Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

Visi darbai su dažomaisiais medžiagomis reikalauja preliminariai apskaičiuoti medžiagos kiekį, kuris bus reikalingas apdailai. Nerekomenduojama įsigyti dažų su dideliu atsparumu, nes jie saugomi trumpą laiką, ypač atvirame pakuotėje. Todėl svarbu žinoti, kiek dažų sunaudojama 1 m2, prieš pradedant dirbti.

Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

 

Kas veikia srautą?

Gamintojai ant pakuotės nurodo kompozicijos kiekį, kuris yra būtinas, kad padengtų 1 m2 apdoroto paviršiaus. Tačiau šie duomenys ne visada atitinka tikrovę, nes neatsižvelgiama į sienų kreivumą, įvairių defektų buvimą, naudojamą instrumentą ir pan.

Slepiasi galia

Kuo didesnis šis indeksas, tuo geriau kompozicijos padengia paviršių. Todėl geriau pirkti dažus, kurių paslėpimo jėga yra didžiausia. Jie gali kainuoti šiek tiek daugiau, tačiau dėl to remonto darbai bus kuo ekonomiškesni. Optimalus paslėpimo lygis yra 30 g už 1 kvadratinį metrą.

Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

Be prisotinimo lygio, slėpimo jėga daugiausia priklauso nuo tam tikros spalvos spalvos

Įrankiai

Dažų sunaudojimas 1 m2 taip pat priklauso nuo to, kuris įrankis bus naudojamas. Brangiausia medžiaga sunaudojama purškimo pistoletu. Jei buvo nuspręsta naudoti volelį, rekomenduojama pasirinkti priemonę su trumpo plauko sukurti sienos poveikį natūralaus akmens ar krūva vidutinio ilgio sukurti palengvėjimą. Naudojant šepečius, pastebimas didžiausias rašalo suvartojimas per 1 m2.

Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

Dirbdami gana didelėse plokštumose ir vietose, patogiau dirbti su ritinėliais, o šepečiai puikiai tinka dažyti sunkiai pasiekiamas vietas

Fondo tipas

Jei danga anksčiau buvo baltos spalvos, tada, norint perdažyti panašiu tonu, reikės įdėti vieną medžiagos sluoksnį. Jei planuojama taikyti tamsią sudėtį, gali būti 2-3 sluoksniai, kurie taip pat turės didelę įtaką srautui. Apskaičiuojant dažų kiekį tinkuoto paviršiaus valymui, gamintojo duomenims reikia pridėti 20%. Taip yra todėl, kad dauguma tinko sugeria drėgmę. Be to, kiekvienai medžiagai (medienai, akmeniui ir kt.) Gaminamos tinkamos dangos, kurios neturėtų būti naudojamos kitiems tikslams.

Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

Nepriklausomai nuo pagrindo rūšies, pirmas sluoksnis visada "užima" daug daugiau dažų nei vėlesni

Dažų rūšys

Dažų naudojimo normos tiesiogiai priklauso nuo jo tipo. Kai kurios formuluotės gali būti naudojamos viename sluoksnyje, kitiems reikia daugiau. Toliau kalbėsime apie dažų naudojimą sienoms, atsižvelgiant į šiuos veiksnius.

 

Akrilo kompozicijos

Vandeniui atsparios medžiagos, kurių pagrindą sudaro akrilinės dervos, naudojamos vidinių ir išorinių paviršių apdailai. Dauguma gamintojų tiekia baltos spalvos akrilinius dažus, kurie prieš naudojimą turi būti sumaišyti su spalva.

 1. Taigi, norint sužinoti akrilo dažų sąnaudas, pirmiausia turite ištirti pakuotę. Paprastai tai užima apie 1 litrą medžiagos už 8 kvadratinius metrus. Tačiau, atsižvelgiant į bazės sugeriamumą ir nedidelių defektų buvimą, mes galime pasakyti, kad faktinis suvartojimas yra 1 litras už 6 m2.
 2. Tada reikia skaičiuoti sluoksnių skaičių. Jei įsigytos kokybiškos firminės medžiagos, pakanka taikyti 2 sluoksnius. Ekonomiškiems segmentams skirti dažai reikalingi ne mažiau kaip 3 sluoksniai. Pavyzdžiui, yra 10 m2 ploto tapybos siena. Vartojant 1 litrą per 6 m2, reikalaujama beveik dviejų litrų medžiagos. Jei padauginkite gautą skaičių pagal sluoksnių skaičių, gausite 4 litrus kokybiškos medžiagos ir 6 litrus ekonomiško varianto.
 3. Tada turėtumėte apsvarstyti naudojamą įrankį. Naudojant purškimo pistoletą ar ritinėlį reikalinga suma nepasikeis. Jei naudojate šepečius, turite pridėti dar 15%. Kaip rezultatas, akrilinių dažų sunaudojimas 1 m2 yra 4,5-7 litrai.

Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

Vienas iš akrilo junginių privalumų yra tai, kad srautas, kai dirba su voleliu ir purkštuvu, praktiškai nepakito

Vandens emulsija

Šiuo atveju dažų skaičiavimas taip pat prasideda gamintojo ženklu. Idealiomis sąlygomis, norint apdoroti 18 m2 paviršiaus, reikės tik 1 litro medžiagos. Iš tiesų šis skaičius bus 9-11 m2. Tada turite atsižvelgti į sluoksnių skaičių ir įrankio savybes. Norint sumažinti srautą, rekomenduojama naudoti gruntą. Tai kainuoja daug mažiau nei LMC, todėl sutaupys iki 30% medžiagos biudžeto. Be to, netinkami dažai per stori, nes jo sklaidos galia yra maža ir bet kokiu atveju tai užtruks iki 3 sluoksnių.

Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

Vandens emulsijos junginiai turi kelis tipus, tačiau populiariausi yra akriliniai dažai

 

Milteliai

Dėka jų aukšto našumo pastaruoju metu populiarėja miltelių kompozicijos, kurių pagrindą sudaro polimeriniai komponentai. Norėdami suprasti, kiek ši medžiaga reikalinga, kad tapytumėte vieną kvadratinį metrą, būtina atsižvelgti į minimalų dekoratyvinio sluoksnio storį - 100 mikronų. Daugeliu atvejų, naudojant lengvus miltelius, vartojimas bus 110-130 g.

Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

Milteliniai dažai pasižymi aukšta eksploatacine savybėmis ir vienodomis didelėmis išlaidomis, tačiau jie naudojami tik gamykloje pagal specialias technologijas

Riebalingas

Pagrindinis šios medžiagos komponentas yra sėmenų aliejus. Po panaudojimo medžiaga polimerizuojama ir formuoja plėvelę. Nurodytas vartojimas svyruoja nuo 140 iki 250 g / m2. Apimant vieną sluoksnį, reikės apie 130 g medžiagos. Atsižvelgiant į spalvą taip pat reikalingi skirtingi medžiagos kiekiai:

 • balta - 1 kg / 10 m2;
 • juodas - 1 kg / 20 m2;
 • geltona ir raudona - 1 kg / 9 m2;
 • žalia - 1 kg / 13 m2;
 • mėlynas - 1 kg / 17 m2.

Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

Riebios formulės yra prieinamos, tačiau jos yra beveik didžiausios suvartojamos, be to, šie dažai nusausina ilgą laiką

Pastaba! Be dažų kainos, svarbu atsižvelgti į tirpiklį. Tokios medžiagos praskiedžiamos baltojo spirito santykiu 1: 1, todėl tirpikliui taip pat reikės gana daug.

Fasadas

Išoriniams paviršiams naudojamos tos pačios medžiagos kaip ir vidaus paviršiams, todėl vieno sluoksnio suvartojimas yra maždaug toks pat. Tačiau svarbu prisiminti, kad išorinės sienos reikalauja tobulesnio dažymo, nes paprastai jie neturi tolygiai lygaus paviršiaus. Todėl dažai reikės apie 30% daugiau nei vidinio apdailos atveju.

Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

Šiuolaikiniai fasadiniai dažai yra labai atsparūs pažeidimams, tačiau, palyginti su vidinėmis kompozicijomis, jų vartojimas yra didesnis

Olifa

Kartais medžio sienose įdedama tik viena medžiaga - džiovinimo aliejus. Jis taip pat naudojamas pradiniam sluoksniui sukurti prieš dažant. Norėdami apdoroti vieną kvadratinį metrą dangos, reikia ne daugiau kaip 130 gramų medžiagos. Tokiu atveju toks nedidelis santykinai nebrangios medžiagos kiekis sutaupys iki 20% dažų.

Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

Džiovinimo alyva dabar naudojama kaip gruntas medienai ir kaip tirpiklis aliejaus dažams

Kaip sumažinti vartojimą

Siekiant sumažinti panaudotos medžiagos kiekį, būtina gerai paruošti paviršių.

 1. Jei planuojama lyginti sienas gipsu, reikia pasirūpinti, kad apdailos sluoksnis būtų tinkamai džiūvęs ir tinkamai išvalytas. Bet koks įtrūkis ar kitas defektas padidins dažų dangos greitį.
 2. Gruntas ir specialus impregnavimas taip pat padės šiek tiek sutaupyti. Gipsas ir betonas sugeria daug skysčio, todėl geriau pirmiausia tepkite gruntu, leiskite išdžiūti, tada dažykite ant dažomo paviršiaus. Be taupymo, ši kompozicija padeda sustiprinti sukibimą.

  Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

  Dirvožemis naudojamas ne tiek suvartojamo kiekio mažinimui, kiek padidina dažų sukibimą su paviršiumi, be to, jis turi būti to paties tipo dažais

 3. Jei tai yra apdoroto anksčiau dažyto paviršiaus, būtina pašalinti senus dažus taip, kad jie nebūtų persidengę spalvos arba perdažytų sieną, nenusimant dangos, jei pasirinkta panaši spalva.

Be to, siekiant sumažinti dažų sunaudojimą, paprastos taisyklės padės:

 • Atliekant darbus, pakuotę su medžiaga reikia padėti ant plokščio, plokščio paviršiaus, kad jis nebūtų perjungtas.
 • Kai patraukite medžiagą ant teptuko ar ritinėlio, reikia paspausti įrankį ant perforuoto dažų dėklo paviršiaus. Priešingu atveju iš sienų nutekės dažų lašai, kuriuos reikės nuimti.

  Įvairių tipų dažų sunaudojimas 1 m2

  Dažų dėžutė su voleliu arba šepečių imtynių lauku yra nebrangi, bet labai naudinga priemonė, kuri leidžia sumažinti dažų sunaudojimą

 • Būtina naudoti tik tuos tirpiklius ir pakuotėje nurodytus kiekius.
 • Rekomenduojama naudoti vieną gruntą ir dažus iš vieno gamintojo. Svarbu konsultuotis su pardavėju dėl jų suderinamumo.
 • Tie, kurie planuoja dažyti paviršius pirmą kartą, turėtų įsigyti nedidelį kiekį medžiagos ir praktikos ant faneros, gipso kartono ar bet kokio kito nereikalingo daikto.

Dažnai jūs turite nusipirkti dažų medžiagas dėl netinkamo spalvos naudojimo. Jei šiuo atveju nėra patirties, geriau paprašyti maišyti junginius parduotuvėje.

Prieš pirkdami dažus, svarbu prisiminti, kad apskaičiuotoji medžiaga gali baigtis prieš baigus darbą. Tai atsitinka dėl netinkamo sudėties pasirinkimo, matematinių skaičiavimų klaidų ar nenugalimos jėgos situacijų. Geriau visada pirkti dažus su nedideliu 5-10% skirtumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 56 = 57