Naturalny drewniany sufit w domu

Naturalny drewniany sufit w domu

Zaleta drewnianych stropów przed płytą żelbetową jest niezaprzeczalna pod względem przyjazności dla środowiska, izolacji dźwiękowej i właściwości termoizolacyjnych pomieszczenia. Piękny projekt sufitu z atrakcyjnym wyglądem doskonale uzupełnia wnętrze domu, w którym okładzina ścienna jest również wykonana z płyty o tej samej metodzie cięcia, z całkowitą koincydencją gęstości i rodzaju drewna. Drewniane sufity we wnętrzu mieszkania miejskiego przy użyciu nowoczesnych materiałów do dekoracji ścian nie są tak jednoznaczne.

drewniane sufity we wnętrzu

Kompatybilność drewna z innymi materiałami

Drewniany dom z desek podsufitowych za pomocą deski samochodowej jest ogólnie przyjętym projektem. Niezależnie od tego, czy ściany są oszalowane deską, czy też mają naturalny wygląd dowolnego rodzaju kłód lub belek, sufity wykonane z drewna będą pasować do pomieszczenia w sposób naturalny. Przykrywając ściany płaszczem, nie jest konieczne nadawanie sufitu temu samemu odcieniu.

Z czerwonawym kolorem dla ścian, sufit może być pokryty impregnatem lub lakierem ochronnym z żółtawym odcieniem.

drewniane sufity we wnętrzu

Sufit i ściany wykonane z drewna

Stosowanie drewna o niskiej wilgotności na ścianach i na suficie desek o naturalnym poziomie wilgoci, należy traktować powierzchnie impregnacjami, które zachowują naturalny kolor lub nadają drzewu specjalny odcień. W przeciwnym razie za kilka lat wydaje się, że sufit jest wykonany z materiału starszego niż ściany domu. Wpadnie w oko, bo proces starzenia się drewna będzie odbywał się w różny sposób.

45

Sufity wykonane z drewna doskonale pochłaniają parę, wilgoć, zapachy, które bez dodatkowej ochrony drewna z naturalną wilgocią, w kuchni nie tylko zmieniają kolor, ale mogą się odkształcać. Te dwa defekty można łatwo wyeliminować za pomocą strugarki i szlifierki.

Aby pozbyć się zapachów pochłoniętych przez drewno, nie ma takiej możliwości. Można je blokować jedynie za pomocą powłoki lakierniczej.

drewniane sufity we wnętrzu

Taki atrakcyjny wzór drewno o liniach podłużnych uzyskuje się przy stycznym wycinaniu pnia. A to sugeruje, że deska ma wysoki poziom wilgotności i jest podatna na suszenie z utratą pierwotnego kształtu. Sufity z takiej płyty można wykonywać tylko w pomieszczeniach o niskiej wilgotności i stałej temperaturze powietrza. Wykonując takie sufity w kraju, który w zimie nie jest podgrzewany, wiosną możesz być bardzo rozczarowany swoją decyzją.

drewniane sufity we wnętrzu

Deska i kamień

Sufit powinien wyglądać bardziej bezważki w każdym wnętrzu niż ściany, które określa nie ciężar, ale wygląd materiału. Bloczki betonowe, cegły, rodzaj naturalnego kamienia w projektowaniu ścian będą doskonałą podstawą do zastosowania drewnianych sufitów. Nie jest konieczne używanie kamienia naturalnego i cegły. Jest całkiem możliwe ograniczenie się do imitacji tych materiałów, które prezentowane są w sklepach budowlanych w postaci płytek klinkierowych.

drewniane sufity we wnętrzu

Sufity z drewna w mieszkaniu miejskim na korytarzu lub w kuchni z podobną podszewką będą w pełni uzasadnione. Wygląda ładnie w połączeniu z otynkowanymi białymi ścianami. Nadaje się do dekoracji pokoju z drewnianymi sufitami i farbą wewnętrzną.

W projektowaniu pubów, pubów, barów nocnych, stylizowanych na antyki z wykorzystaniem drewnianych regałów we wnętrzach, produkty łączone często wykorzystują kombinację kamiennych ścian i podłóg z drewnianymi sufitami.

drewniane sufity we wnętrzu

Malowanie drewnianego sufitu lub nie

Dzięki gładkim powłokom olejnym drzewo jest słabo połączone, nawet jeśli sam sufit jest pokryty białą farbą. Drewniany sufit można łączyć z farbą z dużą ilością materiałów, ale nie ma w tym żadnego sensu, ponieważ większość zalet, jakie naturalne drewno nadaje pomieszczeniu, będzie bezpiecznie ukryta pod gęstą powłoką farby.

Najlepszą jakością drzewa jest to, że zachowuje on poziom wilgotności w pomieszczeniu, poświęcając swój własny wygląd. Nadmiar powietrza lub brak wilgoci sprawiają, że drewno ulega naturalnemu zwężeniu lub rozszerzeniu, ale nie jest to straszne w przypadku niewielkich lub krótkotrwałych wahań.

drewniane sufity we wnętrzu

Duże uszkodzenie drewnianego sufitu nastąpi przy dłuższym wystawieniu na działanie wody, a wraz ze spadkiem temperatury do -10 ° C i poniżej deski mogą zostać pokryte podłużnymi pęknięciami. Ta sama deformacja czeka na nich nawet przy długotrwałej ekspozycji na ciepło o niskiej istotności powietrza. Okazuje się, że podczas używania drewnianych sufitów w pomieszczeniach, w których mogą występować długie okresy ekstremalnego ciepła lub zimna, sufit powinien być pomalowany, aby chronić go przed bezpośrednim uszkodzeniem.

drewniane sufity we wnętrzu

Temperatura w pomieszczeniu nie jest w stanie doprowadzić do tak drastycznych zmian w materiale, dlatego w suficie lub mieszkaniu drewniane sufity najlepiej stosować bez dodatkowej dekoracji. Tylko niepowlekane drewno może wypełnić pokój unikalnym drzewnym aromatem, pacyfikując układ nerwowy osoby, utrzymując korzystny mikroklimat pomieszczenia, utrzymując stały poziom wilgotności.

drewniane sufity we wnętrzu

Drewno i materiały sztuczne

Pragnienie wykonania drewnianego sufitu w mieszkaniu wiąże się z kilkoma trudnościami. Jednym z nich jest słaba kompatybilność materiału z tapetami i panelami PCV, które są najczęściej używane do dekorowania ścian, ponieważ te materiały są na zewnątrz, a w rzeczywistości znacznie lżejsze niż drewno. Tutaj musisz grać w kolorze.

Lekkie naturalne drewno na suficie może stanowić uzupełnienie ścian, kasetonowe w formie ciemnego drewna lub tapety, które opiera się na wzorze w postaci cegły.

drewniane sufity we wnętrzu

W sklepach można znaleźć panele wykonane z drewnianych płyt, zaprojektowane w celu stworzenia drewnianej konstrukcji zawieszenia sufitowego. Używaj ich w połączeniu z lekkimi materiałami ściennymi jest tak samo nieprzydatny jak deski. Zhelteya od czasu wyglądają dość nieatrakcyjnie, a sufit z tego powodu wydaje się jeszcze niższy.

Videogallery

Galeria zdjęć

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 1 = 3