Jak udělat sprchu v koupelně s vlastními rukama – odborné tipy

Jak udělat sprchu v koupelně s vlastními rukama – odborné tipy

Vodní procedury zaujímají významné místo v životě. Pro jejich provádění je sprchový kout v koupelně v ruce. Může být instalován jak v bytě, tak v soukromém domě. Někdy je umístěna i ve vaně. Je to pěkné, abyste tuto práci provedli sami a pak jste na to hrdá.

Jak udělat sprchu v koupelně s vlastními rukama - odborné tipy

Proces instalace sprchové kabiny

Udělejte sprchu s vlastními rukama. To vyžaduje materiál, nástroje a čas. Toto zařízení šetří prostor v koupelně a dává místu zcela nový vzhled. Kabina je na paletě a bez ní. V místnosti s malou šířkou je vhodné zařízení se skleněnými dveřmi bez palety.

Jak udělat sprchu v koupelně s vlastními rukama - odborné tipy

Sprcha

Vypadá spíše esteticky příjemné, ale to může být obtížné sestavit. To znamená, že je nutné odvést použitou vodu do kanalizace. To vyžaduje potrubí umístěných pod vypouštěcím otvorem. V moderních bytech to není vždy možné. Poté musíte nainstalovat paletu.

 1. Na stropě se vždy provádí hydroizolace, aby bylo zajištěno, že podlaha je chráněna před vlhkostí.
 2. Stěny ze dřeva po ošetření hydroizolací by měly být vyrovnány vodotěsnými sádrokartonovými deskami. Z obyčejných obkladů se vyznačuje zelenou barvou.
 3. Plastové potrubí jsou položeny, přičemž použitá kapalina se dostane do kanalizace.
 4. Z výše uvedeného je všechno dlažba. Je položen s mírným sklonem k odtokovému otvoru. Pokud je to možné, tyto úlohy se provádějí uvnitř podlahy nebo přímo ve spodní části palety. Po odtokovém zařízení je možné sprchovou kabinu sestavit vlastním rukama.

Jak udělat sprchu v koupelně s vlastními rukama - odborné tipy

Sprchová mísa

Paleta může být zakoupena v obchodě v hotové podobě. Instalace nepotřebuje speciální znalosti a dovednosti. Jediným problémem, který může při instalaci vzniknout, je stavba pódia. Udělejte to z nejlepších cest z cihel. Po instalaci palety je místo spojů opatřeno speciálním obložením. Taková paleta průmyslové výroby má své výhody:

 • jeho instalace je snadná a rychlá;
 • možnost vyvážení pomocí speciální konstrukce nohou;
 • dokončovací obruba je součástí dodávky;
 • lze ho namontovat přímo na dřevěnou základnu ošetřenou hydro-ochrannými prostředky.

Připomínky spotřebitelů k práci vany se sprchou jsou velmi dobré. Ale kabina by měla být pečlivě zvolena. Je třeba zkontrolovat upevnění stěn a dveří, shodu nálevky s kanalizačními trubkami v domě. Nemůžete si koupit celou kabinu, ale pouze její jednotlivé části. Moderní výrobci dávají takovou příležitost a nabízejí výběr různých designů od:

 • polykarbonát;
 • sklo;
 • sklolaminát;
 • plasty.

Jak udělat sprchu v koupelně s vlastními rukama - odborné tipy

Pro instalaci zařízení potřebujete některé nástroje:

 • vrtačka nebo děrovač;
 • šroubovák nebo šroubovák;
 • šrouby, špachtle;
 • kladivo, kleště;
 • hladítka, řezačka na dlaždice;
 • kontejner pro směs, hladinu,
 • olovnice, měřicí páska, tužka.

Pro instalaci kabiny budete potřebovat některé materiály:

 • vysoce kvalitní cement;
 • písek, cihla;
 • kohouty, směšovače;
 • sprchová hlavice;
 • sanitární vybavení;
 • potrubí, spojky.

Sekce jsou obvykle připojeny k základně tak, aby mohly být snadno uzavřeny a otevřeny. Při jejich instalaci sami sebe můžete být zcela přesvědčeni o kvalitě práce.

Montáž různých typů kajut

Instalace sprchové kabiny s vlastními rukama v koupelně s malou plochou - potěšení je poměrně drahé. Ale udělat to s akvizicí jen některých detailů bude mnohem levnější a mohou sloužit mnohem déle. Obvyklým materiálem pro vybavení místa sprchování je keramická dlažba. Tento materiál se nebojí vody, je dostatečně pevný a spolehlivý, jeho životnost je měřena za několik desetiletí.

Jak udělat sprchu v koupelně s vlastními rukama - odborné tipy

Keramická sprchová koupelna

O hygieně tohoto materiálu, který nestojí za to mluvit. Pro sprchové kabiny jsou stěny koupelny lemovány keramikou společně s podlahou. Pokud je paleta, pak je také dlažba. Zpevněné stěny a budou stěny kabiny. Zbývá jen vytvořit dveře nebo jiné oddíly.

Práce by měly začít s hydroizolační podlahou v celém prostoru koupelny. K tomu je nutné povrchy vyčistit ze starých povlaků k velmi betonu. Na betonový podklad se aplikuje asfaltový tmel nebo jiný moderní materiál. Jakýkoliv materiál musí být aplikován nejméně ve 3 vrstvách. Spoje mezi stěnami a podlahou by měly být dodatečně lepeny páskou z netkané textilie. Hydroizolační vrstva je potažena pojivem, který je vyroben na bázi cementu. Potěr může být dále vyztužen kovovou sítí.

Dále je nutné správně nainstalovat kanalizační potrubí tak, aby použitá voda vstupovala do kanalizace bez překážek. Odtokové a potrubní spoje musí být izolovány uzavřeným těsněním. Toto místo je lépe umístěno u zdi naproti vchodu. Stěny kabiny lze skládat ze skleněných bloků nebo ze skla odolného skla. Domácí sprcha je připravená. Můžete si to vyzkoušet.

Několik poznámek k instalaci

 1. Při výrobě pódií se používá cihla, pórobeton a další plniva. Nad nimi je položena další vrstva betonového potěru se sklonem k odtoku.

  Jak udělat sprchu v koupelně s vlastními rukama - odborné tipy

  Paleta z cihel

 2. Dokončování kokpitu, obložené dlaždicemi, se redukuje na injektáž povrchu pomocí speciální leštící směsi. Je lepší použít jako injektážní hygienické těsnění. Je schopen chránit pokoj před vlhkostí a houbou.
 3. Kabina by měla mít osvětlení. Pro tento sprchový kout je osvětlení. Nejlépe jej připravte ve vzdálenosti od vodovodních potrubí v souladu s požárními opatřeními. Instalace dalších zařízení může vyžadovat konzultaci odborníků se zkušenostmi a znalostmi.
 4. U dveří obvykle používejte plech akrylové nebo skleněné. Dveře z akrylu se snadno zpracovávají. Veškeré příslušenství je zakoupeno v obchodě. Skleněné dveře mají vysokou křehkost a traumatické nebezpečí. Existuje však způsob, jak se chránit tím, že na skleněný povrch přilepíte speciální film, který nedovolí, aby se sklo rozpadlo na malé kousky. Můžete vyrobit dveře z kaleného skla. Ale tato metoda stojí spoustu peněz. Akryl (dříve, než byl nazýván plexisklem), umožňuje vytvářet dokonce zakřivené dveře. Používají se v kluzných konstrukcích sprchových koutů. Dělají se pomocí konstrukční vysoušeč vlasů, šablony a průvodců.

  Jak udělat sprchu v koupelně s vlastními rukama - odborné tipy

  Skleněná sprchová kabina

Závěry k tématu

V koupelně je k dispozici téměř každý apartmán a některé soukromé domy. Podmínky lázně však vždy nejsou vhodné pro nájemníky. Chci mít vlastní vlastní duševní sprchu vyrobenou sama. Moderní materiály jsou docela schopné zvládnout tento úkol. Můžete vyzvednout sprchu ze skleněných tvárnic a skla, plastů a polykarbonátu.

Jak udělat sprchu v koupelně s vlastními rukama - odborné tipy

Barva materiálů může být velmi odlišná. Můžete si koupit kompletní sadu za své peníze v obchodě a sbírat ji, můžete si koupit jen část soupravy a můžete dělat všechno ostatní s vlastními rukama. Taková kabina bude mnohem levnější. Nejdůležitější je vytvořit dobrou hydroizolaci podlahy a stěn.

V kabině by mělo být osvětlené. K tomu jsou vodiče odtahovány dále od vodovodních potrubí. Žárovky jsou lepší použít speciální pro sprchové kabiny. Jsou vyrobeny s vlastnostmi odolnými proti vlhkosti a vlhkosti. Můžete také nainstalovat rádio, které se prodává ve specializovaných prodejnách. Kabina je vybavena malými věcmi jako držák na ručníky, police na mýdlo a čisticí prostředky, zrcadla.

Video instrukce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

3 + 4 =