Možnosti oddelenia starého kufra: niektoré zaujímavé nápady

Najdôležitejšie veci, ktoré sú vyrobené alebo obnovené vlastnými rukami prinášajú potešenie, najmä ak dýchajú druhý dych. Môže to byť oddelenie starého kufra. Ak chcete vytvoriť unikátny vinobraný produkt, nepotrebujete určité zručnosti, stačí vybrať si dekoráciu a prideliť trochu času na vašu prácu.

Technika decoupage (kresba dekoračného vzoru na povrchu) je známa od 17. storočia. V dnešnej dobe nielenže neztratila svoju popularitu, ale prežíva aj svoje vlastné oživenie. Techniky práce a materiálov sa trochu zmenili, ale podstata tvorivosti zostala rovnaká. Medzi vecami, ktoré sa vrátili do druhého života, sú staré kufre veľmi populárne. Tieto položky môžu byť premenené na množstvo užitočných a čo je najdôležitejšie, krásne veci pre dom.

Ako výzdoba v technike decoupage môže slúžiť ako starý kufor

Existuje niekoľko štylistických smerov v technike decoupage:

 • Shebbie elegantný štýl. Hlavné pozadie je biele, s odtieňmi zo slonoviny alebo ružovými tónmi. Táto vec by mala mať mierne starý vzhľad, pre ktorý umelo vytvára škrabance a účinok prasklín (craquelure). V kompozíciách prevažujú svetlé farby;

Dekúpenie kufra v štýle elegantného elegantného

 • Provence. Reminiscence cheek chic, len pridané olivové tóny. Obrázky rôznych rastlín, vetvičky - hlavná téma. Častejšie sa používa patenirovanie (rozmazanie, pripomínajúce platňu medi). Hlavnú triedu nájdete na internete, kde je táto technika podrobne zobrazená.

Decoupage kufor v štýle Provence

 • Simplsiti. Používa staré noviny, výstrižky z časopisov, pohľadnice, poznámky, fotografie starých pamiatok;

Dekúpenie kufra v štýle jednoduchosti

 • Viktoriánsky štýl. Hlavné leitmotif - rytiny a tematické obrazy 17-18 storočia. Prevažujúce odtiene bardovej, zlaté a béžovej farby.

Je zrejmé, že akákoľvek klasifikácia je podmienená. Môžete fantasizovať, miešať štýly, pridávať niečo nové.

Dekúpenie starého kufra s vlastnými rukami

Začnime s materiálmi, ktoré sú potrebné na oddelenie. S nástupom akrylového laku, farieb, špeciálnych obrúskov proces zrýchlil a stal sa o niečo jednoduchším. Materiály na oddelenie kufra a iné veci si môžete zakúpiť v obchodoch s umeleckými dielami a špecializovaných miestach.

Čo potrebujete:

 • akrylátové laky a farby (stávajú sa odolné voči vode po vyschnutí);
 • škvrny, priméry;
 • Štetce a hladidlá na miešanie farieb (palety);
 • dekoratívne utierky, obrázky, noviny a iné fotobunky (podľa vášho uváženia);
 • špongie, špongie, kefy, valčeky;
 • lepidlo PVA alebo decoupage.

Toto je základná sada. Ďalšie detaily, ktoré možno použiť, závisia od predstavy a účelu.

Dekúpenie kufra s nálepkami

Dekor starého kufra s vlastnými rukami obsahuje nasledujúce fázy:

 • Príprava povrchu. Vyčistime znečistenie, môj, nechajte ho vysušiť. Obnovujeme poškodené oblasti. Povrch sme uzemnili, počkajte, kým nezaschne. S jemným brúsnym papierom odstráňte nerovnosti po základnej vrstve.
 • Maľujeme kufor akrylovou farbou v farbe, ktorú potrebujeme. Ak je to potrebné, vytvoríme efekt trenia, popraskania.
 • Obraz s obrúsky alebo obrázky, noviny na pripravených miestach. To sa robí zriedenou vodou PVA (lepidlo na oddelenie) a kefy. Jemne stlačte vzor a vysuňte vzduch. Necháme to vysušiť. V prípade, že chcete vytvoriť ďalší efekt patinácie alebo odtieňa inej farby, aplikujeme druhú vrstvu a čakáme na jej sušenie.
 • Obal s akrylovým lakom. Vrstva vrstvy závisí od produktu, môžete aplikovať až tri vrstvy. Lucky môžu byť rôzne: matné, lesklé, s perlovým odtieňom a iskrami.
 • Prilepíme novú rukoväť a ďalšie nadstavné časti. Rukoväť môže byť vyrobená z korálkov, starých lyžičiek, pásu atď.

Vnútorná náplň závisí od účelu, na ktorý bude vec použitá. Napríklad v domácich časopisoch zlepšenia môžu byť zaujímavé majstrovské triedy a podrobné odporúčania, ako urobiť kufor dekupa s vlastnými rukami.

Na videu: Rozsiahle oddelenie kufra s prvkami nástennej maľby

Svetlý oblek decoupage v modernom štýle

Ako môžem použiť kufor vo vnútri?

Staré kufre v interiéri sa môžu stať užitočnou vecou. Zdobené vlastnými rukami (starý kufor) objekt získava nový vzhľad a nové miesto medzi každodennými vecami. Zo starého kufra môžete vytvoriť pohodlné miesto pre domácich miláčikov (mačky, psy). Za týmto účelom šité špeciálne vankúše s odnímateľným krytom a položte ich na spodnú stranu stien. Môžete pripojiť bežné alebo nožičkové kolieska pre pohodlie a bočné panely sú odkryté tematickými obrázkami.


Dekorovaný kufor pre detskú postieľku

Z priestranného kufra strednej veľkosti robte banket, nočné stolíky, stoly. Preto je stará vec krásne zdobená zvonku. Ak sa plánuje robiť decoupage na kufri, aby sa dostal hostinec, vnútri pripravia vhodné miesto pre okuliare, poháre na víno alebo fľaše. Je lepšie obložiť vnútorný povrch sametovou látkou kontrastnej farby.

Kufor na domácu výzdobu

Môžete si vytvoriť kolekciu nohavičiek, pripevnených na zdobené nohavice. Dno je lepšie posilniť vrstvu tenkých preglejok. Čalúnenie mäkkej časti sa získava v štýle kufra. Napríklad, ak remodelujete starý kufor v štýle elegantnej šaty, potom bude mať tkanina s kvetmi. Klasické nohy a bardový samet vyzerá krásne vo viktoriánskom štýle.

Kufor ako domáce zariadenie

Niekoľko zaujímavých nápadov

 • Veľké kufre-truhlice sú ideálne pre vinobranie hrudníka. V tomto prípade môže byť fasáda nábytku zdobená koženými remeňmi a rúčkami, štylizované pre staroveku.
 • Detská izba s veselými policami - kufre na hračky, veci z ceruziek a iné veci, nadchujú vaše dieťa. On sám sa môže aktívne podieľať na zdobení a pomáhať svojej matke. Jasné farby, vtipné obrázky pozitívne ovplyvňujú náladu detí.
 • Dom kvetinového záhonu zdobí miestnosť, ak sú kvetiny umiestnené v starom, ale aktualizovanom kufri.
 • Pripevnením kufra vo vzpriamenej polohe na stene môžete získať pohodlnú skrinku pre domáce trivia. Z kufra malého dieťaťa môžete urobiť hospodyňu. Vnútri sa vyrábajú police alebo sú pripevnené ozdobné háčiky.
 • Novo zdobený objekt sa v ložnici zmení na zaujímavý nezávislý interiér. Výrobok bude výhodný na vyzdvihnutie jeho individuality. V tomto prípade musíte stavať na štýle nábytku, ale je možné hrať na rozdiel od toho.

Dekoratívna zásuvka z kufra

Aktualizovaný kufor vo vnútri vášho domu sa môže stať skutočnou "čerešničkou na tortu". Využitím našich rád budete mať vynikajúcu príležitosť na realizáciu vášho tvorivého potenciálu. Dekúpenie starého kufra je veľmi užitočný a fascinujúci proces!

Nápady na obnovu a dekoráciu kufra (2 videá)

V tom, čo môžete otočiť starý kufor: zaujímavé nápady decoupage (40 fotek)