Jak správně odstranit komín stěnou?

Při stavbě domu je důležité okamžitě přemýšlet o tom, jak budou postaveny vnitřní systémy, zajišťující vytápění, odvodnění, komín atd. Dýmový kanál je položen současně s montáží stěn a stropů. Velmi často o tom, kde bude, přemýšlejte o tom, kdy je dům již vybudován. V tomto případě je komín položen přes stěnu. Jak správně odstranit komín stěnou, jak je popsáno níže.

Základní pravidla dedukcí

Jedním z hlavních problémů při konstrukci odtahového systému je, jak správně zajistit výstup komína přes stěnu.

Uskutečnění závěru komína stěnou je velmi důležité pro pozorování úhlu 90 stupňů. Další prvek konstrukce je nastaven kolmo na předchozí. Níže jsem připojil sbírku kondenzátu a všechny hlavní prvky - nahoře.

Jak správně odstranit komín stěnou?

Možnosti výstupu schématu

Výsledný průchod stěnou je pečlivě zateplen. Všechny spoje (kde je upevnění různých prvků) musí být utěsněny svorkami.

Dalším důležitým nuánem je správné a spolehlivé upevnění komína na stěnu. Řekli mi, že je třeba včas uvést, že je třeba se připevnit přibližně na stejných intervalech. Podle mého názoru nejúspěšnější vzdálenost pro instalaci spojovacích prostředků je 50-60 cm.

Potrubí je nutné izolovat od stěny. Optimální volbou - vysokou kvalitou a dostupností - je čedičová vlákna. Konečná fáze - "krk" komína je pokryt speciální kapucí.

Montáž dřevěnou stěnou

Pokud máte dřevěný dům nebo koupel - potřebujete přesně vědět, jak se komín dostat do zdi. Hlavním problémem je otázka bezpečnosti. Pokud se však kompetentně přiblížíte k věci, dokonce i komín ve vaně ze zdi, kde bude docházet ke stálému poklesu vysokých teplot, bude spolehlivě a po dlouhou dobu trvat.

Jak správně odstranit komín stěnou?

Řeknu vám několik hlavních pravidel. Trubka, která prochází celým průchodem, musí být pokryta materiálem odolným proti vysokým teplotám. To pomůže vyhnout se deformaci stromu - stejně jako vyhnout se riziku požáru. Doporučuji, abyste upřednostňovali vertikální systém (jako například pece-burger, který se často používá k ohřevu garáží).

Montáž komína na stěnu dřevěného domu se provádí ve vzdálenosti 1 metru od sebe. U dřevěných budov doporučuji zvolit si dlouhé roury: absencia spojů činí stavbu silnější a bude mnohem jednodušší připevnit se ke zdi.

Výhody vnějšího komína

Použití takového systému zajistí vyšší efektivitu a malá konstrukční hmotnost pomůže vyhnout se problémům s instalací. Ačkoli je názor, že komín ve stěně domu nevypadá esteticky příjemný. Ale poskytuje požární bezpečnost!

Zjevným plusem je, že není třeba provádět průchod stěnou, stropem nebo střechou. Není třeba dále posilovat nadaci. Kromě toho jsou stěny uloženy minimálně ve formě sazí: a můžete je zcela odstranit sami.

Materiály a nástroje pro instalaci

Pokud dříve byly komíny vyrobeny z cihel, okamžitě vybrali například sendvičovou konstrukci. Výhody tohoto návrhu jsou:

 1. Vysoká životnost (při použití materiálů z nerezavějící oceli).
 2. Celková hmotnost je malá, což zjednodušuje instalaci.
 3. A třetí, důležité pro mě osobně: estetické odvolání.

Jak správně odstranit komín stěnou?

Chcete-li instalovat komínový sendvič, nejdůležitější je vybrat dobré materiály. Celistvost celé konstrukce závisí na tom, jak silná a odolná vůči vysokým teplotám je každá trubka. Doporučuji vám, abyste si vybrali ty, které jsou vyrobeny z ohnivzdorné oceli a pozinkovaného kovu.

Kromě toho budeme potřebovat svorky, zátky, tmel, (nutně - protipožární), spojky, upevňovací prvky. Také potřebujeme adaptéry, odpaliče a koleno, které nám umožní změnit směr konstrukce.

Základní konstrukční prvky

Navrhuji zvážit základní prvky konstrukce pomocí příkladu komínového sendviče:

 • Jedním z hlavních prvků jsou trubky. Také jsou potřebné odpaliště - pomáhají dělat rozvětvení kouřového kanálu a připojit komín přímo k ohřívači ohřívače.
 • Koleno je potřebné pro vytvoření potřebného ohybu (nejčastěji kolena ohybů 45 a 90 stupňů).

Jak správně odstranit komín stěnou?

 • Nosná konzola - ve skutečnosti bude držet celou konstrukci, je připevněna ke stěně nebo k podlaze. Plus svorky - jsou nutné, protože upevnění na stěnu.
 • Revize tee - pro čištění potrubí ze sazí.
 • Sběr kondenzátu.
 • Ústa je konečným prvkem struktury.

Pokyny pro montáž

Výchozím bodem by měl být přímo ohřívač. Jednoduše řečeno, začnou montovat konstrukci ze spodu nahoru - z krbu. Nejprve je potrubí připojeno k potrubí kotle a upevněno zástrčkou.

 1. Vnitřní trubky jsou opatrně vloženy do sebe. Pak jsme se na vnější část.
 2. Opravte odpalníky s nosnými konzolami. Všechny spoje jsou vyztuženy svorkami.
 3. Ve spodní části konstrukce doporučuji instalovat sběrač kondenzátu, aby se zabránilo vnikání srážek do potrubí.
 4. Utěsněné spojky jsou instalovány výhradně bez omezení. Jsou potřebné, pokud systém pracuje pod silným tlakem.
 5. Když je systém prakticky smontován, je možné pečlivě zpracovat potrubí ochranným těsněním.

Jak správně odstranit komín stěnou?

Pokud budete pochybovat o tom, že s instalací systému bude obtížné řešit sami sebe, je lepší okamžitě vyhledat pomoc. Je vždy snazší se okamžitě naučit, jak to dělat správně než později, s přihlédnutím k chybám, které jste udělali, k tomu, abyste vše znovu provedli.

Video "Jak odstranit krbový komín?"

Video jasně ukazuje, jak vést komín přes stěnu pomocí sendvičových trubek.