Proč se kontrolka LED rozsvítí po vypnutí

Proč se kontrolka LED rozsvítí po vypnutí

V současné době získaly LED lampy zvláštní popularitu u mnoha lidí. Ukazují dlouhou životnost, vyznačují se nízkou spotřebou energie a vytvářejí kvalitní světlo. Nicméně dříve nebo později vzniknou problémy s takovými osvětlovacími zařízeními a naši předplatitelé často kladou otázku: Co když svítí LED kontrolka po vypnutí? V tomto článku jsme se rozhodli vysvětlit možné důvody a řekli vám, jak problém vyřešit sami.

Proč se kontrolka LED rozsvítí po vypnutí

Po vypnutí se rozsvítí kontrolka LED

Příčiny svícení LED při vypnutí

Ve skutečnosti je nyní mnoho důvodů, proč může LED lampa po vypnutí vypálit. Mohou hořet nečistě, blikat nebo svítit při plném výkonu. Existuje několik hlavních důvodů:

 1. Špatná izolace drátu nebo jiné selhání sítě. Například i po vypnutí kabeláže může osvětlení zajistit minimální napětí, a proto ho spálí.
  Proč se kontrolka LED rozsvítí po vypnutí
 2. Spínač, který má podsvícení. Nyní přepínače s osvětlením (viz fotografie) jsou považovány za poměrně populární. Nicméně ne všichni lidé vědí, že podsvícení může přenášet napětí na lampu, což vede k jeho záři. V takovém případě můžete přepínač změnit nebo nainstalovat výkonnější lampu.
  Proč se kontrolka LED rozsvítí po vypnutí
 3. Při konstrukci svítidla existují nevyhovující radiátory. Takový problém může zpravidla vzniknout pouze levnými čínskými LED lampami. To je způsobeno skutečností, že jsou při výrobě vážně šetřeny. Tento problém nelze vyřešit, budete muset koupit nové osvětlovací zařízení.
  Proč se kontrolka LED rozsvítí po vypnutí
 4. Zvláštní funkce osvětlovacího zařízení. Dávejte pozor! U některých svítidel je po vypnutí možné žárovku. Takže nemějte strach najednou, zkuste si přečíst instrukce. Neexistuje však tolik lamp tohoto typu, takže věnujte pozornost dalším problémům.

Co způsobí, že kontrolka LED zhasne po vypnutí

Pravidelně se mnoho lidí obává, že světlo ve stavu off může být škodlivé. Ve skutečnosti není nic strašného, ​​protože nepoškodí vedení. Jediným problémem je životnost lampy, která je jistě snížena.

Dávejte pozor! Existuje ještě jeden běžný důvod - je to nesprávná sestava ovladače. Je to docela obtížné vytvořit takový problém nyní. Proto je kupování čínských lamp nyní poměrně kontroverzní.

Také je problém s nesprávným připojením světelných zdrojů. Tam je spousta informací, ale tento problém je extrémně vzácný. Chcete-li pochopit její příčiny a řešení, doporučujeme sledovat následující video.

Jak vyřešit problém

Můžeme zvýraznit několik doporučení, která pomohou zbavit se skutečnosti, že kontrolka LED svítí při vypnutí:

 • Zkuste instalovat jinou svítilnu. Spravidla vždy pomáhá. Například pokud je nainstalována čínská lampa, postavte ji na místo kvalitní. Pokud problém přetrvává, budeme muset hledat důvody.
 • Pokud máte zásuvku s indikátorem, pak pro vyřešení problému stačí jen odpojit kabel, který dodává podsvícení. Není to těžké to udělat vůbec, rozpojte spínač a řezte vodič. Pokud nemůžete najít vodič, musíte přepínač zcela změnit.
 • Pokud kontrolka svítí, ale žádný důvod není vhodný, budete muset hledat únikový proud v elektroinstalaci. Zde je třeba udělat skvělou práci, ale v článku jsme to podrobně uvažovali: jaké jsou poruchy elektrického zapojení.

Jak můžete vidět, důvod, proč je kontrolka LED vypnutá, když je vypnutá, je spousta. Ale můžete je opravit sami. Pokud máte nějaké dotazy nebo problémy, napište komentáře, budeme rádi reagovat na cokoli.

Doporučujeme také sledovat toto video, které pomůže vyřešit problém.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

72 + = 73