Rollety na oknech: Jak se vyzvednout a nainstalovat vlastním rukama?

Rollety na oknech: Jak se vyzvednout a nainstalovat vlastním rukama?

Rolety na oknech - zvláštní druh rolety, které mohou být instalovány na vnitřní nebo vnější straně oken chránit místnost před slunečním zářením, za nepříznivých povětrnostních podmínek, nechtěnou pozornost cizinci. Konstrukce mohou být tvořeny hustými plastovými a hliníkovými deskami, perforovanou ocelí nebo látkovou tkaninou. Kromě vyjádřených praktických vlastností systému hrají důležitou dekorativní roli.

Rollety na oknech: Jak se vyzvednout a nainstalovat vlastním rukama?

Vlastnosti typu konstrukce a základní funkce válce

Bez ohledu na druh použitého materiálu se konstrukce skládá z ochranného boxu, pásů, vodítek a specifických zařízení, které zabraňují vertikálnímu střihu. Princip fungování těchto žaluzií se omezuje na navíjení čepele na hřídeli nebo na rovnání. Jedinečnost systémů spočívá v tom, že ovládání produktu je možné pouze ze strany místnosti, zvenčí je lze zvednout pouze s použitím značné fyzické síly.

Rolety na oknech mají následující funkce.

 1. Ochranné. V oblasti okenního otvoru vzniká další bariéra. V závislosti na typu použitého materiálu může výrobek chránit před slunečním zářením, hlukem, nepříznivými povětrnostními podmínkami a dokonce i vážným fyzickým poškozením (například z opuštěného kamene).
 2. Dekorativní. Designy tkanin nebo husté role na plastových oknech mohou být stylovým doplňkem k interiéru místnosti. Různé barvy a textury vám umožňují vybrat nejlepší volbu pro zdobení libovolného pokoje.
 3. Tepelná izolace. Většina systémů, včetně látkové roletky, může tvořit mezi dveřmi a vzduchového polštáře skla, které zabraňuje tomu, aby teplota v místnosti náhle stoupat nebo klesat s měnícím se povětrnostním podmínkám.

Tip

Zpevnění uvedených funkcí je ovlivněno typem použitého materiálu, takže při výběru systému je třeba určit, jaké vlastnosti by měl mít design v první řadě.

Rollety na oknech: Jak se vyzvednout a nainstalovat vlastním rukama?

Rolety s elektrickým pohonem

Typy moderních systémů proti slunečnímu záření

Kromě rozdělení struktur na vnitřní i vnější, existuje několik dalších faktorů, které klasifikují válce do oken.

Podle typu jednotky

 • Systémy ručního ovládání. Natáčení čepele se provádí ručně pomocí šňůry. Speciální pojistka neumožňuje, aby se lamely uvolnily v opačném směru. Takový systém je obvykle instalován na nadměrné sluneční žaluzie a roletové rolety.
 • Žaluzie s elektrickým pohonem. Plátno je ovládáno stiskem jediného tlačítka a může být provedeno i na vzdálené vzdálenosti. Systém můžete naprogramovat tak, aby fungoval v určitou dobu. V případě výpadku elektrické energie je možné ručně ovládat lamely nebo pás. To je ideální pro masivní konstrukce, které je obtížné zvednout ručně.

Podle typu držáku

 • Rolety s bočním západkem.
 • Konstrukce s horním zámkem v oblasti krabice.
 • Umístění uzamykacího zařízení na spodní liště.
 • Ochranné systémy se zamykacím regulátorem, které lze aktivovat pomocí speciálního klíče.

Rollety na oknech: Jak se vyzvednout a nainstalovat vlastním rukama?

Role tkaniny na dveřích plastového okna

Podle materiálu a účelu plátna

 • Žaluzie pro tkáňové rolety. Vynikající volba pro výzdobu interiérů. Tkaniny jsou ošetřeny speciálními impregnacemi, které chrání před sluncem a neztrácejí.
 • Ochranné rolety. Samotné jméno naznačuje, že hlavním účelem systémů je ochrana před vnějšími vlivy. Navíc tento design splňuje všechny požadavky na originální a atraktivní design.

Podle druhu povrchu plátna jsou rozlišeny následující typy konstrukcí:

 1. Kontinuální. Hliník, ocelové lamely nebo plechy z těžkého plastu. Zajistěte maximální ochranu.
 2. Děrované. Žaluzie z pozinkované oceli s otvory o vhodné velikosti, které umožňují proniknout do místnosti slunečním světlem a současně chránit sklo.

Všechny tyto systémy mají své vlastní rysy, výhody a nevýhody. Pro obytné prostory se nejčastěji používají tkaniny nebo perforované výrobky.

Rollety na oknech: Jak se vyzvednout a nainstalovat vlastním rukama?

"Rolllight" - jedinečné výrobky z textilie

Rolety vyrobené z tkaniny jsou rolety, které jsou připevněny k okenním křídlům a v závislosti na použité tkanině mohou poskytnout rozptýlené světlo nebo úplné zatemnění místnosti. Hlavní a dekorativní prvky jsou v tomto případě vyrobeny z lehkých praktických materiálů.

Rolety vypadají velmi působivě se světelnými závěsy, vzory se vzájemně neporušují a jsou dobrým přírůstkem. Prach takové válce není strašný, materiál je ošetřen impregnacemi odpudivých látek. Lehkost systémů umožňuje jejich upevnění na plastová, dřevěná a hliníková okna.

Pokud je to potřeba, můžete tkaničky tvořit rukama. Tento proces je poněkud namáhavý a zahrnuje několik etap.

  1. Výběr materiálů a nástrojů.

Tip

Tkaninové struktury se obvykle vyrábějí z materiálu dvou barev. Jedna strana bude viditelná z ulice a druhá ze strany místnosti.

 1. Příprava tkaniny, vytvoření vzoru pro obě strany tkaniny. Je třeba vzít v úvahu všechny příplatky pro švy a kanály pro upevnění kolíků.
 2. Šití a následné šití prádla.
 3. Montáž konstrukce, skládající se z pláten, čepů, řídícího mechanismu, upevňovacích kolíků.

Dokonce i doma můžete vytvářet rolety z tkaniny, které nejen navíjejí na hřídel, ale také se shromažďují v měkkých, krásných záhybech. Proces je časově náročný a vyžaduje určité dovednosti.

Rollety na oknech: Jak se vyzvednout a nainstalovat vlastním rukama?

Závěr

Použití válečku pro zdobení oken současně zdobí a ochrání váš domov. Různé varianty návrhů vám umožní vybrat perfektní výrobek pro prostor jakékoliv velikosti a praktického účelu.

Je nutné přistupovat k výběru a instalaci žaluzií myslí a veškerou odpovědností. Je lepší, když jednou důkladně změřit, přemýšlet a porovnat vše, než odstranit masivní strukturu a znovu udělat všechnu práci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

84 − 74 =