Jak udělat osvětlení diody osvětlení stropu vlastním rukama

Jak udělat osvětlení diody osvětlení stropu vlastním rukama

Touha přeměnit svůj interiér a přetvořit návrh dnešního dne se těší nejzajímavějším formám. Diody osvětlení stropu je jedním z nejčastějších způsobů, jak zdobit váš domov, zdůraznit styl a osobnost.

Jak udělat osvětlení diody osvětlení stropu vlastním rukama

Pomocí stropního osvětlení můžete vytvořit pokoj stylově a individuálně.

Výhodou tohoto řešení je také to, že instalace diodového podsvícení je poměrně jednoduchá, proto může být provedena nezávisle. Vy sám můžete dát jakýkoli váš strop, a zároveň šetřit na přitahování profesionálů.

Jaké osvětlení diody mám vybrat?

Existuje několik možností, jak používat a namontovat LED stropní světlo. Zvažte hlavní typy:

Jak udělat osvětlení diody osvětlení stropu vlastním rukama

Typy osvětlení.

 • obecně;
 • cílové osvětlení;
 • design.

Celkové osvětlení provádí přímé funkce osvětlení místnosti, provádí se pomocí stropních svítidel nebo pomocí vestavěných svítidel. Ale musíte být opatrní, pokud samostatně instalujete osvětlovací systémy, stropní osvětlení: celková hmotnost svítidel by neměla být vyšší než 10 kilogramů, protože sádrokarton má nízkou únosnost.

Směrové nebo cílové osvětlení je vynikající možností pro vizuální zónování místnosti. Chcete-li například zvýraznit pracovní prostor.

Designové osvětlení zajišťuje estetickou funkci, poskytuje nenápadné světlo a vytváří útulnost v místnosti. Nejoblíbenější variantou designového osvětlení je osazení osvětlení diody podél obrysu stropu. S tímto druhem osvětlení jsou diody částečně skryty pod sádrovou deskou, takže světlo je rozptýlené, ne jasné.

Neméně efektivní je kombinované osvětlení, když společně pro standardní světelný zdroj - lustry se používá diodová lemování. Takové stropní osvětlení existuje v hotových verzích, ve všech specializovaných prodejnách.

Výhoda samoinstalačního osvětlení diody

Jak udělat osvětlení diody osvětlení stropu vlastním rukama

Srovnání různých technologií osvětlení.

Existuje několik důvodů, proč stojí za výběr diodového osvětlení stropu pro samoinstalaci:

 • dostupné ceny;
 • úspora energie;
 • jednoduchá instalace;
 • zabezpečení.

Diody pásky jsou levné, navíc, s nimi budete neustále šetřit tím, že diody nevyžadují hodně elektřiny. Jednou z nejdůležitějších předností diodového osvětlení je, že tato metoda je velmi snadná, kvalitní a účinné osvětlení stropu vlastními rukama je k dispozici každému, kdo má alespoň základní znalosti o elektrotechnice. Diodové pásky jsou připevněny k samolepící vrstvě, která je umístěna na samotných diodových pásech. Proto můžete ušetřit i na elektrikáře. Diody jsou také nejbezpečnější možností, protože riziko požáru, zkratování kabelů je minimalizováno také proto, že se tento typ osvětlení, například osvětlení diodami, nevyhřeje a nevyžaduje tepelnou izolaci.

Jak vybrat diodovou pásku

Každý pás LED má řadu parametrů, které je třeba vzít v úvahu při výběru možností osvětlení:

Jak udělat osvětlení diody osvětlení stropu vlastním rukama

Základní parametry diodových pásek.

 1. Barva osvětlení. Dnes trh zahrnuje diody vyrobené v různých barevných řešeních. Výběr závisí na celkovém designu místnosti a samozřejmě na tom, jaký efekt chcete nakonec získat. Nejobecnější volba je bílá, zbytek závisí na vaší představivosti a preferencích. Kromě toho existují pásky, které kombinují až tři barvy, můžete ovládat záření těchto diod pomocí speciálního panelu.
 2. Hustota diod. Z tohoto kritéria přímo závisí na tom, jak jasné bude vaše pokrytí. Pro nenápadné návrhářské osvětlení zpravidla použijte hustotu 30-60 diod, pokud plánujete cílové nebo obecné osvětlení, pak doporučená hustota diod je 120 na metr.
 3. Pokud plánujete podsvícení LED v místnosti, kde hrozí nebezpečí namočení osvětlovacích systémů, doporučujeme zvolit pásky s vodotěsným silikonovým povrchem.
 4. Poměr ceny a kvality přímo ovlivňuje jas a výkon světelných zdrojů. Pokud plánujete vytvořit silné LED stropní osvětlení, pak získáte dražší pásky: budou svítit jasnější.
 5. Pokud potřebujete několik lahví nalepených na diodu, měli byste okamžitě zakoupit obaly od jednoho výrobce, aby se pásky nijak neodlišovaly od jasnosti a stínu.

Instalace osvětlení diody na strop vlastními rukama

Jak udělat osvětlení diody osvětlení stropu vlastním rukama

Schéma instalace LED osvětlení na podhled.

Diodové osvětlení stropu se nejčastěji používá v zavěšených nebo víceúrovňových stropech. Tento typ se velmi snadno instaluje, nejčastěji s oboustrannou páskou a mnoho diodových pásek je na opačné straně opatřeno samolepícím páskem, takže aplikace originálních světelných řešení na strop nebo výklenky se dále zjednodušuje. Před zahájením práce je nutné odmastit povrch, na který chcete připojit diodové pásky.

Obvykle se pásky s diodami prodávají po dobu 5 metrů, a proto před zahájením instalace musíme určit, kolik materiálu bude třeba zakoupit. Osvětlení stropu vlastním rukama bude fungovat dlouho, pokud správně vypočítáte napájení a připojte dostatečný počet napájecích zdrojů. Než provedete podsvícení LED, věnujte pozornost tomu, odkud bude napájeno: velké sestavy napájecího zdroje se těžko skrývají i pod suchými bloky, takže je lepší skladovat několik malých. Zpravidla musí být instalován samostatný zdroj energie na každých 15 metrů pásky.

Pokud instalujete stropní svítidlo poprvé, můžete s výběrem výkonu pomoci sami - některé diody indikují, které stmívače jsou potřeba, abyste mohli snadno vytvořit požadovaný typ a výkon.

Pro originální a estetický vzhled je podsvícení LED maskované: diody by neměly být viditelné, jsou uzavřeny okrajem a podstavcem. Někdy se pro stropní kryty provádí osvětlení v roztažných stropech, průsvitný film dokonale rozptýlí světlo. Dbejte na vzdálenost mezi světelnými zdroji a maskovacími překryvy: na jedné straně by diody samy o sobě neměly být viditelné, ale světlo by nemělo být přerušované nebo příliš tlumené. Při správném výpočtu polohy diodových pásů bude interiér dostávat správné akcenty a světlo zpočátku zvýrazní silné stránky návrhu místnosti. Někdy je lepší udělat LED stropní osvětlení tím, že připevníte pásky dokonce kolmo ke stropu, aby světlo kleslo na místo, kam jste plánovali, nebylo ztraceno a nebylo příliš rozptýlené.

Jak udělat osvětlení diody osvětlení stropu vlastním rukama

Schéma připojení pásky LED.

Chcete-li osvětlení stropu pracovat po dlouhou dobu, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel:

Pečlivě instalujte, nepoškozujte diody;

pokud plánujete osvětlení osvětlení, pak si všimněte, že můžete ohýbat pásy s poloměrem nejméně 2 cm;

připojte pásky ke každému jinému, nezapomeňte zvážit polaritu diod;

Před připojením diod k napájení nejprve připojte regulátor.

Udělat LED osvětlení strop je poměrně jednoduché, ale před pokračováním v instalaci, prosím, na vědomí taková důležitá kritéria, jako je velikost místnosti, umístění oken a dveří, jak máte v plánu používat v místnosti, na které pracují oblasti budou zlomený, to vše pomůže šířit osvětlení harmonicky a usnadnit práci. Osvětlení vlastních rukou vám poskytne příjemné emoce, překvapí hosty s originálností po velmi dlouhou dobu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

76 − = 68