Dekúpenie stolice – správna technika výkonu

Dekúpenie stolice – správna technika výkonu

Slovo "decoupage" už dlho počul každý. Interiérové ​​prvky navrhnuté v tejto technike sa dajú nájsť kdekoľvek. Mnohí mohli nielen vidieť, ale aj použiť, ale bez toho, aby si uvedomili skutočnú povahu svojho vzhľadu. V preklade z francúzskeho jazyka znamená decoupage "cut". Podstata techniky je vložiť vzory z obrúskov a listov papiera na povrch predmetov, ktoré sú následne potiahnuté lakom. Samotná technika je jednoduchá a lacná. Preto je to tak dlho populárne.

Decoupage stoličiek je schopný zmeniť staré veci na novú, decoupage stola oživí smutný interiér, a dizajn malých objektov urobí dizajn unikátny a tajomný.

oddelenie stolice

Ak chcete lepšie porozumieť technike decoupage, pozrite sa na hlavnú triedu dizajnu, prečítajte si rady skúsených majstrov. Vaše prvé pokusy budú presne korunované úspechom a vaša ďalšia práca nebude nižšia ako produkty odborníkov. A môžete dať svoju majstrovskú triedu sami. Na decoupage veci môžu byť použité nielen papierové výkresy, ale aj tkaniny, šnúrky, tapety. Pre začiatočníkov sú vhodné bežné utierky - s ktorými sa dá ľahšie zvládnuť. A keď sa testuje a podmaní technika decoupage, môžete začať experimentovať a vytvárať neobvyklý a zdokonalený dekor s vlastnými rukami.

Technika decoupage môže byť použitá na rôznych povrchoch: devere, plast, kov, sklo, tkanina, keramika.

oddelenie stolice

Výber techniky na oddelenie stolice

Technika decoupage má storočia staré korene. V priebehu rokov ľudia prichádzajú s niečím novým, pridávajú svoju vlastnú chuť. Tak sa vytvorilo niekoľko odrôd dekoratívnych stoličiek a iných predmetov s výkresmi.

oddelenie stolice

Predtým, ako začnete oddeľovať svoje ruky, musíte študovať každý druh a vybrať si to najvýhodnejšie:

 • klasické prilepenie pozostáva z bežného kreslenia vzoru na akomkoľvek povrchu, otvárania lakom a brúsenia. Tu môžete pridávať farby podľa želania, vytvárať nárazy a nepravidelnosti, alebo umelo vytvárať obraz;
 • technika naopak znamená vloženie kresla s obrázkom na zadnej strane. Táto technika bude vhodná len vtedy, ak je stolica vyrobená zo skla alebo má sklenené vložky;
 • umelecká technika decoupage je kombináciou oddelených výkresov a farieb pozadia do jedného celistvého, harmonického obrazu. Vyžaduje umelecké zručnosti a dobrú predstavivosť;
 • Deko-náplasť, ktorá sa často používa pri dekupovaní, spočíva v hustom pokrytí povrchu stoličky malými kusmi papiera, ktoré môžu napodobňovať tkaniny, kožušiny alebo iné materiály;
 • volumetrická technika na sedadle stolice bude nevhodná, ale nohy môžu byť ozdobené reliéfnymi štruktúrami, ak je to žiaduce. Ak sa chcete dozvedieť, ako to urobiť, pozrite sa na podrobnú hlavnú triedu.

oddelenie stolice

Proces prípravy stolice na decoupage

Neexistuje takýto dom, kde by nebola stará, ale milovaná stolica stolice. A hádzať to škoda, ale v novom interiéri sa nezmestí. Ukončite jednu - musíte radikálne zmeniť svoj vzhľad vzhľadom na dizajnové prvky miestnosti. Nie je to ťažké to urobiť, ak sa naučíte základy techník oddeľovania.

oddelenie stolice

Potom, čo ste videli majstrovskú triedu, môžete sa bezpečne dostať k podnikaniu, ale musíte sa vopred zbaviť:

 • stoličku, najlepšie v demontovanej podobe na uľahčenie zdobenia vlastnými rukami;
 • rýchloschnúci biely akrylový náter;
 • primér;
 • lepidlo PVA;
 • rôzne veľkosti s kefami a špongiou;
 • šmirgľový papier;
 • obrúsky s obrazom, ktorý sa vám páči;
 • lak;
 • ak je to potrebné.

oddelenie stolice

Účinok craquelure vyzerá ako praskliny v vrstvách farieb, môže byť použitý na akomkoľvek materiáli. Nesnažte sa to dostať od prvého dňa, nie je to tak jednoduché. V tejto veci vám pomôže hlavná trieda.

oddelenie stolice

Podrobný postup oddelenia stolice

Keď sa nájde požadovaná stolica a pripravia sa všetky potrebné nástroje, môžete začať pracovať. Starostlivo skontrolujte povrch vyzdobenej stoličky, ak je hladká, potom preskočte prvý odsek.

oddelenie stolice

takže:

 • Dôkladne vylešte povrch stoličky veľkým brúsnym papierom a na vrchu leštené povrchy. Ak máte brúsku, môžete ho použiť. Hlavná trieda vás naučí, ako ju používať. Potom podklad naneste jedným náterom, nechajte ho vysušiť.
 • Ďalšou etapou je maľba. Môžete použiť kefy alebo špongiu. Biela farba je lepšie použiť v niekoľkých vrstvách, aby sa zabránilo lúmenom.
 • Akonáhle sa farba vyschne, môžete ju lepiť obrázok. Vyberte si utierku je lepšia vo veľkosti stoličky, ale môžete odstrihnúť z nej a jednotlivé časti a miesto podľa želania.
 • Utierka by mala byť rozdelená na vrstvy a používať na oddelenie stolice len hornej vrstvy s najpresnejším vzorom.
 • Kvapalné lepidlo PVA úhľadne pokrylo celý povrch obrázka. Tu môžete tiež použiť hubu na rovnomerné rozdelenie lepidla, ako aj na odstránenie bublín pod obrázkom.
 • Keď je lepidlo úplne suché, môžete pokryť stoličku lakom. Pre spoľahlivosť fixácie naneste niekoľko vrstiev.
 • Takže vaše prvé oddelenie stolice je pripravené.

oddelenie stolice

Celý proces trvá veľa času, ale to nie je príliš časovo náročné. Zvyčajne prvé skúsenosti inšpirujú ľudí, aby prepracovali veľa položiek vlastnými rukami. Môžete sa naučiť rôzne techniky decoupage z vlastnej skúsenosti. Majstrovská trieda najbežnejšej stoličky vám môže otvoriť schopnosti, o ktorých ste ani nevedeli. Pomocou vlastných rúk môžete vytvoriť záľubu, ktorá bude zábavná.

galéria Video

Fotogaléria

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

58 − = 48