Jak umýt okna na balkonu venku: nejlepší způsoby

Jak umýt okna na balkonu venku: nejlepší způsoby

Vnější balkon okna umazat, takže pravidelné čištění je třeba zahradní skleněná okna se zašpiní rychleji než domácí, protože je neustále vystavena účinkům okolního prostředí: voda, písek, prach a další. Mytí oken zvenčí je náročný proces, okna na oknech ukazují mýdlové skvrny, nejmenší kapky deště, stříkající vodu, která brání tomu, aby okna svítila. Proto musí být mytí oken zvenku pečlivě připraveno.

Čištění balkonu a lodžie: zvýraznění

Jak balkon, tak lodžie jsou většinou zasklené místnosti, objednávka k údržbě v těchto místnostech není obtížné. Kromě mokrého čištění a čištění koberců a koberců je nutné umýt okna a okna.

Chcete-li umýt okna na balkonu, budete potřebovat:

  • Mísy nebo vědra s vodou;
  • Pásky pro domácnost;
  • Gumové, pěnové nebo textilní houby, čisticí podložky, škrabáky;
  • Roztoky mýdla;
  • Alkoholové roztoky;
  • Mop.

Voda na mytí oken na balkoně by měla být teplá, můžete dokonce použít trochu horkou vodu. Mýdlové roztoky by měly být pěnivé, což může poskytnout spoustu pěny. Žínky, houbičky a škrabky na mytí by měly mít pogumovaný povrch a v žádném případě by neměly mít železné štětiny, jinak byste mohli sklenici poškrábat během mytí. Nádrže s vodou by měly být dvě, v jednom roztoku rozprašovacího okna budou rozpuštěny av druhém kontejneru by měla být voda, aby se umýval roztok mýdla.

Jak umýt okna na balkonu venku: nejlepší způsoby

Nejlepší věc pro mytí oken na balkoně je mop s dlouhou rukojetí

Kontejner s vodou pro omytí oken mýdlového roztoku by měl být objemný a široký, aby bylo možné opláchnout hadrový vršek.

Pokud jde o prostředky pro Windows, to je nejlepší použít komerční nástroje, které jsou určeny pro mytí sklenic je proto obvyklé detergenty a čisticí prostředky mohou být složeny z louhů a kyselin, které mohou narušit celistvost skla, což je křehký nebo poškrábání. Zředěné čisticí prostředky ve vodě podle pokynů není žádoucí nechat chemické roztoky proniknout do okenních profilů uvnitř nebo plastů.

Jak umýt okna z balkonu zvenčí: hledáme správný přístup

Umýt okna na balkonu je obtížné, protože jsou v určité výšce, na které musíte vybavit všechny potřebné materiály, kromě toho, musíte se nějak dostat k oknu. Pokud není výška balkónu nebo lodžie příliš vysoká, můžete použít žebřík nebo stupačku a pevně ji zajistit. Ale pokud jsou okna vysoká, můžete buď vyzvat profesionální úklidovou firmu, která bude provádět vysoce kvalitní čištění, nebo si sami vyčistit z balkonu a pohodlně se posadit.

Po dokončení všech potřebných nástrojů pro mytí oken můžete začít pracovat. Je dobré vyčistit lodžie a balkony v jasně jasném dni, v těchto dnech jsou všechny rozvody na okně jasně viditelné a lze je snadno odstranit.

Nejprve je nutné umýt okenní kanály uvnitř a rám a teprve pak můžete provádět mytí samotných skel.

Jak umýt okna na balkonu venku: nejlepší způsoby

Při mytí balkonových dveří zvenčí je třeba věnovat mimořádnou pozornost

Mytí skla zvenku by se mělo provádět podle následujících pokynů:

  1. Zvenku úplně navlhčete celý povrch sklenice roztokem mýdla pomocí mopu s hadříkem, namočte okna v tomto stavu na několik minut.
  2.  Po 3 - 5 minutách umyjte skleničky nečistot a skvrn mýdlovým roztokem.
  3. S čistým hadříkem opláchněte mýdlový roztok z okna, dokud na něm nebude mýdlo. Speciální tkanina s mikrovláknem utřete povrch skla.
  4. Pokud se v některých místech je vidět skvrny na skle, můžete použít čisticí spreje na sklo, ale v odlehlých místech na oknech spreje špatný pád a namísto čištění vytvoří lepkavou základ pro prachem a špínou. Chcete-li odstranit skvrny na obtížně přístupných místech, je vhodný pouze suchý hadřík s mikrovláknem nebo obvyklým waflovým ručníkem.

Pokud se okno na balkonu skládá z několika oken s dvojitým zasklením, musíte nejprve umýt vnitřní desky tak, aby vnější sklo bylo jasně vidět přes jejich čistý povrch.

Jak řádně vyčistit okna (video)

Umývání posuvných oken na balkoně: pokyny krok za krokem

Posuvné okenice na balkon jsou vhodné jak pro provoz, tak i pro čištění. Pro umytí posuvných oken na balkon nebo lodžii budete potřebovat stejné nástroje jako pro mytí normálních oken. Na začátku, okenní kanály musí být důkladně vyčistit dovnitř, jak je to možné, aby je vytřete do sucha, aby nedošlo k provokovat hromadění vlhkosti v okně, protože vlhkost jako plastová okna, a na dříví, má pouze negativní vliv. Po vyčištění okna uvnitř můžete sklenici začít umyt. Za tímto účelem musí být sklo aplikováno dostatečným množstvím roztoku mýdla a je dobré umýt sklo v celé oblasti.

Jak umýt okna na balkonu venku: nejlepší způsoby

Technologie mytí posuvných oken se obecně nijak neliší od obvyklých

Aby bylo sklo čisté a zaručeno, že se vymyjí nečistoty, mýdlový roztok může být aplikován několikrát nebo dokonce 3-4krát.

Po mýdlovém roztoku se okna vyplachují obyčejnou teplou vodou, dokud nebudou zbaveny nejmenší zbytky mýdla. Pokud jsou prostředky na mýdlo dobré kvality, není třeba otírat brýle, některé čističe oken zajišťují sušení bez skvrn. Pokud je mytí skla prováděno běžnými čisticími prostředky, musí být sklo osuštěno suchým hadříkem a oškrabáno lesklým prostředkem uvnitř i venku. Posuvné okny se začínají mytovat stejným způsobem s vnitřními skly, které končí okny ven.

Vlastnosti skleněného balkonového mytí venku

Okna na balkoně, můžete říci nejdůležitější oken v každém ročním období, protože jsme se jít ven na balkon, a to nejen pověsit prádlo a nadýchat se čerstvého vzduchu, ale také užívat přírody. Hostesky důležité, aby jejich okna byla nejen čisté, ale také svítilo, a za to, co potřebujete vědět pár tajemství. K oknu na balkon a lodžie byly šumivých, mohou být ve vodě praním přidat trochu ocet nebo kyselinu citrónovou. Budete muset přidat malé množství roztoku na vědro 10 5 litry vody potřebuje umění. l. octu 9% nebo 20 g kyseliny citronové. Přidání vody v jedné z těchto látek, jejichž obsah je třeba dobře promíchejte, a mohou mýt okna, ale pouze v závěrečné fázi, kdy je pěna byla pečlivě promyta s mýdlovými roztoky a skla.

Jak umýt okna na balkonu venku: nejlepší způsoby

Pokud jsou dodržována všechna pravidla mytí, nebude mít dobrý výsledek dobrý příchod

V případě, že sklo je ve balkonu nebo lodžie musel být promyt v chladném období, může být oplachovací voda přidá k roztoku mýdla a 5 g sodné soli, pak se okna se netvoří led nebo kondenzace.

Umyjte sklenici na balkon a lodžie by měla být velmi opatrná a dodržovat pravidla bezpečnosti života: nespoléhejte na okenní rám a zejména na sklo, nemůžete vyčnívat z okna. Okamžitě umyjte okna dlouhým mopem nebo mopem s pevnou rukojetí, abyste mohli volně dosáhnout na správných místech. Než začnete umyt sklenici na balkoně a lodžii, potřebujete pro to připravit všechny potřebné materiály a pohodlně je umístit. Je dobré mít vedle sebe pomocníka, který vám při práci může dodat požadovaný předmět.

Jak umýt okna na balkonu venku (video)

Při provádění všech pravidel čištění a mytí skleněných tabulí na balkonách a lodžích získáváte skvělý výsledek. Okna svítí v dálce a skrze ně je příjemné sledovat ulici kdykoliv během roku.