Vzdálenost od sporáku k digestoři

Vzdálenost od sporáku k digestořiMáte rádi chutné a hodně vařit? Přináší to radost svým blízkým? Pak je velmi důležité správně vybavit kuchyni. Protože všichni pachy, které sbírají celou rodinu kolem jídelního stolu, nakonec impregnují záclony, nábytek, jdou do stěn a dávají tak nepříjemnou a specifickou vůni.

Mezi jinými, kolik problémů přináší nejmenší kapky tuku, které těkají při smažení a usazování, kde může vzduch pronikat.

Aby se předešlo všem těmto problémům, stojí za to koupit kvalitní kapuce. Pokud toto není vaše volba, můžete jej nahradit čističem vzduchu. Tato technika je instalována nad sporákem. A jak dobře to bude instalováno, závisí účinnost jednotky. Takže pohodlí hostesky a domácnosti.

Jaká by měla být vzdálenost od desky k kapuci?

Vzdálenost od sporáku k digestoři

1. Zlaté pravidlo kupujícího - pozorně si přečtěte pokyny před použitím. Dokumentace připojená k digestoři označuje výšku, na které má být tato jednotka nainstalována, aby se z ní dosáhlo maximálního účinku. Rovněž je zadán proces instalace. Vždy stojí za to poslouchat rady výrobce.

2. Stává se, že z nějakého důvodu nejsou pokyny k dispozici. Nebo je to instrukce, ale v nepochopitelném jazyce. Jak to být? V tomto případě je nutné použít obecně uznávané normy. Pro efektivní práci je odsavač umístěn přibližně ve výšce 50 až 60 cm od elektrického sporáku. Pro plyn se tato vzdálenost zvyšuje a pohybuje se od 80 do 85 cm. Je zakázáno tyto parametry snížit. A nezvyšujte to, protože účinnost je ztracena.

Co určuje vzdálenost od desky k kapotě?

Vzdálenost od sporáku k digestoři

Proč jsou tyto parametry doporučeny? Proč by měly být pozorovány? Faktem je, že pokud instalujete digestoř příliš blízko k sporáku, bude to v rozporu s vařením. Zvlášť se to týká případů, kdy je třeba používat vysoké nádobí nebo to, co je schopné rychle ohřát. Pokud je zařízení příliš vysoké, bude jeho práce neúčinná.

Při výběru správné polohy odsavače musí být vždy zohledněna kombinace několika faktorů:

  • Kapacita zařízení.
  • Typ sporáku.
  • Vlastnosti uspořádání a design kuchyně.
  • Údaje uvedené v pokynech výrobce.
  • Obecně přijaté normy a normy týkající se instalace větracích zařízení.

Při dodržování těchto jednoduchých doporučení můžete správně nainstalovat kapuci do vaší kuchyně a vychutnat si lahodné pokrmy v kruhu příbuzných a přátel. A nechte vždy v domě vládnout lásku, pohodlí a teplo domova.