Montáž zábradlí na žebříku, stěna – varianty upevnění

Montáž zábradlí na žebříku, stěna – varianty upevnění

Montáž zábradlí pro schodiště je dokončena instalací zábradlí. Co může být upevnění madla, jak to správně, spolehlivě a nepostřehnutelně znáte ne všechny. Některé běžné metody pro dřevěné a kovové schody jsou zde popsány. 

Upevnění zábradlí na balustery dřevěného schodiště

Tak se ukázalo, že dřevěná zábradlí je nejtěžší věc. To vše proto, že existuje mnoho různých způsobů a způsobů práce s dřevem a neexistuje téměř žádná hotová řešení, protože každé schodiště se ukáže jako individuální, má vlastnosti. Například připevnění zábradlí ke sloupkům lze provádět pomocí hmoždinek, šroubů, hřebíků, šroubů, speciálních kravat (zipbolt), lepidla. Kromě toho můžete "železnici" přímo na balustery a sloupky, ale existují možnosti s dalšími lištami, které se někdy nazývají "backboard". A to vše - "správné" způsoby, jak připojit stojany s madlem. Zde je postup, jak to udělat, a mluvíme v této části.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Upevnění žebříku můstku na nosných sloupcích nebo sloupcích může být provedeno několika způsoby

Nejdříve odřízněte kus zábradlí požadované délky. Může to být zlomek od jednoho sloupu ke druhému, kus pro celý rozsah - od horního / dolního sloupku až po okraj. Vše závisí na konstrukci žebříku. Pokud jsou místa kloubů dvou fragmentů, měly by být dobře zpracovány a dosáhly tak ideální náhody. Pak zábradlí pro ulici by měla být pokryta ochrannými impregnacemi a pak - malovaná / lakovaná. Poté, co je již možné vyřešit problém upevnění zábradlí ke schodišti.

Jak osadit balustery pro instalaci zábradlí

Po instalaci balusters na schod, jejich vrcholy jsou na různých úrovních, a bez prořezávání na nich, madlo nemůže být instalován - to není tak ležet. K upevnění nosné lišty na žebříku je nutno horní část stojanů řezat pod určitým úhlem. Tento úhel je určen rozsahem strmých schodů a nemusí se vypočítat. Je určena "na místě".

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Po instalaci balusterů je nutno je řezat

Chcete-li zjistit úhel podřezání zábradlí, můžete použít nit natažené mezi opěrnými pilíři. To je vázáno ve stejné vzdálenosti od vrcholů sloupů, které jsou instalovány v horní a spodní části rozpětí. Kde podle myšlenky projde dolní okraj zábradlí. S touto napnutou nití přesuňte linku na vrcholy pilířů tužkou. Namísto vlákna můžete použít hladinu laseru a dočasně můžete upevnit vodítko (libovolný plochý panel).

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Tak by mělo fungovat - schodiště je připraveno k instalaci zábradlí

Linka byla přijata, nyní jsme vážně odřízli vrcholy sloupů na schodišti. Pak můžete pokračovat v upevňování zábradlí na sloupcích nebo pilířích.

Nechte jednu radu: pokud potřebujete vyvrtat otvory pro hmoždinky nebo knoflíky pro pozdější instalaci zábradlí, udělejte to ještě před ořezáváním. Takže je snadnější najít centrum, je snadnější udržet si kolmici vrtání. Po provedení otvorů můžete v plánu uspořádat rozvaděč / pilu a soubor.

Připojení svazků a zábradlí s hmoždinkami a závitníky

Zvažte jeden z tradičních způsobů: upevnění zábradlí pomocí hmoždinek nebo kolíků. Pro tento typ připojení je nutné vytvořit odpovídající otvory v madle a regálech schodišťové lišty. Pokud vložíte šrouby, mohou být zasunuty do otvorů vytvořených uprostřed stojanů, nastavte zábradlí do polohy, ve které stojí. Zkontrolujte, zda je vše v pořádku, jděte po koleji a poklepejte každou balíčku pěstí. Vyčnívající konce kovových kolíků zanechají stopu na zadní straně zábradlí. Odstraňte zábradlí, označte výsledné značky spolehlivostí značkou / tužkou. Nyní můžete vyvrtat otvory. Při tomto způsobu značení madla není téměř žádný problém při "výsadbě" na svém místě.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Pro montáž hmoždinek a kolíků se závity dělejte otvory o průměru 1-2 mm menšího průměru

Druhá možnost označování zábradlí pro instalaci knoflíků a hmoždinek je provedena před jejich instalací do stojanů. Nejprve položíme řezaný kus zábradlí na místo. Poté použijte tužku na vyznačení na obou stranách, kde jsou nainstalovány balustrády. Před značením zkontrolujte vzdálenost mezi sousedními sloupy v dolní části a v blízkosti madla. Pokud se shodují, všechno je v pořádku, umístíme značky, pokud ne, opravíme pozici stojanu a teprve poté se označíme. Oprava je nutná, aby bylo zajištěno, že všechny nohy žebříku stojí ve vzpřímené poloze. Díky tomu bude zábradlí spolehlivější.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Pro bezpečné připojení by měl hřebec vyčnívat nejméně 2 cm

Po označení všech zábradlí odstraňujeme zábradlí. Na zadní straně jsou známky, které jsme položili. Mezi páry řádků, které vymezují balík, držíme úhlopříčky. V místě jejich přejezdu si položíme značku. Zde bude nutné vyvrtat otvor pro hmoždinku nebo kolík. Stejně tak nalezneme středy na balusterech (pokud v nich nejsou žádné otvory). Jak víte, touto metodou značení madla pro kolejnice mohou vzniknout problémy - nejmenší nepřesnost a madlo se nevejde do pultu. Dobrou zprávou je, že v některých oblastech může být baluster posunut. I když není pevná - existuje určitá svoboda, může být použita k instalaci kolejnic. Stačí ji posunout tak, aby špička vstoupila do drážky. Obecně platí, že upevnění madla na hmoždinky, které znáte.

Pro instalaci zábradlí bylo spolehlivější, navíc k hmoždinkům nebo kolíkům, může být kloub přilepený lepidlem. Díky tomu bude design přísnější, prodloužíte životnost bez zpětné vazby.

S pomocnou lištou -

Souhlasíte s tím, že nejjednodušší instalace madla na stožáry - pomocí samořezných šroubů nebo hřebíků. Co zastavuje toto rozhodnutí? Příliš nevzhledný výsledek v podobě zavěšených spojovacích prostředků, zkazující celý vzhled. Existuje však velmi podobná metoda, která zaručuje dobrý vzhled schodišťového zábradlí. Používá se pomocná lišta, která se také nazývá subperitone.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Pomocný pás je řezán ve tvaru drážky

Pomocná tyč je vyříznuta hrotem, který v zrcadlovém odrazu opakuje tvar drážky ve spodní části madla. Rovná strana je položena na řezané balustery, důkladně upevněna (samozavírací šrouby nebo nehty jsou na výběr). Nezapomeňte zkontrolovat vzdálenosti mezi sousedními stojany.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Na pomocnou lištu fixujeme balustery přímo

Pak horní část subpermana je rozmazaná lepidlem a "položena" zábradlí. To je všechno. Žádná stopa spojovacích prvků na předku zábradlí, vše drží. Jediná věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je, že výška madla je o něco větší, protože se přidává tloušťka pomocné tyče (pokud je dřevěná prkna nejméně 2-3 cm).

Existuje další způsob, jak upevnit madlo na subperman - s malými hřebíky nebo samořeznými šrouby ze spodu, pod úhlem. Ale s tímto upevněním můžete vidět klobouky. Mohou být skryty jako jeden ze známých způsobů, ale je to dlouhá doba ...

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Nejjednodušší je šroubovací šrouby

Jak víte, dřevěné zábradlí se časem "rozmazalo" kvůli tomu, že pod zatížením se potácejí, dřevěná vlákna jsou pevná, dochází k odporu. Chcete-li umožnit snížení vůle, při připevnění přes lištu mohou být pro každý balíček použity dva nebo více šroubů / hřebíků. Takže upevnění zábradlí bude tvrdší.

Přesto pro větší spolehlivost může být tyč vyrobena z kovu. Kterýkoli tenký kov bude dělat. Přestože je to ocel, ale hliník. Ale pak bude nutné buď řezat tyč podle rozměrů zářezu v madle, nebo vylepšit drážku tak, aby byla kolejnice dobře položena na konstrukci. A další: pokud je kovový pás, musí být lepidlo nalezeno univerzálně, které lepidlo lepidlo s kovovou studnou. Toto upevnění zábradlí ke schodům je jednoduché, krásné, spolehlivé. Vhodné pro ty, kteří se poprvé rozhodli vytvořit zábradlí pro schody s vlastními rukama.

Na trní různých tvarů

Je možné instalovat zábradlí ze dřeva bez kovových spojovacích prostředků: na hroty a lepidlo. Třpy jsou vyříznuty v horní části balusters. Pod nimi v zábradlí jsou zářezy stejného tvaru. Tvar tvaru / drážky - libovolný. Může to být kosočtverec, obdélník, kruh, ovál. Hlavní věc je, že hrot a drážka se v ideálním případě shodují. To můžete dosáhnout vytvořením šablony a opakováním přesně na každém fragmentu. Minimální výška čepu je 2,5 cm, takže výška madla nesmí být menší než 4,5 cm.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Vystřihněte na vrcholky hřebenů hřebenů, v jejich záchytných zářezech

Po vytvoření hrotu na každé hřebíku a vyříznutí drážky na odpovídajícím místě na zábradlí jsou nalepeny. Při instalaci zábradlí na sloupky mohou být lehce přemístěny, aby se vyrovnaly otvory. Po zaschnutí lepidla použijte nainstalované madlo (čas je na obalu).

Spojení madla a sloupu

Často zábradlí nepřesahuje horní část sloupku, ale spojuje se s jeho bočním okrajem. Jak v tomto případě připojit madlo a sloup? Nejjednodušší - po ořezání zábradlí v pravém úhlu ji připevněte k samořezným šroubům nebo hřebíkům poháněným pod úhlem. Nevýhody jsou zřejmé - visící spojovací prvky jsou viditelné.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Jak připojit madlo s nosným sloupem pod úhlem a zadním koncem

Existuje i další způsob - použití šroubu se zipem, který se skládá ze dvou pohyblivě spojených kolíků a reduktoru. Pod jeho instalací je nutný technologický otvor, který je vytvořen ve spodní části madla. Je pak uzavřena zástrčkou v tónu dřeva a stává se téměř neviditelným. Druhý plus takového spojení: může být do jisté míry zpřísněn, pokud najednou dojde k odporu.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Takže to vypadá jako zipbolt pro připojení dílů pod úhlem

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Princip instalace zipbolta pro připojení madla a žebříku

Dokonce i pod zipbolt je nutné vyvrtat otvory pro šrouby - jeden v poli a v madle. Technologický otvor je obvykle vyroben v zábradlí. Je umístěn tak, aby bylo možné otáčet závity pod redukčním zařízením (délka tohoto závitu je obvykle 10 mm). Hloubka otvorů je velikost kolíků (od křižovatky k okraji), průměr je o 1-2 mm menší než je průměr čepu.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Principem spojování žebříku a zábradlí pod úhlem

Ve vrtaných otvorech jsou instalovány šrouby. Je zasunut do sloupku, jednoduše se vloží do kolejnice. V připraveném technologickém otvoru je instalován reduktor, ve kterém je otvor pro šestihranný klíč (6 mm). Rozšiřujeme převodovku tak, aby bylo vhodné použít klíč. Otočením klíče utáhněte závit a vytáhněte madlo na sloup. Udělejte to po připojení balusters k zábradlí. Připevnění madla k tyči můžeme předpokládat, že jsou instalovány zábradlí.

Montáž zábradlí na prefabrikované kovové ploty

Obecně platí, že montáž zábradlí z kovových (nerezových, niklovaných, chromovaných) trubek je podobná konstruktérovi. Tam jsou trubky různých průměrů, dekorativní prvky pro ně, a celou sadu různých spojovacích prostředků. Ze všech těchto detailů jsou zábradlí sestaveny. Protože se nazývají "národní týmy". Rozhodnete-li se, jak upevnit zábradlí na kovové balustery / pilíře / stojany, je vaším úkolem vybrat si ty prvky, které jsou lépe vhodné pro řešení vašeho problému nebo více než ostatní, které se vám líbí.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Zábradlí lze montovat na prefabrikované kovové zábradlí pomocí speciálních přírub

Pro připojení kovových regálů / zábradlí s madlem existují speciální hroty, které jsou na jedné straně připevněny k okrouhlému / čtvercovému / obdélníkovému potrubí a k madlu na druhém. Existují modely různých typů. Stačí najít ten nejvhodnější, vyberte ten správný: podle velikosti stojanů a typu zábradlí.

U kovových prefabrikovaných plotů mohou být zábradlí různé:

 • kulatá kovová trubka;
 • profilová (obdélníková, čtvercová) kovová trubka;
 • plastová rukojeť (kulatá, oválná nebo originální);
 • dřevěné z jakéhokoliv profilu.

Pod každou z těchto zábradlí je ukotvení a obvykle nikoli. Vyberte si, co se vám líbí. Namontujte je jednoduše: upínací šrouby. Avšak pro spolehlivost a pokud to umožňuje tloušťka kovu, mohou být všechny spoje obou kovových dílů svařeny. Svařování tenkého kovu není snadné, ale pokud víte, jak zvládnout svařovací stroj, není v něm nic nemožného. Svařování trvá déle, ale toto upevnění zábradlí bude velmi spolehlivé.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Prefabrikované kovové zábradlí připomínají návrháře

Při připojení prvků kovového žebříku s plastovým nebo dřevem je třeba použít upevňovací prvky doporučené výrobci. Klouby mohou být navíc lepeny univerzálním lepidlem. Je pravda, že v případě nerezové oceli není v tom žádný zvláštní smysl: rukojeť bude velmi nízká. Ale přesto ...

Připevněte madlo na svařované nebo kované schodiště

Na kované nebo svařované plotě se obvykle umístí dřevěné madlo. Ve spodní části odřezávají velikost horního překladu hotového plotu. Hloubka přistání madla je asi 2 cm. Je možné a víceméně závisí na touze. Připojte zábradlí k zábradlím, které se otáčejí otvory v horní ploše. V tomto případě je důležité zvolit délku upevňovacích prvků: měla by být mírně (nejméně - 5 mm) menší než výška madla, takže šroub neleží na povrch.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

V horní propojce dělejte otvory a skrz ně zajistěte šrouby šrouby

V tomto případě je instalace madla na schodišti jednoduchá:

 • V horní propojce jsou vytvořeny otvory, které jsou o něco větší než průměr vybraných šroubů, ale menší než je průměr uzávěru. Krok - od 50 cm do 1 metru.
 • Madla jsou řešena tam, kde je to nutné, aby se vešly do křižovatek do ideálního stavu.
 • Namontujte zábradlí na své místo a dosaďte ideální kombinaci spojek, upevněte je v této poloze svorkami.
 • Namontujte upevňovací prvky přes otvory v můstku.
 • Demontujte svorky. Madlo je dokončeno, zábradlí je připraveno k použití.

  Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

  Vytvoření profilu madla je také důležité

K dispozici je také možnost lepení dřevěného madla do kovové svařované nebo kované zábradlí. Při výběru lepidla je třeba hledat tak, aby se mohlo připojit dřevo a kov. U vnějších schodišť (např. Na verandě) je třeba dbát také na rozsah provozních teplot. V opačném případě žádné potíže:

 • aplikujte lepidlo podle pokynů;
 • stiskněte součásti, upevněte svorky;
 • nechte lepidlo vyschnout;
 • vyjměte svorky.

Pro spolehlivé upevnění madla na ocelovém žebříku můžete použít obě tyto metody. Člověk mezi sebou neporušuje.

Způsoby upevnění žebříku ke zdi

Na stěnu je připevněno zábradlí, pokud šířka schodů na schodech přesahuje 120 cm. Druhé zábradlí je vyrobeno ze stejného materiálu a stejného tvaru jako na zábradlí, ale upevňuje ho ke stěně.

K upevnění zábradlí na stěnu je k dispozici řada svítidel - držáků - pro různé profily (kulaté, oválné, tvarované). Na jedné straně upevňovacího prvku se nachází kulatý nebo čtvercový fragment s rovným povrchem a děrovanými otvory. Tuto část nainstalujeme na stěnu. V závislosti na materiálu, ze kterého je zeď vyrobena, vybíráme spojovací prvky. Používáme samořezné šrouby, pokud jsou stěny dřevěné, hmoždinky pro stěny z betonu a cihel a speciální hmoždinky pro upevnění na lehký beton.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Několik typů držáků pro upevnění madla na stěnu

Počet a rozměry spojovacích prvků pro instalaci žebříku na stěnu se vybírá na základě úvah o spolehlivosti. Na každé konzole vyrábějí výrobci nejméně čtyři otvory. Zde jsou čtyři samořezné šrouby / hmoždinky / hřebíky pro každý a set. Při výběru délky je lepší postupovat z důvodů "čím delší, tím lépe." Stěna však může mít pevnou zátěž, takže je lepší být v bezpečí než letět dolů ...

Druhá část pro montáž na stěnu schodišťových kolejnic - kde je samotná madla opatřena - může být odlišná. Pod kulatými trubkami může být prsten s určitým průměrem, pod pravoúhlými nebo čtvercovými zábradlími, je obvykle rovnoměrná plošina. V této části držáku pro žebřík madla je také díra - takže zábradlí lze upevnit. A v tomto případě by počet spojovacích prvků měl odpovídat počtu otvorů (ze stejných důvodů).

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Stále existují takové možnosti

K dispozici jsou konzoly pro montáž na stěnu zábradlí s jiným úhlem sklonu. Vybírají je na základě svých vlastních představ o pohodlí a plánované výšce podpory. Stále existují teleskopické modely, které umožňují určit vzdálenost k zdi a / nebo úhel sklonu. Stále existují koncové stěnové konzoly, které při upevňování okrajů zábradlí dekorativně ozdobují.

Montáž zábradlí na žebříku, stěna - varianty upevnění

Přibližně je to všechno zřízeno

Počet konzol závisí na délce zábradlí. Obecně platí, že jeden prvek je umístěn na okrajích, a odhadovaný počet Mezhuyev je, ve vzdálenosti 40-60 cm. Čím menší únosnost stěny, stěna často umístit držáky zábradlí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

23 − 15 =