Jak sbírat závěsy na kazetě s vlastními rukama

Jak sbírat závěsy na kazetě s vlastními rukama

Chcete-li krásně viset závěsy, můžete použít nejen obvyklé háčky. Dnes se vyrábějí speciální pásky, které jsou připevněny k horní části závěsů, a jsou taženy společně se šňůrkou. Tato sestava umožňuje vytvářet krásné a rovnoměrné záhyby. Páska se snadno připevní vlastním rukama, stačí si předem vybrat jeho stopu a šířku.

Jak sbírat závěsy na kazetě s vlastními rukama

Pásky pomáhají vytvářet různé typy záhybů na záclonách.

Jak zvolit závěsnou pásku?

Před sběrem rolety na pásku je třeba určit její typ. Výběr závisí na tom, které záhyby chcete získat:

 • válcové, trojité skládání mohou být vytvořeny pomocí pásku v poměru 1: 3;
 • luk, paprsky jsou vyrobeny z pásky s koeficientem 1: 2,5;
 • pro nárazníky, nárazníky používají poměr 1: 2;
 • Jednoduchá montáž se provádí pomocí pásku, jehož poměr je 1: 1,5.

Koeficient označuje množství materiálu a hustotu sestavy, která má být použita.

To také závisí na typu samotné pásky, která je dnes vyráběna ve velkém sortimentu. Je třeba poznamenat, že hotová páska může být dodávána s následujícím:

Jak sbírat závěsy na kazetě s vlastními rukama

Před šitím pásky na závěsy je třeba ji žehlit.

 • šňůry pro potěr v množství 2, 3, 4;
 • těsnění speciálně vytvořená pro lambrekyny;
 • kapsy pod háčky;
 • kroužky pro očka.

Výběr závisí na typu římsy, požadovaném způsobu zavěšení záclon, požadovaného vzhledu. Existují možnosti, kdy je šit pouze základna pásky a sama je upevněna pomocí suchého zipu.

Jaký je koeficient pásku? Přesně udává, jaká je hustota v závěsu. Jedná se o krok skládání, což je velmi snadné k výpočtu sami. Pokud například výrobce ukáže faktor 1: 2, pak pro každé závěsy typu m je hotovost 2 m. K lemu tkaniny je nutné přidat 10 cm. Pokud zadáte faktor 1: 3, pak pro šití záclon, musíte mít 3 m pro každou dokončenou m závěs. Dnes, při výběru opletení, jsou tyto indikátory nutně indikovány.

Prýmek nahoře

Páska se používá k provádění jednotné sestavy, je neprůhledná, vhodná pro lehké, husté závěsy z neprůhledné tkaniny. S jeho pomocí můžete získat tužky, součinitel je 2,5-3, šířka pásky - 6,5 cm.

Varianty pásky:

Jak sbírat závěsy na kazetě s vlastními rukama

Záclony šité vlastními rukama dávají domu útulnost.

 1. Speciální stuha se záhybem. Je průhledný, používá se pro husté nebo lehké tkaniny, neprůhledné a průhledné. Koeficient je 2,5-3, šířka je 6,5 cm.
 2. Neprůhledný luk je obvykle bílý. Má 2 šňůry, koeficient 2,5-3, šířku 6,5 cm.
 3. Zvláštní, které se používá při sestavování bufovaya. Je neprůhledný, vhodný pouze pro husté tkaniny. Faktor sestavení je 2,7, šířka je 6,5 cm.
 4. Záclona se používá pro nepriehledné, husté a lehké tkaniny. Má koeficient 2,5, šířku - 6,5 cm.
 5. Chcete-li získat vlámské záhyby záclon, musíte použít speciální bílou neprůhlednou stuhu, která má 4 kabely pro montáž. Koeficient je 2, šířka je poměrně velká - 10 cm.

Závěsová základna pro rakouské, francouzské záclony s vertikálním závěsem:

 1. Nejčastěji používané jako neprůhledné pro vertikální závěsy. Je vhodný pouze pro husté tkaniny, jejichž šířka je 1,5 cm.
 2. Průhledný dekorativní oplet s šířkou 1,8 cm.
 3. Páska na zvedání závěsů, to je pro římské, londýnské, rakouské, francouzské závěsy. V tomto případě se používá speciální oplet, který má jinou šířku. Obvykle je neprůhledný nebo průhledný, umožňuje držet šňůry pro zdvihací mechanismy. Šířka může být 2,6 cm, 2,0 cm, 1,6 cm. Některé odrůdy mají kroužky.

Páska pro trubkovité římsy je další běžnou volbou. Je připojen k hornímu okraji a ke trubce římsy, po níž prochází záclonou a vytváří záhyby požadovaného druhu. Používá se nejčastěji pro husté barevné závěsy, pro kuchyňské záclony, pro obývací pokoje, pro příčky.

Proužek bez šňůry se zašroubuje přes opěrnou pásku, aby se snadno sestavovaly záhyby. Dnes je v prodeji verze s očkami. Má šité kroužky, které jsou připevněny k římsě. Páska je šitá přesně nahoře, po velmi snadné a rychlé instalaci. Při mytí je třeba zvážit, že v pračce není možné vyčistit všechny druhy kroužků, protože barva nebo lak mohou jednoduše stoupat.

Jak šit pás?

Chcete-li šití pásku na záclony, musíte nejdříve určit, jaký vzhled mají, a potom měřit množství. Nástroje a materiály musí být připraveny:

 • nitě, jehly;
 • záclony;
 • nůžky;
 • šití m;
 • ocelové nebo dřevěné dlouhé pravítko.

Pokud je šicí stroj, je nejlepší jej použít, protože to zajistí rovnoměrnost čáry, přesnost celé práce. Šicí páska není tak obtížná, ale nejprve se doporučuje zpracovat horní okraj, zastrčit ji a jemně ji sešit. Horní okraj je přehnut přes šířku pásky. Pokud je potřeba, pak je nutné použít overlock, jinak se okraj začne rozpadat.

Pak je okraj řezán po celé délce, stlačován o 3 cm. Štítek je předem šit, jeho okraj je ohnutý 2-3 cm dovnitř. Všechny šňůry by měly být položeny volně, měly by být později utažené. Šitá na 5-10 cm od ohybu, po stranách - 3-4 cm, tj. Na šířku záhybu. V horní části je připevněn na okraji, druhá čára by měla jít podél spodního okraje. Pokud má záclona 3-4 prameny, musíte je každou z nich uchytit. Boční steh je složen do poloviny, pak jemně píchl a uvolňuje nit pro utažení. Poté musí být opona velmi opatrně vyžehlen, zkontrolujte rovnoměrnost opletení. Sestavte pásku kordy a vytvořte záhyby požadovaného tvaru.

Složky se vytvářejí jednoduše, ale je nejlepší si vzít asistenta pro toto. Jedna osoba by měla držet za okraj, a druhá - táhnout. Tuto práci můžete vykonat sama, ale to vyžaduje, aby okraj byl fixován na stojícím objektu, někteří používali k tomu dveře. Sbírat plátno v záhybech by mělo být postupně, jejich velikost by měla být stejná. Není možné, aby jedna část byla volnější než druhá, neboť na povrchu nebude vypadat tak krásně. Záhyby se postupně pohybují k hraně postupně a velmi úhledně, nepotřebují ostré pohyby.

Po dokončení montáže je nutné propojit šňůry v uzlu a přiklonit závěsy k římsě. Obvykle se k tomu používají háčky, které jsou součástí sady. Krok háků by měl být 8-10 cm, záclona samotná na římsu je upevněna tak, jak je zajištěna jeho konstrukcí.

Pro upevnění závěsů se používají různé metody, ale nejčastěji se používají speciální závěsné pásky, které jsou připevněny k látce. S jejich pomocí můžete vytvořit krásný a hladký záhyb, dnes je mnoho různých typů takových pásek, které mají spojovací prostředky různých typů. Všechno je snadno šité, speciální nástroj pro to není potřeba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 2 = 7