15 nápadů – použijte zbývající tapetu sami

15 nápadů – použijte zbývající tapetu sami

Po opravě jsou často nadbytečné tapety, pomohou vytvořit návrh místnosti zajímavější, pokud existují nápady pro interiér vlastních rukou. Nepoužité kotouče se mohou objevit kvůli nesprávnému výpočtu oblasti, nadměrným vlastníkům zásob nebo jednoduše proto, že se to stalo. V každém případě se nejednáte o extravagance a další hříchy, protože pozůstatky tapety mohou být použity velmi originálním způsobem, včetně vytváření neobvyklých dekorací interiéru s vlastními rukama.

Zbytky tapety pomohou aktualizovat starý nábytek, přidat do interiéru zajímavý dekorativní prvek nebo vyzdobit prázdné stěny. Představujeme vám 15 návrhových nápadů, které používají zbytečné tapety s vlastními rukama.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 1. Je to všechno o malých věcech

Každá konstrukce se skládá z malých věcí. Věnujte pozornost nábytku v místnosti, zvláště pokud mu můžete volat novou s velkou rezervou. S pomocí zbývající tapety po opravě můžete své staré hrudník, šatník nebo toaletní stolek přeměnit vlastními silami bez uznání. Stačí stačit vybrat vhodný povrch, může to být pult, boční stěna nebo fasáda jedné z krabic a pokrýt ji tapetami. Pokud je to žádoucí, může být tato dekorace vystavena i vnitřním povrchům zásuvek stolu. Volba je téměř neomezená, vše závisí pouze na představě interiéru a vaší představivosti.

nápady interiéru s vlastními rukama

Nápad 2. Původní zásobník

Na území Ruska a zemí SNS z nějakého důvodu není běžné, takový jev, jako snídaně v posteli. V nejlepším případě nápady, jak uspořádat takovou akci, vyvstávají na významných nebo tématických svátcích, jako je 8. března nebo narozeniny. Chcete-li dát dobrou náladu se snídaní v posteli, potřebujete příjemný podnos. Jako základ pro tuto myšlenku můžete použít už připravené nebo si sami ruce ze starého fotorámečku nebo dokonce ze dřeva.

Často je možné zdobit nejatraktivnější povrch tohoto nábytku se stejnými zbytky tapety. Aktualizovaný nebo "vyřazený" zásobník bude vypadat jako nedílná součást myšlenky návrhu místnosti.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 3. Hranice prostoru

Zbytek tapety může pomoci rozdělit prostor místnosti do funkčních oblastí. Aby bylo možné například vybavit místo k práci, je třeba vykreslit jeho jasné hranice. Chcete-li tyto nápady realizovat, můžete to udělat sami pomocí tapety s jiným vzorem nebo kontrastním barevným schématem. Současně není třeba se obávat, že interiér místnosti bude vypadat trapně. Spíše naopak, účinek "místnosti v místnosti" bude skutečným "vrcholem" obytného prostoru.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 4. Tapeta jako obrázek

Extra tapety mohou sloužit jako vynikající nápad pro vytváření uměleckých předmětů. Postačí je pokrýt část stěny v obývacím pokoji nebo v prostoru na hlavě postele. Tento krok přinese design interiéru na objem, stejně jako vizuálně rozšířit prostor.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 5. Vintage Chair

Pokud jste vložili zadní stranu staré židle tapetou, přestane vypadat jako nevhodná příloha interiéru místnosti. S přirozeným stromem se světlé květinové výtisky dokonale přizpůsobí a nábytek s chromovými nohami dokonale odpovídá tapetu s neutrálním a klidným motivem.

Funkci židle můžete uložit třemi způsoby:

  • používat vyjímatelnou tapetu;
  • pomocí improvizovaných prostředků vytvořit z tapety odnímatelný kryt pro zadní stranu židle;
  • kromě ochrany povrchu nějakého pevného průhledného nátěru vyrobeného vlastním rukama z improvizovaných materiálů.

nápady interiéru s vlastními rukama

Nezapomeňte, že židle není nutné používat pro svůj určený účel. Tento nábytek může sloužit jako police nebo stojan pro květiny. Nápady, jak používat aktualizovaný kus nábytku, mohou být velmi neobvyklé a originální, pokud si dáte trochu fantazie.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 6. Portál ve skříňce

Ve starém šatníku můžete dýchat nový život. Tato metoda platí také pro zavěšené skříně, stejně jako skříně s průhlednými fasádami. Chcete-li tuto myšlenku implementovat, musíte odstranit dveře, vytáhnout všechny police, tyče a další předměty, které mohou zasahovat, a pak zakrýt zadní stěnu se zbytky světlé tapety. Boční stěny jsou lépe nedotčené, v takovém případě se kabinet přestane objevovat těžkopádně a nepříjemně. S jasnou tapetou na zadní stěně dokonale odpovídají skleněné police, kde jsou nádobí uloženy. Tento příjem je skvělý pro kuchyňské skříně a nábytkové stěny v obývacím pokoji.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 7. Jasné akcenty

Káva nebo konferenční stolek se může stát jasnější, pokud jste vložili její horní a další povrchy krásnou tapetou. Tento krok nejen zdobí tento interiér, ale také ho chrání před poškozením a poškrábáním. Ozdobte si zbývající tapety, můžete také malou skříň nebo chladničku.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 8. Transformace stylu

Design a hlavní myšlenky interiéru vždy sestávají z zdánlivě nevýznamných detailů. Je možné zdůraznit originalitu dekorace místnosti rukama zdobením i těch nejobvyklejších objektů. Pokud zakryjete láhev s vínem s jasnou tapetou, změní se do neobvyklé vázy. Tento stejný trik lze také použít k přeměně různých dekorativních prvků, například na fotorámečky.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 9. Dekorace schodů

Pokud máte fantazii a nějaký originální nápad, můžete si zdobit téměř jakýkoli nábytek. Včetně schodů. Tapetu lze vložit na schody nebo koleje. V tomto případě není nutné tapetovat celou plochu. Možná je, že pro kroky stačí mít pás tapety na střed nebo kolem okrajů. Madlo lze zdobit jak zcela, tak částečně.

Například dřevěné kolejnice s jasnými žebry vypadají atraktivní a neobvyklé a správně vybrané pruhy na schodech je vizuálně zvětšují.

nápady interiéru s vlastními rukama

Nápad 10. Jasný odstín

S pomocí pozůstatků tapety můžete starou lampu přeměnit na rozpoznání. Stínítko může být nalepeno na tapety jak zcela, tak částečně. Je třeba poznamenat, že světlo z žárovky bude osvětlovat obrázek a ozdoby tapetu, která vypadá alespoň neobvykle a zajímavě.

U velkých svítidel lze použít úzké pruhy s různými vzory a ornamenty za předpokladu, že jsou vzájemně kombinovány.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 11. Dekorace ubrusů

Zbývající tapety mohou být docela rozpočtu, ale originální a stylový způsob, jak zdobit slavnostní stůl. Dlouhý pásek odnímatelných tapet, uložených ve středu a po celé délce stolu, změní vzhled interiéru. Chcete-li tento obrázek doplnit, můžete na výsledném proužku vázy instalovat květiny, svícny a krásné pokrmy.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 12. Spotlight

Snad pro někoho to bude skutečný objev, ale není nutné tapetovat všechny stěny v místnosti. Navíc moderní trh prakticky neomezuje výběr finálních materiálů. Tapeta může být umístěna pouze na jedné ze stěn nebo dokonce i na stropě.

Je důležité si uvědomit, že velký tisk vizuálně snižuje prostor místnosti a malý ornament nebo vzor může vytvořit vzhled několika dalších čtverečních metrů.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 13. Tapeta na cestě ven!

Někdy na konci opravy se ukázalo, že se dveře splynou se stěnami. Tento problém je obzvláště aktuální u místností vyzdobených ve světlých barvách. Chcete-li opravit situaci pomůže jasné tapety, vložené na dveře. Tak bude interiér doplněn o kontrastní přízvuk, který zředí monotónní barevný rozsah.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 14. Zlomení ve zdi

Kdo říkal, že by okna měla vypadat jako okna? Pokud jste vložili okenní rám a okenní parapet s materiálem na stěny, můžete dosáhnout efektu, když okno vypadá jako část stěny. Takový trik vypadá velkoryse jak ve velkých, tak v malých prostorách.

nápady interiéru s vlastními rukama

Idea 15. Maskování akumulátoru

V mnoha apartmánech je vzhled vykurovací baterie velmi žádoucí. Změna tohoto stavu může být pomocí ručně vyrobené nebo koupené krabice, vložené přes tapetu. V tomto případě je důležité věnovat zvláštní pozornost výběru tapety, protože některé směsi mohou při zahřívání vytvářet nepříjemné pachy.

Videogalerie

Fotogalerie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

56 + = 64