Lanové závesy ručne: výroba

Lanové závesy ručne: výroba

Jedným z prvkov, ktoré slúžia na ozdobenie obytných priestorov sú závesy. V súčasnej dobe existuje obrovský počet modelov látkových záclon rôznych farieb a odtieňov, takže aj choosý hosteska si môže vybrať pre svoj domov ten, ktorý mu vyhovuje najlepšie. Okrem všetkých známych saténových, žakárových a gobelínových tkanín získali tiež obľúbené laná.

Lanové závesy ručne: výroba

Malo by sa pamätať na to, že lanové záclony sú vytvorené z veľkého počtu nití.

Tieto dekoračné prvky sú ideálne pre obývacie izby, deti a izby, ako aj pre kuchyne. Také závesy s radosťou visí nielen v bytoch a domoch, ale aj v kanceláriách, zábavných inštitúciách. Môžu zdobiť okná a dvere, pomocou závesov tohto typu zóny priestor, sú používané na výrobu postelí podložiek. Hoci lanovkové závesy je možné zakúpiť bez problémov v obchode, mnohé ženy v domácnosti dávajú prednosť vytváraniu vlastných rúk. Aké sú tieto výzdobné predmety a ako ich robiť doma?

Niekoľko slov o lanových záclonách

Módne lanové závesy sú závesy z veľkého počtu nití, ktoré nie sú navzájom spojené, upevnené na vrchole rímsy a voľne visiace nadol.

Lanové závesy ručne: výroba

Treba pamätať na to, že hlavným prvkom lanových závesov sú brilantné viskózové vlákna.

Inak, táto opona sa tiež nazýva záclonové záclony alebo muslin. Beztiaže závoj priadze vytvára mierne stmavnutie miestnosti, chráni ju pred zvedavými očami, a nezasahuje do vzduchovej hmoty voľne pohybovať v priestore. Dokonca aj v časoch kalifov a harems mušelínu zdobený orientálna palác, ale teraz, vďaka svojim vlastnostiam, to je milovaný ľuďmi z Európy a Ruska. Hlavným prvkom lanových závesov sú hladké a lesklé viskózovej priadze, ale ak je to žiaduce, môže zdobiť záclony strapce, koráliky, paillettes alebo guličky. Kisei môže úplne zatvoriť otváranie dverí alebo okien alebo len na ½ jeho dĺžky. Záclony môžu mať ľubovoľný tvar tým, že rezujú okraje vlnou, polkruhom, šikmo. Kombináciou vlákien s niekoľkými odtieňmi s farebným rozsahom stien a nábytku dosiahnete tvorivé ženy v domácnosti skvelý výsledok.

Koľko vlákien bude potrebovať na vytvorenie záclon?

Než začnete vyrábať záclony, musíte sa rozhodnúť o ich vzhľade a farbe. V závislosti od toho, ako budú dlhé alebo krátke, s husto usporiadanými vláknami vedľa seba alebo priesvitnými, budete potrebovať rôzne množstvá základného materiálu - viskózu. Ako správne vypočítať merač vlákien? Ak si majiteľka plánuje vytvoriť svojimi vlastnými rukami najjednoduchšie dlhé záclony, potom musí vykonať malé výpočty. Najprv bude musieť merať dĺžku okennej opony alebo dverí a výšku od vrchu k podlahe. Ďalej je potrebné odhadnúť vzdialenosť medzi viskóznymi vláknami. Zvyčajne je to asi 0,5 cm, potom môžete vypočítať v centimetroch.

Lanové závesy ručne: výroba

Reťazce z plochých uzlov.

Spočiatku je dĺžka rímsy rozdelená vzdialenosťou medzi vláknami. Ukazuje sa, že počet vlákien, ktoré potrebujete na vytvorenie záclony. Potom sa výsledná hodnota vynásobí dĺžkou od rímsy k podlahe a dozvie sa, koľko centimetrov to bude trvať pre celý produkt. Suma sa prepočíta na meter. Ďalej by ste mali venovať pozornosť oblasti vikáda, ktorá bude slúžiť ako materiál, a kúpiť toľko kostrov potrebných na výrobu celého výrobku. Napríklad, šírka odkvapu - 200 cm, vzdialenosť k podlahe - 250 cm, vzdialenosť medzi priadzí - 0,5 cm po vykonaní výpočtov sa zdá, že vlákna budú potrebovať 400 dĺžka 2,5 m Celkom metráž vlákna je 1000 m Ak komerčne dostupné pradien ... 250 m, potom pre závesy budete musieť kúpiť 4 z týchto pradien.

Vytváranie jednoduchých záclonových závesov

Pri práci na výrobe jednoduchých lanových záclon sú užitočné nasledujúce materiály a nástroje:

 • viskózne priadze niekoľkých farieb (vypočítaná meteorológia);
 • nožnice;
 • flexibilný m alebo pravítko;
 • obojstranná scotchová páska;
 • záclonová páska;
 • tkanina na dekoráciu v tónových reťazcoch;
 • šijací stroj.

Lanové závesy ručne: výroba

Nite na záclony rozrezané na kusy v 5m.

Keď sú všetky potrebné veci pre pracovný proces pripravené, môžete pokračovať v jej najdlhšej prevádzke: meraním vlákien a ich rezaním na kusy rovnakej dĺžky. Nie je potrebné rezať naraz všetky závitové prvky, môžete túto operáciu striedať s iným štádiom práce: lepením viskózy na opletenie. Ak to chcete, vziať vrkoč uzávierky a držať sa ho obojstrannej pásky na jednej strane, potom na druhej adhezívnej strane lepiacou páskou horná časť vlákien sú umiestnené jeden za druhým, umiestni je v rovnakej vzdialenosti od seba. Koniec koncov horných koncoch viskózy bude prilepený k skupine, vziať kus tkaniva, rovnajúcu sa dĺžke a šírke pásu, a ako jej farbu a na stroji šiť tkaniny na strane, na ktorej sú zlepené závity.

Preto bude viskóza bezpečne pripevnená medzi pásikom a tkaninou. Zostáva len vytiahnuť závesnú pásku na lište a dať nožničky spodnej časti záclony požadovaný tvar a rovnakú dĺžku. Niekedy sú hodvábne nite pripevnené nie k opletení, ale k drevenej tyči, najmä ak sú pre lúče vyrobené laná. Pre túto metódu potrebujete:

 • linka;
 • nožnice;
 • kladivá;
 • nechty;
 • plochá drevená lišta rovná šírke otvoru;
 • pradienka vlákien.

Pre závesy sa pramene rozrežú na dĺžky 2,5 m, nie na 5 m, takže jeden koniec nite môže byť posunutý cez tyč a viazaný s uzlom na nej zospodu. V takomto prípade musíte sledovať dĺžku oboch koncov vlákna (musia sa navzájom prekrývať v spodnej časti závesu). Keď sú všetky prvky žalúzie pripevnené k tyči, sú pripevnené k rámu dverí klincami. Predtým, bar môže byť natretý tak, že jeho farba je v súlade buď s vláknami, alebo s farbou zárubne dverí, tapety.

Šperky z záclonových záclon

Lanové závesy ručne: výroba

Treba mať na pamäti, že závesy závitov neblokujú prístup k svetlu.

Lanové závesy vyzerali originálne, môžete ich zdobiť papierovými figúrkami, veľkými korálkami, pailletami. Pre tento kreatívny proces okrem týchto vecí budete potrebovať:

 • nožnice;
 • ihla;
 • farebná fólia.

Najprv musíte zistiť, v akom poradí bude umiestnené dekorácie na záclonách, aby ste určili ich počet. Ďalej z obojstranného farebného papiera vystrihnú potrebné čísla: kvety, kruhy, srdce, motýle atď. Opatrne s hrubou ihlou robia v sebe dierky a prechádzajú cez ne vlákno viskózy. Rovnakým spôsobom prichádza s korálkami alebo paillettes. Ak chcete zdobiť nekĺzavý nit, musíte z fólie rezať tenké pruhy. Omotávajú okolo závitov pod ozdobou, a to vďaka týmto spojovacím prvkom zostáva na mieste a fólia krásne svieti pod umelým svetlom alebo na slnku.

Ako sa starať o záclony?

Krásne a neobvyklé priesvitné závesy, ako obyčajné záclony, budú musieť po určitom čase umyť. Každá žena v domácnosti by mala vedieť, že prirodzené priadze sa môžu zmenšiť a kratšie. Aby ste tomu zabránili, doporučujeme navlhčit 'viskóznu hadicu v studenej vode predtým, ako vytvoríte závesy a necháte jej vysušiť. Potom sa môžu nite rozrezať na kusy.

Umývajte závesy lepšie ručne. Sú namočené v umývadle s teplou vodou a pridávajú tam prášok alebo mydlo. Po 30 minútach sa záclony jednoducho môžu opláchnuť mydlom. To je všetko prádlo! Zavesenie premyté závesy na lane je lepšie, ak je vlhké. Pri umývaní sa nezmiešajú a pri suchu sa dokonale vyrovnajú. A opäť izba vyzerá štýlovo a originálne, vďaka nezvyčajným viskóznym závesom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

71 − 64 =