Jak umýt okna bez rozvodu doma s lidovými prostředky a domácími chemikáliemi?

Jak umýt okna bez rozvodu doma s lidovými prostředky a domácími chemikáliemi?

Čisté okna v bytě - pýcha pilné hostesky. Vědět, jak správně vyčistit okna a co je třeba použít, můžete tento prvek obecného čištění snadno změnit. Okamžitě umyjte okna i po opravě, pokud víte, co pro to použijte. Tyto informace jsou rovněž užitečné pro snadnější a lepší čištění zrcadel, dveří skříně a interiérových dveří se skleněnými vložkami.

Jak umýt okna bez rozvodu doma s lidovými prostředky a domácími chemikáliemi?

Vykupujeme vše potřebné

Chcete-li rychle a dobře umýt okna v bytě, v pokojích a na balkoně, musíte připravit jen pár věcí:

 • kontejner s vodou;
 • několik hub;
 • ubrousky z mikrovláken nebo škrabka s pogumovanou tryskou;
 • promývací roztok.

Pro brýle existují speciální prostředky, které nezanechávají rozvod: Cif, "Mr. Muscle", Clin a další. Pro profil jsou vhodné neagresivní domácí chemikálie bez kyselin a silných alkalií. Plastový okenní parapet a profil by měly být omyty prostředky, na nichž štítek říká "pro plast" - "Pemolux", "Sanelit", Cif.

Tip

Pohodlné stěrač je hlavním faktorem snadného mytí oken. Model s dlouhou rukojetí vám umožní vypláchnout okna libovolné výšky bez žebříků. To platí zejména v apartmánu s vysokými stropy a balkonem, kde okna mohou být až ke stropu. Pokud si koupíte obojstranný model - s pěnovou gumovou houbou a gumovou hadicí (plastovou škrabkou s pogumovanou podšívkou) - to dále zjednoduší proces praní.

Jak umýt okna bez rozvodu doma s lidovými prostředky a domácími chemikáliemi?

Moje okna

Způsob omytí oken závisí na stupni znečištění. S trochou kontaminace to může být provedeno rychle: stačí rozprašovat čistící prostředek, který nezanechává žádné pruhy, a otřete sklo mikrovláknem. Rám a okenní parapety - plastové nebo dřevěné - dostatečné k čištění vlhkým hadříkem. V ostatních případech to bude trvat déle.

Jak umýt okna bez rozvodu v bytě - návod po obvodu.

 • Uvolněte okenní parapetu: odstraňte vázy a další předměty.
 • Rámeček umyjte čisticím roztokem a poté otřete vlhkou čistou houbou.
 • Utíkejte čisticím prostředkem na sklo a počkejte několik minut, dokud účinné složky nezničí stabilní klouby.
 • Poté utřete povrch vlhkým mokrým houbičkem nebo příchytkou z pěnového kaučuku. Jak houba, tak tryska by měla být pravidelně opláchnuta v čisté vodě.
 • Pokud byl jako detergent používán nešpecializovaný čisticí prostředek na sklo, rozstřikujte roztok amoniakem: 10 ml čpavku na 200 ml vody.
 • Osušte je utěrkou nebo gumovou škrabkou.
 • Otřete rámeček znovu - vyčistěte.
 • Osušte okenní parapet stejně jako rám.

Aby nedošlo k rozvodu, musíte začít praní od zdola nahoru. Další nuance - nedovolte, aby roztok vysušil pomocí mycího prostředku na okně. Vysušené částice mýdla, oděrujeme suchým hadrem a tvoří velkou část rozvodu. Žlutý plastový okenní parapet je nejlépe bělený směsí bělícího gelu a peroxidu vodíku, ale netříkejte ho brusnými houbami.

Tip

Když používáte mop pro okna, rohy skla zůstávají špatně utírají. Musíte je otřít ručně, zejména na dně, kde jsou všechny kanalizace, ubrousky nebo normální bavlněná tkanina.

Jak umýt okna bez rozvodu doma s lidovými prostředky a domácími chemikáliemi?

Jak umýt okna venku?

Pokud se okno otvírá dovnitř, je stejně snadné je vyčistit jako vnitřní část, ale existuje situace, kdy jedno z křídel je hluché, to znamená, že se vůbec neotevře, nebo se dveře otevřou ven. Zvláště často se tato situace vyskytuje v bytě na balkoně. Většina oken se otevírá ven na balkonu (aby se ušetřilo místo) a tam si nastavili hluchý profil - už kvůli ekonomice. V soukromém domě může být řešením schodiště, ale jak umýt okna tohoto typu venku ve vysokém bytě? Zde, pro mytí, hubky a ubrousky nefungují, lze použít pouze teleskopický stěrač. Má dlouhou rukojeť, která se ohýbá v pravém úhlu a umožňuje umývat těžko přístupná místa zaslepených oken.

Dalším znakem mytí skla zvenčí se objeví v bytě v prvním patře, kde spadne písek a další nečistoty. Pokud je písek přísavkou, je třeba ji pečlivě umýt: je třeba si uvědomit, že jde o abrazivní látku, která může poškrábat povrch skla. Výsledkem bude zakalení a přenáší méně světla. Takto nasárané částice by se nikdy neměly čistit tvrdými kartáči nebo brusnými houbami. V tomto případě je lepší umýt s vysavačem. Pokud však neexistuje, stačí trpělivost, navlhčte prací prostředek pracím prostředkem a počkejte 10-15 minut, dokud se "nezmáčknou" (současně znovu skleněnou vlhkostí). Okno se pak čistí obvyklým způsobem.

Jak umýt okna bez rozvodu doma s lidovými prostředky a domácími chemikáliemi?

Jak čistit sklo po opravě?

Vlastnosti čisticích oken po opravě je vyzvednout látku, která může rozpustit barvu, bílou nebo tapetovou pastu. Tam jsou také otázky, jak umýt okna v místnostech a na balkóně, pokud mají malování pásky, sušené omítky nebo tmel.

Zde je seznam toho, co pomůže udělat okna bezchybně čisté po opravách v bytě.

 • Čistou lepicí páskou nebo stopami lepidla pomůže lněný olej, rostlinný olej, terpentýn, rozpouštědlo P-5 nebo P-4. Rozpouštědlo nelze použít k čištění parapetu a profilu.
 • Obvyklá skotka je odstraněna izopropylalkoholem (může být použita na plastovém rámu) nebo speciálními prostředky pro odstraňování nálepky.
 • Vápno a vápno křídou, uvíznuté na okně, je omyvatelné Cif gel pro lesklé povrchy. Stejný nástroj může čistit okenní parapetu.
 • Emulzní barva na bázi emulze na bázi vody (moderní verze bělidla) bude odstraněna "White Spirit" nebo benzínem.
 • Aceton a "Rozpouštědlo 646" pomáhají vyčistit skvrny smaltu a nitro-smaltu.
 • Vysušená malta na bázi cementu, která zůstala po opravě v bytě, může být odstraněna kyselinou orthofosforečnou nebo Atlasem Szopem. Nedovolte, aby tyto látky spadly do profilu.
 • Mycí prostředky "Macroflex" a "Thinner 646" se vyrovnají změknutí montážní pěny, která spadla na okno. Předběžně je nutné řezat maximální možnou vrstvu a poté zbytek změkčit rozpouštědly a odstranit pomocí plastové stěrky nebo škrabky.

Jak umýt okna bez rozvodu doma s lidovými prostředky a domácími chemikáliemi?

Babiččiny cesty

Předtím existovaly velmi odlišné názory na správné čištění oken. Pak mopy na okna, pogumované škrabky a magické nástroje, které vyčistili rozvody, neexistovaly. Všechno bylo zapotřebí, se značným úsilím a trpělivostí nebylo možné rychle vyčistit okna. Pokud si dokážeme představit, kolik úsilí vynaložili naše babičky k umytí brýlí v celém bytě a na balkoně, pak je moderní arzenál obzvlášť potěšující.

Existují však situace, kdy po ruce neexistují chemikálie pro domácnost a potřebná zařízení, pak je čas pamatovat si na lidové metody.

 • Směs veškerého pracího prostředku, octa a vody se vyrovná s nečistotami na skle a rámu. Poměr: 70 ml octa a 0,5 čajové lžičky pracího prášku pro 500 ml vody.
 • Další směs: 1 čajová lžička borax, ¼ čajové lžičky soda, ¼ lžičky prášku nebo strouhaného mýdla pro 250 ml horké vody.
 • Na omytí oken byl použit slabý fyziologický roztok, po kterém si otíraly brýle novinami.
 • Amoniak z arzenálu babiček šel do domácích chemikálií. Jedná se o nejefektivnější produkt pro praní brýlí bez rozvodu. Zředí se v poměru 10 ml až 200 ml vody.
 • Roztok vody a glycerinu byl použit k udržení brýlí čisté delší dobu. Bylo obzvláště důležité dát je na těžko přístupná místa - venku na balkoně a na oknech slepých oken.

Co znamená vybrat, aby okna v bytě svítí čistotu, - domácí chemie nebo lidové metody, - rozhodne každou milenku. Hlavní věc je, že vybrané prostředky odpovídají typu znečištění a profilu oken.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 32 = 34