Sběrač pro podlahu ohřátou vodou vlastním rukama

Sběrač pro podlahu ohřátou vodou vlastním rukama

Sběrač pro podlahu ohřátou vodou vlastním rukama

V současné době ušetříme spoustu vykurování, mnoho z nich využívá další funkci, která výrazně snižuje náklady. Pro správné rozdělení nákladu do systému potřebujete kolektor pro podlahu ohřívanou vodou a podpěrné prvky.

Vlastní design, stejně jako provádění instalačních prací struktury podlahového vytápění, podle odborníků, je považován za vážné opatření. Instalace kolektoru pro teplou podlahu vlastním rukama, je třeba si uvědomit, že každý detail v instalaci vyžaduje zodpovědný přístup.

Obvykle používané návrhové schémata

Sběrač pro podlahu ohřátou vodou vlastním rukama

Všechny proudy teplé podlahy musí být připojeny k jednomu

Kolektor vytápěné podlahové konstrukce je považován za klíčovou jednotku zařízení, která dále ohřívá místnost.

Je zřejmé, že schéma sběrače teplé podlahy představuje určitý počet potrubí umístěných tak, aby všechny vodní toky byly připojeny k jednomu.

Uspořádání je široce používáno pouze 3 způsoby instalace potrubí:

 • zařízení instalované v paralelním okruhu vede ke směšování větví;
 • konzistentní způsob instalace;
 • Nejkomplikovanější variantou zařízení je kombinovaná.

Sběrač pro podlahu ohřátou vodou vlastním rukama

Často s paralelním připojením se ztrácí spousta tepla

Jak je lepší instalovat kolektor teplé podlahy rukama v obydlí? V případě, že instalace bude provedena metodou paralelního připojení, často dochází k malé ztrátě tepla. Tímto způsobem je díky připojení dvou ventilů možné regulovat teplo.

Je velmi snadné nastavit kolektor na teplou podlahu. Druhá metoda má zvýšenou účinnost. Druhá metoda je "kombinovaná", má jednoduchý design, v tomto ohledu můžete zařízení provést sami bez další odborné pomoci.

Umístění konstrukčních jednotek

Sběrač pro podlahu ohřátou vodou vlastním rukama

Systém kolektoru podlahy ohřáté vodou může být vyroben pro každý topný okruh nebo jeden pro všechny.

V případě instalace kolektoru by měl být každý topný článek vybaven regulátorem teploty, který indikuje úroveň průtoku, jakož i prvky jako:

 1. Míchačka. Je třeba zohlednit stupeň ohřevu prvku ve vytápěném okruhu.
 2. Uzavírací páka pro vyvažování nádrže, která spojuje kolektorovou jednotku s topnou konstrukcí. Podstatou tohoto prvku je úplná kontrola nad otevřením a uzavřením vodní soupravy.
 3. Mechanismus odpovědný za stabilní tlak v obvodu.

Sběrač pro podlahu ohřátou vodou vlastním rukama

Každá topná jednotka musí mít regulátor teploty

Během instalace lze změnit schéma zapojení. Při konstrukci konstrukce sestávající z jednoho radiátorového prvku musí být nutně přítomen bypass.

V takovém případě musí být uchováván v otevřené poloze. Princip funkce je, že výsledné přebytečné teplo by mělo být okamžitě zasláno do radiátoru.

Pokud má systém reverzní obvod, instalace bypassu není nutná. Při ohřevu malého prostoru místnosti je kolektor instalován v sekundárním prvku systému.

Montáž podlahových kolektorů teplého druhu by měla být prováděna s ventily instalovanými na zásuvce. To je způsobeno náladou pro následnou výměnu kvůli intenzitě práce. V této poloze je možné jej snadno vyměnit.

Princip práce sběratelů

Sběrač pro podlahu ohřátou vodou vlastním rukama

Podstatou kolektorů pro vodní podlahové topení je to, že potrubí skrz jeho konstrukci distribuován v systému ohřáté vody, který je umístěn pod podlahou.

Zařízení tohoto zařízení je poměrně jednoduché jak při použití, tak při instalaci. V době, kdy se místnost zahřívá, vypadá podstata práce takto:

 1. Tekutina, ohřátá na teplotu 70 stupňů, je zaslána do kolektorových uzlů a obchází termostatický ventil.
 2. Distribuční prvek také přijímá ohřátou kapalinu, stejně jako z termostatického ventilu.
 3. Ventil je vybaven hlavou určité velikosti, která umožňuje řídit teplotu topení v rozmezí 20-70 stupňů.
 4. V rozdělovači prvek sestavy kolektoru, který je umístěn na spodní straně konstrukce, přichází zahřátá kapalina, ale se sníženým stupněm. Malý objem vody vstupuje do speciálního rozvaděče a poté se vrátí do původní polohy.
 5. Míchání několika toků se provádí pomocí speciálního prvku a pak rovnoměrně rozloženo ve všech částech teplé podlahy.
 6. K tomu, aby byla teplota topení rovnoměrně přenášena po celém systému, je nutné instalovat speciální balík, který vyvažuje.
 7. Pro nápravu je průtokoměr přímo zodpovědný. Díky tomu se provádí seřízení a kompletní nastavení topného systému.

  Sběrač pro podlahu ohřátou vodou vlastním rukama

  Mezi skříní a podlahou by měla být vzdálenost pro ohýbání trubek

  Nachází se v blízkosti trouby v nízké nadmořské výšce. Také v době instalace skříně nezapomeňte, že pod ohybem trubek, které vedou ke kolektoru pro vodní podlahu, by měla být malá vzdálenost. Konstrukce skříně může být instalována stejně jako na stěně a namontována do výklenku.

  Instalace topného systému je poměrně jednoduchá. Provedení montáže bude moci dokonce i osoba, která nemá zvláštní dovednosti. Aby bylo snazší pochopit, jak sestavit kolektor pro teplou podlahu, můžete použít speciální instrukci:

  1. Při montáži kolektoru na teplou podlahu byste měli rozbalit všechny prvky, které budou potřebné k instalaci topného systému. Ve výrobní verzi prefabrikované konstrukce jsou všechny součásti, takže nebudete muset zakoupit další prvky.
  2. Pak je spojen kolektor teplé podlahy, tj. Je provedeno spojení všech potrubních prvků a úseků.
  3. Namontované trubkové prvky jsou upevněny na konzolách proti stěně. Poté jsou všechna spojení mnohem pohodlnější. Teď vizuálně návrh potrubí bude jedinou jednotkou.
  4. Všechny potřebné zástrčky jsou nainstalovány.
  5. Instalace kolektoru na stěnu se provádí. Je zcela nezbytné provést montáž oběhového čerpadla a ventilu pouze po zajištění kolektoru. V opačném případě bude celý proces spojen s nepohodlí volného pohybu prvků.
  6. Pak ručně spojí teplou podlahu s uzlem topného systému. O tom, jak vytvořit vlastní teplou podlahu, podívejte se na toto video:

  Instalace teplé podlahy, všechny práce musí být provedeny před betonováním, jinak instalace topného zařízení bude vyžadovat další shtrobovki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 1 = 1