Kapıdaki perdeler nasıl seçilir: herhangi bir oda için fikirler (+42 fotoğraf)

Kapıdaki perdeler nasıl seçilir: herhangi bir oda için fikirler (+42 fotoğraf)

Güzel ve şık perdeler herhangi bir odayı dekore etmektedir. Kapıdaki perdeler, iyi tasarım fikirleri listesinden silinmemelidir. Tür, şekil ve kumaş çeşitliliği sizin için doğru evi bulmaya katkıda bulunur.

Hangi durumlarda perdeye ihtiyacınız var?

Büyükannelerimiz tarafından tutulan açılış perdelerini çerçevelemek için gelenek. Kapının böyle bir tasarımı, özel bir fonksiyonel yük taşımadı. Onları seçmek, stil ve renk özelliklerini dikkate almadı. Ancak oturma odası için tüm perdeler uygun görülmeyebilir. Kapıdaki perdeleri asmak mıknatıslar üzerinde mutfak, sundurma veya evin girişinde olabilir, ancak odanın içinde değil.

Avrupa kültürüne gelince, perde perdesi kalıcıydı. Daha sonra ortaya çıktı, sonra perdelerin kullanıldığı stillerle birlikte ortadan kayboldu.

Bu iç mekanlar şunları içerir:

 • Retro;
 • ülke;
 • doğu stili;
 • etnik motifler.

Kapı olmayan açıklıklardaki perdelerin ana işlevi, odanın iki parçasını ayırmaktı. Perdelerin estetik tarafını unutmayınız. Parlak desenlere ve süslemelere sahip çok katmanlı tekstil ürünlerini lambrequins şeklinde kullanmak modaya uygun. Pencerede balkon kapısı bulunan perdelerin seçiminde zorluk yaşanmadı.

Bugüne kadar perdeler boş diyaframlara yerleştirilmiştir. Orada birkaç görev gerçekleştirirler:

 • Uzay bölümü. Yani, kapıdaki makrome perdeleri kullanabilirsiniz. Olağandışı bir dekor unsuru olacaklar. Ve onları kendin yapabilirsin. Kesim ve montaj şemaları herkese açıktır ve karmaşık değildir.
 • Evdeki taslaklardan korunma. Bir kapı yerine herhangi bir perde bu işlevi üstlenir. Kalın materyalleri seçmeye değer. Örneğin, kapıda bir bambu perde.
 • Evde ısı tutma ve yaz aylarında böceklerin nüfuz etmesini eskrim. Bunu yapmak için, genellikle giriş ve çıkış kapıları için mıknatıslar üzerinde perdeler uygulayın. Benzer fikirler banyoya uygulanır. Sonuçta, bu türün tesislerinde de, sinekler ve sivrisinekler ile ilgili bir sorun var.
 • Odayı rahatlıkla doldurmak ve doğru atmosferi yaratmak. Örneğin, bambu unsurları.
 • Asılı perdeler odanın imar edilmesi için kullanılır. Örgü malzemesi de burada uygundur. Ama odanın tarzına güvenmelisin.

Kapıdaki cibinlik, evi birçok yaz sinekleri ve diğer sinir bozucu böceklerden korur. Bu seçim giriş ve balkonun açılması ile ilgilidir.

Hangi perdeler

Perdeleri seçerken dikkate alınması gereken ana şey - pratiklik. Hareketleri engellememelidirler. En popüler türler şunlardır:

 • Dikey panjurlar. Bu seçenek balkon kapılı bir oturma odası için uygundur. Uzaktan kumandalı tasarımlar vardır.

 • Stor perdeler kapıda kaset bağlantı elemanları ile seçmek daha iyidir. Tekstili hızla çıkarmanıza izin veriyorlar.

 • Klasik Perdeler ayrıca olması gereken bir yer var. Mekanın aydınlatılmasının hesaba katılması ve bundan başlayarak malzemeyi - saydam ya da yoğun olarak seçmek gerekir.

 • Manyetik Jaluzi Kapıda yaz aylarında popüler. Şeffaf malzemelerden üretilmiştir ve binayı böceklerden korumak için tasarlanmıştır. Bu durumda, perdelerin sökülmesi ve takılması kolaydır. Kapıdaki perdelerden oluşan bir ızgara, hem odaya hem de sundurmaya girmek için uygundur.

 • Yerleştirmek Roma kör balkon kapısında birçok stilist tarafından tavsiye edilir. Bu seçenek giriş açıklığında asmak ve sadece kaldırmak için kolaydır.

Videoda: kapı ve kapıdaki perdeler.

Perdeler için malzemeler

Çoğu zaman, kapıdaki mıknatısların üzerindeki perdeler için malzeme bir ağdır. Bu perde pratik ve kullanımı kolaydır. Pencereler için de kullanılabilir. Bu tasarım fikri herkese açıktır ve özel bilgi gerektirmez. Cibinlik perdesi, evin böceklerle doldurulmasına izin vermeyecektir. Izgara renkleri birkaç olabilir. Üreticiler, bunun için geniş bir ürün yelpazesine sahip değildir. Genellikle bunlar evrensel tonlardır.

Kapılardaki bölmeler ve ahşap perdeler olarak. Onlar yoğun ve kararlı. Odaları ayırmanız gerekiyorsa, bunları iç mekana sığdırmak kolaydır. Sadece ağacın doğal tonunu hesaba katmak gerekir. Kendi ellerinizle kapılar için dekoratif perdeler oluşturabilirsiniz. Cam, plastik, pajetok, kabuk ve boncuklardan yapılmıştır. Bu elemanlar zincir halinde toplanır ve askıya alınır.

Nerede kullanılır?

Perdeler evin farklı bölümlerinde kullanılabilir, ancak odaların özelliklerini ve stillerini hatırlamanız gerekir:

 • Mutfak Balkon kapılı bir mutfak için perdelerin tasarımı, parlaklığı ve rahatlığı birleştirmelidir. Uygun olmayan, çabuk kirlenen malzemelerin perdesi olacaktır. Ayrıca perdelerin tasarımı, bunları yıkamak için sık sık çıkarmanıza izin vermelidir. Balkon kapılı bir mutfak için perdeler, tek bir kesim kumaş olamaz. Böyle bir kesim, sundurmaya geçmeyi zorlaştıracaktır.

Mutfakta bir balkon kapısı bulunan perdeler farklı renk ve tonlarda olabilir, ancak odanın tarzını korumanız tavsiye edilir. İplik perdesi, pişirme alanını yemek alanından ayırmak için bir bölüm olarak da kullanılabilir. Mutfak iç cam asılı dekor tamamlayacak. Birçok mağazada satılmaktadır. Hazır bir perde satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz.

 • Balkon. Balkon kapısı olan bir pencere için perde almak zordur. Çeşitli seçeneklerde, çok güzel ama rahatsız edici fikirler var. Sundurmadan odaya ve arkaya geçişin zorluk oluşturmaması gerektiği unutulmamalıdır. Böyle tesisler için rulolar, Roma perdeleri ve panjurları oluşturulmuştur. Herhangi bir problem olmadan fonksiyonel parçalara ayrılabilirler ve uygun şekilde sabitlenebilirler.

Odadan ışığın gevşek bir şekilde kapatılması gerektiğinde, balkon kapısındaki silindir perdeler seçilmelidir. Bu gibi perdeler, ışık-kalıcı özelliklerinde farklılık göstermez. Bir yatak odası için onları kullanmamak daha iyidir.

 • Oturma odası. Balkon kapılı salonda malzeme seçimi ve perde tipi çeşitli özellikler sunar. Burada dokular, malzeme kalınlığı, renk ve aksesuarlarla oynayabilirsiniz. Asıl konu, odanın genel görüntüsüne uygun olarak düzenlemektir. Loggiaya erişimi engellemek için, lambrequin tipi bir konstrüksiyon kullanabilirsiniz. Balkon kapılı bir pencere için perdeler olarak idealdirler.

Oturma odasındaki pencerede perdeler için, hafif kumaşlar seçmelisiniz. Asılı tekstil ürünleri odanın genel resminden çıkarılmamalıdır. Sıkı perdelere ihtiyacınız varsa, o zaman Roma perdelerini düz perdelerle bağlayabilirsiniz.

Odanın tasarımı perdelerin seçimi ile başlamalıdır. İyi bir seçenek, kendi ellerinizle kapıda bir stor kepçesi yapmak olabilir. İçine "modern" tarzda sığar. Bu gibi perdeler cırt cırtlı ve kolayca çıkarılır. Aynı zamanda herhangi bir sundurma için kapıda bir sivrisinek perdesine ihtiyacınız var. Mıknatıslara ve kapı ve pencerelere asılabilir.

Perdeler ve onlara dişler (2 video)

Farklı tipteki perdeler (42 fotoğraf)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

85 − 81 =