Adhezní CMC pro tapety: technické specifikace

Adhezní CMC pro tapety: technické specifikace

Lepidlo CMC je již dlouho jedním z nejoblíbenějších řešení pro lepení tapet. Poskytuje silné a spolehlivé ukládání listů na povrch stěny, má ještě jednu, velmi důležitou výhodu.

Adhezní CMC pro tapety: technické specifikace

Druhy CMC - set

Takže na rozdíl od některých analogů může být tato kompozice lepidla zředěna ve skutečnosti při jakékoliv teplotě vody. A tak v lepivém roztoku nebudou vytvořeny žádné sraženiny, hrudky a různé formy ložisek. To vše je způsobeno jeho provozními a technickými vlastnostmi, stejně jako chemickými vlastnostmi surovin.

Technické charakteristiky lepidla CMC pro tapety

Pokud jde o samotné jméno, lepidlo pro tapetu CMC je vyrobeno na základě speciální látky nazývané karboxymethylcelulóza. Pro snadnou výslovnost a označení výrobců rozhodli zkrátit název, vytváří zkratka vychází z počátečních písmen každého ze tří částí slova, karboxymethylcelulóza. Ukázalo se, co máme dnes, a to, na co jsme již dlouho zvykli - CMC. Ve vzhledu se jedná o práškový bílý materiál sestávající z malých granulí.

Adhezní CMC pro tapety: technické specifikace

CMC jsou malé granule bílé barvy

Pokud jde o hlavní charakteristiky, které je třeba při výběru vzít v úvahu, stojí za to věnovat pozornost, jakou barvu má prášek. Neměl by být žlutý vůbec. Takové výrobky jsou zpravidla dodávány na trh bezohlednými nebo zcela remeselními výrobci. Takový výrobek nesplňuje standardy vazeb, ale také může zkazit vzhled tapet, například v případě papírového pásu. Vzhledem k žluté barvy lepidla na ně mohou žluté skvrny, které již nemůže být správné, a vy budete muset lepit celou místnost, vyrobené podle normy GOST adhezivní kompozice, by měly mít pouze bílé. Tyto výrobky jsou nejvyšší kvality a za míchání vytvářejí stejnoměrnou homogenní hmotu bez hrud a sedimentů.

Pozor prosím! Navzdory široké škále tohoto produktu, který je prezentován v tapetách a v obchodech s budovami, měli byste při koupi pečlivě prozkoumat každý konkrétní typ. Zvláštní pozornost by měla být věnována barvě.

Pokud uvážíme klasifikaci této kompozice ve vztahu k té, pro kterou je určena pro lepení, pak zde rozlišujeme tři hlavní odrůdy:

 • Pro světlé tapety.
 • Pro médium.
 • Pro těžší.

Viskozita roztoku a v důsledku toho schopnost spolehlivě přilnout těžší pásy je určena úrovní obsahu hlavní suroviny - karboxymethylcelulózy. Čím více je, tím vyšší je viskozita kompozice. A tím těžší plátna (například tapety z vinylů nebo lincrusta) můžete bezpečně přilepit na pracovní plochu stěn.

Adhezní CMC pro tapety: technické specifikace

Algoritmus pro šíření a lepení tapet

V posledních letech se tapetová pasta CMC s dalšími antiseptickými vlastnostmi stala poměrně populární. To je možné díky použití speciálních přísad. Takto tento povlak poměrně úspěšně zabraňuje tvorbě a šíření plísní a hub.

Technické specifikace

Takže podrobněji seznamte s hlavními technickými vlastnostmi tohoto lepidla:

 1. Obsah sušiny není menší než 57%.
 2. Podíl účinné látky na celkovém objemu sušiny není menší než 69%.
 3. Podíl chloridu sodného na celkovém objemu sušiny činí 21%.
 4. Obsah vlhkosti v produktu je 12%.
 5. Doba úplného zduření až do dosažení homogenní hmotnosti nepřesáhne 2 hodiny.
 6. Vhodnost 4% roztoku - nejméně 7 dní.

Je třeba poznamenat, že lepidlo CMC má ve svém složení speciální přísady, které jí dávají vlastnosti insekticidu a rovněž zabraňují hnilobě pasty. Kromě toho je pro lidské zdraví naprosto bezpečné, protože jeho složení není toxické.

Více než to. Někdy mohou být přidány do jiných řešení, například pro lepení obkladů v výplní na bázi cementu a křídy, která zvyšuje jejich pevnost a adhezní vlastnosti.

Adhezní CMC pro tapety: technické specifikace

CMC může lepit různé typy tapet, stejně jako další materiály

Všechny tyto vlastnosti ukazují, proč tento konkrétní produkt byl již dlouho oblíben na trhu zboží pro opravy a výstavbu. Důležitým faktorem je také nízká cena CMC, která je pro všechny kategorie kupujících finančně dostupná. Výrobci dokáží udržet konkurenceschopnou cenu, aby zajistili trvale vysoký prodej. Mimochodem, pojďme hovořit o výrobcích.

Výrobci lepidla CMC

Na stavebních trzích a ve specializovaných tapetárnách se můžete setkat s produkty domácích i zahraničních továren. Lepidlo CMC ruské výroby se vyznačuje nízkou cenou a přijatelnými vlastnostmi. Přesto se zpravidla rozvíjí do 2 hodin, což je přijatelné podle standardu GOST. Naproti tomu dovážené výrobky jsou mnohem dražší. Zároveň je možné jej připravit rychleji: do 15 minut po míchání můžete již tapetu lepidlem lepidlem.

Adhezní CMC pro tapety: technické specifikace

CMC ruské výroby

Jeden z uznávaných vůdců v Rusku je výrobce tapetového lepidla CMC LLC "TC Vympel", jehož výrobní závod se nachází v oblasti Moskvy. Oficiální webové stránky společnosti jsou www.tc-vympel.ru. Produkt má všechny potřebné certifikáty.

Aplikace

Takže, co potřebujete vědět o přípravě kompozice a jak vyrobit lepidlo CMC? Ve skutečnosti není nic komplikovaného a každý může sami dělat všechnu práci. Chcete-li to udělat, budete potřebovat enamelware: vědro, mísa nebo něco jiného. Vezměte obal s lepidlem a najděte potřebné informace o přípravku.

Na každém balení je speciální instrukce, která sděluje, kolik prášku a vody je zapotřebí, aby se na nich navázalo injektážní roztok.

Obvykle by měla být voda při pokojové teplotě. Poté, co zjistil podíl uvedené v pokynech, začíná postupně přidávat lepidla, vyprázdnění ji do vody, a nesmíme zapomenout ani míchat složení. Pak ji nechte a počkejte, dokud nebude hotová.

Pozor prosím! Spotřeba lepidla CMC je uvedena výrobcem v příslušné instrukci na obalu.

Jak již bylo uvedeno výše, je nutné vybrat různé typy CMC, navíc základě toho, co se chystáte vložit tapety ve svém pokoji. Tento adhezní prostředek je velmi univerzální a velmi vhodné pro lepení materiálů, jako druhy, jako netkané, vinyl, papír, a dokonce textilie (tkanina).

Adhezní CMC pro tapety: technické specifikace

Příprava lepidla na tapety je přísně v souladu s pokyny

Kromě již zmíněných výhod má také výhody jako:

 • Na povrchu tapety nejsou žádné skvrny.
 • Úplná absence nepříjemného zápachu.
 • Snadno se připravuje a používá.
 • Výborná kompatibilita s jinými chemickými sloučeninami.

V jakých oblastech je

Vedle skutečné opravy bydlení lze toto lepidlo použít i pro výzdobu nebytových prostor a pro průmyslové účely:

 1. Slévárna.
 2. Stavebnictví a výroba dokončovacích a stavebních materiálů.
 3. Chemický a důlní průmysl.
 4. Těžba ropy, plynu a jiných nerostů.

Video návod, jak připravit tapetu vložit:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

2 + 7 =