebo PVC. Avšak kvůli vysokým teplotám a vlhkosti v koupelně pro povrchovou úpravu stěn se používají pouze 2 typy materiálů se zvýšenou odolností proti vlhkosti:

 • Plastové. Volumetrické 3D panely vyrobené z PVC mají hladký, neporézní povrch, který neabsorbuje znečištění a je dokonale vyčištěn. PVC plast nehnevá, koroze, a proto má dlouhou životnost, a to až na dobu kratší než keramická dlažba. Lehké 3D plasty usnadňují dopravu a instalaci materiálu a nízká cena je cenově dostupná pro jakýkoli rozpočet. Další výhodou je bezpečnost PVC pro lidské zdraví.

  3d panel pro koupelnu - rozpočet volba pro dokončení

  Plastové panely

 • Hliník. 3D desky z hliníku jsou charakterizovány vysokou pevností, reliéf jim dává při výrobním procesu perforací. Kov je pokryt vysokou pevností filmu moderního polymeru, který zajišťuje ochranu materiálu před vlhkostí a koroze, aby mohl být použit i v komplexním mikroklimatu koupelny. Kovové panely jsou těžší než PVC analogy a také stojí více, ale v interiéru koupelny vypadají organicky a stylově.

  3d panel pro koupelnu - rozpočet volba pro dokončení

  Hliníkový plech 3d panel

Dávejte pozor! Ve výjimečných podmínkách mohou mistři využít k dokončení místností s vysokou vlhkostí 3D panely ze sádry nebo dřeva. Podšívka stěn koupelny je však vyrobena pouze z materiálu se speciální impregnací odpuzující vlhkost a na místech, kde není nebezpečí přímého kontaktu s vodou.

Video instrukce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

58 − = 57