Kisei: závesy závitov – ako sa urobiť

Kisei: závesy závitov – ako sa urobiť

Vytvorenie záves nití s ​​rukami nad hlavou, budete diverzifikovať interiér v každej miestnosti a meniť ju podľa svojho uváženia s novými modelmi. Kisei - závesy z priadzí - módny doplnok pre interiér v každom štýle. Takéto záclony sú multifunkčné, ľahko sa robia doma vlastnými rukami.

závesy z nití vlastnými rukami

Závitové záclony sú módne doplnky

V dizajne moderných bytov sa stále viac využívajú závesy nite. Môžu byť kúpené v obchode, ale nie sú lacné. Preto veľa žien chce urobiť túto módnu štýlovú interiérovú výzdobu vlastnými rukami. Toto pomôže našej materskej triede.

Záclony nití (muslin) zdobia nielen okná. Otvory dverí vo forme oblúka môžu byť zakryté takými závesmi. Široká škála materiálov, farebné riešenia je možné použiť v obývacej izbe, v kuchyni av každej inej miestnosti v byte.

závesy z nití vlastnými rukami

Zóny aplikácie záclonových záclon

Textilné závesy slúžia na rozdelenie priestoru do jednotlivých oblastí, napríklad v bytoch - štúdiách. Smerujúc zo stropu, vizuálne zväčšujú priestor. Svetlo preniká cez mušelín a neznižuje priestor miestnosti. V detských postelí môžu byť oddelené dievčat a chlapcov v kuchyni zavesiť svetlé oponu medzi rezacím stolom a jedálenským kútom.

Vynikajúca a veľmi originálna vzhľad vlákien z hodvábu v kabáte nad posteľou vyrobených sami. Poskytuje východnej luxus a sofistikovanosť do spálne.

závesy z nití vlastnými rukami

Takéto ľahké symbolické priečky sú vyrábané v kaviarňach alebo malých exotických reštauráciách, aby vytvorili útulné prostredie. Nitianské záclony boli použité v starovekých východných krajinách. V teple skryli miestnosť z pohľadných očí a nechali na čerstvom vzduchu. Vytvorili krásne viacfarebné obrazovky. Kisei, a to tzv. Záclony streamingových priadzí, tento dážď je v arabčine. Mušelín bol vyrobený z bavlny, ľanu, vlnených nití. Viskózové priadze a polyester sa používajú teraz.

závesy z nití vlastnými rukami

Funkčnosť mušelínu

Okrem priepustnosti vzduchu majú závesy vyrobené z nite nasledujúce výhody:

  • Ľahko sa pohybuje pohybom ruky;
  • Nezaťažujte ich prechodom, otvorením dverí;
  • Sú nenáročné na údržbu, nemajú sa zašpiní tak rýchlo, ako tkaniny záclony, možno ľahko vyprať, nevyžadujú žehlenie;
  • Z vlákien môžete priradiť ľubovoľnú kompozíciu na otvorenie okna. Zmenou kompozície môžete vykonať aktualizáciu interiéru. Ak chcete zdvihnúť pramene, použite dekoratívne pánty a vlasové spony. Môžete jednoducho viazať uzly na rôznych úrovniach.

Takéto záclony môžu byť vyrobené vlastnými rukami a predstavujú ich fantázie a zámery. Ako to urobiť? Hlavná trieda s videom vám pomôže.

závesy z nití vlastnými rukami

Pri príprave závitovej opony musíte premýšľať o tom, kde vo vašom interiéri budú vhodné. Farba vlákien by mala byť v súlade s farebnou schémou stien a farbou nábytku. Zvážte, ktorá štruktúra vlákien bude vhodná. Tým sa určí, či závesy svetla a priehľadné, alebo budú vykonané v duchu štýlovej a nite bude tučný a ťažký. Všetko je vhodné vo svojom štýle.

závesy z nití vlastnými rukami

Závesy závitov urobíme vlastnými rukami

Pokúste sa vytvoriť závesy z mušelínu na okne vlastnými rukami

Potrebujeme:

  • rímsa na opravu závitu;
  • páska;
  • vlákna rôznych farieb;
  • dekorácie - korálky, flitre, atď.

Stačí určiť dĺžku výrobku. Kisei vyzerá krásne a módne, keď sa vlákna ležia na podlahe. Zmerajte výšku od podlahy k stropu a pridajte k voľnému visieť 10-15 cm.

závesy z nití vlastnými rukami

Potom vypočítajte koľko vlákien potrebujete, ako často ich položíte na rímsu. Ak sú zriedkavé, bude opona transparentná. Ak sú vlákna navzájom bližšie, opona bude hustejšia. Hustota tiež závisí od hrúbky samotných nití. Ak zvolíte tenkú viskózovú niť, frekvencia ich umiestnenia na rímse by mala byť od 4 do 5 na 1 cm.

závesy z nití vlastnými rukami

Hlavná trieda ukáže, ako presne vypočítať počet vlákien v pradienkach? Aby ste to urobili, vezmite dĺžku rímsy v cm a rozdeľte sa na vzdialenosť medzi susednými vláknami. Dostávame množstvo vlákien na rímsy. Toto číslo sa vynásobí dĺžkou závesov. Prepočítame do metrov kozmický počet centimetrov a vypočítame počet pradien.

závesy z nití vlastnými rukami

Možnosť montáže

Hlavná trieda vás naučí, ako ju správne a presne fixovať na základňu. Existuje niekoľko možností montáže. Medzi nimi musíte vybrať ten, ktorý je vhodnejší pre vašu izbu. Môžete pripojiť vlákno so slučkou na pásku dvoma riadkami. Upevňovacia páska sa potom môže pripojiť k rímsu.

Praktické a pohodlné použitie krúžkov. Na ne sú pripevnené zväzky nití a krúžky sú potom umiestnené na záclonku. Krúžky sa pohybujú voľne pozdĺž trubice.

závesy z nití vlastnými rukami

Môžete použiť drevenú tyč s otvormi a cez nich roztiahnuť vlákna a upevniť každý uzol. Toto upevnenie neznamená posúvanie závesov na vrchu.

závesy z nití vlastnými rukami

Materiál na záclony

Výber vlákien závisí od vzhľadu, štýlu záclon, podľa vášho vkusu a predstavivosti. Hotové závesy sú pomerne drahé, ale samoobrábaná záclona závitov bude potrebovať veľa.

závesy z nití vlastnými rukami

Môžete si vybrať jeden priadze alebo nite lesklé lurex, s ready-tkané dekoračné prvky. Pri výbere materiálu pre clony s rukami, okamžite kúpiť vhodné farby a štýl, flitre, koráliky, špendlíky a krúžky pre pripínanie pramene. Vyhľadávať na internete master - trieda, kde sa pracovať s vami zvolený materialom.Mozhno zavesiť na svetelnej závory dekoratívne motýle, zvončeky alebo umelé kvety.

závesy z nití vlastnými rukami

V prípade, že závity sú navlečené korálky, vyzdvihnúť ihly s veľkým okom, uistite sa, že voľne prechádza do otvoru korálikov. Pre každú niť nefixujte viac ako 10 ozdôb, aby sa záves nebol ťažký.

Z strúhaných korálok môžete vyliečiť ornament a upevnenie každej korunky v správnej výške uzlami. Majte na pamäti, že pri umývaní zložitého vzoru môže závit zmiasť. Mimochodom, je potrebné umývať závitové záclony v taške alebo vankúši.

závesy z nití vlastnými rukami

Štýl závesov, vyrobených sami, závisí od miesta, ktoré budú zdobiť. Ak ide o dvere, okraje clony môžu byť vytvorené ako oblúk. Prostredníctvom nich môžete ísť bez prekážok, nebudú zmätení nižšie. Záclony nemusia nutne tvoriť podlahu.

závesy z nití vlastnými rukami

V kuchyni napríklad svetelná opona svetlej farby na parapet. Koniec koncov, priestor okenných parapetov v kuchyni sa aktívne používa. K dispozícii sú kvety v hrncoch, ktoré sa často musia napojiť, niekedy aj na širokom okne je umiestnená mikrovlnka alebo pekáreň. Záclony v kuchyni by mali zakrývať pohľad, ale nemali by zasahovať do voľného prístupu k oknu. Na závesy vlákien môžete vytvoriť vzor, ​​viažuce uzly cez niekoľko prameňov priadze. Niektoré z nich môžu byť použité ako pozadie pre vzor. Závesy z ľahkého hodvábu, ručná výroba, bude váš domov a práca bude spokojný s výsledkom, a aby všetko klaplo perfektne navštíviť workshop venovaný tvorbe mušelínu.

galéria Video

Fotogaléria

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

30 − = 26