Charcotova sprcha – indikace a kontraindikace

Charcotova sprcha – indikace a kontraindikace

Charcotova sprcha - indikace a kontraindikace

Jaká je sprcha Charcota?

Charcotova sprcha je masážní variantou, která využívá proud vody. Nyní se postup Sharkova sprchy, který byl v minulosti velmi oblíbeným prostředkem, více zajímá o ty, kteří chtějí, aby se postava krásně a štíhlá. Taková sprcha se po porodu často zajímají o ženy, které chtějí vést tělo do požadované formy.

Léčivé vlastnosti

Taková sprcha způsobuje aktivaci práce oběhového a lymfatického systému. Výsledkem budou zlepšené metabolické procesy a zlepšená výživa kožních buněk. A protože sprcha Charcot je velmi oblíbená jak při léčbě, tak při prevenci celulitidy. Tělo se masíruje vodou, jejíž teplota a tlak se mění. Vliv kontrastních účinků na vodu je již dlouho známo. Zvyšuje tón pokožky a pomáhá vyrovnat se s nadbytkem tukových tkání. A v procesu sprchy Charcot je tento vodní efekt doplněn silným masážním účinkem vodního paprsku. A není divu, že výsledek postupu je jednoduše ohromující.

Tento typ sprchy se doporučuje pro lidi, kteří mají sedavou práci. Pomáhá odstranit napětí páteře a zádových svalů, aktivovat krevní oběh, eliminovat bolesti hlavy, které se objevují kvůli nedostatku kyslíku a únavy.

Charcotova sprcha - indikace a kontraindikace

Profesionální sportovci po tréninku stráví sprchu pro lepší relaxaci svalů. Pokud chodíte pouze do fitness klubu, můžete po třídě vzít Sharkovu sprchu. Dva nebo tři procedury za týden, a vy nejen zlepšíte své zdraví, ale také zvýšíte svou účinnost.

Postup zlepšuje stav kůže a zvyšuje jeho těsnost a pružnost. Kosmetologové často doporučují podobný druh sprchy pro účely snížení hmotnosti a korekce projevů celulitidy. Nejlepší ze všech je, že tyto úkoly jsou řešeny kontrastní verzí této duše.

Jak postup funguje?

Klasický postup této duše je následující: pacient stojící na zdi a vzal madla s rukama, a zdravotník, řídící proud vody, provádí masáž různých částí těla. Nyní v SPA-komplexech byl postup mírně modernizován, ale podstata zůstala stejná. V současnosti je sprcha hotelu Charcot nabízena také v salonech pro hydroterapii, kosmetických salonech, zdravotních střediscích a sanatoriach.

Jako preventivní postup, sprchový kout může být provedena v kabině, ale léčba je lepší obrátit se na místo, kde zběhlý v hydroterapii, protože tam může přesně určit, jaké intenzity a trvání Charcot duše musí být pro konkrétní osobu.

I když taková sprcha slouží jako kosmetická procedura, před prvním zasedáním stojí za návštěvu lékaře, aby zjistil, zda existují pro vás nějaké kontraindikace.

Charcotova sprcha - indikace a kontraindikace

Teplota vody, kterou provádí Charcotova sprcha, se může pohybovat od +20 do +40 stupňů, i když je dosah ještě větší. Směrový proud působí na omezenou oblast, která vystupuje ze vzdálenosti asi 3 metrů. Tělo je ošetřeno ventilátorem, po němž je voda směrována do určité zóny - žaludek, rukou, hýždí, nohou a druhého. S rostoucím tlakem vody klesá teplota. Vzhledem k tomu, že kůže je ovlivněna jak tlakem vody, tak teplotním rozdílem, způsobuje její zčervenání.

První postupy sprchy společnosti Charcot nejsou dlouhé. Za prvé, 1 minutu takového sprchování stačí, ale čas se prodlouží na 5 minut a déle. Charcot's douches obvykle předepisují kurzy z 10 procedur. Kurz nejčastěji zahrnuje 15-20 zasedání.

Pokud je sprcha vedena za účelem potírání celulitidy, zaregistrujte se na 1 proceduru a pokud je vše v pořádku, postupujte po celém kurzu. Mezi těmito kurzy se doporučuje, aby Charcotova duše poletovala půl roku.

Odborník musí provést tento postup, aby sledoval stav pacienta a správnost postupu. Moderní instalace sprchy Charcot umožňují předem stanovit potřebné parametry.

Způsob, jakým postup obvykle jde, se podíváme na video.

Indikace

Sprcha Charcot se úspěšně používá k vyřešení mnoha problémů. Zvažme ty hlavní.

Nervový systém

Často se Charcotova sprcha předepisuje na problémy s prací nervového systému. Tento postup pomáhá vyrovnávat se s neurózy, chronickou únavou, posedlostí, depresí, neurastenií a jinými patologiami. Na první pohled se zdá, že sprcha s velkým tlakem a nervovými poruchami není v žádném případě spojena, ale když se vodní paprsek aplikuje na kůži, nervový systém se zesvětlí. To ale také znamená, že u nemocí, kde je nervový systém vzrušen, například s progresivními psychózami, je Charcotova sprcha kontraindikována.

Charcotova sprcha - indikace a kontraindikace

Kalení, problémy svalového a kosterního systému

Také tento typ sprchy se doporučuje jako postup k vytvrzení a zotavení po traumatu muskuloskeletálního systému.

V takovém případě by Sharkova sprcha měla být předepsána pouze lékařem, protože u některých zranění tlak vody pouze zhorší tento stav.

Postup je určen pro svalovou atrofii, artritidu, osteochondrózu, artrózu. A samozřejmě je lepší nečkat na jejich vzhled, ale použít sprchu jako preventivní opatření.

Zbavte se celulitidy a obezity

Charcotova sprcha může být předepsána jako jeden z faktorů komplexního účinku při celulitidě a obezitě.

Doba trvání léčby tělem proudem vody a teplotou by měla být předepsána lékařem, protože pro správnou volbu je třeba vzít v úvahu stav těla a množství nadváhy.

Když na tělo působí proud vody, metabolické procesy a lymfocyty a krevní oběh se stávají aktivnějšími. V důsledku vystavení takovému sprchování se zmenší otoky tkání, toxiny a přebytečná tekutina se z těla odstraňují a tukové ložiska se "rozpadají". Postup také stimuluje regeneraci buněk, což podporuje omlazení.

Je důležité si uvědomit, že postup samotné sprchy společnosti Charcot nezapomíná na celulitidu a nadbytečné tukové usazeniny.

To je jen část komplexního dopadu, který zahrnuje také korekci výživy a pravidelnou fyzickou aktivitu. Často se Charcotova sprcha předepisuje nejen jedné, ale v kombinaci s postupy jako masáž, zábaly, léčebné lázně a další.

Charcotova sprcha - indikace a kontraindikace

Charcotova sprcha - indikace a kontraindikace

Charcotova sprcha - indikace a kontraindikace

Kontraindikace

Ačkoli postup pro tento druh sprchy je prospěšný, má také některé kontraindikace:

  • nízkou tělesnou hmotnost, protože sprcha zanechá na kůži mikrotrauma a hematom;
  • kožní onemocnění;
  • varikozita;
  • hypertenze;
  • těhotenství;
  • zánětlivé procesy;
  • zvýšená tělesná teplota;
  • tendence ke krvácení;
  • peptický vřed;
  • různé tumory.

Recenze

Každý, kdo je jmenován Charcotovým douchem, se zajímá o to, jak moc je tento postup bolestivý, protože v recenzích mnozí zmínili o bolestech a modřinách. Nicméně, pokud potřebujete dobrý a trvalý účinek takové duše, budete muset být trpělivý.

Je pravda, že voda uniká ze speciální trysky pod značným tlakem a její účinek na pokožku je docela nepříjemný. Mnoho lidí si všimne bolesti během a po proceduře. Ale pokud je výsledkem krása a zdraví, stojí za to stát.

Je poznamenáno, že následující zasedání jsou méně bolestivé než první. Ženy by měly vědět, že prah bolesti je ovlivněn jejich měsíčním cyklem - v různých dnech je bolestivost postupu vnímána jinak.

Většina modřin po sprchě Charcot se objevuje u žen s lehkou pleťou, ale je možné, že se objeví u žen, jejichž kůže je tmavá. Proto by taková duše neměla být vynakládána bezprostředně před svatbou, protože opalování, když jsou modřiny na těle, jsou škodlivé i škaredé.

Charcotova sprcha - indikace a kontraindikace

Wellness doma

Ne každý může jít do sanatoria nebo pravidelně navštěvovat lázně, ale to neznamená, že byste měli zapomenout na možnost použití sprchy Charcot. Ano, postup doma nebude stejný jako původní sprcha. Výkon a síla trysky budou mnohem menší, ale speciální tryska pro normální sprchu bude mít také významný dopad.

Tato tryska je upevněna na místo obyčejné sprchy. Existují trysky schopné zajistit tlak vody až do 6 atmosfér, což je docela vhodné pro masáž těla.

Sprcha s takovou tryskou bude ráno vynikající kontrastní a tonikální hygienická opatření. Pomůže masírovat celé tělo vodou, aktivovat tok krve. Pro tyto účely je vhodná domácí sprcha společnosti Charcot. Pro větší efekt použijte kontrastní sprchu.

Nezapomeňte však, že se nedoporučuje sprchovat se s maximální výškou domu, protože musíte pochopit zvláštnosti této hydromasáže. Pokud nezohledňujete kontraindikace a nevíte o nuance postupu, domácí sprcha pod velkým tlakem může dokonce ublížit.

Snížením tlaku vody můžete dokonale provést kontrastní sprchu společnosti Charcot doma, ale účinek postupu se bude lišit od toho, který se objeví, když se provádí ve specializovaných institucích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 1 = 6