Jak nastavit stropní římsu na obvyklé a roztažné stropy?

Jak nastavit stropní římsu na obvyklé a roztažné stropy?

Stropové liší nízkou cenu, mají zjevné estetické vlastnosti, které jsou vhodné pro různé typy záclon a schopné maskovat vady na stěnu nebo tapetu. Před upevněním stropní římsy je nutné provést řadu přípravných prací, výsledek bude přesný a upevnění spolehlivé. Tento druh výzdoby je optimální pro místnosti s nízkými stropy. Plátna, která jdou přímo ze stropu, vizuálně protahují výšku stěn, dávají vnitřní eleganci a prostor.

Jak nastavit stropní římsu na obvyklé a roztažné stropy?

Jak vypočítat délku podle typu konstrukce?

Pro výrobu stropních říms použijte plast, méně často hliník. Modely jsou vysoce flexibilní, mohou se skládat z několika řad. Takové charakteristiky umožňují experimentovat s obrazy, soubory, zvyšovat jejich složitost díky vícevrstvosti. Pneumatiky mohou být zcela jednoduché nebo s přebalováním baget, v souladu s celkovým dekorem. Velmi atraktivní vzhledové římsy se závity umožňují oddělit otevírání oken a zajistit neomezený chod oken.

Správně vypočítat délku výrobku je poměrně jednoduché - stačí přidat 40 cm k délce okna. Pokud budou použity závěsy, velmi hustou a trojrozměrné tkaniny, můžete přidat trochu víc, takže závěsy nebude zasahovat s otevřením oken a balkónových dveří, je-li k dispozici.

V případě, kde vazba ke stropu římsy zahrnuje simultánní výzdobu dvou oken uspořádaných v malé vzdálenosti od sebe, do délky se přidá 30 cm okenního otvoru.

Tip

V případě, že lišta upevněna na stropě, ustoupil od stěny alespoň 15 cm, vytvořili zvláštní výklenek, ve kterém je okno nebo tabule se otevře bez narušení tvaru obrazu.

Jak nastavit stropní římsu na obvyklé a roztažné stropy?

Jednoduchá instalace stropní římsy

Před montáží stropní římsy je třeba připravit pracovní plochu. Strop musí být vyčištěn a v případě drsnosti vyrovnán. Pokud je stropní lišta, měla by být odříznuta.

  1. Nejprve se použije značkování, musí být rovnoměrně na obou stranách okna. Přebalování zavazadel na pneumatice by mělo být předem připojeno, po instalaci systému bude obtížnější.
  2. V dalším kroku jsou otvory vyvrtány v krocích nejvýše 60 cm (pokud je závěs těžký, pak by měl být krok menší). Poté by měla být římsa upevněna na stropě pomocí hřebíků.

    Tip

    Pokud je plast velmi měkký, doporučuje se jej položit s kovovými deskami, které jsou umístěny na zadní straně pneumatiky.

  3. Posledním krokem je strunění háků a instalace zástrček.

Namontovat římsu na strop sádrokarton budou muset použít speciální kotvy, které jsou zaklíněný na rubové straně materiálu a zajišťují bezpečné uchycení.

Jak nastavit stropní římsu na obvyklé a roztažné stropy?

Vlastnosti upevnění římsy na strop napnutí

V rozporu s obecným přesvědčením, že stropní římsa na tahovém materiálu není instalována, stále existuje možnost použití struktur. Stačí si uvažovat o tomto okamžiku před instalací stropů.

Na stropní základové desce s hmoždinkami upevněný nosník, rovný délce k rozměrům budoucí římsy. Na materiálu je nutné instalovat kroužky, které pak pomohou připevnit konstrukci pomocí samořezných šroubů. Dále jsou stropy napnuty a římsa je instalována na správném místě.

S napínacími stropy můžete strukturu připojit k vodorovnému povrchu skrytým způsobem. V tomto případě nebudou materiálové stropy vystupovat ze zdi, ale ze zvláštního nosníku, a závěsy padnou přímo "ze stropu".

Pokud je zavěšený strop v místnosti již nainstalován, musí být západka použita na stěně.

Jak nastavit stropní římsu na obvyklé a roztažné stropy?

Je možné upevnit stropní římsu lepidlem?

Díky moderní technologii můžete dělat bez děr ve stropě a připojit strukturu s tekutými hřebíky. Inovační vývoj zaručuje dlouhodobou a spolehlivou fixaci.

Kvalitní uchopení je možné pouze při přípravě podkladu, jeho čištění ze starého nátěru, vyrovnání drsnosti. Povrch je primární, základna výrobku je kontrolována na sucho. Tekuté hřebíky se na základnu aplikují "hadím", pak je římsa zatlačena na strop silou. Pokud potřebujete trochu upravit polohu pneumatiky, je posunutá, aby nedošlo k odtrhávání stropu.

Lepidlo se po 15-20 minutách zachytilo a po pár dnech úplně vysušilo. Celý tento čas nepotřebujete kontrolovat sílu konstrukce a snažíte se ji přesunout z místa, což vede pouze k průniku vzduchu pod výrobek a ke snížení stupně fixace.

Jak nastavit stropní římsu na obvyklé a roztažné stropy?

Závěr

Podle těchto pokynů a pravidel můžete nezávisle upevnit stropní systém a ozdobit otevírání oken ve stylu, který chcete. Pokud je rozumné přistupovat k výběru látek, nemusíte se starat o sílu systému, a to ani při použití vícevrstvých konstrukcí.

Při absenci minimálních dovedností při práci s nástroji je tento proces nejlépe svěřen odborníkům, což pomůže ušetřit nervy, finanční prostředky a integritu stropu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 28 = 29