Kaip apskaičiuoti vamzdžių parametrus

Kaip apskaičiuoti vamzdžių parametrus

Statant ir įrengiant namus, vamzdžiai ne visada naudojami skysčiams ar dujoms transportuoti. Dažnai jie veikia kaip statybinė medžiaga - sukurti įvairių konstrukcijų sistemą, atramas tentams ir tt Nustatant sistemų ir konstrukcijų parametrus, būtina apskaičiuoti skirtingas jo sudedamųjų dalių charakteristikas. Šiuo atveju pats procesas vadinamas vamzdžio skaičiavimu, jis apima ir matavimus, ir skaičiavimus. 

Koks yra vamzdžių parametrų apskaičiavimas?

Šiuolaikinėje statyboje naudojami ne tik plieniniai arba cinkuoti vamzdžiai. Pasirinkimas jau gana platus - PVC, polietilenas (DTPE ir PVD), polipropilenas, metalas, gofruotas nerūdijantis plienas. Jie yra geri, nes jie neturi tokios masės, kaip plieno analogai. Nepaisant to, vežant polimerų produktus dideliais kiekiais, pageidautina žinoti jų masę - norint suprasti, kokia mašina reikalinga. Metalinių vamzdžių svoris yra dar svarbesnis - pristatymas laikomas tonažu. Taigi šį parametrą pageidautina valdyti.

Kaip apskaičiuoti vamzdžių parametrus

Ką negalima išmatuoti, galite apskaičiuoti

Žinokite, kad išorinio vamzdžio paviršiaus plotas yra būtinas dažų ir šilumos izoliavimo medžiagų pirkimui. Dažomi tik plieno gaminiai, nes jie yra atsparūs korozijai, kitaip nei polimerai. Taigi turime apsaugoti paviršių nuo agresyvios terpės poveikio. Naudokite juos dažnai už tvoros, laikiklių dėl hozpostroek (garažai, angarai, pavėsinės, nameliams) Statybos, todėl, kad darbo sąlygos - sunki apsauga yra būtina, nes visi rėmai reikalauja paveikslą. Tai yra vieta, kur reikalinga dažyti paviršiaus plotas - išorinis vamzdžio plotas.

Statant vandens tiekimo sistemą privačiam namui ar sodui, vamzdžiai yra iš vandens šaltinio (gerai ar gerai) į namą - po žeme. Ir vis tiek, kad jie neužšaltų, reikalingas atšilimas. Apskaičiuokite izoliacijos kiekį galite žinant išorinio drenažo paviršiaus plotą. Tik tokiu atveju medžiaga turi būti paimta su tvirtu pagrindu - sujungimai turėtų būti sutapti su kietu atsparumu.

Vamzdžio skerspjūvis yra būtinas norint nustatyti pralaidumą - ar šis gaminys gali turėti reikalingą skysčio ar dujų kiekį. Tas pats parametras dažnai reikalingas renkantis vamzdžių skersmenį šildymui ir tekančiam vandeniui, skaičiuojant siurblio išeigą ir tt

Vidinis ir išorinis skersmuo, sienelės storis, spindulys

Vamzdžiai yra specifinis produktas. Jie turi vidinį ir išorinį skersmenį, nes siena stora, jų storis priklauso nuo vamzdžio tipo ir medžiagos, kurios ji pagaminta. Techninėse charakteristikose dažnai nurodomas išorinis skersmuo ir sienos storis.

Kaip apskaičiuoti vamzdžių parametrus

Vamzdžio vidinis ir išorinis skersmuo, sienelių storis

Atsižvelgdama šias dvi vertes, lengviau apskaičiuoti vidinį skersmenį - iš išorės paimkite dvigubą sienelės storį: d = D - 2 * S. Jei išorinis skersmuo yra 32 mm, sienelės storis 3 mm, vidinis skersmuo bus: 32 mm - 2 * 3 mm = 26 mm.

Jei, priešingai, yra vidinis skersmuo ir sienos storis, bet reikalingas išorinis - esamai vertei pridedame dvigubai daugiau kamino storio.

Su spinduliais (žymimas raide R) dar lengviau: pusė skersmens: R = 1/2 D. Pvz., Randame 32 mm skersmens vamzdžio spindulį. Tiesiog 32 suskirstykite du, mes gauname 16 mm.

Kaip apskaičiuoti vamzdžių parametrus

Kalkių matavimai yra tikslesni

Ką daryti, jei nėra vamzdžio techninių duomenų? Priemonė. Jei jums nereikia specialaus tikslumo, taip pat tinka įprasta liniuotė, geresniam matavimui geriau naudoti kaladėlį.

Vamzdžio paviršiaus ploto apskaičiavimas

Vamzdis yra labai ilgas cilindras, o vamzdžio paviršiaus plotas apskaičiuojamas kaip cilindro plotas. Skaičiavimams reikalingas spindulys (vidinis arba išorinis - priklauso nuo to, kurį paviršių jums reikia apskaičiuoti) ir segmento, kurio jums reikia, ilgis.

Kaip apskaičiuoti vamzdžių parametrus

Formulė skersiniam vamzdžio paviršiui apskaičiuoti

Rasti cilindrinio srityje, padauginti spinduliu ir ilgio, gautu dauginant vertę iš dviejų pusės, ir tada - į "Pi" numerį, mes gauti norimą vertę. Jei pageidaujate, galite apskaičiuoti vieno metro paviršių, tada galite jį padauginti norimam ilgiui.

Pavyzdžiui, apskaičiuoti išorinis paviršius iš vamzdžio ilgis 5 metrai gabalas, su 12 cm skersmens diametro apskaičiuoti pradžia :. Skersmuo padalinti iš 2, gauname 6 cm Dabar visi kiekiai, būtini, kad sukelti vieną matavimo vienetais .. Kadangi plotas laikomas kvadratiniais metrais, tuomet centimetrai išverčiami metrais. 6 cm = 0,06 m. Toliau mes viską pakeičia formule: S = 2 * 3,14 * 0,06 * 5 = 1,884 m2. Jei apvalysite, tai bus 1,9 m2.

Svorio apskaičiavimas

Apskaičiuojant vamzdžio svorį, viskas yra paprastas: reikia žinoti, kiek važiuojamojo skaitiklio sveria, tada padauginkite iš jo ilgio metrais. Apvalių plieninių vamzdžių svoris yra žinynuose, nes ši rūšinė valcavimo medžiaga yra standartizuota. Vieno takelio svoris priklauso nuo sienos skersmens ir storio. Vienas dalykas: standartinis svoris skirtas plienui, kurio tankis yra 7,85 g / cm2 - tai tokia rūšis, kurią rekomenduoja GOST.

Kaip apskaičiuoti vamzdžių parametrus

Apvalių plieninių vamzdžių svorio lentelė

D lentelėje - išorinis diametras DN -, kurio vidinis skersmuo, ir dar vienas svarbus punktas, apie įprastinių valcuotą plieną masė, cinkuotos 3% sunkesni.

Kaip apskaičiuoti vamzdžių parametrus

Profiliuoto kvadratinio vamzdžio svorio lentelė

Kaip apskaičiuoti skerspjūvio plotą

Kaip apskaičiuoti vamzdžių parametrus

Formulė apvalaus vamzdžio skerspjūvio ploto nustatymui

Jei vamzdis yra apvalus, skerspjūvio plotas turi būti paimtas iš apskritimo ploto formulės: S = π * R2. Kur R yra spindulys (vidinis), π - 3,14. Apskritai mes turime sukurti spindulį kvadratu ir padauginti jį ties 3,14.

Pavyzdžiui, 90 mm skersmens vamzdžio skerspjūvio plotas. Randame spindulį - 90 mm / 2 = 45 mm. . Tuo 4.5 cm yra centimetrų kvadrato: 4,5 * 4,5 = 2,025 cm2, yra pakeistas į formulę S = 2 * = 20,25 cm2 40,5 cm2.

Profiliuoto vamzdžio skerspjūvio plotas apskaičiuojamas pagal stačiakampio ploto formulę: S = a * b, kur a ir b yra stačiakampio šonų ilgiai. Jei mes manysime, kad profilio skerspjūvis yra 40 x 50 mm, gauname S = 40 mm * 50 mm = 2000 mm2 arba 20 cm2 arba 0.002 m2.

Kaip apskaičiuoti dujotiekio vandens kiekį

Organizuojant šildymo sistemą, jums gali prireikti tokio parametro, kaip vandens vamzdyje. Tai būtina apskaičiuojant aušinimo skysčio kiekį sistemoje. Šiuo atveju reikalinga cilindro tūrio formulė.

Kaip apskaičiuoti vamzdžių parametrus

Formulė vandens tūrio skaičiavimui vamzdyje

Yra du būdai: pirmiausia apskaičiuokite skerspjūvio plotą (aprašytą aukščiau) ir padauginkite iš dujotiekio ilgio. Jei skaičiuosime viską pagal formulę, mums reikia vidinio spindulio ir bendro dujotiekio ilgio. Apskaičiuokite, kiek vandens telpa 30 mm ilgio vamzdžių 32 milimetrų sistemoje.

Pirmasis išversti milimetrų iki metrų: 32 mm = 0,032 m, rasti spindulys (padalinti pusę) - 0,016 m į kurio formulė V: = 3,14 * 0,0162 * 30 m = 0,0241 m3.. Paaiškėjo = šiek tiek daugiau nei dviejų šimtųjų kubinių metrų. Bet mes esame įpratę matuoti sistemos tūrį litrais. Norėdami konvertuoti kubinių metrų iki litrų, būtina padauginti šį skaičių iš 1000. Pasirodo 24,1 litrų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

12 − = 10