Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Po důkladném prozkoumání teoretické části procesu se doporučuje položit parketovou desku. Parketové desky nejsou vůbec novým materiálem. Nicméně, to je stále považováno za jeden z nejkrásnějších a ušlechtilých typů podlah. A ne nadarmo, protože vzorkovaná parketová deska vypadá mnohem rafinovanější a krásnější než linoleum nebo dlaždice. Vzhledem k tomu, že cena za tento materiál je dostatečně vysoká, je třeba jeho instalaci přistupovat se zvláštní opatrností. Samozřejmě můžete pozvat profesionálního profesionálního parketu, který na krátkou dobu dělá parketovou podlahu na podlaze, ale jeho služby jsou velmi drahé. Doporučujeme, abyste se seznámili se všemi možnými způsoby instalace parkety sami.

Materiály vybíráme před pokládkou parket

Podlaha v bytě je velmi důležitá. Není to jen hlavní součást interiéru, ale také plní funkci povrchu, na kterém je těžký nábytek. Proto je důležité, aby podlaha vypadala atraktivně a současně měla vysokou pevnost a odolnost.

Jedním z nejlepších materiálů je parkety. Taková podlaha má nejen vynikající vzhled, ale také vynikající technologické vlastnosti.

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Vyberte si parketovou desku podle velikosti místnosti, jejího designu a finančních možností

Cena za parketovou desku je poměrně vysoká, protože pro její výrobu je použito skutečné dřevo. Bohužel, bezohlední výrobci často vyrábějí zboží, které není vysoké kvality a někdy dokonce nebezpečné pro zdraví pro zisk. Proto je nutné vybrat materiály se zvláštní péčí.

Parketová deska by měla sestávat ze tří vrstev. První, je to avers, vrstva je obvykle vyrobena z drahého dřeva, nejušlechtilejší materiály jsou dub a mahagon. Několik vrstev laku nebo speciálního oleje se nanáší na vrstvu obličeje. Druhá vrstva se skládá z krátkých borových kolejnic, pro levnější varianty lze použít překližku odolnou proti vlhkosti. Poslední vrstva je dvoumilimetrová vrstva smrku.

Pokud plánujete položit parketové desky na beton, může se tloušťka jednoho prvku lišit od 10-15 mm. Při pokládce parketové desky na dřevo se vyžaduje tloušťka materiálu asi 2,5 cm.

Rovněž zařízení prvků parketové podlahy se může lišit podle množství lamel. Desky mohou být jednodílné nebo více dutiny. Záleží na tom, kolik prvků ze dřeva tvoří horní vrstva.

Příprava drsné podlahy: položte parketovou desku rukama

Parkety - je to však silný materiál, ale v instalaci je velmi šikovný. Nerovnoměrná podlaha může vést k deformaci a praskání desek, takže je velmi důležité položit povrchovou úpravu výhradně na dokonale plochou základnu.

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Před položením parketové podlahy by měla být podlaha důkladně vyčištěna z trosky a prachu

Jak správně připravit betonovou podlahu pro instalaci parket s vlastními rukama:

 1. První věc betonu je zkontrolována na nesrovnalosti, všechny vyčnívající části jsou zaklepány kovovou stěrkou a všechny dutiny jsou cementovány. Odstraňuje se veškerý prach a nečistoty z povrchu.
 2. Pokud po tomto poklesu stále zůstává poměrně velká (více než 3 mm na metr čtvereční), musí být podlahový potěr znovu proveden. Nejvýhodnější je použít samonivelační podlahu.
 3. Dále na vyčištěné podlaze je nutné položit parotěsnou fólii, zatímco by měla jít na stěnu na 5 cm.
 4. Nyní musíte položit podlahu. Může se skládat z korku, pěnového polyuretanu nebo jiných látek. Tato podlaha provádí funkce tepelné izolace, stejně jako skryje defekty křídy v základně a chrání parkety před prachem z betonu.

Pokud položíte parket na dřevěnou podlahu, můžete mít určité potíže. Pokud podlaha není v dokonalém stavu a některé desky se rozpadnou a prasknou, pak musíte některé desky rozložit a nahradit je novými. Škrábání nebo nerovnoměrné, ale celé podlaží lze posílit pomocí překližky.

Nyní, když víte, jak připravit podlahu pro instalaci parketové desky, můžete jít přímo na studium technologie pokládky.

Pokládka parketové desky na lepidlo

Existují různé způsoby, jak nainstalovat parketovou desku. Každý z nich se používá pro jednotlivé případy. A všichni mají výhody a nevýhody.

Profesionálové mohou z lepidla na parkety navrhnout neuvěřitelně krásné vzory. Tato technika vyžaduje mnoho zkušeností a skvělou představivost, takže začátečníci nemohou kreslit z parkety.

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Lepidlo na parketovou desku lze zakoupit na internetu nebo v jakékoliv stavební dílně

Nejsložitější, ale velmi spolehlivá technologie pro instalaci parket zahrnuje způsob lepidla. V tomto případě můžete desky položit přímo na beton, bez předchozího podlahového krytu vrstvy filmu a korku. Podlaha pro aplikaci této metody musí být dokonale plochá.

Montáž parketových desek lepením:

 1. Pro lepení desek se základovou vrstvou je nutné do betonu nanést silnou vrstvu vysoce kvalitního základního nátěru.
 2. Nyní je třeba položit desky na podlahu. Současně můžete sami vyložit určitou složitou kresbu.
 3. Teď musíte rozpustit lepidlo. Můžete použít pokyny uvedené na obalu.
 4. Lepení první desky začíná v rohu místnosti, která se nachází na opačné straně stěny. První prvek je rozmazaný lepidlem a zapadá do rohu podél zdi. Instalace tímto způsobem předpokládá, že mezera mezi stěnou a podlahou je 0,6 až 1 cm. V této mezerě jsou vloženy klíny.
 5. Druhá deska musí být přilepena spolu s prvním koncem. Jsou zaklepány společně s dřevěným plátem a pryžovou paličkou.
 6. Poslední deska v sérii bude s největší pravděpodobností muset být zkrácena. Poslední a předposlední deska pro lepení dohromady je nejobtížnější.
 7. Zbývající část poslední tabulky předchozího řádku se používá jako první deska dalšího. K lepení desek navzájem je nutné rychle, aby lepidlo nemělo čas uschnout.
 8. Po položení veškerého parketu se odstraní klíny. Klouby a švy jsou uzavřeny strouhama z korkového dubu nebo tmelu na akrylovém podkladu

Pro lepení parketových desek je to zcela nezávislé. Hlavním úkolem je přesně dodržovat všechna pravidla a být velmi pozorní.

Technologie pokládky parketové desky plovoucím způsobem

Pokládací desky z plavební metody parkety jsou považovány za nejjednodušší. Zároveň je možné lepidlo nebo jednoduše opravit zámky na deskách. Největší výhodou této verze sestavy je, že s pomocí je schopen sbírat podlahu nejvíce za pár hodin.

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Pokud nemáte zkušenosti s položením parketové desky plovoucím způsobem, je lepší kontaktovat profesionály, kteří budou dělat práci rychle a efektivně

Jak nainstalovat parketovou podlahu plovoucím způsobem:

 1. Pořadí instalace předpokládá, že řádky jsou uloženy z nejdelší stěny vlevo napravo. Počet řádků se vypočítá a šířka druhého, pokud je menší než 4 cm, jsou všechny desky prvního řádku rozřezány na šířku.
 2. V prvním řádku jsou desky opatřeny zámkem ke stěně, v případě potřeby je poslední deska oříznuta po celé délce.
 3. Při oříznutí vlevo od poslední desky první řady začne druhý řádek. Desky druhé řady jsou skloněny do drážky prvků prvního řádu. Při připojení dílů byste měli slyšet kliknutí, které indikuje správnost vašich činností.
 4. Všechny řádky jsou tedy umístěny jeden po druhém. Po položení parketové desky se na spárách mezi stěnami a podlahou instaluje podstavec.

Ke dvě desce jsou lépe propojeny dohromady, mohou být bombardovány gumovou paličkou. Podlahy z parketové desky se rychle a snadno rozšiřují, neměli byste mít problémy s jejich instalací.

Jak položit parketovou desku pomocí technických spojovacích prostředků a lepidla na dřevo

Parkety lze odstranit nejen z betonové a překližkové podlahy, ale také z dřevěných dlažeb. Příprava takového povrchu však bude trvat déle. A proces instalace desek zaostává, je náročný na práci.

Při této metodě pokládky je třeba velmi pečlivě připravit lagky pro instalaci. Pro položení parketové desky je možné jak lesklý, tak zámek. Ukládání na dlahy je obzvláště důležité, pokud chcete vybavit teplou podlahu.

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Před pokládkou parketové desky za pomoci technických spojovacích prostředků stojí za to podívat se na výcvikové video a přečíst si doporučení odborníků

Pořadí pokládání parketové desky na dřevo:

 1. Záznamy by měly být zkontrolovány pro hmyz, nesrovnalosti a další možné škody.
 2. Při malém kroku jsou instalovány mezerníky a na ně jsou připevněny listy překližky. Kruhy můžete spojit s překližkou pomocí samořezných šroubů.
 3. Na překližkové základně je položen podklad a na něm jsou instalovány parketové desky. Současně by se jejich zámky neměly jen spojovat, ale navzájem se slepovat.

Po položení parketové desky musíte nainstalovat lišty a sukně. Je žádoucí, aby se tyto dekorativní prvky mezi sebou shodovaly, pak bude váš interiér vypadat zajímavě a harmonicky.

Péče o podlahu po instalaci parketové desky

Parkety nejsou střešní krytiny, mají strach z vlhkosti a musí být chráněny. K ochraně podlahy před nepříznivými environmentálními faktory přispějí speciální povlaky, jako je lak nebo vosk.

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Parketová deska se může umýt normálním hadříkem a vodou se speciálním nástrojem

Laky tvoří na povrchu odolnou a nepromokavou vrstvu. Jsou na vodní nebo syntetické bázi. Obvykle jsou parketové desky již pokryty takovými prostředky, ale je lepší aplikovat další vrstvu laku po pokládce parket.

Parketová podlaha, chráněná voskem, není příliš odolná vůči vlhkosti, takže ji lze omýt pouze dobře lisovaným hadříkem.

Ochrana vosku a vosku není tak silná jako lak, ale díky ní získá parkety jedinečný vzhled. Takové prostředky jsou navíc naprosto bezpečné pro zdraví, jsou vyrobeny výhradně z přírodních látek. Pro takové ošetření je třeba na hadru položit malé množství oleje a otřít podlahu, pak se směs oleje a vosku tretí do desky parkety. Ochrana mastných vosků by měla být každoročně aktualizována.

Jak položit parketovou desku vlastním rukama (video)

Parketová deska je jedním z nejkrásnějších způsobů dokončení bytu. Takový materiál je snadněji sestavitelný než parkety, ale nevypadá to horší!

Návrh podlahy z parketové desky (fotografie v interiéru)

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Umístění parketové desky: jak umístit své ruce, technologii a video, jak umístit parkety na lepidlo, instalace je správná

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

59 + = 65