Kovové žaluzie na oknech: jaké jsou lepší?

Kovové žaluzie na oknech: jaké jsou lepší?

Kovové žaluzie se používají častěji v nebytových prostorách - obchodních halách a kancelářích, skladech a veřejných institucích. Mají zvláštní vzhled, který není vhodný pro žádné interiéry. Ale mají několik nepopiratelných výhod. Existuje několik typů kovových žaluzií na dveřích a oknech, ale všechny jsou kombinovány společnými výhodami:

 • jsou odolné vůči deformaci, včetně vandalismu;
 • mírně postižené agresivními faktory prostředí - vysokou teplotou, vlhkostí, slunečním světlem;
 • nehromažďujte prach a nepouštějte se snadno;
 • nepodporují spálení;
 • silné a odolné.

Vyrobeno z kovových žaluzií z lehkých slitin, jako je dural. Zřídka, ale někdy v prodeji najdete modely oceli. Venku jsou lamely pokryté ohnivzdorným smaltem a lakem.

Mezi nedostatky lze považovat vyšší náklady než plastové protějšky a hluk, který lamely vytvářejí při otevírání a zavírání. Také významná konstrukce váhy vyžaduje vysoce kvalitní zdvihací mechanismus a silné upevnění římsy na stěnu.

Stejně jako žaluzie z jiných materiálů, kov může být s horizontálním a vertikálním uspořádáním lamel, má ruční nebo elektrický pohon zdvihacího mechanismu.

Kovové žaluzie na oknech: jaké jsou lepší?

Horizontální a vertikální žaluzie

Modely s horizontálním uspořádáním lamel jsou nejběžnější. Desky mohou mít délku až 6 metrů, jejich šířka je 25 nebo 50 mm. Lamely jsou spojeny kovovou šňůrou.
Vertikální kovové žaluzie se vyrábějí stejným způsobem jako analogy tkanin. Namísto kapronové řady se používá kovový řetízek pro zvedací a otáčecí mechanismus. Na rozdíl od modelů s vodorovným uspořádáním lamel, vertikální ochranné prvky při otvírání nevytvářejí šum.

Kovové žaluzie na oknech: jaké jsou lepší?

Žaluzie

Žaluzie - vnější konstrukce okna, která spojuje dva prvky. Mohou být vyrobeny z jakéhokoliv materiálu, ale nejčastěji se používá kov, protože tyto okenice nesou nejen dekorativní, ale i ochranné funkce. Dokonale chrání dům před průnikem zlodějů oknem, vypadají esteticky v otevřené a uzavřené podobě; v horké sezóně bude udržovat pokoj chladný a čerstvý. Na rozdíl od běžných uzávěrů, okenice a žaluzie poskytnou dostatečné osvětlení v místnostech. Mohou být instalovány na plastové i dřevěné rámy. Kromě toho dodají PVC-okne další zvukově izolační vlastnosti.

Stylové kovové žaluzie-žaluzie nejen chrání dům před zloději a vandaly, ale také dokonale zdobí fasádu budovy.

Nainstalujte je v případech, kdy je nutné chránit okna před pronikáním. Nejlevnější volba - montáž mřížky - není vhodná pro ty, kteří se obávají o estetickou stránku problému. Uzavírací žaluzie jsou potřebné pro majitele venkovských chat a venkovských chat, obyvatel bytových domů, jejichž apartmány se nacházejí v prvním patře. Často jsou instalovány majiteli restaurací, kaváren a obchodů, které raději nebudou děsovat klienty vězeňských barů.

Žaluzie mohou mít různé barevné řešení, které vám umožní vybrat tento detail pro celkový design domu nebo instituce. Tam jsou struktury, které jsou umístěny na vnitřní straně okna, ale oni jsou méně obyčejní, protože v tomto případě není ochrana skla a rámu je zaručena.

Kovové žaluzie na oknech: jaké jsou lepší?

Žaluzie

Rolety jsou rolety na dveřích a oknech. Používají se především k dodatečné ochraně. Na dveře a okna, balkony a lodžie jsou instalovány kovové válečkové systémy. Dokonale oddělují pokoj od hluku a prachu, jasného slunečního světla a šetří teplo ve studené sezóně.

Uzávěry mají atraktivní vzhled a když se skládají do role, zabírají málo prostoru.

Rolety z ocelových profilů jsou instalovány na oknech a dveřích pouze v otvorech v prvním a druhém patře budov kvůli značné hmotnosti konstrukce. Kovový plech má tloušťku 1 až 2 mm a šířka lamely je 10 cm. Je žádoucí, aby konstrukce byla vybavena spolehlivým elektrickým pohonem s dostatečným výkonem.

Hliníkové profily jsou lehčí a neobsahují žádné omezení instalace. Vzhledem k hygienickým vlastnostem jsou hliníkové rolety často používány v dětských a zdravotnických zařízeních. Takové systémy lze řídit buď ručně nebo elektrickým pohonem.

Manuální ovládání může mít několik typů.

 1. Žaluzie jsou zvednuty pomocí pásky. Hmotnost rolety by neměla přesáhnout 15 kg.
 2. Ovládejte kabelem vyrobeným z odolného materiálu. Hmotnost čepele je až 20 kg.
 3. Pokud se namísto kabelu použije ocelový kabel, taková regulace se nazývá kabel. Vydrží hmotnost až 80 kg.
 4. Válce o hmotnosti nejvýše 35 kg jsou ovládány manžetou - pomocí kardanu.
 5. Pružinový mechanismus se používá pro konstrukce o hmotnosti do 60 kg. Torzní pružina integrovaná do hřídele mechanismu kompenzuje hmotnost roletky.

Válečkové systémy mohou být svislé - to je běžnější možnost - nebo horizontální. Ty se používají například k ochraně venkovního bazénu. Tento návrh musí být vybaven elektrickým pohonem, který je nejčastěji instalován v systému "Smart House".

Rolety se vyrábějí obvykle podle objednávky podle jednotlivých velikostí. S ohledem na povahu instalace jsou systémy rollerů rozděleny do zabudovaných a nadzemních systémů. První možností je umístění krabice přímo v okně. V druhém případě jsou rolety montovány na vrcholu otvoru, nezhoršují osvětlení a oblast okna, avšak v tomto případě jsou ochranné funkce poněkud sníženy.

Kovové žaluzie na oknech: jaké jsou lepší?

Jak vybrat ochranné žaluzie?

Při nákupu kovových ochranných žaluzií na dveřích a oknech byste měli věnovat pozornost následujícím bodům.

 • Pokud je elektrický pohon, ujistěte se, že je motor přizpůsoben pro práci v náročných povětrnostních podmínkách. Zahraniční produkty by měly být vhodné pro vlastnosti ruských energetických sítí.
 • Pokud dojde k přerušení dodávky elektrické energie doma, je žádoucí vybavit systémy válečků nouzovým ručním pohonem.
 • Zkontrolujte certifikát produktu. Měla by uvádět charakteristiky stability povlaku vůči ultrafialovému záření. V opačném případě se žaluzie vypaří na slunci a pokud je jedna lamela nahrazena, budou se lišit v barvě.
 • Ochranné rolety se mohou lišit v charakteristikách proti vloupání. Preferujte modely vybavené uzamykacím systémem, který neumožňuje zvedání tkaniny zvnějšku. Lamely jsou také silnější, které jsou naplněny polyuretanovou pěnou. Spodní tyč musí být dostatečně pevná, aby odolala vyřazení, a pás musí jít hluboko do bočních vodítek.
 • Protivovozlomnye žaluzie musí být doprovázeny příslušnými certifikáty. Takové žaluzie jsou instalovány v bankách, klenotnictví a podobných institucích. Jsou dodatečně vybaveny některými prvky, které znemožňují hackování.

Kovové žaluzie nesou nejen ochranné funkce. V případě potřeby mohou být v bytě použity kovové žaluzie, jejichž interiér je navržen ve špičkovém stylu. V takovém případě budou zařízení s tenkými stříbrnými lamelami vypadat dobře. Vysoká pevnost kovu umožňuje vyrábět žaluzie na oknech s nestandardní konfigurací - zakřivenými nebo neobvyklými tvary.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 47 = 48