Který profil zvolit pro plastová okna

Který profil zvolit pro plastová okna

Před instalací plastových oken se musíte rozhodnout, který profil chcete zvolit. Každá verze prvků pro plastová okna má řadu charakteristických ukazatelů, jejichž vliv na konstrukci celého okna je nepopiratelný. Kvalita tohoto komponentu závisí na životnosti a pevnosti oken a také na tepelné a zvukové izolaci. Instalace plastových oken, které profil si vybrat? Tato otázka se týká mnoha spotřebitelů.

Na moderním stavebním trhu existuje mnoho různých profilů, a to jak domácí, tak i zahraniční výroby.

Který profil zvolit pro plastová okna

Kvalitní dvojité zasklení poskytuje potřebné tepelně a zvukově izolační vlastnosti okna a kvalita okna jako celku závisí na vlastnostech PVC profilu.

Který z nich si vybere? Jak se nemýlit? Na co se má navigovat? Všechny tyto otázky lze zodpovědět, protože jsou známy charakteristické rysy profilů plastových oken, jejich hlavní výhody a nevýhody.

Co je profil pro plastové okno

Který profil zvolit pro plastová okna

Pokud žijete v oblasti s teplým podnebím nebo se vaše okénko otevírá na skleněnou lodžii, pak pro vás bude stačit tříkomorový profil.

Toto je hlavní část návrhu okna. Z toho jsou vyrobeny takové prvky oken, jako rám a okenice. Tradičně se pro výrobu těchto výrobků používá materiál jako je polyvinylchlorid (PVC).

Vnitřní prostor systému je obsazen vzduchovými komorami. Čím více jejich množství, tím vyšší je stupeň tepelné izolace konstrukce. Minimální počet kamer podle GOST 30673-99 odpovídá hodnotě 2.

Nyní můžete často setkat s použitím tříkomorových profilů a dokonce i pěti komor. Na jakémkoli profilu vaše volba spadla, hlavní věc je, že by měla být slušné kvality.

Než si vyberete profil pro plastové okno, musíte se dozvědět vše o výhodách a nedostatcích každého druhu a také o studiu jeho vlastností. Koneckonců, jiní výrobci dodávají své komponenty pro okna s různými vylepšeními a charakteristickými rysy.

Vypočítání nákladů na získaný profil a jeho instalaci také nebude nadbytečné. V důsledku toho budete schopni určit jak kvalitu, tak cenu, která je pro vás ta pravá.

Profesionálové doporučují ušetřit na ceně prvků pro plastová okna, protože čím kvalitnější produkt zakoupíte, tím déle vám to bude sloužit a jeho spolehlivost nezpůsobí pochybnosti. Proto si své rozhodnutí vyberete vědomě a dovedně.

Zvláštní vlastnosti profilu pro okna jsou přímo závislé na výrobci. Abyste zjistili všechny nuance, musíte porovnat hlavní typy součástí. Po takovém srovnání můžete snadno vybrat ten správný.

Typy profilů pro plastové konstrukce

KBE (KBE)

Který profil zvolit pro plastová okna

V případech, kdy je požadována tepelná ochrana, se používají čtyř- a pětikomorové okenní profily.

Nejčastěji se plastová okna s profilem KBE vyrábějí v takových úpravách jako "Extra", "Etalon", "Expert".

Vynikající verze poměru kvality a úpravy nákladů "Expert". Modifikační profil produktu "Extra" se považuje za přechodný druh.

Mezi jeho silné stránky patří mrazuvzdornost a dobrá zvuková izolace. Modifikace "Etalon" se provádí v souladu s požadavky nejnovějších evropských trendů a je nejmodernějším příkladem energeticky účinného designu.

Profil KBE, konkrétně plastová okna vyrobená z ní, má životnost 50 let. Jejich vzhled je odlišná estetika a modernost. Neobsahují škodlivé látky a jsou perfektně kombinovány s jinými typy oken.

Plastová okna vyrobená z dílů KBE nevyžadují další lakování a opravy, takže péče o ně je docela jednoduchá. Jednoduše řečeno - dobrá volba.

REHAU (REHAU)

Toto příslušenství je vyráběno německou společností se stejným názvem. Tato volba je velmi populární. Stále více spotřebitelů věnuje pozornost tomuto druhu.

Například profil REHAU BASIC DESIGN má takové vlastnosti jako nízká tepelná vodivost, trvanlivost a estetický vzhled.

Navíc existuje reálná možnost vytvořit okenní konstrukci tohoto zařízení, „klimatizace“ systém, nebo vybavit blokovací zařízení, aby byla spolehlivá ochrana proti neoprávněnému vstupu do areálu. Volba takového prvku je také hodnou volbou.

Deceuninck

Který profil zvolit pro plastová okna

Euro-windows Deceuninck má vlastnosti trvanlivosti a spolehlivosti, stejně jako dlouhou životnost a dostupnou cenu.

Výše uvedený profil vyrábí belgická společnost se stejným názvem. Stávající úpravy - "Oblíbené", "Bautec". Pokud porovnáte tyto dvě úpravy, má verze "Favorit" velké množství fotoaparátů.

Při jeho vytvoření byly vzaty v úvahu všechny moderní požadavky plastů a oken. Ale modifikace "Bautec" je ekonomičtější variantou, pokud jde o cenu, ale také stupeň jeho spolehlivosti je o řádu menší.

Obecně platí, že výrobky vyráběné Deceuninck se prakticky neliší od předchozích verzí. Euro okna vyrobená z takového prvku mají vlastnosti pevnosti a spolehlivosti, stejně jako dlouhou životnost a přijatelnou cenu.

Belgické části nejsou ve srovnání s jinými systémy patřícími do prémiové třídy kvalitní. To je důvod, proč se mezi populací těší hodně zasloužené popularity. nejste, když nebudete litovat, že jste si udělali takovou volbu.

Veka (století)

Již několik let jsou tyto plastová okna oblíbená u spotřebitelů. Ale na moderním trhu existuje řada dalších profilů kvality, na které jsou špatné. Důvodem je poměrně vysoký obsah oxidu olova v jeho složení.

Vzhledem k názoru vědců, kteří věří, že olovo je škodlivé pro lidské tělo, mnoho spotřebitelů, kteří mají okenní konstrukce z prvků století, je nahrazuje jinými modernějšími systémy. V podstatě je výběr takového příslušenství proveden s cílem ušetřit peníze.

Srovnávací tabulka těchto produktů

Chcete-li usnadnit výběr typu profilu, je třeba porovnat vlastnosti všech výše uvedených profilů, pro které můžete použít údaje z následující tabulky.

Název profilu Výhody Nevýhody Náklady
QUE
 • jednoduchá péče;
 • dlouhá životnost;
 • estetický vzhled;
 • modernita;
 • vysoký stupeň tepelné a zvukové izolace;
 • možná kombinace s jinými typy systémů;
 • ekologická kompatibilita;
 • vysoká odolnost vůči změnám teplotních podmínek;
 • možnost instalace klimatizace.
 • barevné řešení - v šedé verzi (není vždy kombinováno s interiérem místnosti).
Minimální - od 12 tisíc rublů.
REHAU
 • síla;
 • dlouhá životnost;
 • odolnost proti nízkým teplotám;
 • jednoduchá údržba údržby;
 • funkčnost;
 • bezpečnost pro lidské zdraví;
 • vysoký stupeň tepelné a zvukové izolace;
 • možnost instalace klimatizace.
 • ne velkou výšku kamery a v souvislosti s tím menší velikost okenních křídel.
Minimum - od 13 500 rublů.
Deceuninck
 • vysoká tepelná vodivost;
 • dlouhá životnost;
 • dobrá zvuková izolace;
 • bezpečnost;
 • dostupné ceny;
 • síla;
 • estetický vzhled;
 • možnost instalace klimatizace.
 • Takový profil není univerzální při používání, není vhodný pro každý domov.
Minimum - od 14 500 rublů

Do velké míry se náklady na různé okna s dvojitým zasklením navzájem neliší. Konečná cena bude záviset na mnoha nuancích, ve kterých bude bráno v úvahu pohled na budovu, velikost oken, uspořádání dveří (slepé, kyvné atd.) A další charakteristiky. Výrobce, který si vyberete, je na vás.

Dřevěné profily na okna

Který profil zvolit pro plastová okna

Přilepený profil se skládá z několika desek lepených dohromady. Zvláštnost takové výroby zvyšuje všechny provozní parametry profilu, počínaje tepelnou izolací a dokončením odolnosti proti vlhkosti.

Kromě výše uvedených možností na stavebním trhu existuje mnoho dalších prvků, například ze dřeva nebo kombinovaných možností - z dřeva a hliníku. Jejich volba může přiměřeně nahradit plast.

Dřevěný profil (spolu s krabicemi a křídly) je vyroben z masivního dřeva nebo lepeného dřeva. Typy dřeva, které se v tomto případě používají, jsou poměrně rozmanité. Jedná se o borovice, dub, modřín, olše a exotické druhy dřeva.

Pro vysoký stupeň pevnosti a estetický vzhled dřevěný okenní konstrukce Bioshield léčených s různými složeními, barev a laků (bezbarvé nebo propůjčují žádný strom odstín).

Výhody dřevěných konstrukcí zahrnují vyšší tuhost než výrobky z PVC. Izolační vlastnosti dřevěných konstrukcí zůstávají na vysoké úrovni. Další plus - tyto součásti jsou odolné vůči ultrafialovému záření.

Mezi nedostatky lze poznamenat například pravidelnou obnovu povrchu - malování nebo lakování. Přesto dřevěné verze mají mnohem menší odolnost proti vlivům různých povětrnostních podmínek než výrobky z jiných materiálů. Takovou volbu tvoří ti, kteří se nebojí provádět periodické práce na aktualizaci povrchu oken.

Varianta dřevěné varianty je dřevěno-hliníkový profil. Okenní krabice a křídla jsou vyrobeny ze dřeva a vnější povrch je pokryt hliníkovou podšívkou.

Hliníkový povlak je ošetřen práškovou barvou. Takový profil má vysoký stupeň odolnosti proti srážení, protože hliník splňuje ochrannou funkci dřevěného substrátu. Nicméně dřevěné prvky okna po určitém časovém období podléhají pravidelnému restaurování.

Hliníkové konstrukce

Který profil zvolit pro plastová okna

Hliníkový profil má řadu výhod: dlouhou životnost, žádnou korozi a jiné negativní faktory prostředí.

Profil hliníku má zároveň vlastnosti jako lehkost a tuhost. Tento moment je velmi důležitý pro zasklení s velkým povrchem.

Takové výrobky jsou konstrukce dvou nebo tří komor s instalovaným jímkou, která chrání okno před mrazem. Takovýto profil je buď potažen práškovou barvou nebo laminován barevným filmem. Taková volba by byla vhodná pro zasklení povrchu dostatečně velkou plochou.

Výhody této možnosti jsou následující. Je odolný a poměrně odolný proti atmosférickým jevům. Hmotnost je velmi lehká v kombinaci s dobrou tuhostí. Tato kvalita se používá při zasklení ploch s velkou plochou. Dalším plusem, tento profil nevyžaduje v průběhu času restaurování.

Nevýhody jsou samozřejmě také. Jedná se o nízký stupeň tepelné izolace a vysoké náklady.

Výběr je teoreticky i prakticky dost velký, vyberte si váhu všech výhod a nevýhod podle vašich potřeb a možností.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

14 + = 18