Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Existují různé možnosti pro dokončení dveří. Pomáhají získat harmonický a stylový design místnosti. Je třeba poznamenat, že tyto struktury jsou rozděleny do dvou typů, které závisí na přítomnosti nebo nepřítomnosti dveřního křídla. Právě tento prvek určuje sled činností prováděných za účelem dosažení požadovaného účinku.

Možnosti pro dokončení dveří

Metody obložení otvorů bez dveří

Rám dveří lze zdobit bez dveří dvěma základními způsoby:

 1. Standardní. Tato technologie zajišťuje obložení otvorů různými materiály bez změny konstrukce.
 2. Oblouk. Tato metoda spočívá v změně konfigurace otevření - významně nebo nevýznamně.

Možnosti pro dokončení dveří

Typy dveří: standardní a klenuté

Každá metoda vyžaduje dodržování určitých pravidel, stejně jako přesnost.

Různé typy materiálů pro standardní dokončovací práce

Pro zdobení dveří bez dveří jsou používány dokončovací výrobky, které mají různé technologické vlastnosti.

PVC panely

Tato možnost je jednou z nejoblíbenějších. To je usnadněno skutečností, že tyto výrobky mají vynikající vlastnosti a také velmi cenově dostupné. Při pokládce se často používá metoda přistání na lepidlo. Panely jsou tvořeny převážně svahy. Ostatní části dveří jsou doplněny jinými materiály.

Možnosti pro dokončení dveří

Dekorace dveří PVC panelů

K poznámce! Výrobky z PVC vyžadují pečlivý výběr. Pro provedení povlaku, který bude vypadat harmonicky v interiéru, je třeba upřednostňovat odrůdy, které jsou vyrobeny jako napodobenina přírodních materiálů.

Vše se děje takto:

 1. Předběžná příprava povrchu se provádí. Pravidla nevyžadují, aby byly odstraněny všechny nerovnosti, ale závady jsou zcela pevné.

  Možnosti pro dokončení dveří

  Vyrovnání sklonu se provádí omítkou nebo tmelem

 2. Z každého místa jsou odstraněny požadované kóty. Umožňují vám podrobné podrobnosti.
 3. Panely jsou řezány do prvků. Vyvarujte se situací, kdy je vyžadováno splétání.
 4. Pokládání se provádí na "kapalných nehtů". Taková kompozice vykazuje vynikající fixaci. Existuje však jedna funkce, která stojí za zvážení. Spočívá v tom, že špatná strana materiálu byla předběžně ošetřena brusným papírem. To přispěje k lepšímu pronikání lepidla.

  Možnosti pro dokončení dveří

  Lepidlo se nanese rovnoměrně po celé ploše panelu

 5. Všechny díly jsou instalovány v uvedeném pořadí. Pro zajištění spolehlivosti fixace - jsou upevněny na pásku pro lakování.

Požaduje se, aby se konstrukce na chvíli opustila, aby nedošlo k posunutí prvků. Nyní postupujte k odstranění vnějších kloubů. Pokud je zavřete plastovými rohy, jak se to dělá při obrácení k oknům, můžete dosáhnout nevýrazného efektu. Proto je lepší proniknout do tmelu. Poté můžete začít následnou úpravu. K tomu je prováděna malba, tapetování.

Měli byste vědět! K dispozici jsou plastové ozdoby, které jsou úspěšně kombinovány s PVC panely. Ale jejich prořezávání je velmi časově náročný úkol. Faktem je, že je nutné nastavit prvky pod úhlem 90 stupňů.

Nejlepší náhradou za PVC budou panely MDF. Dokončení otvorů s tímto materiálem je perfektně kombinováno s dalšími výrobky. Pokud je nutné provádět tímto způsobem obložení konstrukcí, aby se zabránilo tvorbě viditelných spojů, použije se laminace.

Možnosti pro dokončení dveří

S výhledem na svah dveří pomocí MDF

Štukatérské lití

Okamžitě stojí za zmínku, že v současné době se používá štuk, který je vyroben z polyuretanu. Na rozdíl od odrůd sádry se tento typ výrobku vyznačuje nízkou hmotností. Jeho instalace může být provedena bez použití dalších asistentek. Důležitým rysem tohoto materiálu je, že je možné ho následně zpracovat. To znamená, že je snadné natřít v různých barvách.

Možnosti pro dokončení dveří

Dekorace dveří pomocí polyuretanových dekorativních prvků

Dveře jsou zdobeny podle následujícího schématu:

 • Všechny součásti a lepidlo jsou předběžně upraveny v místnosti, kde bude instalace provedena, do 24 hodin. Tím se zajistí, aby všechny prvky zvykly na existující mikroklima.
 • Plochy, které se mají lepit, jsou pečlivě pokryty základním nátěrem. Vyberte pouze kompozice, které mají hluboký pronikavý efekt.

  Důležité! Je třeba si uvědomit, že štukovou nálepku je nejdříve provedena. Teprve poté můžete vytvořit obecnou dekoraci zdí.

 • Povrchy výrobků jsou jemně protřepávány brusným papírem. Potom naneste lepidlo. Je rovnoměrně rozložen na špatné straně fragmentů. Nyní se štuku aplikuje na vybranou oblast a dobře se přitiskne. Aby se zabránilo sklouznutí prvků, jsou pod nimi přišroubovány malé samořezné šrouby.
 • Pokud se objeví přebytečné lepidlo, okamžitě se odstraní. Pokud se to nedá provést okamžitě, můžete použít aceton, který navlhčí houbu.
 • Důležitým bodem je ukotvení prvků. Může se provádět v pravém úhlu (kolmá instalace) nebo prořezávání probíhá pod úhlem 45 stupňů.
 • Po obložení se objeví spoje. Skrývají se pomocí tmelu, který se po vysušení otírá brusným papírem. Zvláštní pozornost by měla být věnována dokončení mezi místnostmi, protože je nutné zajistit umístění součástí z obou stran.

Osvícení dveří se štukováním poskytuje určité nuance. Tato možnost je nejvhodnější pro místnosti s dostatečně vysokými stropy. Pokud jej používáte v malých místnostech, doporučujeme pečlivě promyslet umístění všech prvků. Faktem je, že je dostatečně snadné přetížit místnost, aby se vnitřek jednoduše zkazil.

Umělý kámen

Použití umělého kamene je vynikající řešení, které pomáhá dokončit dveře bez velmi stylových a moderních dveří. Tato možnost je lepší než podobné výrobky, protože materiál je vyráběn ve velkém dekorativním rozsahu. Například obklady ze slinku se také používají pro obložení těchto konstrukcí, ale jejich výběr je spíše omezen.

K poznámce! Měli bychom mít na paměti, že pojem "umělý" neodstraní zásluhy tohoto výrobku. Simulace se provádí s výbornou přesností. Opakuje texturu a odstíny přírodních kamenů.

Možnosti pro dokončení dveří

Zdobení dveří umělým kamenem

Než si ozdobíte dekorativní kamenné dveře bez dveří, měli byste se seznámit s jeho výhodami. Následující výhody tohoto materiálu vyniknou:

 • Vynikající vzhled, který přináší do interiéru prezentaci.
 • Možnost kombinace s jinými dokončovacími materiály.
 • Výborná odolnost proti mechanickému namáhání.
 • Trvanlivost. Životnost je odhadována za několik desetiletí.

Pro práci jsou používány malé výrobky, které mají určitou úlevu. Pokud zvolíte hlubší texturu, bude vypadat velmi těžkopádně.

Tváří v tvář různé technologie. Často se pokládání provádí způsobem, který umožňuje vytvářet nerovné hrany.

K poznámce! V současné době byly vyvinuty speciální prvky, které slouží jako rohové podložky. Umožňují vám vyhnout se zbytečnému prořezávání.

Možnosti pro dokončení dveří

Rohové překryvy z dekorativního kamene

Konstrukce otvoru je poměrně jednoduchá:

 1. Označení se provádí na vybraných částech. Měla by opakovat vyvíjenou schéma. Chcete-li tento proces nejpřesněji provést, kámen se položí na podlahu v uvedeném pořadí.
 2. Povrchy stěn jsou ošetřeny základními nátěry, které mají hluboké proniknutí. To zlepší přilnavost. Je důležité nechat všechny oblasti dobře vyschnout.
 3. Fixace může být provedena na speciálním lepidle pro dlaždice nebo "tekuté hřebíky". Druhá možnost je vhodná pro ty případy, kdy základna má téměř dokonalou vyrovnanost.
 4. Kompozice se aplikuje na spodní stranu prvků. Je důležité odstranit veškeré přebytky.
 5. Kámen je položen tak, aby umožňoval vytvoření švu nebo souvislost s monolitickým povrchem (bez kloubů).
 6. Podrobnosti se posadí na své místo a mazlí se. Je důležité dosáhnout dobré přilnavosti.
 7. Pokud vzniknou klouby, jsou přepsány. Barva směsi je vybrána jako kontrastní nebo monofonní.

Když vznikne otázka: čím lepší je dokončit dveře, které nemají dveře, první věcí, která je třeba vzít v úvahu, jsou možnosti, které zahrnují umělý kámen, dekorativní cihly a slinku.

Stucco

Nedávno takový materiál výrazně poklesl v popularitě. A přesto, před nedávnou dobou, asi před deseti lety se tato metoda zdala nejdostupnější. S jistotou lze tvrdit, že mnozí prostě podceňují omítku. Ve skutečnosti má tato verze několik významných nedostatků - namáhavost aplikace (při neexistenci zkušenosti) a přítomnost určitého množství "špíny". Ale pokud budete dělat vše správně a také dosáhnete kombinace s jinými výrobky, efekt bude příjemně překvapen.

Jak udělat dveře bez dveří omítkou:

 1. Potřebné množství směsi se připraví. Vyrobené roztoky by měly být v takovém množství, které stačilo 30-45 minut práce.
 2. Směs se nanáší na povrch házením. Zarovnání se provádí pomocí pravidla nebo široké špachtle.
 3. V případě potřeby jsou instalovány majáky a perforované vodítka profilu.
 4. Když vrstva roztoku překročí 1-1,5 cm, je položena výztužná síťka.

Takový povrch může být zbarven. Ale je lepší, když sádra slouží jako startovní sestava. Po dokončení může být dekorativní (tvarovaný) tmel. Aplikuje se v určitém pořadí, které dává úžasný nátěr. Takové dveře se stanou ozdobou interiéru.

Možnosti pro dokončení dveří

Dekorativní omítka - velkolepá konstrukční řešení pro dveře bez dveří

Zařízení oblouku

Oblouk je schopen transformovat interiér. Je důležité si uvědomit, že návrh takového designu předpokládá existenci určité zkušenosti. Koneckonců, dokončení dveří vlastním rukama - to bude vyžadovat hodně úsilí.

Měli byste vědět! K dispozici jsou standardní oblouky, které jsou již plně připraveny k instalaci. Musí být pouze pečlivě sestaveni.

Možnosti pro dokončení dveří

Dveře ve tvaru oblouku

Nejjednodušší jsou oblouky ze sádrokartonu. Vypadá to takto:

 1. Dokončení dveří začíná instalací rámu na obou stranách. Je upevněna na horních vodorovných a svislých sloupech. Na druhé straně má velikost, která je téměř stejná jako konec filé.
 2. Na rámech jsou pevné detaily z GCR. Na nich je oblouk předřezán, pro který je vytvořena šablona.
 3. Uvnitř výsledného návrhu je provedena další přeprava. Slouží k upevnění posledního prvku ve tvaru oblouku ze sádrové desky.
 4. Konečná úprava se provádí tmelem. Dekorativní obklady jsou vyrobeny z různých materiálů.

Oblouk může být proveden s více "ušlechtilými" produkty, ale bude vyžadovat více dovedností.

Jiné způsoby registrace

Návrh dveří může být proveden jinými způsoby. Jsou tvořeny použitím dekorativních závěsů nebo obrazovek. Tato metoda je velmi cenově dostupná. Kromě toho nevyžaduje výkon téměř žádné práce.

Možnosti pro dokončení dveří

Dekorativní design dveří se záclonami a závěsy

K dispozici jsou různé možnosti:

 1. Záclony z textilie. Budou vynikajícím doplňkem pro všechny interiéry. Kompozice by měla být složena tak, aby byla v souladu s ostatními prvky a kombinací s výzdobou oken.
 2. Záclony z bambusu. Tato volba je vhodná, pokud je místnost vyráběna ve stylu eco.
 3. Závitové záclony. Tyto výrobky se používají, pokud chcete, aby místnost byla neobvyklá.

Samozřejmě, jak uspořádat otevření, každý je vybrán na základě vlastního vkusu a preferencí.

Fotogalerie: možnosti pro dokončení dveří bez dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Možnosti pro dokončení dveří

Co mohu s otevřením dveří?

Rozhodnutí, jak vytvořit dveře, které mají dveřní křídlo, zahrnuje použití nejjednodušších možností. Rozdíl je pouze tam, kde je tato struktura umístěna.

Jednoduché zařízení vnitřního prostoru

Nejvhodnější volbou pro dokončení mezistupňových otvorů je instalace krabice a sousedních prvků. Obecná technologie je následující:

 • Box je nainstalován. Může být vybaven prahem nebo bez něj.
 • Jako materiály, které pokryjí svahy, se používají doky. Jsou k dispozici ve standardních velikostech (až 120-150 mm).
 • Tyto prvky jsou připevněny na úkor drážky, která je na krabici. Pokud takový konstrukční prvek není k dispozici, fixace se provádí na samořezných šroubcích. Otvor pro ně je vyvržen přes konec části.
 • Externí dokončení se provádí na úkor platforem, které ohraničují otvor.

Možnosti pro dokončení dveří

Dekorace dveří s dveřmi pomocí dobors

Tato volba je skvělá pro situace, kdy je potřeba provést výstelku nevelkých konstrukcí.

Další možnosti

Jak zdobit dveře, které mají dveře, originálnější? Chcete-li vytvořit opravdu zajímavou možnost, musíte to zkusit. Faktem je, že to je záclonový list, který omezuje použití různých materiálů. Nesprávné použití dokončovacích produktů - brání otevření. Ačkoli, pokud vezmete v úvahu tuto funkci, pak pro venkovní dekorace je vhodný pro téměř všechny.

Možnosti pro dokončení dveří

Původní provedení dveří s dveřmi

K poznámce! Existuje posuvná cesta k otevírání dveří. To znamená, že tkanina opakuje zařízení v prostoru dveří. Jedná se o velmi zajímavé technologické řešení, které vyžaduje pečlivější výběr výrobků čelících.

Jak zavřít dveře? Tato otázka má mnoho odpovědí, které závisí na konkrétní situaci. Ale ten, kdo radí, musíte ještě poslouchat své srdce a vybrat si tu volbu, která bude nejblíže vám.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

3 + 4 =