Lambruck perdeleri: çeşitleri ve tasarımı

Lambruck perdeleri: çeşitleri ve tasarımı

Lambrequin, perdeler için perde çubuğuna sabitlenmiş dar bir kumaş şeridi olarak adlandırılır. Pencere ve tavan arasında kalan duvarın çirkin bir bölümünün bir dekoru olarak icat edilmiştir.

Bugüne dek dekoratif bir rol üstlenirler ve perde kompozisyonunu daha uyumlu bir seçenek haline getirirler.

iç perdeler lambrequins

Ayrıca estetik olmayan kornişleri süslemek için kullanılırlar. Ancak çoğu durumda, bu gibi perdeler salonun belirli bir üslup tarzında, örneğin barok olarak dekore edilmesine hizmet eder. Pencere açıklığını düzeltmek için kullanabilirsiniz: tavanı görsel olarak kaldırır ve pencere açıklığını arttırırlar.

iç perdeler lambrequins

tür

Lambrequin'in yapıldığı birçok stil vardır. Ama en popüler olanları klasik seçenekler, ancak tasarımcıların ışık perdesi ve perde dikiş ustaları ile bazı değişikliklere uğradılar.

klasik. Özel bir bant - perde şeridi ile kıvrımlar halinde toplanan dar bir kumaş şeridi. Düz, kemerli ve dalgalı formu ayırt eder. Estetik olmayan bir korniş veya üst pencere eğimini süslemek için mükemmel bir çözüm.

iç perdeler lambrequins

Sert.Bu gibi perdeler formu mükemmel tutar, özel bir bando kumaştan yapılır veya yoğun bir kumaş kullanılır. dizayn Bu öğe sayesinde çok sıkı ve lüks görünüyor. Sert lambreques birkaç modelde dikilir: kokilje, svagi, jabota, perekidy ve diğerleri. Değişkenlik, perdelerden gerçekten sıra dışı bir kompozisyon oluşturmayı mümkün kılar.

iç perdeler lambrequins

Kombine. Klasik, sert ve fantezi lambreques'in bir simbiyozudur. Son görünüşü, üreticinin becerisine bağlıdır ve genellikle salonlarda dikilir. Dizilim sınırsızdır, göreviniz sadece durduğu çerçeveyi göstermektir, böylece pencereler iç mekânın tek aksanına dönüşmez.

iç perdeler lambrequins

Klasik perdeler. Tabii ki, sıradışı şeklin karmaşık perde lambreques güzel ve çok etkileyici görünüyorsun, ama ülke tarzı için, hafif kumaşların klasik bir sürümünü seçmelisiniz. Kompleks perdeli lambrequinler, kumaş kaplama seçenekleri yardımıyla oluşturulan çeşitli perde tasarım unsurlarından oluşur. Temel olarak, tek bir versiyonda en fazla 3 farklı parça kullanılır, ancak deneyiminiz ve kusursuz bir stil anlayışınız varsa, deneyebilirsiniz.

iç perdeler lambrequins

3 svagami ile oturma odasında perdeler. Kumaş şeridini çıkıntıya atıyorsanız, "swag" olarak adlandırılan bir yarım daire olacaktır. Bu seçenek oturma odasını mükemmel bir şekilde dekore edecektir. Ancak tek eleman odayı dekore etmek için pek iyi değildir. Örtülü perdelik birkaç pencere üzerinde tekrarlanırsa ve "devrilme" nin daha iyi kalıplanması için boru şekilli bir korniş kullanıldığında pencere açılışı güzel olacaktır.

iç perdeler lambrequins

Dzhabot - Perdelerin asimetrik elemanı. Alt eğik kenarı ve asimetrik bir tasarıma sahiptir. Jabot, bu perdeler için ikinci isim. Yatak odasına, oturma odasına bakmak uygundur. Genellikle "jabot", bileşimi pencerenin her iki tarafında temsil eder, ancak sadece tek taraflı düzenleme kullanılabilir.

iç perdeler lambrequins

Coquille. Kokilye, pencerenin ortasında 2 "svagami" arasında yer almaktadır. Bu, simetrik olarak birbirine düzenlenmiş 2 dar kısa "svag" a benzeyen simetrik veya ikili bir tasarıma sahiptir. Salonun dekorasyonu için popüler. Dekor elemanlarının kombinasyonları farklı renklerde iyi görünür. Zıt renk kompozisyonları dinamikleri ekler ve bir renk skalasının kombinasyonları oturma odasının iç kısmına veya başka bir odaya huzur getirir.

Lambrequin tasarımının karmaşık bir versiyonu dikkat çeker ve pencerenin kendine yeterli bir dekorasyonudur, ancak basit seçenekleri seviyorsanız, klasik lambriken üzerindeki kenar pencere açılmasını çeşitlendirir.

iç perdeler lambrequins

Fringe. Saçak kadife yapılmış oturma odasında perdelerin geleneksel dekorasyon olarak kabul edilir.

iç perdeler lambrequins

Fisto. Festonlar çeşitli tipteki yumuşak çıkıntılardır, bu sayede salonun pencere açıklığını tamamen yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

iç perdeler lambrequins

Modern teknolojiler, dikilecek perdelere yeni bir sözcük getirdi. Önceden seçerseniz, sert lambrequin, fotoğraf baskısı ile kumaştan yapılabilir resim ve dekorun boyutunu dikkatlice ölçerek, özel bir ürün elde edeceğiz bileşim salon pencereleri için. Eğer yatak odanızı lambrequinli perdelerle süslemeye karar verirseniz, o zaman bu konuya dikkatlice yaklaşılmalıdır, yatak odanızın tarzını dikkate alın.

Lambrequin ile dekore etmek sadece klasik bir oturma odası değil, aynı zamanda yüksek teknoloji ürünü veya tekno tarzında dekore edilmiş oldukça modern odalar olabilir.

iç perdeler lambrequins

Yatak odasında lambrequin perdeler

Yatak odası herhangi bir evin özel bir odasıdır. Burada, odanın tarzına karşı çıksalar bile, kendi zevklerinizi deneyebileceğiniz ve gösterebileceğiniz bir yer. Tasarımcıların kendileri dediği gibi, yatak odası için lamel perdeler - bu vazgeçilmez bir unsurdur. Pencerelerin dekorasyonu, giriş kapısının yardımı ile giriş kapısı, diğer insanların gözünden odayı saklamak için tarihler.

Tasarım projesinin oluşturulması sırasında yatak odasının dekoruna yönelik kompozisyonlar seçilmelidir. Hazır seçenekler sipariş edebilir veya kendiniz yapabilirsiniz.

iç perdeler lambrequins

Perdenin alt kenarı genellikle örgü veya saçak ile süslenmiştir. Kaplama malzemeleri perdelerin yapılması için uygundur. Derste bantlar, örgü, astar kumaş, boncuklar ve diğer dekoratif elemanlar bulunacaktır. Pencere açıklığını dekore etme yolunun seçimi büyük ölçüde tavanın yüksekliğine bağlıdır. Eğer 2,5 - 3 metrede dalgalanırsa, ağır varyant birkaç tane daha fazla "yiyecektir".

iç perdeler lambrequins

Yatak odasının iç kısmının tüm stiline dayanarak, farklı perdeler seçilmiştir. Kompozisyonun birliğini bozmamak için özel literatürün incelenmesi gerekir.

Yani barok ve art deco stilleri için uygun yumuşak, zarif çizgilerdir. Onlar için fantezi kumaşlardan ve yumuşak kumaşlardan tasarımlar seçmek daha iyidir. Yatak odasında, zarif yüzeylere sahip hafif kumaşların perdeleri ve lambreffleri kabul edilebilir.

iç perdeler lambrequins

Yatak odanız klasik tarzda yapılmışsa, sert veya yarı sert bileşimleri seçmek daha iyidir. Bu dekoratif eleman sayesinde daha karmaşık, heykel şekli elde edebilirsiniz. Kapı, genellikle yatak odasında, özellikle ek dekor gerektirir.

Lambrequins, perdeler ve ışık perdeleri yardımıyla, dış dünyadan samimiyet ve inzivaya mükemmel bir etki yaratabilirsiniz.

iç perdeler lambrequins

Buna ek olarak, pencere ve kapıların tekstil tasarımı ek bir gürültü emici görevi görmektedir. Ve güzel tasarlanmış açıklıklar her zaman göz zevk ve odanıza konfor ekleyin.

Video Galerisi

Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

70 − 60 =