Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Při instalaci sanitární keramiky mezi stěnou a nádrží jsou vždy mezery. Bez ohledu na velikost, doporučuje se majiteli takové místo utěsnit. Koneckonců i přes nejmenší mezeru může voda unikat, což způsobí, že houba se objeví v místnosti a poškodí vzhled finismu. Obvykle pro malé otvory stačí utěsnit hygienickým silikonem. Tento design však nevypadá příliš esteticky. Proto dnes používejte další dekorativní prvky, takže kloub lázně se stěnou vypadá atraktivně.

Případy, kdy nelze vyloučit švu bez utěsnění

Někteří majitelé, kteří si na stěnu nainstalovali co nejtěsněji, věří, že není nutné provádět práci na utěsňování drobných mezer. Toto stanovisko je nesprávné. Odborníci doporučují utěsnit i takové švy, jejichž šířka nepřesahuje dva milimetry. Poté se výsledná slotu bude místo, kde se výrobky se neustále a volně pronikat vlhkost, což nepochybně povede k množení plísní v koupelně.

Kromě nepředstavitelného vzhledu a nepříjemného zápachu může houba způsobit vážné zdravotní problémy. Tyto mikroorganismy zhoršují respirační a srdeční onemocnění, a to i u zcela zdravých lidí.

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Pokud nelepíte švu mezi koupelnou a stěnou, dříve nebo později se na tomto místě objeví houba

Proto byste neměli zachránit své zdraví. Spolehlivé utěsnění kloubu během opravy je mnohem moudřejší než dlouhý a oslabující proces, jak se zbavit houbových spór. Materiály určené k těmto účelům navíc mají velmi rozumnou cenu.

Kromě toho jsou obvykle umístěny rychle a bez velkého úsilí. Většina majitelů se zajímá o to, jak spolehlivá páska pro koupání, lepidlo, video s podrobnými pokyny pro instalaci tohoto typu výzdoby. Odpovědi na všechny tyto otázky naleznete v našem článku.

Charakteristika obrubníku

Moderní výrobci nabízejí širokou škálu různých dekorativních převleků těchto mezer. Mezi nimi byla značně oblíbená stuha pro koupelnu. Jedná se o pás na bázi adheziva, vyrobený z polymerů. Tento materiál je vysoce odolný vůči účinkům různých perzistentních chemikálií a kyselin. Kromě toho je tento dekor hydrofobní a neprispievá k tvorbě škodlivých mikroorganismů na povrchu.

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Tak to vypadá jako samolepící okrajová páska pro koupelnu

Takové těsnění má přijatelné náklady, je snadné jej instalovat a demontovat, je-li to nutné. Navíc materiál má bohatou paletu barev a vypadá velmi atraktivně po celou dobu životnosti výrobku.

Rozsah polymerových pásů je velmi široký. Mohou být použity téměř ve všech prostorách s různými funkčními účely. Proto při zakoupení výrobku zadejte, kam ho chcete použít. V koupelně s obrubovými dekoracemi můžete vytvořit švy mezi stěnami a jakýmikoliv klempíři, včetně sprchových koutů a umyvadel.

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Výrobek je vyráběn v malých kotoučích o délce asi tři metry

Produkujte produkt ve svazcích. Délka jednoho takového válce je asi tři metry. Současně se může měnit tloušťka a šířka dekoru. Celá zadní plocha pásu je impregnována butylovou adhezní kompozicí, která umožní jeho utěsnění na problémovém místě. Tento materiál sám o sobě je dostatečně hygienické, i když jeho spolehlivost je impregnována fungicidní přísady, brání vzniku plísní v místě spojovací švy.

Mezi analogy polymerů pro tyto účely budou nejlepší volbou dekorativní obrubníky. Jiné plastické lišty nemohou tak účinně odolat reprodukci houbových mikroorganismů. Pokud jde o přizpůsobení kloubu s dlažbou nebo žulou, bude tato událost vyžadovat dlouhou práci a jisté dovednosti v obličeji. Kromě toho bude tento materiál výrazně více nákladný a bude vyžadovat další opatření k utěsnění švu.

Druhy obrubníků

I přes nesmírně bohatý sortiment tohoto materiálu stále existuje možnost výběru. Za prvé, toto je šířka pásky a počet pásem na něm. Existují obrubníky, které lze ohýbat na polovinu nebo na tři části. V důsledku toho bude dáno odlišná geometrie zabudované mezery.

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Maximální šířka obrubové pásky dosahuje šest centimetrů

Vzhledem k šířce výrobku bude optimálním řešením zakoupení pásky s malým okrajem, například o 5 mm více než mezera, která musí být uzavřena. Příliš široké pruhy nebudou vypadat velmi esteticky a úzké nebudou maskovat mezery. Proto před provedením nákupu změřte rozměry švu.

Musím říci, že standardní rozměry dekoru se pohybují od tří do šesti centimetrů a jeho tloušťka dosahuje dva milimetry. S otvory až do pěti centimetrů je obvykle postačující, aby měl jeden kousek pásku pro vyplnění drážky na třech stranách instalované lázně.

Za druhé, můžete si vybrat dekor odpovídající rozsahu interiéru koupelny. Samozřejmě existují rozdíly v paletě odstínů obrubníků. Nejčastěji v prodeji najdete produkty bílé nebo modravé barvy. Vždy však máte možnost zakoupit materiál a další tóny objednáním požadované barvy v katalogu. Obvykle jsou k dispozici černé, zelené, růžové, krémové a jiné oblíbené odstíny.

Pozitivní a negativní aspekty materiálu

Samolepící obrubní stuha pro koupelny recenze uživatelů o sobě opustí nejpozoruhodnější. Koneckonců, takový dekor má spoustu výhod. Hlavní výhody tohoto materiálu jsou:

  • dostupné náklady;
  • rychlá a snadná instalace;
  • univerzálnost;
  • dobrá odolnost vůči stresu a mechanické poškození;
  • dostatečnou pevnost a hygienu;
  • atraktivní vzhled.

Všechny výše uvedené vlastnosti nejsou vyčerpávající charakteristikou tohoto dekoru, ale vysvětlují jeho popularitu. Těsnicí pásky z polymeru jsou navíc odolné proti vlhkosti a vysokým teplotám, což je pro jejich použití v koupelně tak důležité. Jsou velmi elastické, takže mohou být použity nejen na obdélníkových, ale i v zaoblených uspořádáních lázní. Současně vypadá společná linie působivá a elegantní.

Důležitým nuánem je možnost samo-sestavení pásky. Za tímto účelem nejsou vyžadovány žádné zvláštní znalosti nebo zkušenosti s takovou prací. Osoba, která nemá profesionální sadu nástrojů, bude moci bezpečně utěsnit spoj, dokonce i neinformovanou osobu ve stavebnictví.

Vynikající hodnocení získaly a stabilita takových výrobků působila na chemické účinky, které se často používají k čištění lázně. Horní vrstva nereaguje s agresivními prvky. V důsledku toho neztrácí svůj estetický vzhled a funkčnost po celý život. Navíc i při malém poškození povrchu zůstane pásek pevně uchycený a ne odlupovaný.

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Stick na podobnou výzdobu může být snadno jakýkoliv pán

Nepochybně, se všemi nespornými výhodami, tyto dekorativní pásy mají také negativní vlastnosti. První věc, kterou je třeba zmínit, je křehkost takového materiálu. Výrobci obvykle poskytují záruku na rok používání výrobku, ačkoli v některých případech trvá správná manipulační páska až pět let.

Druhou negativní vlastností bude možnost reakce s látkami na kyselém základě. To může vést ke ztrátě originálního atraktivního vzhledu a dokonce k odlupování hranice. Nepoužívejte tyto prostředky při čištění koupelny.

Jedním slovem je opěrka mezery se samolepicí páskou efektivní a spolehlivá, ale dočasná. I když vzhledem k demokratické hodnotě materiálu nebude obtížné pravidelně nahradit starý dekor nový.

Instalace výrobku - doporučení a nuance

Před tím, než začnete těsnicí kloub těsnicí páskou, zkušení mistři doporučují, aby se švy vyplnily hygienickým silikonem. Chcete-li to udělat, je lepší vybrat materiál na neutrální bázi. Samozřejmě, po vytvrzení těsnicí hmoty byste měli odstranit přebytek a vyčistit povrch prachu a nečistot. Dále musíte počkat na úplné vyschnutí letadel, pokud bylo čištění mokré. V této předběžné fázi přípravy je u konce.

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Skládaný prvek sklopte podél linií přeložení

Nyní je vaším úkolem přilepit dekor na oba povrchy pevně a úhledně. Chcete-li to provést, označte požadovanou délku. V tomto případě je optimální spuštění lepení na dlouhé straně lázně. Připravený prvek se ohýbá po plánovaných linkách s vnějším lepidlem. Samozřejmě, pro nezkušené mistry bude optimální volbou dvojvazná páska.

Dále odstraňte asi 6 centimetrů ochranné vrstvy a pevně zatlačte výzdobu do obou rovin. Stejným způsobem postupným stlačením pásku a současným odstraněním fólie jemně vyplňte celou délku obalu.

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Opatrně přilepte pásku k povrchu a dobře jej přitlačte

Stejným principem ozdobte boční okraje vany. V tomto případě je třeba věnovat zvláštní pozornost spojení dvou pásů v rozích. K tomuto pasty materiálu překrývaly, a pak, s ostrým nožem, odstraňte přebytečné vydáním trim úhlu čtyřicet pět stupňů.

Po dokončení lumen nechte materiál suchý. Nedoporučujeme používat vanu ani umyvadlo během dne. Po uplynutí této doby zkontrolujte kvalitu těsnění. Pokud je pás v některých oblastech špatně dodržen, doporučujeme jej upevnit kapalnými nehty nebo jiným lepidlem.

Nezapomeňte, že všechny práce by měly být prováděny na suché a čisté úrovni při pokojové teplotě. Důležité je také nepoužívat materiál skladovaný déle než dva roky.

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Takto navržený spoj zaručuje spolehlivou ochranu proti únikům a vzhledu plísní po dobu několika let

Jak vidíte, instalace obrubové pásky není obtížná. Tímto způsobem získáte perfektně navržený a uzavřený kloub stěn a sanitární keramiky, který zabraňuje vzhledu a reprodukci plísní. Dokonce i přes poměrně krátkou životnost výrobku bude takový způsob utěsnění nevzhledných slotů zcela vhodný. Koneckonců, nízké náklady na takový dekor vám umožní snadno jej nahradit, když to bude nutné.

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Stick na podobnou výzdobu může být snadno jakýkoliv pán

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Maximální šířka obrubové pásky dosahuje šest centimetrů

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Takto navržený spoj zaručuje spolehlivou ochranu proti únikům a vzhledu plísní po dobu několika let

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Opatrně přilepte pásku k povrchu a dobře jej přitlačte

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Skládaný prvek sklopte podél linií přeložení

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Výrobek je vyráběn v malých kotoučích o délce asi tři metry

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Tak to vypadá jako samolepící okrajová páska pro koupelnu

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Pokud nelepíte švu mezi koupelnou a stěnou, dříve nebo později se na tomto místě objeví houba

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Pomocí nože můžete přesně uspořádat kloubové úhly materiálu

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Obruby jsou ve dvou a třech pásmech

Hraniční stuha koupelny: recenze řemeslníků

Zakrývací páska - univerzální a levný materiál