Co zavěsit místo záclon na oknech?

Mnozí z nás stále používají klasické závěsy při zdobení oken. A není s tím nic špatného, ​​protože jsou milé a domácké, a také nás chrání před vnějším světem a dává jim pokoj a pocit bezpečí. Nezapomínejme však na to, že dnes máme další možnosti, pomocí kterých můžete vytvořit krásný, ale zároveň praktický design otvírání oken. Tak jak mohu nahradit záclony na oknech?

Co zavěsit místo záclon na oknech?

Horizontální žaluzie pro obývací pokoj

Možnosti výměny závěsů

Místnost s holými okny na jedné straně vypadá prostornější a lehčí a na druhé straně - úhlová a nedokončená. Dekorativní design současně řeší několik problémů: chrání byt v přízemí od vzhledu zvědavých diváků, zdobí interiér a umožňuje vám přizpůsobit intenzitu denního světla. Proto je potřeba "oblékání" oken, zatímco design by měl odpovídat stylu místnosti a praktickým potřebám majitelů. V tomto článku vám řekneme, co visí na oknech místo záclon, takže to vypadalo krásně a moderní. A vy již na základě navržených možností budete schopni realizovat své nápady.

Co zavěsit místo záclon na oknech?

Žaluzie

Jedná se o zařízení pro ochranu světla z horizontálních a vertikálních desek - lamel z různých materiálů. Jejich hlavní výhodou je jednoduchost ovládání intenzity pronikajícího světla. Podle principu konstrukčních prvků se rozlišují:

 • Horizontální žaluzie - skládají se z horní části s ovládáním obsluhy, dolních okapů a látky od vodorovných pruhů. Lamely mají šířku 16, 25 nebo 50 mm. Desky se otáčejí různými úhly a při posunutí směrem nahoru kompaktně sklouzávají. Moderní žaluzie jsou textilie, dřevo, plasty a kov. U obytných oblastí jsou preferovány ekologické materiály, tj. Žaluzie na oknech ze dřeva nebo tkaniny. Průmyslové materiály jsou vhodnější pro kancelářské prostory. Ačkoli plastové žaluzie pro kuchyň místo záclon - také vhodné řešení, protože vodě odolné. Fabric modely jsou ideální pro ložnice a obývací pokoje, a dřevěné okenice na okna - pro skříň. Vodorovně umístěné žaluzie jsou interní a vnitřní.

  Co zavěsit místo záclon na oknech?

 • Vertikální - zde se nacházejí lamely vertikálně od stropu k podlaze, rozkládající se pod úhlem a přicházejícím do středu, ze středu a směrem k boku. Šířka pásky je 89 a 127 mm. Desky jsou nejčastěji vyrobeny z textilních tkanin, takže jejich design je mnohem zajímavější. Tyto žaluzie jsou namontovány na clonu, ke stropu nebo k okennímu otvoru - nepřipojujte je k okennímu křídlu, protože otáčení široké desky znamená dostupnost volného místa.
 • Žaluzie - plisované - také nyní visí na oknech místo záclon. Toto zařízení je vyrobeno z jednoho kusu vlnitého materiálu, který je v případě potřeby vlastníkem složen. Tyto žaluzie se instalují přímo na okno a zakryjí všechny otvory. Upraveno speciálním šňůrem a hmotností, zvážilo dolní část zařízení. Plastové žaluzie jsou dobře chráněny před slunečním zářením. Různé odstíny a textury umožňují psát takové "záclony" v jakémkoli interiéru.

  Co zavěsit místo záclon na oknech?

 • Ochranné žaluzie - moderní alternativa k grilu a žaluziím. Vyrobeny ze silného hliníku, používané k ochraně domů před nelegálním pronikáním, a v zimě snižují tepelný výkon. Ochranné žaluzie jsou k dispozici v různých barvách, které umožňují vyzvednout rolety pro všechny fasády budovy.

Tato funkce by měla být také brána v úvahu při výběru délky: tkaninové desky umístěné přímo před topnými zařízeními a dokonce sousedící s nimi rychle selžou.

Závitové závěsy

Taková náhrada může být úspěšně sestavena a osobně, ukazující fantazii. "Závit" může být vyroben z korálků, bambusu, dřevěných drobností s otvory apod.

Co zavěsit místo záclon na oknech?

Takové závěsy mohou být zavěšeny místo záclon nad otvorem nebo v okně. Možná délka a tvar: k okennímu parapetu (kuchyňská verze), k podlaze, tvaru vlny a polokruhu. Okenní závěsy mohou být zavěšeny na oknech spolu s klasikou, vypadají dobře v duetu a příznivě zdobí pokoj.

Látkové panely

Při výrobě tkaninových panelů, jako v případě závěsů, se používá stejný materiál, jen v prvním případě je podroben speciální úpravě. V takovém případě se metoda otevírání a oblast použití liší.

Co zavěsit místo záclon na oknech?

Látkové panely

 1. Rolety jsou systém sestávající z materiálu, který se "skrývá" v kazetě a je instalován na horním okraji okna. Kromě kazety je průsvitná konstrukce opatřena krabičkou vodítek, které pevně přitlačují list ke sklu. Takové retroreflexní okenní závěsy jsou instalovány samostatně na každém listu, čímž vzniká jediný systém. Ona neskrývá parapetu prostor, nejsou v rozporu s otevřením ventilů neumožňuje snižování materiálu a umožňuje použití takových panelů jsou nejen jednotlivě, ale i v kombinaci s klasickými závěsy. V závislosti na tkanině se rolety používají jak pro úplné stmívání místností, tak pro rozptýlení paprsků. Je zajímavé hledat válečky s fotopapíry na okně místo záclon.

  Co zavěsit místo záclon na oknech?

 2. Japonské panely jsou ploché panely, které jsou připojeny k vícevrstvé římsě. Nad a pod se nacházejí speciální vložky (rámy), které informují panely o potřebné tuhosti, na které se natahuje materiál závěsů. Panely zde nejsou otočeny. Úroveň osvětlení místností s denním světlem je řízena překrývajícími se okny a závisí na průhlednosti tkaniny. Japonské panely visí místo záclon na oknech v místnostech s vyspělým stylem, kde převažují závažnost a lakonismus.
 3. Římské žaluzie jsou rovnou látkou vyrobenou z tkaniny, která se pomocí rotačního řetězového mechanismu shromažďuje nahoru do trojrozměrných záhybů. Při výrobě plátna se používají různé barvy, tóny, obrazy a stupeň průhlednosti tkaniny. Holistické kresby, jako je krajina nebo fotografický portrét, jsou zde nevhodné, protože jejich drapérie je deformuje. Ale monotónní látky, které se shromažďují v záhybech, vypadají skvěle a vytvářejí atmosféru lehkosti a romantiky.

Co zavěsit místo záclon na oknech?

Další možnosti

Kromě možností, která jsme uvažovali, existují méně atraktivní metody, které mohou být také použity místo záclon.

ZOBRAZTE VIDEA INSTRUCTION

 • Dekorativní nálepky pro okna namísto záclon: tmavá nebo barevná nálepka - silueta, matný proužek, vitráže, trojrozměrná nebo světelná postava.
 • Film na oknech místo záclon - moderní materiál, který chrání místnost před zvědavými očima, aniž by narušila viditelnost zevnitř. Navíc pomáhá zabránit rozptýlení fragmentů při poškození skla. Film může být použit samostatně i v kombinaci se závěsy a žaluziemi.