Jak opravit sprchovou baterii, pokud její hadice netěsní?

Konstrukce a potřebné nástroje

Jak opravit sprchovou baterii, pokud její hadice netěsní?Jak opravit sprchovou baterii, pokud její hadice netěsní?

Jak opravit sprchovou baterii, pokud její hadice netěsní?

Sprchová hadice je nejčastěji rozbitou částí sprchy, nejčastěji se začíná prosakovat.

Podle návrhu je sprchová hadice gumovou trubkou umístěnou v kovovém pouzdru. Může chybí kovová hadice, v tomto případě je hadice pružná plastová trubka. Kvalita pryžové části určuje životnost celé hadice. Životnost gumové trubky závisí na vodě a je 5-15 let. Kaučuk má vlastnosti s časem k vytvrzování, pružnost materiálu klesá, což vede k vzniku trhlin, slz. Tyto trubky se jednoduše mění. Je obtížné najít na sprchu vyměnitelnou gumovou trubku, protože nejčastěji v prodeji jsou vyměnitelné hotové hadice s kovovým pouzdrem. A náklady na takovou hadici nejsou příliš vysoké. Výměna se provádí i v případě hadice s rezavým kovovým pouzdrem. Estetika takového mixéru je obecně horší a rzi se mohou dostat na sklovinu sanitárních celků, které je obtížné odstranit.

Před provedením úplné výměny sprchové hadice se můžete pokusit opravit sami, pokud samozřejmě není příliš stará.

K opravě sprchy, pokud se rozpadne, budete potřebovat nástroje:

  •  nastavitelný klíč;
  •  šroubovák;
  •  nůž.

Takové minimum bude dostatečným nastavením, protože není potíže s odstraňováním problémů se svými vlastními rukama.

Hlavní místa úniku a poruchy

Nejčastější příčinou úniku hadice je trhlina v gumové trubce.

Sprchová hadice nejčastěji proudí na místech, kde je připojena baterie. Například v místě připojení hlavy sprchy. Únik vznikají v důsledku volného uchycení a neúplného utažení spojovacích matic. Ořechy se mohou uvolnit při použití sprchy. Chcete-li tuto poruchu vyloučit, můžete uchýlit se k síle vašich rukou, protože nepotřebujete další nástroje k utažení matic.

Pokud dotáhnete převlečné matice, neztratili jste únik, v tomto případě je třeba zkontrolovat stav gumových těsnění a pouzder. V případě potřeby je třeba umístit nové těsnění. Po kontrole těsnění jsou přesvědčeni o kvalitě řezů kovových částí míchačky a o neexistenci trhlin. Velmi často, když vynaložíte přílišné úsilí, špatně kvalitní potrubí, matice prasknou a voda pramení prasklinami. Nestandardní řezy lze brousit brusným papírem.

Pokud po provedených úkonech nebylo možné vyloučit únik a sprchová hadice stále proudí, kontrolujeme připojovací body pouzdra a trubky, stejně jako kvalitu a použitelnost pouzder. Velmi často vady rukávů vedou k faktu, že v koupelně proudí nový mixér. Chcete-li zkontrolovat průchodky, odšroubujte nucené matice. Pokud jsou pouzdra defektní, musíte změnit celou sprchovou hadici. Pokud trubice letí z úchytu kvůli malému průměru hadice, můžete dát svorku pomocí měděného drátu.

Jak opravit sprchovou baterii, pokud její hadice netěsní?

Pokud hadice proudí v místě, kde je připojena k vodovodní nádobě nebo směšovací jednotce, utáhněte matice tak, aby byla zajištěna těsnost.

Pokud voda neteče z difuzoru, ale z kovového pouzdra, pak je samotná trubka vadná. Aby bylo možné zkontrolovat jeho stav, je nutné vyjmout matici a kovovou hadici. Pravděpodobné místa jeho roztržení, místa připevnění k tuhým prvkům. Například místo vstupu do odborové organizace. Poškození může nastat kvůli špatné kvalitě trubek nebo nízké elasticitě materiálu. Tuto poruchu můžete odstranit vlastními rukama, ale pouze pokud je prasknutí co nejblíže výstupům. Nasaďte mezeru nožem a vložte trubku do tvarovky. Chcete-li zajistit, aby trubka nelekla, nainstalujte svorku. Délka trubky se snížila a pod napětím může voda opět vytékat. Proto musíte včas vyměnit celou sprchovou hadici.

Pohled zpátečky Závada hadice je nepřítomnost tlaku vody nebo její voda neprojde. Taková porucha je způsobena ohýbáním, sklápěním gumové trubice uvnitř kovové hadice z důvodu dlouhé délky. Odstranění závady může být velmi jednoduché vlastním rukama, tím odstraníte převlečnou matici, vytáhnete pryžovou trubku a odříznete přebytečnou část.

Hlava také nemusí být způsobena sprchovou hlavou, která je nejčastěji ucpaná. Sprchovou hlavu lze vyčistit. Pokud je potřeba starý design, odšroubujte ji z rukojeti. Pokud je model modernější, demontáž se sníží na odšroubování děliče, které je upevněno samořezným šroubem.

Rozdělovač můžete mechanicky vyčistit pomocí drátů nebo spon nebo chemicky pomocí speciálních čisticích prostředků.