Jak barvit železnou bránu krásně a trvale

Jak barvit železnou bránu krásně a trvale

Brány, které střežují auto v garáži nebo vstupují do dvora, potřebují pravidelnou péči a restaurování. Malování brány se provádí nejen pro estetický vzhled. Je důležité chránit kov před poškozením kvůli korozi. Je nutné zvolit správnou barvu a připravit železné plechy a kované prvky. Současně vzniká původní vzhled brány vlastními rukama.

Jak barvit železnou bránu krásně a trvale

Železnou bránu namalujeme pomocí válečku

Ocalin a rez na železné bráně

Samotné slovo "brána" znamená, že struktura je na ulici pod vlivem vlhkosti a teplotního rozdílu. Chrání proti nelegálnímu vstupu do garáže a do dvora. Proto musí být brána silná, snadno se otevřít. Je třeba se o ně starat: namažte střechy, pokryjte celý povrch ochrannými látkami.

Jak barvit železnou bránu krásně a trvale

Malujeme železnou bránu

Můj přítel postavil svůj dům a příští léto přišel ke mně s otázkou malování železných vrstev. Celý rok ztratili atraktivní vzhled, začali se zakrývat korozí. Barva se na okrajích a spojích odlupuje. Obnova vyžadovala různé konstrukce:

 • garáž z ocelových plechů;
 • kované u vchodu do nádvoří.

Vadík chtěl udělat všechno sám. Řekl jsem mu hlavní fáze malby brány:

 1. Vyčistěte strukturu prachu a nečistot, dobře ji omyjte a osušte.
 2. Odstraňte rez.
 3. Odmastit celý povrch.
 4. Zakryjte kovovým základním nátěrem.
 5. Naneste čerstvou barvu na kov pro venkovní práce.
 6. V případě potřeby ozdobte bránu.

Každá z operací může být zjednodušena pomocí speciálních nástrojů a nástrojů. Jednalo se o vzájemné možnosti s přítelem.

Garážová vrata z plechu

Jak barvit železnou bránu krásně a trvale

Jak namalovat železnou bránu?

Vadík přinesl zahradní hadici s různými tryskami. Nejprve umyl prach a plýt vodou. Potom byl čisticí roztok postřikován. Brána z listů prakticky neměla žádné přechody. Obvyklý kartáč šel s ním na všechny letadla, vymyt si špínu, olejové skvrny.

Počasí bylo dobré. Voda, kterou jsme zmyli zbytky roztoku, rychle vysušila. Dále jsme uspořádali soutěž. Jeden křídlo Vadik kartáčoval kovovým kartáčem. Druhý jsem vyčistil vrtačkou s tryskami ze nazhdachki.

Prach byl odstraněn vysavačem. Manuální metoda koště a houbičky se neobtěžovala. Můj přítel je unavený a pracuje se štětcem.

Základní nátěr na kov aplikovaný vlastními rukama, kartáči. Mírně zmeškané:

 • místa svařování;
 • kolem baldachýnů, pera, zámek;
 • zadky;
 • spojů plechů.

Pokryla celý povrch. V místech pochybností šel dvakrát. Nezapomeňte na rukojeti. Úplně vysušil celý povrch pouze následující den. Barevný nátěr s kladivem. Použili jsme stříkací pistoli.

Stěny kolem brány byly pokryty fólií. Nepotřebujeme tam barvu. Střechy byly natřeny pevným materiálem. Několikrát byly železné brány otevřené a zavřené. Potom přebytečný tuk vysušte. Zámek byl utěsněn skotskou páskou.

Složitost čištění kovaných prvků

Jak barvit železnou bránu krásně a trvale

Nezávisle lakované garážová vrata

Kované brány u vchodu do nádvoří měly mnoho zkroucených a zakřivených prvků s množstvím těžko dostupných míst. Byly blízko silnice a byly silně postříkané nečistotami kolem auta.

Pokud je to možné, byly nejdříve omyty silnou hlavou vody z hadice. Potom byl čisticí roztok postřikován. Na vrtačku byly připevněny kruhové nylonové kartáče. Naše ženy vypláchnou tyto sklenice uvnitř. Prachovalo téměř celou špínu. Zbytky byly odstraněny vodou.

Inhibitor a modifikátor zjednoduší čištění brány

Jak barvit železnou bránu krásně a trvale

Rychle namalujte železnou bránu

Broušení hrdla v podobě brány s množstvím těžko dostupných míst nebylo. Vadík mě požádal, abych mu vyprávěl o dalších snadných způsobech, jak sám vyčistit korozi. Dostal jsem se z kmene získaného dvousložkového antikorozního prostředku předem:

 • modifikátor chemicky reaguje s oxidem železa a mění svůj vzorec na neaktivní;
 • inhibitor potlačuje procesy sloučeniny s kyslíkem a tvorbou koroze.

Dvě látky jsou baleny v různých objemech a smíchány bezprostředně před použitím.

Poté, co aplikoval modifikátor rzi, přešel Vadík rukama na všechny povrchy kulatým kovovým kartáčem, nazvaným "čarodějnice". Postavil ho na vrtačku a nastavil průměrnou rychlost. Můj přítel strávil několik hodin čistit komplexní design kovových bran.

Barva kladiva

Jak barvit železnou bránu krásně a trvale

Vyrábíme kvalitní lakování železných vrat

Zakryli jsme základnu kladivem. Bylo možné spojit dvě akce. V prodeji jsou barvy, které obsahují modifikátory a inhibitory. Po aplikaci má povrch lesklý vzhled. Ale v místech těžce poškozených koroze jsou zde hrubé skvrny.

Železné brány lze lakovat v různých barvách:

 • nitro-smalt rychle uschne, ale je agresivní vůči všem ostatním materiálům a netrvá dlouho;
 • olej pod vlivem vlhkosti se rychle rozpadne a přestane chránit kov;
 • odolné vůči alkydám, ale uvolňují toxické látky;
 • Akryl je nestabilní vůči kolísání teploty a ztrácí svůj vzhled.
 • Hammer je originální typ odolný proti vlhkosti.

Zastavili jsme se u kladiva. Základem silikonových pryskyřic je plast. To proniká do trhliny. Pigmenty kovových a syntetických vláken po vysušení se tvoří na povrchu pevného filmu se vzorem malých rozvodů. Může být pokryta i železem, které není vyčištěno.

Vysoká stabilita nátěru se používá při konstrukci obráběcích strojů. Tam to odolává vlivu nejen vody, ale oleje, emulze, horké žetony. Vzhled se zachová několik let.

Simulace různých druhů kování

Pro dekorativní design jsme s Vadikem a já používali barvy napodobující fakturu, kovaný povrch. Byly přezdívány kladiva. Mají zlatý a stříbrný odstín, jsou žluté a bílé.

Zvednutím barev na předmět výkresu jsme se s kamarádem s tenkými kartáči začali malovat kudrlinky a spirály. Vadik se rozhodl přeměnit bránu na architektonický prvek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

85 + = 94