Standardní šířka a délka role tapety

Standardní velikosti

Většina z nás, počítá s lepením zdí, začnou se zabývat výpočtem počtu potřebných materiálů. A to je správné. Jedním z nejdůležitějších otázek, odpovědí, ke kterému bude záviset na řádném rozpočtu je následující: Jaká je role šířky a délky tapety a kolik metrů je třeba pokleit místnosti nebo celého bytu.

Takže se obraťte na standardy a zjistěte, jaká je standardní šířka a délka tapety, nejoblíbenější na stavebním trhu. Okamžitě zjistíme, že se nejedná o některé exkluzivní verze nebo o ručně vyrobené materiály, ale o nejběžnější velikosti. Takže pokud jde o šířku tapety, jsou zde 2 nejpopulárnější standardy: 

  1. Tzv. "Standardní", o šířce 0,53 m (53 centimetrů).
  2. Široký, známý také jako metr, o šířce 1,06 m (106 centimetrů).

Z těchto dvou druhů je v Rusku, stejně jako v jiných zemích SNS rozšířen první druh, tj. Poloměrová tapeta. Mohou mít různé barvy, strukturu a vzor. Pokud jde o širokou plochu metra, poptávka po nich v posledních letech je zřejmá volba. To lze snadno vysvětlit jejich mnoha výhodami, mezi které patří - rychlost lepení místnosti a malý počet švů. Tapety lepidlo metr, možná trochu složitější, než je obvyklé, ale proces je ve skutečnosti není tak těžké, a hlavní věc - jednat na základě pokynů a řídit se pokyny odborníků.

Zároveň se nemůžeme zmínit o tom, že některé tapety nabízené na ruských a SNS trzích se liší velikostí od našeho. Nejčastěji se tyto výrobky vyrábějí v podnicích v Německu, Francii a Itálii. Šířka tapety takového plánu může být od 0,6 do 1,4 metrů. Navíc řada malých výrobců, stejně jako společnosti, které vyrábějí výrobky na zakázku, nabízí možnosti s šířkou trubky, což závisí na jednotlivých prvcích objednávky. Je třeba poznamenat, že nabídka těchto produktů je velmi omezená.

Počet metrů v rolích

Podle pravidel uvedených v GOST je délka každé trubky 10,05 m (s přípustnými odchylkami). Ukazuje se, že v závislosti na tom, zda je válec úzký (standardní) nebo široký (metr), její plocha může být 5,3 m2 nebo 10,6 m2.

Pozor prosím! Různé druhy vzácných odrůd textilií mohou mít jinou oblast. Proto při nákupu doporučujeme věnovat pozornost jejich velikosti.

Dále bychom měli věnovat dostatečnou pozornost skutečnosti, že v domovech různých sérií se předpokládaly stěny zpočátku různé výšky. Takže v některých případech, když výška stropu je 255, 260 atd. centimetry, ukazuje se, že množství odpadu a další kusy je poměrně významné.

Standardní šířka a délka role tapety

Zároveň počet metrů čtverečních nezávisí na materiálu, na kterém byly plátna vyrobeny. Mohou být: 

  • Papír.
  • Vinyl.
  • Netkané.
  • Pro malování.

Závěr

Takže jsme přehodnotili základní standardy tapety, které jsou masově prezentovány na domácím trhu v internetových obchodech, stejně jako specializované supermarkety. Závěrem lze říci, že je možné znovu zdůraznit následující :. Přijato nám délku tapety, zpravidla je 10,06 m Pokud jde o šířce tapety, může to být jiné :. 0,53 m nebo 1,06 m (za standard. a široká role). Také, před vložením, měli byste mít na paměti, jaká je výška stropu v různých typech městských výškových budov, které mohou záviset na množství zakoupeného opravit role.